30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení  (Přečteno 10065 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #45 kdy: 03 Září 2017, 09:02:56 »

Tak SO vydal rozhodnuti, kterym rizeni proti me osobe zastavil. Nyni vsak ocekavam, ze jej zahaji proti pritelkyni,

Jestli mají trochu soudnosti tak se do toho pouštět nebudou.. výpověď policajtů bude nevěrohodná.. když tvrdili že řídil někdo jiný.. a nic jiného v ruce nemají.
IP zaznamenána

leiton

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #46 kdy: 03 Září 2017, 11:45:13 »

Předem bych chtěl říct, že děkuji všem za jakékoliv poznámky a rady :-)

V příloze posílám anonymizované rozhodnutí...

Na začátek bych rád uvedl, že vím, že jsem zanedbal rady o odmítnutí vypovídat, nicméně šlo hlavně o to, abych já nebyl uznán viným.. v případě, že uznají vinou přítelkyni, zase nic tak hrozného se nestane oproti tomu, jaké to mohlo mít následky pro mě :-)

Bohužel na kamerovém záznamu od MP je vidět úsek těsně před našim domem, kde PČR má zaplé majáky... nicméně v jejich výpovědích, vzhledem k tomu, že si mysleli, že mě udělají na alkoholu vypovídali všichni stejně - po zapnutí majáků jelo vozidlo BMW furt stále rychle, nezrychlilo, v ulici bylo dost osvětlení, přítelkyně i já jsme vypověděli, že jsme měli zapnutou hudbu, přítelkyně dala znamení o změně směru jízdy, prostě jakoby žádné vozidlo PČR rozblikané jako vánoční stromek nikde nebylo :-)

Navíc jsem toho názoru, že pokud PČR již vypovídala a jasně řekli oba policisté, že prostě viděli řídit muže a toto prokázáno nebylo, dá se velmi pochybovat o důvěryhodnosti jejich výpovědí, když lhali v tomto, stejně tak mohou lhát, že měli zaplé zvukové výstražné světlo...

Zarputilý ouředník mi však řekl, když jsem se byl seznámit s podklady, že to dopadne buď za 1) uzná mě vinným a já se odvolám, za 2) zastaví řízení vůči mé osobě a zahájí ho proti přítelkyni - bod 2) mě napadá jako podnět k podání námitky podjatosti v případě, že bude proti přítelkyni zahájeno správní řízení, neboť řešící úředník říkal jiné osobě (mě) v jiném správním řízení, že bude mou přítelkyni obviňovat - to přeci nesmí, ne? :-)

Dále by mě zajímalo, zda-li v novém správním řízení, pokud bude zahájeno, může SO použít důkazy z mého správního řízení nebo jestli budeme vše provádět znovu (k této variantě se přikláním), tudíž bude následovat také výslech zasahujících policistů... vzhledem k tomu, že budu v této věci svědek, zřejmě nemohu být také zmocněncem přítelkyně, abych mohl pokládat dotazy těm policistům, které mám tak rád, že?:)

Jak navrhujete postupovat v souvislosti s novým zákonem č. 250/2016 Sb., a případnou otázkou promlčení? Pokud to správně chápu ode dne oznámení o zahájení řízení do doby vydání rozhodnutí běží 1 letá promlčecí lhůta, takže případnými výslechy svědků, policistů, námitkou podjatosti apod... by se teoreticky mohlo povést řízení promlčet?

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #47 kdy: 03 Září 2017, 12:38:05 »

Nedůvěryhodnost policajtů bude argument..

S promlčením to je horší.. když zahájí řízení tak to bude rok od zahájení řízení.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #48 kdy: 03 Září 2017, 16:29:42 »

Yep, úředník se v rozhodnutí zabývá pouze osobou řidiče, nikoliv přestupkem samotným, takže po přítulkyni dost možná půjdou.

Kamerový záznam od MP je v pohodě, zapnuté majáky != zapnutá STOPka, to by museli mít PaChové on-board kameru, kde je to v záhlaví vidět. Výpovědi shodíte hravě, takže pokud se neprokecnete, tak to bude WIN.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #49 kdy: 03 Září 2017, 21:14:41 »

Nebudou se dále blamovat. Slečna je viděla, uhnula a zastavila, žádný pokus o ujetí tam nebyl. Skoro nikdo nezastaví, když vidí, že se pomahači někam ženou. Maximálně jim umožní průjezd. Zvlášť když nebyl žádný důvod, aby ta světla vztahovala k sobě, nic neukradla, nikoho nepřejela nebo nenabourala, rychlost nepřekračovala, tak proč by ji proboha měli stavět. Kdyby prudce zastavila, tak akorát riskuje, že to do ní naperou. Dala způsobně blinkry a plynule jim uhnula z cesty.
 
IP zaznamenána

leiton

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #50 kdy: 22 Září 2017, 10:43:33 »

Tak přítelkyni přišlo oznámení o zahájení řízení a předvolání k ústnímu jednání na den 10.10 :-) plánuju, že nahlídne do spisu, ať mrkneme co tam ouředníček má a pak bych to viděl na nějaké písemné vyjádření, že vlastně nic nemá, že nebyl naplněn materiální skutek přestupku + že pokud PČR lhala v osobě řidiče, zcela jistě lhala i, že vozidlo zastavovala pomocí HORNu, tudíž přítelkyně nic neslyšela neviděla, což ostatně vypověděla ve své výpovědi v mém správním řízení - navíc i PČR sami řekli, že vůz nezrychlil, neujížděl, dal blink apod. furt dokolečka :-) pak uvidíme co příjde, případně bych to viděl na nějakou námitku podjatosti, hezký odvolání a třeba se nám to podaří promlčet :-)
IP zaznamenána