30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení  (Přečteno 10073 krát)

leiton

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

přišlo mi oznámení o zahájení správního řízení za porušení § 125c odst. 1 písm. f) bod 5 zák. č. 361/2000 Sb., že jsem neměl uposlechnout pokyn k zastavení, který byl dáván zvláštním výstražným světlem a nápisem STOp doplněný zvukovým výstražným znamením HORN - měl jsem odbočit na soukromý pozemek a vystoupit z auta.

Vozidlo jsem neřídil - PČR tvrdí, že mě viděla ale nemohla, řídila přítelkyně, která byla také v autě, když PČR přišla na soukromý pozemek již jsme stáli vedle sebe u garáže, takže ve správním řízení samozřejmě budu prokazovat, že řídila přítelkyně. Nicméně mne zajímá, jaká je definice § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2, neboť jsem toho názoru, že to budou chtít uhrát na úmyslné nezastavení, aby mi byl odebrán ŘP, neboť mi dali špatně dýchnout (přesto, že jsem tvrdil, že jsem neřídil), nadýchal jsem 0,27, ale pro tento přestupek zahájeno správní řízení vůbec nebylo. Jen dodám, že za námi jeli 1,5km po městě a téměř před domem zapnuli pouze světelné, vůz odbočil k bráně k vjezdu do domu (zde proběhlo 1x horn) a zajelo za roh, kam zasahující policisté se zpožděním přiběhli, neboť tam nemohli přes zavírající se bránu přijet autem.

6.7. se mám dostavit, budou probíhat i výslechy svědků, na které se moc těším, už si chystám otázky na zasahující policisty, kteří mě v žádném případě nemohli vidět řídit. Na co hezkého se jich případně ptát, aby měli lepší den?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #1 kdy: 11 Května 2017, 21:29:53 »

Hlavně jaké měli oprávnění k vniknutí na jasně oplocený soukromý pozemek.
IP zaznamenána

leiton

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #2 kdy: 11 Května 2017, 21:46:56 »

Zaroven s oznamenim o zahajeni rizeni a predvolanim je mi dana moznost nejpozdeji tehoz dne co je narizeno ustni jednani seznamit se s podklady pro vydani rozhodnuti, to take asi neni v poradku, ze? Chci navrhnout dalsi vyslechh svedku,  zaroven chci navrhnout kamerovy zaznam zajisti apod.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2017, 22:26:45 »

To neřešte. Po jednání si stejně vyžádáte lhůtu na vyjádření.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #4 kdy: 11 Května 2017, 22:39:01 »

No než se k čemukoliv a jakkoliv vyjádříte zajistěte si spis. Teprve na základě spisu má smysl něco uvádět, či naopak neuvádět třeba vůbec nic. Nešikovným vyjádřením můžete zbytečně uškodit přítelkyni.
Pokud zde budete chtít od někoho poradit, spis anonymizujte a doporučil bych Vám požádat si zde o přesun do neveřejné části.

Než půjdete pro kopii spisu, doporučuji si o tom něco zde přečíst.
IP zaznamenána

leiton

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #5 kdy: 11 Května 2017, 22:45:04 »

Zitra si skocim pro kopii spisu. Dovolim si tedy jiz dopredu pozadat o reseni dalsiho postupu neverejne. Zitra pridam obsah spisu:-)

přemístěno by enzym
« Poslední změna: 11 Května 2017, 22:54:51 od enzym »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #6 kdy: 12 Května 2017, 09:42:50 »

přesně tak, primárně je třeba vycházet ze spisu, jinak bych to spíš hrál na to, že není jasné, kdo řídil a ne že řídila přítelkyně, bo jí pak můžou ještě něco přišít. Taky to mohl být někdo, kdo už byl v domě, když přišli vopičáci. Pro příště bych raději zalezl do domu a s opičákama se vůbec nebavil.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #7 kdy: 12 Května 2017, 13:15:18 »

Přiznám se, že mi není vůbec jasné, podle čeho se rozhoduje, zda se jedná o "nezastavení" nebo o "úmyslné nezastavení".
IP zaznamenána

leiton

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #8 kdy: 12 Května 2017, 13:42:04 »

Kopii spisu budu mít v úterý, dřív se nedostanu. Také mi to není jasné, ale přeci cca 20 vteřin blikajícího vozidla ve zpětném zrcátku si neúmyslně nevšimnout nemusí nikdo podle mého.... no moudřejší budeme až budu mít spis :-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #9 kdy: 12 Května 2017, 14:14:13 »

... no moudřejší budeme až budu mít spis :-)

Navíc, teď už je úplně jedno jak se to seběhlo, teď záleží na tom co na Vás mají.....
IP zaznamenána

leiton

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #10 kdy: 12 Května 2017, 17:01:17 »

Nemaji nic - nemaji kamerovy zaznam ani zadne svedky, pouze jejich vypovedi (dva zasahujici policiste slecna a 22lety kluk) a pak vypoved mou, pritelkyne, pripadne navrhnu jeste dalsi svedky :-)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #11 kdy: 12 Května 2017, 17:18:03 »

A podejte na ně stížnost pro vniknutí na pozemek bez povolení. O žádnou ochranu života zjevně nešlo.
IP zaznamenána

leiton

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #12 kdy: 16 Května 2017, 08:31:48 »

Zasílám nejdůležitější část spisu. Na alkohol nebylo zahájeno - dle slov úředníka - vždyť sám víte, že bych to musel zastavit...

