30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6]

Autor Téma: Povinná výbava je přežitek, míní poslanci. Ministerstvo však změny nechce  (Přečteno 24274 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Až půjdu vykrást banku, telefon nechám doma.

K tomu MacBooku. Ta věc dokonale splňuje moje požadavky a je odladěná ... uživatelsky. To znamená že práce s tim neni za trest, aspoň pro mě. Při 200 ppi, chladí pasivně, hudbu posloucham přes optiku (protože externí dac + studiové monitory v ceně pár nových iPhonů). Za 20k (aktuální bazarová cena) nevím co bych si ještě mohl přát. Už prostě nechci přijít z práce a strávit 3 hodiny reinstalací aplikací co najednou nejdou spustit. A když se ukradnou správné aplikace, tak není problém snad nic co jsem doteď řešil.

Zajímalo by mě, co třeba macbook (pro domácí využití, nikoliv pro firemní) neumí (pokud nejsem programátor). Nejvíc mě štve že pro windows existuje foobar2000 aplikace, pro MacOS ne, to je ale fakt jediný.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

Sorry, nechce se mi psát seznam, bylo by to hodně dlouhý.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Až půjdu vykrást banku, telefon nechám doma.
Jak jsem psal, nedelam nic spatneho, klidne me smirujte - problem je v tom, ze vy si myslite, ze nedelate protipravni veci.
Kazdy dela, i kdyz jen dela svoji praci a ma telefonu pravnika... https://www.yahoo.com/news/nurse-refuses-blood-test-unconscious-patient-gets-cuffed-103358251.html

Poslech pres optiku, technicky to vidim na nejakou frikulinstinu, ale pripoustim co se tyce hudby mohu se mylit, zatim se ukazalo, ze asi nemam trenovane hudebni ucho.
Bazar - chapu, ale porad to je 2x vice za odpovidajici HW.
OS/aplikace na kterem se nic nerozbilo/nebyla nutna bezpecnosti zaplata neznam.

Do korporatu se nehodi, kvuli cene, priohlym appkam a sluzbam, ktere pripadne vubec nefunguji... slusna IT firma se externim cloudum a obdobnym sragoram mimo svoji sit vyhne.
Pak zalezi, jak tlacite na bezpecnost, sifrovany disk heslem apod. MAC je tak pro MM , kteri nemaji pristupy ke kritickym systemum. Pri dnesnich znamych chybach HW DDR, SSD, CPU x86/64, UEFI etc. se musim smat, je to zavirani okynko na potapejicim se Titaniku, nicmene firemni politika tomu, tak veli.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil

Tak důkladné prostudování GSM standardu by mohlo s vaší jistotou trochu zacloumat ;) On ten servisní kanál tam není jen tak...
Ale souhlasím, že dnešní možnosti šmírování jsou řádově jinde.
No, mně šlo spíše o to, že na iOS a Android jde snáz „z venku“ nainstalovat nechtěný SW a vím, že PČR má něco takového k disposici na Android a iOS. U mého blbého telefonu nejdou spustit ani java aplikace, nic. Ten je tak blbej, že umí jen telefonovat a SMSkovat. Jen o to mi šlo. Je mi jasné, že ze strany operátora jsou pak možnosti odposlechu takřka neomezené (nicméně už je určitá pravděpodobnost, že je to alespoň někde zaznamenané). Ale přes MMS aktivované aplikace se dá odposlouchávat a sledovat taktéž a dá se tam zvolit i to, že to jde na účet sledovaného… (a tím se obchází operátor).
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Poslech pres optiku, technicky to vidim na nejakou frikulinstinu, ale pripoustim co se tyce hudby mohu se mylit, zatim se ukazalo, ze asi nemam trenovane hudebni ucho.

Přes optiku je výstup do externí zvukové karty, proč by se mělo jednat o fríkůlinštinu?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil

ViktorN:
Možnosti odposlechu ze strany PČR/BIS jsou identické, jako ze strany operátora. Ta má do sítě "přímou linku" a teď si nejsem jistý, jestli o odposlouchávání konkrétního čísla vůbec PČR musí operátora uvědomit (nechce se mi tím starým šanonem prohrabávat). Každopádně - za úniky byť pouhého výpisu hovorů se před 15 lety od operátora létalo na vteřinu (a obvykle to doprovázelo trestní oznámení), jakékoliv náhledy pracovníků do provozních dat se pečlivě analyzovaly a pochybuji, že to dnes bude jiné.
Ale fakt je ten, že kromě operátora/PČR/BIS do starého telefonu se moc jiných subjektů nedostane. Smartphone si projíždí výrobce OS, hardwaru a jednotliví vývojáři.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

icu: tuším že ta app kterou fízli disponují pro to aby mohli "koukat" do iOS funguje pouze na starší zařízení / iOS. Že přes gsm jdou odposlouchávat hovory a že o tom operátor ví už tedy víme. Co třeba imessage (voicemessage), facetime audio hovor, whatsapp call, whatsapp message. Tam by moc vidět neměli, ne?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Angel224

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil

Ze své zkušenosti je šifrování Macbooku, Imessage, Facetime kvalitní obrana proti fízlum v ČR. Prověřeno praxí, zabavený telefon, macbook s nastaveným šifrováním a měli smolíka. Proti amíkům bych si nejspíš nevsadil, ale čr je v pohodě.

Pár postřehů:
- to že je Apple drahej neni problém Applu. V roce 2011 jsem kupoval Iphone 4S za 14490.-Kč v den zahájení prodeje. Cena v USA 650$. Iphone 7 stál při začátku prodeje cca 21190.-Kč. V USA stále 650$.
To že se zvyšují daně a ČNB poškozuje korunu za to Apple nemůže. Domnívám se že Apple nemá o moc víc z Iphonu prodaného v ČR než toho v USA.
- Apple má bezpečnost daleko lepší než konkurence. Kamarád po mě chtěl zašifrovat disk. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že nejnovější Windost podporují nativně šifrování disku jen u bussiness edice a na normální uživatele se kašle - starejte se, hledejte, instalujte software třetích  stran. Tak je to se vším. V Macbooku opět kliknu v nastavení a hotovo.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil

qoyi:
GSM standard řeší odposlechy výhradně na "přenosové" vrstvě - tedy hovory, SMS a data, co lezou skrz síť. Jestli ta data (ale i SMS či hovory, viz "Mazánkovo" "zavolám ti na malej") jsou šifrovaná aplikací, tak to GSM standard neřeší (konečně, jde o téměř 30 starou záležitost;). Operátor/PČR dostane šifrovaná data a je na nich, jak si s tím poradí. A pochybuji, že by novější standardy (vč. LTE) to řešily nějak hlouběji, IMHO princip té odposlechové linky bude stejný. Tady je provoz daného čísla očištěný o šifrování "přenosové" vrstvy, "aplikační" šifrování (a to nejspíš včetně HTTPS apod.) si bude muset PČR řišit sama.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6]