30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6

Autor Téma: Povinná výbava je přežitek, míní poslanci. Ministerstvo však změny nechce  (Přečteno 24258 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Mě ty porty neserou. U ntb to bude fajn, teď mam v macbooku obsazený snad všechny sloty ... optika, usb, magsafe, sd karta, dalsi usb a i HDMI. No a kdybych měl externí dock tak vypojim jeden, takhle musim vypojit všechny. Ani absence 3,5mm u iPhone mě nesere, protože nástavec necham na jacku sluchátek a víc mě nezajímá. Až se ukroutí tak ho za pár korun vyměnim a nemusim posílat sluchátka na výměnu kabelu za 1-4 tisíce. Takže za mě ok.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

MAC se kupuje predevsim kvuli zarazeni do spravne socialni skupiny - be cool/IN apod. ...sw prumerny a pomerne hodne omezeny, pouzitelnost prumerna, design prumerny vzhledem k cene.
Rozdil mezi androidem a iOS je, ze ty klepeta jsou pozlacena na omezenem piskovisti a tolik to nepada, kvuli omezene mnozine HW, ktera se da minimalne ci vubec upgradovat.

Magsafe je realne jedinna vec, ktera ma pridanou hodnotu. Jack zmizel kvuli DRM - salamova metoda.

Vlastnici ale tuto znacku budou obhajovat do bezvedomi, za prumerny kram dat tolik prachu, proto k realnemu vyhodnoceni pridane hodnoty nikdy nedojde. HW/SW se dela stejne kvality i designu za ~1/2-1/3 cenu.

Vlastne vsem M$,google, MAC  a ostatnim jde o Vase privatni data -  pro analyzu zajemcum - nejcasteji marketing - proto tady jsou BigDATA.
Komnaci byli kritizovani co se tyce soukromi, si dnes kazdy poridi domu a jeste za to zaplati - smart TV s kamerami,mobil,barbie panenky .
Nelibi se Vam eCALL a kdy jste vypli a vytahli naposled baterku/napajeni u mobilu/ntb/tabletu/tv? ;)

A vsechno to slouzi k tomu udrzet ovecky poslusne...aby pak na Idnesu mohl byt ten "spravny" clanek o dane tematice.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Ja jsem s mb spokojenej, prechod na linux mebo na win je jak navrat do minulosti.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil

Tak to záleží na uživateli, přijde mi, že lidem s omezenými představami stačí japko, protože tam jsou hovno aplikace, uživatelům windows stačí windows, protože si nainstalují, co chtějí a linuxáci si zase napíší, co chtějí, přičemž míra integrace do stáda klesá v tomto seznamu zleva doprava (od iOs ku Lin)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Přesně tak. Japko je navržený pro BFU. Nic se tam nedá rozbít, všechno funguje standardně. Jen běda jak chceš dělat něco, na co to nebylo navržený. Ale pokud ti vyhovuje dělat přesně to, na co to je určený, tak není nic lepšího.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Ja jsem s mb spokojenej, prechod na linux mebo na win je jak navrat do minulosti.
Technicky a aplikacne nevim, jakou jinou minulost myslite. Myslite u linuxu te svobodnejsi minulosti?
Plno platicu pokut-BFU, je taky spokojenych... a berou to jako chlapi, je to presne stejny myslenkovy pochod, zaplatim a mam klid.

Android je jen linux kernel + java https://www.slideshare.net/tetsu.koba/android-is-not-just-java-on-linux/4-Android_is_NOT_just_Java ,mozna myslite ubuntu touch/phone.

