30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 7

Autor Téma: On board kamera  (Přečteno 43329 krát)

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
On board kamera
« kdy: 11 Dubna 2017, 22:55:30 »

Zkusím založit nové vlákno ohledně záznamu (nejen) jízdy. V poslední době mne zaujaly medializované případy nekorektního jednání policie (Plzeň style) a agresívního jednání některých kolegů účastníků silničního provozu. Takže může být šikovné obstarat si nějakého hlídače, který dokáže udělat záznam toho, co se událo... třeba i průběh policejní kontroly.

Jedna věc je, co se záznamem - má policie pravomoc kamerku zabavit?
Druhá, jaký přístroj používáte a co od něj očekáváte?

-já požaduji - nenápadnost a naprostou soběstačnost, nahrávání do smyček, uzamčení záznamu v případě nárazu. Některé kamerky umí nahrávat i situaci za vozem, fungovat jako couvací kamera, přiřadit k záznamu gps pozici, rychlost, datum, čas... Nebráním se malinko komplikovanější instalaci, naopak, bezdrátová řešení považuji za výrazněji problémovější než klasickou "drátařinu".

Minulý týden jsem byl vytlačen na svodidla a následně vyfuckován od pána, paní i dcer, ještě pod vlivem toho zvažuji pořízení třeba tohohle
Cel-Tec M6 Dual

další tipy a názory uvítám, děkuji

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 197
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #1 kdy: 11 Dubna 2017, 23:11:04 »

Fizlove mohou delat prakticky cokoliv, zakon je chrani a maji bouchacky, jeste jsem nevidel pripad, kdy fizl jedna protipravne, vy se branite a vyjde z toho beztrestne ci se zdravou kuzi.

Jiz tu bylo nekolik pripadu, kdy se snazili dukazy ziskat/znicit napr:
http://tn.nova.cz/clanek/policejni-brutalita-v-cechach-kopy-rany-pesti-a-spousta-nadavek.html

Takze nahravat tajne a pak ty kurvy nechat ukrizovat u soudu, pokud se zadari.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #2 kdy: 11 Dubna 2017, 23:56:26 »

Já jsem si pořídil docela drahou záležitost (True Cam A6 + GPS Modul TrueCam GPS s detekcí radarů), má přední i zadní kameru, zatím spokojenost. Uvádí full HD 1080 pro přední kameru, to platí při záznamu pouze z přední kamery, pokud se pořizuje záznam z obou, tak je přední 1440 x 1080p, zadní 720FHD. Je to podle návodu a věděl jsem to předem, někteří recenezenti však byli překvapeni => RTFM http://www.truecam.cz/firmware/. Mám to však pár dní, tak na mouchy teprve budu přicházet. Při použití 32GB SD karty a záznamu obou kamer s největším možným rozlišením a plným FPS je kapacita záznamu přes 5 hodin, než začne přepisovat nejstarší záznamy.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #3 kdy: 12 Dubna 2017, 02:16:48 »

Už jsem to tady někde psal. Jakmile začíná jakékoliv jednání s vopičákama, tak se slovy malý moment - vypnu si zvonění - vypínám na telefonu zvonění a zapínám nahrávání - telefon vrazím do kapsy u kalhot vzhůru nohama , nebo na krk do takové té kapsičky na šňůrce, případně hodím telefon na sedadlo do auta. Nic zvláštního - klasický záznam zvuku v androidu. Na důležité věci se pro jistotu zeptám a nechám si je zopakovat - dělám že jsem hluchej - mám na to už věk....

Podstatné a nejdůležitější je začít nahrávat VŽDY, VŠE A IHNED při prvním kontaktu. Kdo čeká až na chvíli, kdy bude situace vypjatá, dostanete se s vopičákem do sporu tak jednak riskujete, že vás nahrávat nenechá a ani to že vás nechce nechat nahrávat už se vám nepodaří zachytit, no a na tom pozdním záznamu vždy chybí ta hlavní "perla", no a vopičák si dá při viditelném nahrávání pozor.
Dál si pak může (a kolega mu to jistojistě dosvědčí) domyslet a vymyslet cokoliv co se stalo před začátkem záznamu. V zásadě klidně i to, že jste odmítl dechovou zkoušku - koho pak co bude více bolet je snad jasné.....

Prostě chce to naučit se zapnout nahrávání při každém styku s darmožroutem typu pach, ouřední vosoba apod. zrovna tak přirozeně jako si sundáváte kalhoty když jdete na velkou.

