30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7]

Autor Téma: On board kamera  (Přečteno 43268 krát)

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #90 kdy: 28 Února 2018, 09:54:24 »

Ale aby to nerozežralo i samotný ŘP.

Zkuste se prosim drzet tematu. Dekuji.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #91 kdy: 28 Února 2018, 10:05:00 »

gumidos - Není potřeba psát, stačí se přímo podívat  ;)

https://www.youtube.com/results?app=desktop&persist_app=1&noapp=1&search_query=truecam%20a5s
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #92 kdy: 04 Března 2018, 12:35:50 »

Koukam po mini 0906, v baleni je predni i zadni kamera, cena z ebaye lepsi nez z ali a pokud bezi obe kamery, jedou na 1080i 30fps, v pripade zapojeni jen predni umi 60fps. Cena okolo 2,2k v zavislosti na prislusenstvi:)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #93 kdy: 05 Března 2018, 12:38:55 »

Koukam po mini 0906

Na tuhle kameru bacha, pry nejak "zere" pametove karty. A co je jeste horsi, neupozorni na zadnej problem, akorat nenahra videa (coz je tedy tezkej fail). Nevim, jestli to nakej update mezitim vyresil. Na dashcam-forech se k tomu da najit vic...
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #94 kdy: 08 Června 2018, 14:41:44 »

Mna by zaujimalo, ci tu niekto pouziva dashcam a G1 zaroven. Mal som nejaku kameru z ciny namiesto spatneho zrkadla, ale rusila mi GPS u G1 a to takym sposobom, ze nepomohlo ani G1 presunut do opacneho rohu celneho skla. Tak sla kamera z auta a zatial nemam nahradu a nemam moc chut hladat sposobom pokus-omyl.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #95 kdy: 08 Srpna 2018, 08:48:23 »

ja jsem dlouho vybiral, muj pozadavek byl vyborny obraz (ono se to nezda, ale poznate to trebas na citelnosti znacek). takze vitezem bylo viofo a119 (pozor, verze s "s" nakonci ma jiny cip). jenze... ja bych rad i zadni obraz (bohuzel je potreba obcas videt, co nekteri jedinci pri predjizdeni delaji). ted je novinka viofo a129 duo. samozrejme obe kamery maji gps. linkovat nebudu, abych nedelal reklamu. ale v googlu to najdete bez problemu. u nas v cechach je cena bohuzel krapet vyssi.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #96 kdy: 08 Srpna 2018, 09:47:44 »

Já teď používám mini 0906, taky 2 optiky od Sony, jenom kapánek horší světelnost, alespoň tabulková. Přední modul je menší. V balení i dálkové ovládání na fotografování a filtr. Podporuje ale asi jenom max 128GB karty, což při normal kvalitě je kolem 9h, nízké snad kolem 15h.
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #97 kdy: 08 Srpna 2018, 14:08:20 »

Viofo A119 v2 jsem sehnal celkem levně na Amazonu (59.99£).

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #98 kdy: 18 Března 2019, 13:49:10 »

TrueCam vydal aktualizaci pro A5s, tudíž lze odstranit hlášení o aktuálním času který byl vždy oznamován v celou hodinu a při zapnutí kamery hlášky jako šťastnou cestu, připoutejte se apod..

Za mě spokojenost, kamera běží od pondělí do pátku téměř celý dny.

Teď bych asi šel do:
https://www.truecam.cz/obsahy-baleni/obsah-baleni-truecam-h5/

Bohužel ale nemá detekci radarů  :(
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #99 kdy: 18 Března 2019, 18:42:03 »

Vida, o tomhle tématu jsem tu nevěděl, přidám tedy svoje info.

Dříve jsem používal Mio Mivue 568 touch, jedna z prvních kamer se Sony snímačem, rozumnou optikou a celkově použitelná. Jednou za pár měsíců se dokázala kousnout, obraz ale krásně použitelný. Kamera používala jakousi verzi SW doostřování, které obrazu na kráse nepřidalo, ale čitelnost značek a RZ to výrazně zlepšilo. Po několika letech odešel akumulátor, takže se po zastavení poškodil poslední segment videa (1-5 min podle nastavení). Jednou jsem akumulátor vyměnil (klasický modelářský 3,7V 180mAh), podruhé už se mi do výměny nechtělo.

Pořídil jsem tedy novější model od Mio, i když nesliboval žádné závratné zlepšení kvality obrazu. Mio MiVue 788 CONNECT. Bohužel ta kamera byla téměř ve všem horší, než předchozí model. Horší nastavení, nepoužitelné audio kvůli rachtání, absolutní nefunkčnost mobilní appky, nefunkčí "assistenty" (s tím jsem počítal) a především daleko hoší držák. Celý obraz se klepe a ve videu není nic vidět. Tak jsem tu kameru vrátil, zároveň to vypadá, že všechny dostupné recenze jsou psané na objednávku, nebo lidmi bez jakýchkoliv technických znalostí.

Váhal jsem pak tedy mezi DOD (dlouhodobě leader na poli kvality obrazu), tam mi ale kromě ceny vadila velikost a také nekvalitní uchycení. Blackvue měla zase nekvalitní objektiv, takže rohy (kde typicky potřebujete vidět dobře pro přečtení RZ protijedoucího/predjíždějícího/předjížděného vozidla) no a cena taky nic moc.

Nakonec jsem vzal Xiaomi 70mai pro, která nakonec vyšla i s GPS modulem asi na 1400Kč. Snímač Sony IMX307 (Starvis) je nejlepší, co je momentálně na trhu dashkamer k dostání, uchycení je super, objektiv v pohodě (jak kvalita, tak světelnost i úhel záběru). Kupodivu zde funguje sledování jízdního pruhu i vzdálenosti od auta předemnou, funguje hlasové ovládání.

Obraz je fajn, ale bohužel tady soudruzi z číny šetřili na možnostech nastavení a na dalších drobnostech. Například objektiv není ze stran vůbec krytý, ani nemá volitelný polarizační filtr, tak chytá odlesky od všeho okolo a nastavení je velmi omezené. To bohužel vede k tomu, že v noci mimo osvětlené cesty nevidíte nic moc. Ale ne kvůli HW, ale kvůli tomu, že kamera nastaví ISO tak vysoko, že sice v "naprosté" tmě vidíte obrysy mraků, ale šumu je v obraze dost na to, aby za jízdy nebyly čitelné RZ aut dále než pár jednotek metrů. Pak je tu napevno zapnuté HW WDR, které ale v noci způsobje problémy se skládáním jednotlivých snímků, takže namísto pěkně viditelných světlých i tmavých ploch vidíte světlou plochu presvícenou a za ní tmavý stín. Toto se zhoršuje se snižujícím množstvím světla a zvyšující se rychlostí. GPS modul je tu navíc jen k jízdním asistentům a rychlost vozidla nelze dostat do videa.

Na druhou stranu to asi za tu cenu toleruji, tak u Xiaomi zatím zůstávám.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7]