30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7

Autor Téma: On board kamera  (Přečteno 43355 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #75 kdy: 04 Prosince 2017, 10:46:11 »

Já jsem zkoušel Lenovo K5 + Lumia 520, obě v držáku, natáčení klasicky přes fotoaparát. Výhoda levné na pořízení, ale brutálně to spotřebovávalo baterii, nutnost vést dlouhej kabel přes půlku auta a když mi někdo neplánovaně zavolal, tak to stoplo záznam.
IP zaznamenána

Andreas Baader

  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #76 kdy: 04 Prosince 2017, 11:48:44 »

Potreboval bych tipy na kvalitni auto kameru.Nejdulezitejsi je samozrejme kvalita zaznamu. Co nejmensi rozmer, aby to slo prilepit za zrcatko na sklo a jen se kamera nacvakavala na drzak. Wifi by se taky hodilo. Nebranim se ani nakupu v Cine, pokud by se dalo neco kvalitniho sehnat. Cena kolem tech 2 tisic ideal. Kdyby nekdo mel tipy, budu rad.

Z domacich shopu jsem se dival na Lamax Drive C7.

IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #77 kdy: 04 Prosince 2017, 11:55:34 »

Používám tohle https://www.aliexpress.com/item/Universal-Car-DVR-Video-Recorder-WiFi-APP-Novatek-96650-dvrs-Full-HD-1080p-registrator-night-vision/32647461440.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.moIcJH s aplikací RORO Cam a jsem spokojen, je to schované za zrcátkem, zevnitř to řidič ani nezaznamená.. má to otřesové čidlo, wifi.. mně to stačí :)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #78 kdy: 04 Prosince 2017, 12:05:44 »

Taky chci investivat max. 2000 ale za tyto peníze nelze očekávat zázraky
IP zaznamenána

Andreas Baader

  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #79 kdy: 04 Prosince 2017, 12:11:29 »

Zazrak netreba. Jsem skromny. Od kamery mi bude stacit to, co jsem psal vyse:-)
IP zaznamenána

xd

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #80 kdy: 04 Prosince 2017, 12:52:21 »

Ja jsem spokojeny s Xiaomi Yi Dashcam
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #81 kdy: 24 Prosince 2017, 23:26:45 »

Ježíšek nadělil TrueCam A5s s GPS modulem. Tím mi odpadlo půlroční dilema  :)

První zkušenosti po pár dnech používání:

použita paměťová karta 8GB ( lze použít minimálně 8 - maximálně 32GB) stačí na hodinu záznamu
smyčku nahrávání jsem nastavil na 3 minuty
vypnutí displeje jsem nastavil na minutu po zapnutí, nesvítí to do obličeje a neruší to
balení obsahuje dvě možnosti připevnění na sklo, buď přísavkou nebo lepícím držákem, ten jsem použil, je lepší, žádné otřesy
napájecí kabel má 3 metry, což je přesně od čelního skla, přes strop až do zásuvky v kufru, kabel není vůbec vidět
led diody jako přísvit vůbec nepoužívám

Co mi trošku vadí

po zapnutí se ozývají zbytečné řeči: "připoujtete se prosím, šťastnou cestu"
každou hodinu přesně v celou hlášení z GPS modulu: "aktuální čas je XX:XX hodin"
hlášení úsekového měření nebo kamer v křižovatkách co hlídají průjezd na červenou by bylo lepší o pár sekund dříve

Jak již jsem psal, mám to ve služební šáde, tudíž zásuvka neustále pod napětím, zatím tedy musím zapojovat a vypojovat před a po každé jízdě napájecí kabel, čekám až dorazí tato vychytávka http://www.kameravaute.cz/detail/263-spinana-zasuvka-excam-smartpower-plug-s-vypinacem-05m/

Spíše přemýšlím zda je dobrý nápad nechat ve videu zobrazovat polohu a rychlost v případě nějaké kolize, zvlášť když rychlost není úplně dodržována
« Poslední změna: 18 Ledna 2018, 09:39:01 od t4455 »
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #82 kdy: 27 Února 2018, 14:41:04 »

Ja jsem spokojeny s Xiaomi Yi Dashcam

Ten mě taky začal zajímat - užitečná může být ta featura s wifi a smartphonem (a následným uploadem do cloudu, třeba), nicméně nikde ve specifikacích se mi nepodařilo najít, jestli ta kamera má mikrofon. Má? :)
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #83 kdy: 27 Února 2018, 15:45:55 »

kamery maji bezne mikrofony.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #84 kdy: 27 Února 2018, 16:26:55 »

Ja jsem spokojeny s Xiaomi Yi Dashcam

Ten mě taky začal zajímat - užitečná může být ta featura s wifi a smartphonem (a následným uploadem do cloudu, třeba), nicméně nikde ve specifikacích se mi nepodařilo najít, jestli ta kamera má mikrofon. Má? :)

http://www.truecam.cz/technicke-specifikace/
(pole `Zvuk`)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #85 kdy: 27 Února 2018, 16:47:21 »

Jak již jsem psal, mám to ve služební šáde, tudíž zásuvka neustále pod napětím, zatím tedy musím zapojovat a vypojovat před a po každé jízdě napájecí kabel, čekám až dorazí tato vychytávka http://www.kameravaute.cz/detail/263-spinana-zasuvka-excam-smartpower-plug-s-vypinacem-05m/
Při tomto řešení, je myslím nepříjemná skutečnost, že se při kontrolní kontrole po pár minutách záznam kamery vypne, což myslím není žádoucí a běhat při tom do kufru a ručně zapínat je myslím nepraktické.

Spíše přemýšlím zda je dobrý nápad nechat ve videu zobrazovat polohu a rychlost v případě nějaké kolize, zvlášť když rychlost není úplně dodržována
I při vypnutém zobrazování rychlosti lze ze záznamu odvodit přibližnou rychlost a vždy bude jen na Vás zda záznam policii poskytnete nebo ne.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #86 kdy: 27 Února 2018, 20:25:29 »

Jak již jsem psal, mám to ve služební šáde, tudíž zásuvka neustále pod napětím, zatím tedy musím zapojovat a vypojovat před a po každé jízdě napájecí kabel, čekám až dorazí tato vychytávka http://www.kameravaute.cz/detail/263-spinana-zasuvka-excam-smartpower-plug-s-vypinacem-05m/
Při tomto řešení, je myslím nepříjemná skutečnost, že se při kontrolní kontrole po pár minutách záznam kamery vypne, což myslím není žádoucí a běhat při tom do kufru a ručně zapínat je myslím nepraktické.

Při kontrolní kontrole nikdy nevypínám motor. Kdybych ho vypnul tak je to stejný jako kdybych jim řekl nespěchejte, kontrolujte, já mám času dost.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #87 kdy: 28 Února 2018, 00:07:00 »

Při kontrolní kontrole nikdy nevypínám motor. Kdybych ho vypnul tak je to stejný jako kdybych jim řekl nespěchejte, kontrolujte, já mám času dost.

Zatim to pozoruju presne naopak, jakmile dam najevo ze mam cas a ze vim presne co se deje tak sou nejaci nesvi. Ja se uplne tesim az me zastavi v tech mrazech jak je ted venku -14 ... predevcirem se za mnou rozjeli ve 3 rano, po 100m se otocili pres dvojtou plnou do protismeru a pokracovali 20kmph ...

Mi pripomnelo .. https://www.youtube.com/watch?v=BwDlobymMk0

Jeste me napada jestli by se ten RP nedal napatlat nejakou srackou, v lete sem chytil nejakou jesterku do ruky a celej den me z ty kurvy palily ruce, tak neco podobneho.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #88 kdy: 28 Února 2018, 08:10:13 »

IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #89 kdy: 28 Února 2018, 09:15:07 »

pro t4455 - vůbec nepíšete o kvalitě záznamu - tedy jak je to s ní? Zajímá mě samozřejmě spíše kvalita za zhoršených podmínek - déšť, šero nebo v noci.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7