30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [LOST] Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l  (Přečteno 21401 krát)

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil

Ahoj,

před nějakým časem mě zastavila hlídka a chtěla provést orientační zkoušku na drogy. Jelikož občas hulím (nikdy ne před jízdou, ani v době, kdy bych mohl být pod vlivem), tak jsem odmítl orientační test i odběr moči (tam se to drží sakra dlouho) a jel jsem s nimi rovnou na krev. Dlouho se nic nedělo a ani se nikdo neobtěžoval mi dát vědět výsledek, tak jsem si na policii zavolal a zjistil jsem, že s THC jsem se vešel do limitu, ale že prý mi tam našli 25 ng/l MDMA, přičemž limit je přesně 25 ng/l a poslali to do správního řízení. Zdá se mi to dost podezřelé, neboť od posledního užití cca 1/2 extáze, až do odběru, uteklo přes 40 hodin a MDMA by mělo zmizet do 24 hodin. Přijde mi to, jako kdyby si někdo pomohl a napsal tam limit, i když tam byl jen stopový prvek, neboť orgáni byli zjevně vytočení mým přístupem. Nejdříve zkoušeli, ať si líznu, že to bude určitě dobré, poté na mě zkoušeli, že si rozbory zaplatím, s čímž jsem souhlasil a nakonec jsem jim odmítl dát i moč, protože vím, že krev stačí a tím pádem se to nepovažuje za odmítnutí podrobit se vyšetření. Dobrý posudek mám i od lékařky, že jí nepřijdu pod vlivem. Když viděli, jak se u doktora oháním a opět jsem odmítl dát moč s odůvodněním, tak orgáni řekli, že ty testy zaplatí oni a dokonce mi i vrátili ŘP, takže doteď řídím. Jenže nevím, co teď dál? Řidičák potřebuji téměř denně k práci, bez něj budu vyřízený a tak nějak se z principu nehodlám smířit s tím, že by mi ho měli vzít za to, že limit je 25 ng/l a já měl (jaká náhodička) zrovna 25 ng/l. Z úřadu mi zatím nic nepřišlo.

Co poradíte?

Díky.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #1 kdy: 19 Června 2017, 15:58:39 »

Počkejte až něco pošlou a zajistěte kopii spisu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #2 kdy: 20 Června 2017, 10:36:19 »

Vzhledem k tomu že máte ŘP v ruce, tak pro jistotu prostudujte a aplikujte tzv Antlovu metodu aneb aktivní přístup k délce řízení. Cokoliv Vám přijde, tak nepřebírejte ihned, ale běžte si pro to na poštu v co nejpozdnějším možném termínu. Po první poštovní zásilce zvažte možnost zřízení datové schránky pro případné zmatení ouřadu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #3 kdy: 20 Června 2017, 10:44:38 »

Na nealkoholové drogy se bude pravděpodobně dělat znalecký posudek (nestačí jen ten laboratorní výstup stanovující zjištěné množství látek v krvi, ale ještě to musí někdo chytře okomentovat, zda tedy v době, kdy řídil, byl/nebyl řidič ovlivněn, a tvářit se přitom, že to je řádově složitější operace než porovnání dvou reálných čísel). Takže bych v klidu vyčkal, až dorazí zahájení řízení. Čím později to bude, tím lépe, není divné, že to nějaký čas (týdny) zabere. Do té doby nemá smysl nic podnikat, není ani úplně vyloučeno, že to úřad odloží či to někde shnije.

Po zahájení pořídit spis.
IP zaznamenána

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #4 kdy: 25 Června 2017, 19:36:42 »

Tak už mi bohužel leží obsílka na poště. Asi toho u nás nemají moc na práci, odeslali to cca 2 týdny od obdržení podkladů od policie. Jak postupovat dále? Má smysl již v této fázi něco zdržovat?

Koukal jsem, že byla lhůta pro projednání přestupku prodloužena na 2 roky. Je vůbec reálně to za těchto podmínek zdržovat až do vypršení?

Nikdy jsem problém s alkoholem ani drogami za volantem neměl, takže by to snad nemělo skončít hůře, než zákazem řízení na 6 měsíců, tzn. po 3 měsících papíry zpátky. Moc se mi to ale teď nehodí, jelikož žena právě absolvuje kurzy a dříve, než za 2-3 měsíce hotová nebude.

