30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: Zákaz nahrávání  (Přečteno 35008 krát)

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Zákaz nahrávání
« kdy: 21 Dubna 2017, 09:28:26 »

Byl jsem na fízlárně na "Oddělení pro zbraně a bezpečnostní materiál" a maj tam pěknou velkou ceduli "Zákaz pořizování obrazových a zvukových záznamů" nebo něco v tom smyslu (neměl jsem u sebe mobil s foťákem, až tam půjdu příště, tak si jí vyfotím). Tahle fízlovsko-úřednická zvůle mě neskutečně vytáčí a tak se Vás ptám: Mají na to právo? Je to podložené nějakým právním předpisem? Stěžovat si na Policejním prezidiu, nebo na MV? Dík za Vaše názory
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #1 kdy: 21 Dubna 2017, 09:39:57 »

K cemu fotit tabuli? Date si to na FB?

Bud tam nabehnete s kamerou nebo podejte stiznost, at tabuli odstrani.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #2 kdy: 21 Dubna 2017, 09:47:02 »

Nerozumím řeči Vašeho kmene... FB nemám a ceduli si chci vyfotit jako důkaz a právě proto se ptám, zdali může být tento "zákaz" nečím podložen a kde si stěžovat, rada "podejte stížnost" mi k ničemu není...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #3 kdy: 21 Dubna 2017, 09:56:38 »

Z čeho jste tak překvapenej? Viděl jste poprvé piktogram zákaz focení? Je to pro vaší informaci i v bankách, na poštách, v obchodních centrech, na úřadech apod.. Jsou i zákazy vstupu se zmrzlinou, se psem atd., na tyto zákazy samozřejmě kašleme

Něco jinýho je třeba zákaz kouření na zastávce MHD, tam je to dáno zákonem.

IP zaznamenána

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #4 kdy: 21 Dubna 2017, 10:04:46 »

Našel jsem toto, to by asi šlo aplikovat i na jednání s policistou na oddělení zbraní, nebo ne?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #5 kdy: 21 Dubna 2017, 10:07:34 »

Určitě. Tyto cedule neřešíme.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #6 kdy: 21 Dubna 2017, 10:08:33 »

Ignorovat a neříkat, že pořizujete, aby jste nepřišel o zařízení.

Asi to bylo něco takového:

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #7 kdy: 21 Dubna 2017, 10:13:44 »

Re: Vaše starosti bych chtěl mít. Nedávno jsem něco zařizoval v pátek na jednom prdelním pracovišti Katastru nemovitostí a cestou jsem potkal nejmíň 3 cedule „Dnes nejsou úřední hodiny“, „Jen pro zaměstnance“ atp. Kdybych měl každou fotit a podávat stížnost ...

Každopádně když jsme u toho pořizování záznamů na fízlárně ... je třeba rozlišovat výjimku spočívající v možnosti pořizovat si záznam osob při výkonu nějaké úřední či obdobné činnosti, zejména pokud jste účastníkem takového úkonu a záznam pořizujete pro ochranu svých práv, a představou, že přijdete do nějaké policejní budovy ověšen kamerami jako Google Maps Car a budete nepřetržitě nahrávat vše kolem. Tím i bez cedule patrně narušujete osobnostní práva osob, které se vám dostanou do záznamu. Ostatně kdyby např. nějaký pomatený sluníčkář hlídkoval na oddělení zbraní a fotil si lidi, kteří tam chodí něco řešit (z nichž 99 % jsou držitelé ZP a vlastníci zbraní) a pak s touto „databází“ nějak pracoval, asi byste taky nebyl jako její položka dvakrát nadšený.

Každopádně líná huba, holé neštěstí. Když už jste tam byl, proč jste se prostě na tu ceduli, její význam a zamýšlený účel někoho nezeptal?
« Poslední změna: 21 Dubna 2017, 10:16:20 od hh »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #8 kdy: 21 Dubna 2017, 10:14:49 »

Cedule neříká, komu a z jakého důvodu se to zakazuje. Patrně příslušníkům, když to mají u nich ve firmě.
IP zaznamenána

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #9 kdy: 21 Dubna 2017, 10:16:45 »

Nějak mi nejde vložit příloha... Samozřejmě jsem viděl spoustu zákazů, ale něco jiného je zákaz něčeho soukromým subjektem na jeho soukromém pozemku nebo v jeho nemovitosti (když se mi to nelíbí, tak tam nelezu) a zákaz něčeho (na co mám dle mého laického názoru právo) na úřadě/policii...
Asi jsem blbej, ale dotaz mi přišel celkem jednoduchej a jednoznačnej: Má policie právo zakázat nahrávání jednání na služebně/oddělení (při výkonu služby)? Pokud ano, tak na jakém právním základě? Pokud ne, tak kde si stěžovat?
Pokud někdo ví a chce odpovědět, tak budu velmi rád, pokud ne tak ne...
IP zaznamenána

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #10 kdy: 21 Dubna 2017, 10:21:55 »

Re: Vaše starosti bych chtěl mít. Nedávno jsem něco zařizoval v pátek na jednom prdelním pracovišti Katastru nemovitostí a cestou jsem potkal nejmíň 3 cedule „Dnes nejsou úřední hodiny“, „Jen pro zaměstnance“ atp. Kdybych měl každou fotit a podávat stížnost ...

