30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Povinná výbava je přežitek, míní poslanci. Ministerstvo však změny nechce  (Přečteno 24263 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil

Tak v dnešní době mobilních telefonů to obvykle probíhá tak, že máte na uchu mobil a posloucháte pokyny z tísňové linky, kde jsou na to specielně vyškoleni a dokáží vás efektivně navést tak abyste zraněnému pomohli. Nějaká vlastní kreativita ani není vítána.
Při školení nám sděloval školitel - že za základní znalost práce s mobilem je třeba považovat spuštění funkce "reproduktor" - tedy nahlas. Pak je možné mluvit, poslouchat a pracovat oběma rukama. Mohli jsme si vyzkoušet, že nepřímá srdeční masáž s mobilem na uchu je fakt opruz. Zároveň nám sděloval, že masáží srdce dochází i k vynucenému proudění vzduchu v plicích, sice omezenému ale přísun kyslíku je prý srovnatelný s vdechováním vydýchaného vzduchu.
Je zajímavé, jak se tyhle teorie mění v čase...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Za mě bych udělal maximum, ale každého věc. Ale to už je hodně OT.

Aby to nevyznělo špatně, já nechci nechat někoho zemřít, i blbého ožralu/fetku, nebo co to bylo na zastávce, jsem zkoušel "probudit", jestli je mrtvý, nebo jenom KO. Chci jenom říct, že mít lékárničku říká toliko, že mám lékárničku. Asi jako vyzvednout si léky, nebrat je a čekat, že se uzdravím. Ač, tam je to vše dobrovolné.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil

BTW, existuje něco podobného na nácvik masáže srdce?

Existuje spousta "Andul", které umí obojí, jiné jsou jenom na dýchání, jiné jenom na masáž. U masáže je problém v tom, že v tom stresu musíte vyhodnotit spoustu věcí a ty jsou individuální, na 150 kilového macka vás žádná Andula nepřipraví, stejně tak 50 kilovému drobkovi asi zlámete pár žeber, pokud začnete masírovat stejnou silou, jako u 90 kilového chlapa.
Důležité je s maximálním klidem najít střed hrudníku a mačkat tak, abych ho jenom nehladil (odborně do 1/3 hrudníku, pokud si na to vzpomenete, tak budete borec).
« Poslední změna: 24 Srpna 2017, 16:16:22 od IZS »
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil

Při školení nám sděloval školitel - že za základní znalost práce s mobilem je třeba považovat spuštění funkce "reproduktor" - tedy nahlas.

This. Z toho vždycky rostu, když někdo začne prudit, že jeho telefon stál 20 tisíc a má 8 jader procesoru, ale ty lidi nejsou schopný úplně primitivních úkonů. Typicky:

  • Sdělit pozici na planetě Zemi. Android totiž v základu nemá žádnou aplikaci, která by prostě vyblila GPS pozici s možností ji zkopírovat a někam vložit. Takže když se nám v Chorvatsku ztratil člověk, tak jsme ho měli na telefonu. Měl nejnovější Samsung za strašnou pálku a nebyl schopen nám sdělit, kde je, přestože jeho telefon dokáže přijímat kromě GPS ještě i GALILEO a GLONASS. O něco lépe je na tom iOS a jejich appka s kompasem, jenže velká část uživatelů ji má někde zabordelenou spolu s dalším "odpadem", který nejde odstranit, protože to výrobce (Apple) zakázal. Navigace je pak ale mnohem jednodušší. Máte iPhone? Mám. Otevřete aplikaci kompas, máte ji tam, najděte ji. Ok mám. Počkejte deset sekund, dole se vám objeví vaše GPS pozice. Ok mám. Dlouhým stisknutím podržte, zkopírujte text a pošlete mi ho jako SMS. Posláno. Hotovo.
  • Telefonovat. Žádná netechnická osoba, kterou znám, nedokáže ovládat aplikaci Telefon. Nechápou, že během hovoru lze telefon normálně používat a nevědí, jak se vrátit zpět do hovoru. Nedokážou splnit aní základní činnosti - někomu telefonovat, dát si ho nahlas, najít email, zjistit, přečíst a vykomunikovat, co je potřeba, opustit email, vrátit se zpět do hovoru, vypnout reproduktor a přiložit zpět k hlavě. Atomová věda, nikdo to nedává.

Takže ve výsledku si naprosto reálně dokážu představit, že u těžce raněného člověka stojí hipster, který má telefon za 30 tisíc s přijímačem GPS, GLONASS, dokonce i GALILEO (tohle všechno je dneska standard) a není schopen dispečerovi říct, kde se nachází. Ale bacha - má na to celých 8 jader.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil

Pokud nemam nahradni zarovky a prestanu svitit, proste jsem "dojel"

Aby nešlo jet dál kvůli prasklé žárovce bude velká výjimka..
jak si já vykládám zákon a pravidla provozu tak můžete aspoň nouzově dojet když máte 4 světla.. na straně přivrácené do středu vozovky přední a zadní obrysovku, přední světlo a brzdovku.. a za mlhy a nebo hustého deště asi nesmíte jet bez zadní mlhovky.