Otázkou je také samotná naměřená hodnota. Pokud je to výsledek průměrem 2 hodnot, tak hladina 25ng, limit, znamená, že s pravděpodobností 50% jsem pod vlivem nebyl a tím pádem by se v případě pochybností mělo jednat v můj prospěch? Nerozcupoval by to nějaký právník? Díky.
« Poslední změna: 25 Června 2017, 19:38:37 od Pepazdepa55 »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #5 kdy: 25 Června 2017, 21:10:38 »

Ano, případné odebrání ŘP lze oddálit klidně až o rok a půl (důležité je ale taky o jaký se jedná kraj) takže dopisy vyzvedávejte poslední možný den, zvažte založení datové schránky, pošlete námitku podjatosti apod..
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #6 kdy: 25 Června 2017, 21:50:02 »

Také jsem přesvědčen, že by to žena měla stihnout, pokud využijete všechny možnosti.
IP zaznamenána

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #7 kdy: 05 Července 2017, 18:48:20 »

Prosím o neveřejné řešení dalšího postupu.

Přesunuto. --HH
« Poslední změna: 06 Července 2017, 01:01:55 od hh »
IP zaznamenána

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #8 kdy: 08 Července 2017, 10:51:52 »

Děkuji za přesun.

Dorazilo ke mě předvolání, kde je chybně uvedená moje SPZ. Dalo by se z toho nějak těžit?

Také jsem se vydal na úřad pro kopii spisu. Od úřednice se mi dostalo odpovědi (po chvilce hledání spisu), že toto řeší kolegyně, která je na dovolené a že musím počkat, až se vrátí, jelikož se neví, kde spis vlastně leží (?!?). Jelikož to byla matka mé dřívější spolužačky a je to malé město, tak jsem jí nechtěl dělat problémy, už takhle mi to bylo trapné, vzhledem k tomu, o co se jedná a nevzal jsem si potvrzení o tom, že jsem žádal o spis a nedostal jsem ho.

V pondělí se mi prý ozve dotyčná uřednice a dohodneme další postup. Problém je v tom, že ve středu je stanoven termín projednání přestupku, který jsem dopředu avizoval, že bych rád posunul, jelikož jsem dosud neviděl spis a rád bych se s ním v klidu seznámil.

,,Moje" uřednice se prý vrací z dovolené až v úterý. Co v tomhle můžu podniknout, abych zvýšil své šance na výhru? Mám tam v pondělí naběhnout hned ráno bez ohlášení a trvat znovu na spisu a vyžadovat potvrzení o tom, že mi nebyl předložen? Do jaké míry mě to zvýhodní?

Díky.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #9 kdy: 08 Července 2017, 11:07:30 »

Jestli nebudete chtít dělat problémy vy úřadu, tak on udělá problémy vám. To je vše. Pokud tedy úřednici neznáte tak dobře, aby ten spis zahodila a dva roky dělala, že neexistuje, pak možná problémy nedělejte. V opačném případě nejlépe uděláte, když si nejdříve zaběhnete pro spis a budete trvat na potvrzení. Samozřejmostí je pořizovat zvukový záznam. Do jaké míry vám to pomůže nemohu říct, ale každý střípek do mozaiky je dobrý.
Jiná SPZ je opět jen střípek, na tom to nevyhrajete, ale zatím je v tom nechte.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #10 kdy: 08 Července 2017, 21:19:26 »

Jelikož to byla matka mé dřívější spolužačky a je to malé město, tak jsem jí nechtěl dělat problémy, už takhle mi to bylo trapné, vzhledem k tomu, o co se jedná a nevzal jsem si potvrzení o tom, že jsem žádal o spis a nedostal jsem ho.

Bláhový blázne...myslíte si, že jí bude trapné vám vyšít rok bez řidičáku a 50 tisíc pokuty ?.....buďte si jistý že nebude - a i kdyby jí to bylo trapné Vám to nepomůže.

,,Moje" uřednice se prý vrací z dovolené až v úterý. Co v tomhle můžu podniknout, abych zvýšil své šance na výhru? Mám tam v pondělí naběhnout hned ráno bez ohlášení a trvat znovu na spisu a vyžadovat potvrzení o tom, že mi nebyl předložen? Do jaké míry mě to zvýhodní?