V úředním záznamu spatřuju několik skutečností, které nejsou pravda - např. vozidlo nestálo před městským úřadem ale jelo a nechalo se předjet, dále když PČR přišla na pozemek již byl vůz uzamčen a stáli jsme s přítelkyní vedle sebe u vstupu do gáraže. Dále na sedadle spolujezdce nikdo neseděl, neboť pasažéra ze sedadla spolujezdce jsme vysadili před kontrolou. Jedná se navíc o cabriolet, coupe, do kterého je špatně vidět... Také jsem neodmítl zkoušku na krev, nikdo se mne na ní neptal, ale to není v tomto případě důležité...

7.6. je výslech policistů. Zajímavé, že na výslechy nepředvolal mou přítelkyni, která je uvedena v oznámení o přestupku a správní orgán by měl zjišťovat všechny důkazy v neprospěch i prospěch - již z tohoto jednání citím, že úřední si poslechne policisty a klasicky mě chce odpálit - i to z jeho chování dnes při nahlížení vypadalo...

Součástí spisu je také kamerový záznam od městapa, kde je z boku vidět, že měli puštěny majáky kus před mým barákem.

Jak dál postupovat? Případně na co se PČR ptát u výslechu?
« Poslední změna: 16 Května 2017, 09:06:07 od leiton »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #13 kdy: 16 Května 2017, 09:17:58 »

Zeptejte se policajtů, zda bránili ohrožení zdraví či života. Nebo z jakého jiného důvodu vešli na ohrazený soukromý pozemek?

Zda si před jednáním osvěžili paměť ze záznamu?
Pokud ne a vše si přesně pamatují, kolikátý zásah toho dne to byl?
Jakou barvu má vaše auto?
Za jakou dobu po zaparkování dorazili oni? (pak lze odhadnout z toho záznamu kamer, zda lžou)

Dále zda vás před provedením úkonu poučili a jak přesně?

Ptejte se jich ale jednotlivě - výslech jednoho po druhém.

To že nepředvolali přítelkyni si nechte do odvolání.
IP zaznamenána

leiton

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #14 kdy: 16 Května 2017, 09:26:32 »

Zajímavým bodem by také mohlo být tvrzení, že hlídkovali zaparkovaní na náměstí - přitom oni jeli předemnou a pouze dali blinkr doprava a pustili mě před sebe a ihned se napojili za mě, tudíž úhel, kdy viděli do auta byl úplně jiný, než kdyby stáli na náměstí čumákem do silnice, navíc jeli nějakou rychlostí a já je nějakou rychlostí předjížděl - v tu chvíli nemohli vidět, kdo řídil, navíc nemohli vidět muže silnější postavy, nemohli vidět ani spolujezdkyni protože na sedadle spolujezdce nikdo neseděl.

Mám také svůj záznam video z toho, kdy přišli na náš pozemek, ale čekám na správný okamžik kdy ho pustit. V tom záznamu také říká policistka: "viděl jsme vaší přítelkyni na sedadle spolujezdce a Vás jako řidiče" já se táži: "říkáte, že jste viděla mojí přítelkyni na sedadle spolujezdce a mě jako řidiče, ano?" a ona odpověděla: "já jsem prostě viděla vás jak řídíte", říkám: "a tu spolujezdkyni?" a ona: "prostě jste řídil vy a tím to vadne"...

Na tom záznamu jsou také vidět nepoučení, jejich chování, také to, že automobil byl zamčený už, že jsme stáli u vstupu do garáže, také že sedadlo spolujezdce je sklopené dopředu - tudíž tam nikdo sedět nemohl.

Dále jsem asi dva dny před tímto zásahem byl u doktora, kdy mi byla dána ruka do "šátku" pro silné bolesti ramene - mám lékařskou zprávu i s nařízenou kontrolou, ledovat, odpočívat - toto je asi zbytečný důkaz, na který nebude pohlíženo, že jsem neřídil, protože bych nezvládl řadit a zároveň řídit ?

Bodovou a peněžní sankci bych byl ještě schopen schroupnout, zatím jsem nebodovaný, ale spíše mi jde o to, že mi určite budou chtít napálit úmysl se zákazem řízení...
IP zaznamenána