BTW: abych rozptýlil pochybnosti velectěného kolegy fu , že když na mne skočí zásahovka, tak že nestačím nahrávání zapnout - tak ano je to v tomto případku nešikovné, nicméně bavíme se tady o běžné silničně-buzerační kontrole....
« Poslední změna: 12 Dubna 2017, 02:19:09 od pk202 »
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #4 kdy: 12 Dubna 2017, 07:26:57 »

Také se budu opakovat: mám několik aktivních simek a nosím proto u sebe nejméně dva telefony, většinou tři. Při jakémkoliv kontaktu se státní správou zapínám nahrávání na nejméně dvou telefonech (platí to tedy i pro silniční kontrolu) - už dříve se mi u staršího telefonu jednou stalo, že mi na něj někdo zavolal (nebo přišla zpráva, už nevím přesně) a ten automaticky vypnul nahrávání, já si všimnul až po půl hodině a neměl jsem významnou část jednání nahranou... a v roce 2009 dokonce u přestupkového nastala situace, kdy mi na začátku úřednice oznámila svůj nekompromisní zákaz - "zakazuji pořizovat jakýkoliv záznam" a pokoušela se svůj zákaz ověřit či vymoci si osobní prohlídkou sprostého podezřelého, zdali nenahrává. Chybami a zkušenostmi se člověk učí a od té doby nenechávám nic náhodě. Většinou stačím zapnout nahrávání dříve, než dojde k fyzickému setkání s parazitem, v případě neočekáváné nutnosti začít nahrávat už pod dohledem, podle situace buď "si vypnu zvonění" jako pk202, nebo taky někdy ostentativně sdělím, že si zapínám nahrávání, pro případ nějakého nedorozumění a dezinterpretaci situace... V drtivé většině případů tedy orgán neví, že je nahráván na nejméně dvou zařízeních, a v případě "výpadku" jednoho telefonu (baterka, nedostatek místa na kartě či zmiňovaná přetahovaná s parazitem o mobil) mám zálohu; většinou lidé očekávají pouze jedno nahrávací zařízení.


Kameru do auta zatím nemám, už dlouho hledám to nejvhodnější řešení. Kvůli občasnému parkování v ČR bych chtěl naivně mít tu výsadu, aby za předním sklem nebyla minimálně po dobu  parkování kamera z venku vidět - buď aby se dala jedním jednoduchým pohybem sundat/skrýt a před jízdou opět jedním jednoduchým pohybem nasadit/odkrýt (nejlépe bajonet nebo magnet, či něco pod stropní tapecírung), nebo aby byla celý čas úplně skrytá a vykukoval u skla pouze z pod tepcírungu nenápadný objektiv. Aby zároveň byla standardně nabíjená z autobaterie, automaticky se zapla při nastartování (ale při vypnutém aby byla v pohotovosti na vlastní baterii a dala se rychle zapnout) a zároveň aby mi nikde nevisel kabel od zapalovače nahoru k zrcátku. Ale asi mám příliš velké nároky...
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #5 kdy: 12 Dubna 2017, 08:07:13 »

Mám tu nejlevnější kamerku, co jsem sehnal, cca 1200 Kč. Se slušným rozlišením nahraje na kartu cca 1 hodinu, má snímač zrychlení, takže sekvence s (zatím naštěstí jen) prudkým  brzděním ukládá. Čitelnost v noci horší, ale na ty moje sváteční jízdy stačí. Mám ji připevněnou přísavkou za a nad zrcátkem, takže nepřekáží. Má závit, navíc původní mosazný vypadl po týdnu, pořešeno přilepeným festovnéjším, napájecí kabel schovaný pod tapecírunkem (baterku má taky), montáž do 10 vteřin.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 197
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #6 kdy: 12 Dubna 2017, 08:15:32 »

má snímač zrychlení, takže sekvence s (zatím naštěstí jen) prudkým  brzděním ukládá
K cemu to je dobre?
 
Situaci pred - tedy duvod kolize to zaznamena snizenou rychlosti, a to jak Vam:
- airbag da tafku(pokud se nechce hojit na vyrobci vozidla, ze tu celist Vam prerazil, kdyz spatne zafungoval)
- leti cyklista pres kapotu spis pri naslednem soudnim liceni skodi...
- sesrotuje Vas nakladak - skodi pozustalym

Clovek by si mel uvedomit, ze kamera sbira vsechny dukazy, tedy i proti ridici a kdyz Vas odvazi bily pohrebak, nemate na  kameru vliv.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #7 kdy: 12 Dubna 2017, 10:39:13 »

fu: Myslím, že vám úplně nerozumím.
Kameru jsem si pořídil poté, co mě v jednom týdnu v podstatě vybrzdili dva joudové (prudké brzdění po předjetí na vícepruhu, spěchali a chtěli se zařadit do stojícího pravého). Nemám žádné závodní brzdy, ale díky mému postřehu a orientaci se nic nestalo. Kdybych boural, tak to neukecám - jasné najetí zezadu.
A automatické ukládání - možná nehoda, nějaké zranění, kamera se třeba nevypne, záznam se přehraje, to ji vlastně nemusím vozit?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 197
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #8 kdy: 12 Dubna 2017, 10:50:36 »

fu: Myslím, že vám úplně nerozumím.
Tak zde jsem neporozumel ja Vam, videl jsem "hracky" co umi pri nejakem zajimavem deji zmeni fps, pochopil jsem to tak, ze to dela Vase kamera.
Klasicke ukladani pri zmene zrychleni znam.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #9 kdy: 12 Dubna 2017, 13:02:37 »

... to ji vlastně nemusím vozit?
Kamera je vhodná jen ve chvíli, kdy je jisté zavinění někoho jiného. Pokud způsobíte vážnější nehodu vy, je lepší kameru nemít nebo záznam hned zničit (což sice zní jednoduše, ale pokud ste v bezvědomí tak se to špatně dělá). Škoda že na trhu není něco co by umožňovalo záznam šifrovat.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #10 kdy: 03 Května 2017, 18:30:52 »

Mám to však pár dní, tak na mouchy teprve budu přicházet.
Zatím jsem našel jedinou mouchu. Při zapnutí elektriky se startuje kamera, nikoli GPS modul (patrně důsledek následého výpadku elektriky při startu), řeším opžděným startem - nikoli SW, ale vytažením napájení při zaparkování a zastrčením po startu motoru.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #11 kdy: 03 Května 2017, 23:18:00 »

Škoda že na trhu není něco co by umožňovalo záznam šifrovat.

https://www.cel-tec.cz/kamery-do-auta/ - a to jsem dal do googlu jen cosi "gps kamera do auta se šifrováním"  ;D
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 197
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #12 kdy: 04 Května 2017, 03:39:50 »

Škoda že na trhu není něco co by umožňovalo záznam šifrovat.
https://www.cel-tec.cz/kamery-do-auta/ - a to jsem dal do googlu jen cosi "gps kamera do auta se šifrováním"  ;D

1. O pravé šifrování patrně není řeči, navíc opice jsou jimi často vybaveny = umí je ovládat.
2. My chceme data obvykle ochránit před multizmrdama, ne je zničit nejistým způsobem
3. Záznam patrně šifrován vůbec není a je tam jen pseudobezpečnostní prvek = zadej heslo jinak mažu - což vůbec nemusí znamenat, že se data skutečně znehodnotí
4. Do kamery se lze dostat i bez otevreni krytu odfrezováním krytu

Pravdepodobny vyrobce Shenzhen Hongsheng Micro Electronics - model roku 2014/5 - takze na CZ trhu opet jen doprodej odpadu.

[1] https://www.policista.cz/clanky/reportaz/policejni-personalni-kamera-cel-tec-pd-77-g-1234/
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #13 kdy: 04 Května 2017, 13:41:35 »

enzym: a bez GPS modulu je start/ukládání záznamů korektní?

Tyhle kamerky jsou kompaktnější než modely, co se chytají na zrcátko a napadlo mne, že by se dala sklopit do prostoru nad zrcátkem, kde mají některé modely kapsu na brýle, já tam mám jen luft... Umožnil by kloub kamery vyklopení o 90°? Pak by byla kamerka vidět jen při pečlivém zkoumání interiéru a v případě potřeby by se dala i rychle sklopit.

Někteří uživatelé recenzují neukládání záznamů, vyskytlo se? 
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #14 kdy: 04 Května 2017, 14:55:44 »

Start i ukládání záznamů je korektní s nastartovaným GPS modulem i bez nenastartovaného; samozřejmě s i bez GPS modulem/u. Pokud se nenastartuje/chybí GPS modul, v záznamu nejsou souřadnice a rychlost (a nehlásí se úseková měření).

Kloub umožňuje vyklopení o cca 120°, otočení o 180° oběma směry. Já ji mám umístěnu těsně pod stropem na pravé straně od zrcátka vedle krabice s asistenty, takže na kameru jako řidič vůbec nevidím. Alternativně se umísťuje vlevo od řidiče, ale tam je moc vidět. Objektiv je na hraně teček a ani z pohledu od masky kamera není vidět, protože silně ztmavené zadní sklo kombíku.

Neukládání záznamů jsem nezaznamenal - kromě situace, kdy jsem neukládání měl (omylem) nastaveno.
« Poslední změna: 04 Května 2017, 15:14:06 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.
Stran: [1] 2 3 ... 7