To je samozrejme pravda, ale ja to cilene nechal stranou, protoze to nebylo moji pointou. Pokud mi odejde potkavacka na strane do silnice, proste ji tam prehodim z druhe strany a "nouzove" dojedu...

Tak jako kdyz se mi povolila remenice (a tedy nic nepohanelo alternator) a potreboval jsem snizit odber elektriky a potkavacku na strane ke krajnici odpojil pro nouzove dojeti.


Stejne tak, ze kdyz clovek at uz z jakehokoliv duvodu pomoc neposkytne, ma dost pripadnych moznosti jak takove chovani zduvodnit a vyvinit se. Zase to nebyla pointa.

Cilil jsme jiste na to, ze je tu zakonym pozadavek pomoci, a z toho tedy CASTECNE beru pozadavek na prostredky pro pomoc.
Ale neni tu zakony pozadavek si "opravovat" auto (vymena defektu, zarovek, pojistek), a tedy pozadavek na prostedky k tomuhle je absurdni.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil

ad „stejně tak 50 kilovému drobkovi asi zlámete pár žeber, pokud začnete masírovat stejnou silou, jako u 90 kilového chlapa“ — no, co vím, tak na pitevně říkal pan doktor u jednoho utopence „a vidíte kolegové, tady jsou dvě zlomená žebra od oživování, tak se to má profesionálně dělat, pěkně poctivě a ne nějaké povrchní lechtání!“
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

O něco lépe je na tom iOS a jejich appka s kompasem, jenže velká část uživatelů ji má někde zabordelenou spolu s dalším "odpadem", který nejde odstranit, protože to výrobce (Apple) zakázal. Navigace je pak ale mnohem jednodušší.

Ta app s kompasem se už odstranit dá.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil

Při školení nám sděloval školitel - že za základní znalost práce s mobilem je třeba považovat spuštění funkce "reproduktor" - tedy nahlas.

This. Z toho vždycky rostu, když někdo začne prudit, že jeho telefon stál 20 tisíc a má 8 jader procesoru, ale ty lidi nejsou schopný úplně primitivních úkonů. Typicky:

  • Sdělit pozici na planetě Zemi. Android totiž v základu nemá žádnou aplikaci, která by prostě vyblila GPS pozici s možností ji zkopírovat a někam vložit.

Takže ve výsledku si naprosto reálně dokážu představit, že u těžce raněného člověka stojí hipster, který má telefon za 30 tisíc s přijímačem GPS, GLONASS, dokonce i GALILEO (tohle všechno je dneska standard) a není schopen dispečerovi říct, kde se nachází. Ale bacha - má na to celých 8 jader.

Zkoušel jsi u Androidu takovou zázračnou appku Mapy (Google)? Stačí double tap na modrou tečku a nabídne to sdílení polohy přes link, co jde zaslat SMS i dalšími IM. Možnosti jsou sledování na stálo nebo určitou dobu. Když lítá GPS všude možně, lze zadat do mapy "špendlík", ke kterému je 10místný alfanumerický kód, pro snadnější sdělení polohy než pomocí šířky a délky.

IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Což počítá s tím, že protistrana disponuje appkou google mapy, případně stažených offline lokalit google map (která je omezená), nebo že má zaplý data (v zahraničí?).

Pro záchranku můžeme použít aplikaci záchranka, která odešle naši GPS pozici, což je fajn. Ale co když jsme přijeli v noci na dálnici k nehodě (nebo se nám stala) bez zranění a je třeba zavolat pčr / hasiče ... aby překážku označili - protože ten trojúhelník za deště na mokré dálnici v noci je opravdu neadekvátní ... (což se mi jednou povedlo a byl jsem dost v prdeli, pamatuju si že jsem se ptal dispečera jestli mě můžou nějak lokalizovat třeba pomocí GSM) ... ale to bych musel spíš nahlásit že je někde bomba, pak by věděli asi přesně kde jsem. Osobně bych uvítal applikaci nejen záchranka, ale i 112 a to nejen pro ČR.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil

No tak GPS pozici máš i bez dat.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

jak kde
android se tomu dost zuřivě brání...
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil

Při školení nám sděloval školitel - že za základní znalost práce s mobilem je třeba považovat spuštění funkce "reproduktor" - tedy nahlas.

