30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Povinná výbava je přežitek, míní poslanci. Ministerstvo však změny nechce  (Přečteno 24124 krát)

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil

jakmile se ta výbava přestane jmenovat povinná, tak bude vše v pořádku
nejvyšší level by byla nezákonnost "silniční kontroly"
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Hlavní problém je v tom, že vozit (a tedy mít) sebou, nic neznamená. Splním buzerační podmínku, ale pokud dojde na lámání chleba, použití si nikdo nevymůže. Důvodů, jako stres, lenost, nechuť a nevím, co ještě, je dost. Takže je rozdíl mezi tím mít povinně a kašlat na použití a mít dobrovolně, protože chci použít. Osobně mám radši doporučení, než příkaz, hlavně, pokud je doporučení nějak rozumně podloženo, ne jako příkaz, protoźe prostě proto.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Druhá možnost je místo povinné výbavy zrušit sankci za to že ji nemáte..

mcsoap:
Vedle těch tří skupin to dopadá na každého kdo na lékárničku zapomíná a nebo to neřeší vůbec.. hodně lidí neví kdy jim končí STK.. a lékárnička už vůbec..
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil

Ja jsem obedne proti nesmyslnym prikazum. Ale s trochou primhourenim oci dokazu povinost lekarnicky pochopit, i kdyz samozrejme plati, to co uz zaznelo, ze v pripde prvni pomoci je UPLNE jedno jestli krvaceni zastavuju kosili nebo sterilnim obvazem.

Ale poskytnout pomoc je zakonem ulozena povinnost a tedy dokazu tak nejak pochopit, ze je i zakonem ulozeno mit veci (lekarnicku) pro splneni tehle povinnosti. Kontrola zda lekarnicka nema proslou expiraci to uz je cira buzerace nicmene.

Ale pojistky, zarovky, hever, klic na kola, rezerva.... to je ZCELA ekvivalentni taznemu lanu, nebo startovacim kabelum.

Jsou to veci co se urcite muzou hodit (proto je taky vozim),  ale neni to otazka bezpecnosti. Pokud nemam nahradni zarovky a prestanu svitit, proste jsem "dojel", a je to jen muj problem, ze nemam. Je to riziko ktere na sebe beru tim, ze se rozhodnu je nemit.

Vymena zarovky neni zakonem prikazana. Kdyz se rozhodnu, ze i kdyz zarovky mam, ji vymenovat nebudu a zavolam odtah / asistenci, tak sem nic neporusil. Takze proc bych sebou mel vizot zarovky, kdyz vim, ze je stejne nebudu pouzivat a budu volat...

Pokud ma neco smysl pozadovat, pak jsou to veci tykajici se bezpecnosti, tj. hasicak, vesty, a lekarnicka viz vyse.

Pojistky, zarovky, apod maintenance stuff, stejne jako veci jako kabely, lano, polni lopatka jsou kazdeho vec. Teda maji byt.

Neni to tak davno, (cca mesic) co jedes sasek od PCR na mne kontrolu povinne vybavy zkousel. (Zjevne proto, ze jsem se odmitl s nima vybavovat a nadychal 0)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Pokud budu mít aids, nebo fóbii z doteků, nebo budu v šoku, nebo bude raněný zjevně někdo, koho bych se nedotknul ani klackem, protože se bojím, že něco chytnu, nebo cokoliv, jak mě zákon donutí poskytnout pomoc? Nijak. Raněný umře a já leda tak budu potrestán, ale to mu asi nepomůže.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil

Pokud budu mít aids, nebo fóbii z doteků, nebo budu v šoku, nebo bude raněný zjevně někdo, koho bych se nedotknul ani klackem, protože se bojím, že něco chytnu, nebo cokoliv, jak mě zákon donutí poskytnout pomoc? Nijak. Raněný umře a já leda tak budu potrestán, ale to mu asi nepomůže.
Zákon vás jako řidiče nutí tu povinnost poskytnout sazbou 5 let pro případ, že se na to vyprdnete. Podobně jako vás nutí sazbou např. až 18 let nezabít Sekala. Ale je tam podmínka vložena ochrana "ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného". 
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Podle školení, když oznámíte incident záchranným složkám, tak je vše v pořádku. Pomoc jste poskytli a kdyby se to řešilo dál, tak byste to měli ustát i s průměrným plzeňským absolventem.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Pokud nemam nahradni zarovky a prestanu svitit, proste jsem "dojel"

Aby nešlo jet dál kvůli prasklé žárovce bude velká výjimka..
jak si já vykládám zákon a pravidla provozu tak můžete aspoň nouzově dojet když máte 4 světla.. na straně přivrácené do středu vozovky přední a zadní obrysovku, přední světlo a brzdovku.. a za mlhy a nebo hustého deště asi nesmíte jet bez zadní mlhovky.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Pokud budu mít aids, nebo fóbii z doteků, nebo budu v šoku, nebo bude raněný zjevně někdo, koho bych se nedotknul ani klackem, protože se bojím, že něco chytnu, nebo cokoliv, jak mě zákon donutí poskytnout pomoc? Nijak. Raněný umře a já leda tak budu potrestán, ale to mu asi nepomůže.
Zákon vás jako řidiče nutí tu povinnost poskytnout sazbou 5 let pro případ, že se na to vyprdnete. Podobně jako vás nutí sazbou např. až 18 let nezabít Sekala. Ale je tam podmínka vložena ochrana "ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného".

Ano, nutí, ale vše, co jsem vyjmenoval je nebezpečí a i kdyby ne, zákon mě nedonutí, pouze mě pak potrestají. Pak se samožřejmě dá hádat, jak jsem vyhodnotil, že by pomoc mohla být nebezpečná, jestli ten šok bránil racionálnímu uvažování, ale nikoho to nezachrání. No a pokud se za pomoc počítá i ten telefonát, jak je psáno výše, pak je to OK a lékárnička mi byla zbytečná.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil


Ale poskytnout pomoc je zakonem ulozena povinnost a tedy dokazu tak nejak pochopit, ze je i zakonem ulozeno mit veci (lekarnicku) pro splneni tehle povinnosti. Kontrola zda lekarnicka nema proslou expiraci to uz je cira buzerace nicmene.


Zároveň je složkami IZS veřejnosti zdůrazňováno, že máme, jako úplně první věc při poskytování pomoci, volat 112. V tom případě by, logicky, měla být zákonem stanovena povinnost mít v autě, jako součást povinné výbavy, nabitý mobil. A taky nabíječku s adaptérem pro nabíjení v autě, ne? 8)
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil



Pokud budu mít aids, nebo fóbii z doteků, nebo budu v šoku, nebo bude raněný zjevně někdo, koho bych se nedotknul ani klackem, protože se bojím, že něco chytnu, nebo cokoliv, jak mě zákon donutí poskytnout pomoc? Nijak. Raněný umře a já leda tak budu potrestán, ale to mu asi nepomůže.

Zákon nijak, v případě, že se bojíte o své zdraví byste měl poskytnout například alespoň nepřímou srdeční masáž bez umělého dýchání, to už je potom vaše věc, jak se s tím morálně srovnáte. Kromě toho vám bude asistovat zkušený dispečer a věřte tomu nebo ne, už slyšel všechno, takže nějaký aids nebo fobie z doteků ho nerozhází.
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil

Zákon nijak, v případě, že se bojíte o své zdraví byste měl poskytnout například alespoň nepřímou srdeční masáž bez umělého dýchání, to už je potom vaše věc, jak se s tím morálně srovnáte.

Není to tak dávno, co jsem čet', že umělé dýchání zpravidla zpočátku není nutné (pokud zrovna nešlo o topení). Ve většině případů stačí nepřímá srdeční masáž.

Sorry za zdroj, ale momentálně nemohu najít nic lepšího : http://zpravy.idnes.cz/jak-zachranit-zivot-umele-dychani-uz-neni-v-mode-fte-/domaci.aspx?c=A071205_161543_praha_hos
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil

Tak v dnešní době mobilních telefonů to obvykle probíhá tak, že máte na uchu mobil a posloucháte pokyny z tísňové linky, kde jsou na to specielně vyškoleni a dokáží vás efektivně navést tak abyste zraněnému pomohli. Nějaká vlastní kreativita ani není vítána.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil

U dospělých a dětí nad 8 let se KPR zahajuje 30 stlačeními hrudníku, protože se snažíte co nejdříve obnovit přísun okysličené krve (která obvykle v těle je) do mozku a předejít tak jeho trvalému poškození. Následují 2 vdechy atd. Pokud nedýcháte, tak ho možná zachráníte a možná z něj bude tak trochu dement, kterého budou do konce života krmit lžičkou. Za mě bych udělal maximum, ale každého věc. Ale to už je hodně OT.
« Poslední změna: 24 Srpna 2017, 14:47:24 od IZS »
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil

BTW, "dýchací" Andulu znám velmi zevrubně (nebojím se napsat do posledního šroubku), ale ale existuje něco podobného na nácvik masáže srdce?

Totiž - když člověk úspěšně podchytí tepenné krvácení, tak to pozná celkem rychle, ale úspěšná masáž srdce se pozná nepoměrně hůř...
IP zaznamenána