Spravoval jsem ~10 rozdilnych OS a to pocitam jen ty s desktopem a rozdilnych nemyslim win2000-xp-10, ale Vas pohled o navratu do minulosti nevnimam, jako postaveny na realnych zakladech/argumentech, apple ma proste genialni propagandu(PR), to musim uznat.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil

Nehledě na to, že Jabkáčí nějak vůbec nedomýšleli použití kompů v enterprise prostředí...
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil

Citace
Ja jsem s mb spokojenej, prechod na linux mebo na win je jak navrat do minulosti.
Opravdu záleží na uživateli, co potřebuje. Já třeba svoji pracovní sestavu aplikací (AutoCad, dvě plánovací/analytícké/programovací aplikace pro moji profesi - nebudu přesně popisovat, protože uživatelů je v ČR pár, Pohoda, Excel s rozsáhlými makry s využitím objektů/metod aplikace + běžné kancelářské) jinde, než na Widlích provozovat nemohu, ani kdych se rozkrájel. Mobil mám stupidphone Nokia C5-00 a do úplného rozpadu jej nehodlám měnit, pro práci mimo kancelář mám profi notebook, pro zábavu mimo kancelář používám tablet s Androidem. Jsem v podstatě spokojen.
Pro speciální účely mám i Linux, do Ubuntu verze 12.04 včetně jsem byl maximálně spokojen, další generace Ubuntu mě totálně otrávily, tak jsem přešel přes Xubuntu na Linux Mint, ten mi vyhovuje.
« Poslední změna: 01 Září 2017, 13:35:11 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Citace
Ja jsem s mb spokojenej, prechod na linux mebo na win je jak navrat do minulosti.
Opravdu záleží na uživateli, co potřebuje. Já třeba svoji pracovní sestavu aplikací (AutoCad, dvě plánovací/analytícké/programovací aplikace pro moji profesi - nebudu přesně popisovat, protože uživatelů je v ČR pár, Pohoda, Excel s rozsáhlými makry s využitím objektů/metod aplikace + běžné kancelářské) jinde, než na Widlích provozovat nemohu, ani kdych se rozkrájel. Mobil mám stupidphone Nokia C5-00 a do úplného rozpadu jej nehodlám měnit, pro práci mimo kancelář mám profi notebook, pro zábavu mimo kancelář používám tablet s Androidem. Jsem v podstatě spokojen.
Pro speciální účely mám i Linux, do Ubuntu verze 12.04 včetně jsem byl maximálně spokojen, další generace Ubuntu mě totálně otrávily, tak jsem přešel přes Xubuntu na Linux Mint, ten mi vyhovuje.
Nakresleno v AC mam tisice hodin od verze 9 -  2016 , kresleni v produktech  od autodesku je jen hloupy zvyk, jako u windows. Male zkusenosti mam jen z VariCadem a kresleni pod OS CAD neni pravda slast.

Pohoda netusim, mozna wine.

Office - 95% uzivatelum dostacuje Libre/Open Office  a je to jen "zvyk" a zavislost na blbcich ze statni spravy. Pravda od te doby co OO a LO bezi na jave  - je to peklo.
Stav je ted takovy, ze E. M$ ma lepsi produkt nez OS, amipro -> lotus a jako vsechny produkty pod IBM sly do mist, kde slunce nesviti, gnumeric jsem 7 let nevidel, owncloudy nepouzivam.
Takze radeji programuji mimo tabulkove procesory , ale to opravdu neni pro BFU.

Co se tyce mobilu zvazuji https://puri.sm/shop/librem-5/  , protoze navrat k androidu neplanuji.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil

Heč, mám móbila bez OS, s výdrží baterky (teď už jen) 10 dnů běžného provozu. A používám ho výhradně na telefonování, sem tam na SMS. Na zbytek mám tablet…
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

Bez OS? Co to je, nějaká stará armádní radiostanice? :D Ačkoli z toho by nešlo posílat zprávy jinak, než morseovkou…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil

Ale no tak, Behemote.  ;)
Myšleno žádný Symbian, Android, iOS a tak dále. Prostě je tam jen proprietární primitivní systém, u kterého člověk alespoň má jistotu, že se na pozadí nic nekontrolovatelného neděje…
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil

Kde tu jistotu berete?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil

Protože vrcholem starých telefonů bylo to, že měly infra a dal se na nich hrát had xD
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil

Tak důkladné prostudování GSM standardu by mohlo s vaší jistotou trochu zacloumat ;) On ten servisní kanál tam není jen tak...

Ale souhlasím, že dnešní možnosti šmírování jsou řádově jinde.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6