Každopádně když jsme u toho pořizování záznamů na fízlárně ... je třeba rozlišovat výjimku spočívající v možnosti pořizovat si záznam osob při výkonu nějaké úřední či obdobné činnosti, zejména pokud jste účastníkem takového úkonu a záznam pořizujete pro ochranu svých práv, a představou, že přijdete do nějaké policejní budovy ověšen kamerami jako Google Maps Car a budete nepřetržitě nahrávat vše kolem. Tím i bez cedule patrně narušujete osobnostní práva osob, které se vám dostanou do záznamu. Ostatně kdyby např. nějaký pomatený sluníčkář hlídkoval na oddělení zbraní a fotil si lidi, kteří tam chodí něco řešit (z nichž 99 % jsou držitelé ZP a vlastníci zbraní) a pak s touto „databází“ nějak pracoval, asi byste taky nebyl jako její položka dvakrát nadšený.

Každopádně líná huba, holé neštěstí. Když už jste tam byl, proč jste se prostě na tu ceduli, její význam a zamýšlený účel někoho nezeptal?
Dík, jde mi samozřejmě pouze o záznam mého jednání s policistou, nechci nahrávat ostatní a porušovat jejich práva...
Pospíchal jsem a neměl jsem nic čím bych nahrával... alespoň jsem si nechal potvrdit kopii žádosti, což je samo o sobě vždy rozhodí, že jako proč...
IP zaznamenána

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #11 kdy: 21 Dubna 2017, 10:28:43 »

Ignorovat a neříkat, že pořizujete, aby jste nepřišel o zařízení.
Mě ale jde o to, abych věděl přesně na co mám právo a oni právo nemají a mohl nahrával neskrytě a když mi to nahrávací zařízení seberou, tak tím lépe...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #12 kdy: 21 Dubna 2017, 11:24:34 »

Přesně to vědět nebudete nikdy, protože i ta výjimka umožňující nahrávat úřední úkony je výsledkem poměřování různých základních práv a konkrétním vyložením některých neurčitých pojmů v zákonné úpravě (§§ 84 an. OZ). Na jedné straně je tu zájem na řádném výkonu pravomoci různých úředních osob a dalších údů veřejné moci a možnosti jejich kontroly, též soukromý zájem na ochraně vlastních práv při účasti v nějakém takovém procesu, na druhé pak osobností práva té osoby, která i jako policajt či úředník stále (většinou) je člověkem. Úplně oddělit úřední roli od konkrétní osobnosti nejde, když si např. pořídíte záznam původně pro svoji ochranu, ale pak jej začnete šířit čistě kvůli zesměšnění či jiné formě difamace dané osoby, kvůli zastrašení apod., jste už zcela evidentně mimo daný rámec.

Nicméně nedojde-li k nějaké změně stávající úpravy či revolučnímu posunu v tom, jak to soudy či jiné orgány posuzují, nahrávat si pro vlastní potřebu úřední jednání možné je a nějakou cedulí či faktickým pokynem zakázat nelze (resp. pokud k tomu dojde, půjde o nezákonný zásah).
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Zákaz nahrávání
« Odpověď #13 kdy: 21 Dubna 2017, 14:28:44 »

Mně se stalo to, že přesně na základě oznamu na fotce, co jsem vložil, mi byl odebrán telefon, kde běžel záznam, to mám i nahráno. Stížnost byla vyřízena tak, že to bylo proto, že je tam cedule. Na námitku, že to je v rozporu se zákonem a dělal jsem záznam jednaní, kteřé se týkalo mé osoby bylo reagováno tak, že tedy mi byl telefon odebrán proto, že jsem měl být vzán do cely předběžného zadržení. To se sice událo tak 30minut po odebrání telefonu, ze záznamu je patrné, že v době odebrání telefonu nebylo v plánu mě do cely vzít, ale jim to zjevně nepřekáží. Hlavně, že jsem si telefonem v cele neublížil, což bylo myslím taky důvodem odebrání telefonu, tedy dle jejich vyjádření. No, jsem rád, že mě tam alespoň nekurtovali na mříž a nenapíchali mě nečím, protože záznam z cely není:) Ale to už je OT.
« Poslední změna: 21 Dubna 2017, 14:30:26 od swenak »
IP zaznamenána

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #14 kdy: 21 Dubna 2017, 15:17:56 »

A vo tom to presne je... nenechat si srat na hlavu i kdyz o nic nejde, protoze cim min si budou lidi trvat na svych pravech, tim vic si budou ty zmrdi dovolovat a skonci to zmlacenim nekde v cele a kamery budou zrovna nahodou rozbity...
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5