This. Z toho vždycky rostu, když někdo začne prudit, že jeho telefon stál 20 tisíc a má 8 jader procesoru, ale ty lidi nejsou schopný úplně primitivních úkonů. Typicky:

  • Sdělit pozici na planetě Zemi. Android totiž v základu nemá žádnou aplikaci, která by prostě vyblila GPS pozici s možností ji zkopírovat a někam vložit.

Takže ve výsledku si naprosto reálně dokážu představit, že u těžce raněného člověka stojí hipster, který má telefon za 30 tisíc s přijímačem GPS, GLONASS, dokonce i GALILEO (tohle všechno je dneska standard) a není schopen dispečerovi říct, kde se nachází. Ale bacha - má na to celých 8 jader.

Zkoušel jsi u Androidu takovou zázračnou appku Mapy (Google)? Stačí double tap na modrou tečku a nabídne to sdílení polohy přes link, co jde zaslat SMS i dalšími IM. Možnosti jsou sledování na stálo nebo určitou dobu. Když lítá GPS všude možně, lze zadat do mapy "špendlík", ke kterému je 10místný alfanumerický kód, pro snadnější sdělení polohy než pomocí šířky a délky.

Ano, musí se spustit mapy, pak se musí někam klepat, nebo držet, podle toho, jestli je appka v navigačním módu (nezobrazuje se žádné UI, není kam kliknout, je potřeba jen tak jednou tapnout do mapy aby se ukázaly ovládací prvky), nebo v ukazovacím módu. Dnes jsem cvičně zapnul aplikaci Google Maps na svém android telefonu, místo mapy se mě telefon ptá, jestli chci zapnout funkci Objevovat a Využít Mapy Naplno, nebo ne (nevím co to je ani nechápu co se po mě chce). Po zvolení možnosti "Ne, nezapojím se" mi aplikace nabízí optimální trasu k nejbližší restauraci, protože je čas oběda, i přes to, že jsem ji nikdy k tomu účelu nepoužil.

Při kliknutí na místo v mapě se schovávají, nebo ukazují ovládací prvky, jinak se nic neděje. Při podržení se většinou nic nestane, ale občas se ukáže červený špendlík s tím, že jsem právě zvolil Holden's Ice Cream Store. Jaká je GPS adresa Holden's Ice Cream Store, vedle kterého právě stojím, nevím, nikde napsaná není.

Tohle řeším v klidu. Jak tohle bude řešit někdo, kdo stojí před rozšmelcovanou skoromrtvolou a potřebuje sdělit GPS operátorovi na telefonu, je otázka. Samozřejmě bez internetového připojení by moje situace byla ještě horší, protože Google Maps bez internetu nefunguje.

Android je jako Linux, normálnímu uživateli k hovnu.
« Poslední změna: 31 Srpna 2017, 12:19:15 od mcsoap »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

No tak všichni chtěj být todleto fríkůlin a hipsterovat v hospodě, žejo. Aplikace poslední dobou prodělávají de-evoluci, kdy se stávají nepoužitelným hnojem a je to horší, než 2-3 dekády zpátky, kdy to zas bylo obskurní a ovládat to zvládli jen lidi s mozkem a trochu citem pro techniku. Údajně se dneska aplikace dávají testovat kojencům, proto má ovládání samý brevný čtverečky a kolečka, kterejm nikdo normální nerozumí.

Vim dobře že horší kýbl hoven než android už je jenom japko a vokna. Bohužel BB (protože neoficiálně zbankrotovali a zařízli to) a hlavně vývojáři na jejich platformu serou (a na starší OS, tzn. 7.1, totálně), takže nedostatek SW zabíjí jinak výbornej OS a HW. Takovej hnůj jako řeší neustále majitelé toho vostatního sem nikdy nezažil, naopak je to poměrně dost intuitivní a všechno funguje. Teda pokud seženu SW, že.

Holt o dobrý věci není zájem, lidi chtějí hipsterský sračky (a to klidně i drahý), který stejně neumí používat, takže jak dopadlo BB, nebo třeba Saab, vidíme.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

...

Taky mam radši věci co fungujou ... proto mam japko. Nebaví mě, ale nejmíň mě sere. Jsem tedy fríkůlin ... ale nechtěl jsem mít brand na mobilu jak fríkůlin, tak jsem japko přelepil samolepkou aby nikdo nevěděl že mam japko. Tím jsem se asi teda stal hipsterem. Kafe piju v kavárně, maso kupuju u řezníka a pečivo v pekárně. Já už fakt nevim co bych měl dělat abych byl zase normální. Byl by tutorial?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

Japko ovšem nefunguje, stačilo mi velice krátce na odhalení hned několika über kretenismů pro který je to nepoužitelný. No asi podle https://www.youtube.com/watch?v=-XSC_UG5_kU, todle je bohužel realita, takle ty jejich produkty vypadaj.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky