30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz nahrávání  (Přečteno 35266 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #15 kdy: 21 Dubna 2017, 15:44:47 »

swenak: TO podano?

jinak bezne a jednoduse realizovatelny zaznamnik:
vytocite cislo a automaticky se nahrava a nahravka se posle na email mimo CR/EU,  a na to muzete naprogramovat akce (dokud je kredit/signal nahrava se pripadne i na lokalni uloziste)

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

MedvidekPu

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #16 kdy: 21 Dubna 2017, 18:38:22 »

Z čeho jste tak překvapenej? Viděl jste poprvé piktogram zákaz focení? Je to pro vaší informaci i v bankách, na poštách, v obchodních centrech, na úřadech apod.. Jsou i zákazy vstupu se zmrzlinou, se psem atd., na tyto zákazy samozřejmě kašleme

Něco jinýho je třeba zákaz kouření na zastávce MHD, tam je to dáno zákonem.
Takže když půjdou někam se zmrzkou v jedné ruce, a psem v druhé tak když je mě přijde ostraha, že to tady nemohu mít, tak ho mám slušně poslat doprdele, a říct mu, podle jakého zákona může dát takový zákaz ?

Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #17 kdy: 21 Dubna 2017, 19:31:38 »

Ostraha vám žádnej zákaz dát nemůže, proberte se  ;)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #18 kdy: 22 Dubna 2017, 12:13:01 »

Ostraha vám žádnej zákaz dát nemůže, proberte se  ;)
Ostraha Vám žádný zákaz nedá. Pouze bude jménem majitele vyždadovat dodržení pravidel, kterými majitel prostoru vymínil vstup. Pokud tato pravidla vysloveně neporuší vaše práva může je ostraha vymoci i přiměřeným násilím.
Takže například "Vstup cikánům zakázán" nejspíše neprojde ale "Zákaz vstupu se psy, zmrzlinou a pod." bude nejspíše OK.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #19 kdy: 22 Dubna 2017, 14:11:08 »

Ostraha v obchoďáku má stejný práva jako zákazník, může se mě tedy snažit zadržet pouze v případě že mě přistihne při páchání trestného činu nebo bezprostředně poté. Tím že jdu se zmrzlinou nikoho neohrožuju, neomezuju, nepohoršuju a neporušuju žádný zákon, tudíž není zákaz vstupu se zmrzlinou odůvodněný, hlavně když jí tam i prodávaj.

http://www.bosaturistika.cz/news/sel-bos-do-obchodniho-centra-vyhodili-ho-ma-na-to-ochranka-pravo-/
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #20 kdy: 23 Dubna 2017, 01:40:48 »

Ostraha v obchoďáku má stejný práva jako zákazník, může se mě tedy snažit zadržet pouze v případě že mě přistihne při páchání trestného činu nebo bezprostředně poté. Tím že jdu se zmrzlinou nikoho neohrožuju, neomezuju, nepohoršuju a neporušuju žádný zákon, tudíž není zákaz vstupu se zmrzlinou odůvodněný, hlavně když jí tam i prodávaj.
http://www.bosaturistika.cz/news/sel-bos-do-obchodniho-centra-vyhodili-ho-ma-na-to-ochranka-pravo-/

Tak možná by bylo dobrý si přečíst vlastní link.
Je nutno však také říci, že  ,,Nezakazuje-li to zákon výslovně, mohou si osoby ujednat práva a povinnosti odchylně od zákona; zakázána jsou ujednání porušující dobré mravy, veřejný pořádek nebo právo týkající se postavení osob, včetně práva na ochranu osobnosti.“  § 1 ods.2, zák.č. 89/2012 Sb.
K takovému ujednání může dojít konkludentně  mezi OC a zákazníkem například akceptací Návštěvního řádu ze strany zákazníka, přičemž však příslušná ustanovení  Návštěvního řádu, nebo jejich výklad, nesmí být koncipována nebo vykládána v rozporu s výše zmíněnými právními normami zák. č. 1/1993 Sb., zák č. 2/1993 Sb., a zák. č. 89/2012 Sb. 