Přesně jak píše Caroprd - pokud je to tak velká známost, že můžete reálně očekávat, že se ouřad bude hoodně snažit ve Váš prospěch - pak to nechte být a nějak se s nimi zkuste domluvit, pokud ovšem ne, je neposkytnutí spisu určitý bod pro Vás a pokud se najde nějaká další chyba ve spise, můžete to celé na tomto vyhrát, ale pokud k tomu "nepřidají" nic jiného, tak to samo o sobě asi nepomůže.
IP zaznamenána

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #11 kdy: 10 Července 2017, 23:03:33 »

Ahoj,

dnes jsem si byl udělat kopii spisu. Chtěl jsem tam jít hned ráno a vyhrotit je na odmítnutí spisu, ale bohužel mi ihned po probuzení volala dotyčná úřednice, že mohu přijít kdykoliv a že má spis připravený. Přišel jsem tam a snažil jsem se normálně domluvit. I ona sama přiznává, že to, že je nález na hranici, je vyloženě smůla, ale jelikož toto praví znalecký posudek, tak s tím bohužel nic nemohou dělat a mám se připravit na 3 měsíce bez papírů. Nabídla možnost projednat to rovnou na místě, kterou jsem s díky odmítl s tím, že se na to chci v klidu podívat. Jakékoliv požití před jízdou jsem opět odmítl a vyjádřil jsem velký podiv nad tím, že mi v krvi našli látku, kterou ani neznám... Bohužel, bez výsledku.

Ve spisu mi pár věcí nesedí. Zaprvé dementovali můj kladný posudek od vyšetřující lékařky s tím, že prý se vyjádřovala k možnému ovlivnění alkoholem a nedbala vyjádření policie, že jsme tam spolu kvůli odmítnutí testu na drogy. Nu holt už jí bylo přes 70. Z tohoto důvodu prý k její zprávě nepřihlíželi :-o  Ale co je mi po tom? Dle ní jsem pod vlivem ničeho nebyl a podepsala se pod to. Znalec udělal rozbor, ze kterého mu vyšlo 25 ng/ml, což je hraniční hodnota, ale bohužel mi v tom spise chybí samotný postup, tzn. cesta, jak přesně k této hodnotě došel. Dalo by se toho napadnout? Pokud je výsledek průměrem 2 hodnot, tak jedna musela být jistě pod touto hranici a tím pádem existuje 50% pravděpodobnost, že jsem pod vlivem nebyl. A v případě pochybností by se mělo postupovat v můj prospěch, nebo ne? A co ta doktorka? To si prostě bengo usmyslí, že jsem pod vlivem byl, znalec vycucá hraniční hodnotu a čau? Přikládám anonymizované dokumenty. Díky za každou radu, pozítří se  tam jdu znovu ukázat.

« Poslední změna: 10 Prosince 2017, 12:56:59 od Pepazdepa55 »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #12 kdy: 10 Července 2017, 23:14:16 »

Kde je zneni toho znaleckeho posudku?
A naucte se fotit... neumite dat objektiv fotaku do stredu A4 zvednout jej kolmo, aby byla vzdalenost od vsech 4 rohu priblizne stejna?
« Poslední změna: 10 Července 2017, 23:16:42 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #13 kdy: 11 Července 2017, 09:50:45 »

Přišel jsem tam a snažil jsem se normálně domluvit. I ona sama přiznává, že to, že je nález na hranici, je vyloženě smůla, ale jelikož toto praví znalecký posudek, tak s tím bohužel nic nemohou dělat a mám se připravit na 3 měsíce bez papírů.

Tak hlavně, že jí nechceme dělat problémy, je nám to trapné, protože je to naše známá.....
IP zaznamenána

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #14 kdy: 11 Července 2017, 10:45:24 »

Přišel jsem tam a snažil jsem se normálně domluvit. I ona sama přiznává, že to, že je nález na hranici, je vyloženě smůla, ale jelikož toto praví znalecký posudek, tak s tím bohužel nic nemohou dělat a mám se připravit na 3 měsíce bez papírů.

Tak hlavně, že jí nechceme dělat problémy, je nám to trapné, protože je to naše známá.....

Tohle řeší beztak někdo jiný a zase taková známa to není, takže bych to neřešil...

Koukám na to znovu a ten samotný posudek ve spisu opravdu chybí. Také by mě zajímalo, jakým přesným postupem k této hodnotě došli... ? Co s tím dál? Zítra to se mnou chtějí projednat. Nyní už asi chápu, proč cajti u lékaře trvali na tom, že ty rozbory zaplatí oni. Vyžádali si pouze 1 kopii a ta je buhví kde. Stále si stojím za tím, že 3 dny po požití jsem pod vlivem dávno být nemohl. Tohle je pokus o cílenou likvidaci na základě toho, že jsem se na místě nedal a rozbory na THC jim přesně dle předpokladů vyšly negativní, přičemž si nemohli pomoct ani orientačním testem, ani metabolity, které by jistě byly v moči ve vyšší koncentraci.

Za horší kvalitu fotografií se omlouvám. Čitelné to ale snad je. Díky.
« Poslední změna: 11 Července 2017, 10:49:58 od Pepazdepa55 »
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5