Takže pokud je v návštěvním řádu obchodu napsáno že se zakazuje vstup se zmrzlinou, že vstupem do obchodu zákazník akceptuje tyto pravidla, navíc je to podpořeno piktogramy na dveřích - pak to bezesporu je platné a musíte se tomu podřídit. Ochranka pak má právo tyto sjednané podmínky vynutit tím že Vás buď vykáže, nabo vás zadrží do příchodu policie.
Zákaz vstupu se zmrzlinou jistě nebude odporovat výše uvedeným zákonným normám na ochranu osobnosti.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #21 kdy: 23 Dubna 2017, 02:13:57 »

Možné to je ale je to nevymahatelné, nebo kolik za tu zmrzlinu dostanu u soudu? 

Zde například pouze vyhrožovali neuposlechnutím výzvy
http://m.znojmocity.cz/udajny%2Dnovinar%2Dporusil%2Dzakaz%2Dvstupu%2Dna%2Dstaveniste%2Dstraznici%2Dho%2Dz%2Dmista%2Dvykazali/d-32773
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #22 kdy: 23 Dubna 2017, 09:31:07 »

Možné to je ale je to nevymahatelné, nebo kolik za tu zmrzlinu dostanu u soudu? 
Zde například pouze vyhrožovali neuposlechnutím výzvy
http://m.znojmocity.cz/udajny%2Dnovinar%2Dporusil%2Dzakaz%2Dvstupu%2Dna%2Dstaveniste%2Dstraznici%2Dho%2Dz%2Dmista%2Dvykazali/d-32773

S Vámi je legrace - opět je celá odpověď ve Vašem linku :
Hlídka využila svého zákonného oprávnění a muže z místa vykázala. Navíc ho upozornila, jestliže se do oploceného prostoru opět vydá, bude případ předán k dořešení přestupkové komisi pro podezření ze spáchání přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby.      

Od soudu samozřejmě nic za zmrzlinu nehrozí, ale buď uposlechnete ochranku a bude klid. Nebo na Vás přivolají hlídku opičáků a ty už budete muset poslechnout nebo Vás bude řešit ouřední osoba - tentokrát to je tuším v místě Vašeho bydliště.

A teď abychom si rozumněli - já aktivně bojuji proti silničnímu fašismu, proti nesmyslnostem a zvůli, ovšem nejsem anarchista, který sere na všechny okolo sebe. Takže rozdíl mezi buzerací na silnici a nějakým obchodem je v tom, že silnici si příliš vybírat nemohu a musím se té dopravy na ní zůčastnit, totéž platí u policejní služebny. Kdežto obchodů a OCéček je všude tři prdele, jsou to v mém pojetí soukromé prostory, kde se sluší chovat se tak jak si přeje vlastník. Já osobně bych dokonce byl i pro to, aby v těchto případech směl vlastník vyloučit i ty cigoše, nebo houmelesáky.  Takže srovnávat podmínky, které si určuje vlastník ve svém soukromém prostoru (a to zcela v souladu se zákonem) a podmínky, který si zlovolně a zcela nezákoně určuje nějakel policajt na služebně je víceméně nonsens.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #23 kdy: 23 Dubna 2017, 10:17:56 »

A teď abychom si rozumněli - já aktivně bojuji proti silničnímu fašismu, proti nesmyslnostem a zvůli, ovšem nejsem anarchista, který sere na všechny okolo sebe. … Kdežto obchodů a OCéček je všude tři prdele, jsou to v mém pojetí soukromé prostory, kde se sluší chovat se tak jak si přeje vlastník. Já osobně bych dokonce byl i pro to, aby v těchto případech směl vlastník vyloučit i ty cigoše, nebo houmelesáky.  Takže srovnávat podmínky, které si určuje vlastník ve svém soukromém prostoru (a to zcela v souladu se zákonem) a podmínky, který si zlovolně a zcela nezákoně určuje nějakel policajt na služebně je víceméně nonsens.
To si nějak pletete, anarchisté samozřejmě ctí právo vlastníků si na svém určit co chtějí. Neplést ovšem s tou levicovou sebrankou zhulenců, co se za anarchisty vydávají. Kradouskovi snad taky nevěříte, že je ten jeho obchodní projekt pravicovej jenom proto, že to o sobě říká, ne?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #24 kdy: 23 Dubna 2017, 10:37:14 »

.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #25 kdy: 23 Dubna 2017, 11:08:13 »

Aby jsme si to ujasnili, do obchodního centra chodím pouze na nezbytnou dobu, abych si tam vyřídil co potřebuji, nakoupil (utratil peníze) a šel pryč, rozhodně tam netrávím svůj volný čas a rozhodně tam nechodím někoho jen tak prudit. Chodím tam slušně oblečen, k ostatním se chovám slušně, nejdřív nechávám lidi ve dveřích odejít a pak teprve vstoupím, pomáhám maminkám s kočárkáma ve dveřích a důchodcům zvednu spadlé berle  ;)

Už jsme se tedy dopracovali k tomu že nějaké piktogramy soukromého subjektu jsou nevymahatelné a dle mého názoru i nezákonné protože nejsou odůvodněné.

Pokud vám nevadí že vám ukrajinec zaměstnanej jako security kterej ani neumí česky vaší manželce prohrabává kabelku, nasazuje vám botičku na vaše auto a přikazuje vám vyhodit zmrzlinu do koše nebo opustit centrum kvůli tomu že jste si jí tam koupil a chcete jí zkonzumovat tak si to klidně líbit nechte, já si to líbit nenechám.

Z nezákonné výzvy zedníka, přestaňte konzumovat tu zmrzlinu nejsem hotovej a neuposlechnu jí a klidně takovou výzvu dotáhnu až k soudu. Nehledě na to že než ty lemplové přijedou tak už zmrzlina bude dávno zkonzumovaná.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #26 kdy: 23 Dubna 2017, 16:33:08 »

Už jsme se tedy dopracovali k tomu že nějaké piktogramy soukromého subjektu jsou nevymahatelné a dle mého názoru i nezákonné protože nejsou odůvodněné.

No nevím jak jste se k tomu dopracoval když všechny linky, které jste Vy sám uvedl ukazovaly pravý opak.

Z nezákonné výzvy zedníka, přestaňte konzumovat tu zmrzlinu nejsem hotovej a neuposlechnu jí a klidně takovou výzvu dotáhnu až k soudu. Nehledě na to že než ty lemplové přijedou tak už zmrzlina bude dávno zkonzumovaná.

Obchod už dnes nemám (a ano piktogram se zmrzlinou jsme tam měli), živím se již poněkud sofistikovaněji, ale pokud byste do něj přišel a žral zmrzlinu, chleba se syrečkem nebo třeba prděl - na což si asi budete myslet že "máte" právo - pak bych vám celkem razantně řekl ať obchod opustíte a pokud byste okamžitě neuposlechl vzal bych vás za flígr a vyvedl ven. Tak bych naložil s každým podobným hovadem a mohlo by si myslet co chce...a že se pár podobných "chytráků"  našlo.

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #27 kdy: 23 Dubna 2017, 16:38:47 »

To si nějak pletete, anarchisté samozřejmě ctí právo vlastníků si na svém určit co chtějí.

Ano to máte pravdu - ode mne se však liší ve způsobu vymáhání, kde já na rozdíl od nich přeci jenom nějakou tu menší roli přisuzuji státním organizacím. Ale to už jsem poněkud jinde. Já jsem tím chtěl spíše říci to, že samozřejmě nadávám na to když opicajti buzerují řidiče pro nic za nic, případně za neškodné víceméně virtuální přestupky, ovšem vůbec bych neměl problém s tím ,kdyby pana t4455 vykázali se zmrzlinou z obchodu, kde si to majitel nepřeje.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #28 kdy: 23 Dubna 2017, 16:44:43 »

Pokud vám nevadí že vám ukrajinec...

Nevím jak Vy ale já dělím lidi na slušné a neslušné. No a co se týče ukrajinců - no tak mám například ukrajinského zubaře a nemohu si ho vynachválit.  Dal mi ústa dohromady po předcházejících dvou dentistkách u kterých jsem utratil neěkolik desítek tisíc za hovadiny, které mi naservírovaly, a přitom kazy mi nechávaly hezky bujet, protože spraví kaz - zub vydrží dalších 10 let a je po výdělku - ale když to nechaj dorůst až do kanálku - no tak 5000+ za každej zoubek - kdo by to nebral že.....
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #29 kdy: 23 Dubna 2017, 16:58:16 »

Srovnávat práci zubaře se securiťákem v obchoďáku? To stačí...
« Poslední změna: 23 Dubna 2017, 17:23:04 od t4455 »
IP zaznamenána