30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 47/d  (Přečteno 18665 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
47/d
« kdy: 01 Března 2017, 16:02:13 »

Zdar,

vím, že tohle fórum je úplně o něčem jiném, ale snad tady jsou lidé, kteří mají nějaké zkušenosti v jednání se strážníky, já vůbec žádné. Přestupek, který mě zajímá je 47/d, tedy znečištění veřejného prostranství, v mém případě nesebrání exkrementu. Vím, že mě při tom může chytit strážník nebo policista. Je však možné, aby mě nějak stíhali na základě kamerového systému? Případně skrze nahlášení? Já exkrementy sbírám (zcela upřímně a popravdě), ale jednou za 1-2 měsíce vyjdu a zjistím, že jsem si zapomněl sáčky a 500 m se vracet prostě nechci. Nedávno se mi to stalo a nějaká stará baba na mě něco řvala z okna. Také jsem si všiml, že je blízko kamera, která míří spíš na silnici, ale je pravěpodobnost, že mohla zabrat i mě. Můj dotaz je asi směšný, ale mě to prostě zajímá :D

a) Kdyby mě nahlásila (telefonem, na 90% neví jak se jmenuji, možná zná vchod baráku, z kterého jsem :D), mohli by mě nějak zpětně stíhat/hledat/vyšetřovat? Případně co by jí na to městská řekla?
b) Pokud by se mi to stalo, věděl bych, že kamerový systém nikde není a že strážník mě nemá natočeného, má cenu se s ním přít?
c) Je nějaká šance, že by mi časem přišla nějaká výzva, nebo tak? Nebo mě prostě realně musí u toho chytit na místě?
d) Jak celkově jednat se strážníkem? Nemam zájem být drzý/neslušný, ale na co si dát pozor?
Kdybych věděl, že jsem vinej, tak bych tu pokutu spíš zaplatil, protože na místě je to (pokud vím dobře) za 1 000 Kč max, ve správku až za 20k a to fakt riskovat nebudu.

Ještě jednou, vím, že tohle fórum je primárně o dopravních přestupcích, jenže já fakt nevím a nemám kam se obrátit pro tyhle informace.
Děkuju!
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #1 kdy: 01 Března 2017, 16:15:21 »

Pravidlo 1: S fízly se nebavíme.

Nemají Vaši identifikaci, nemají důkaz, nemají nic. Netřeba se bát.

Pokud by přeci jen přišlo něco doporučeného, převezměte poslední den lhůty, anonymizujte a dejte sem k dispozici, poradíme. Ale šance že něco přijde je podobná jako že na Vás spadne meteorit.

a) Těžko by Vás vůbec nalezli a pokud se nepřiznáte, nemají Vám to jak prokázat. MP by to ale pravděpodobně neřešila vůbec, i těm šimpanzům je jasné, že z toho žádná pokutička nekouká.  Krom toho jste to hovno mohl sebrat později, že? Nebo snad je nějaká lhůta na sebrání?

b) Přít se má cenu až s úřadem, o fízlech platí pravidlo 1.

c) Šance se limitně blíží nule. A i kdyby Vás chytili na místě, bude pro ně velice těžké prokázat přestupek, pokud nebudete spolupracovat.

d) pravidlo 1
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2017, 16:19:05 »

Díky moc za Váš čas :) Odpověď mě uklidnila :D Já právě vím, že je těžké získat důkaz, ale přecejen tam byl ten kamerový systém no a to se asi moc popřít nedá :D

Každopádně děkuji za odpověď a přeji hezký den!
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #3 kdy: 01 Března 2017, 16:22:50 »

Mám za to, že kamerový záznam neprokazuje zhola nic, ale v tomto případně poradí zkušenější.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #4 kdy: 01 Března 2017, 16:27:20 »


a) Kdyby mě nahlásila (telefonem, na 90% neví jak se jmenuji, možná zná vchod baráku, z kterého jsem :D), mohli by mě nějak zpětně stíhat/hledat/vyšetřovat? Případně co by jí na to městská řekla?
b) Pokud by se mi to stalo, věděl bych, že kamerový systém nikde není a že strážník mě nemá natočeného, má cenu se s ním přít?
c) Je nějaká šance, že by mi časem přišla nějaká výzva, nebo tak? Nebo mě prostě realně musí u toho chytit na místě?
d) Jak celkově jednat se strážníkem? Nemam zájem být drzý/neslušný, ale na co si dát pozor?
Kdybych věděl, že jsem vinej, tak bych tu pokutu spíš zaplatil, protože na místě je to (pokud vím dobře) za 1 000 Kč max, ve správku až za 20k a to fakt riskovat nebudu.

Ještě jednou, vím, že tohle fórum je primárně o dopravních přestupcích, jenže já fakt nevím a nemám kam se obrátit pro tyhle informace.
Děkuju!

a) baby nepodceňovat. To, že nevíte vy, o koho se jedná ještě neznamená, že ona nezná vás i s rodným číslem a CVC2 vaší kreditky.
b) s policií se nebavíme.
c) Nějaká šance je, kamerový systém netřeba - jestli těch svědků je víc...
d)S POLICIÍ SE NEBAVÍME

Jinak pytlíky si s sebou noste raději furt, i když jdete bez psa. Někteří lidé nevolají MP, ale psí produkty vrací majiteli. Tu do schránky, tu na auto, tu na dveře, tu na okno, tu do okna... prý to je účinnější.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #5 kdy: 01 Března 2017, 16:30:36 »

Dotaz je takový ... nevím jak to říct diplomaticky. Především pokud jednou za 1-2 měsíce necháváte od toho vašeho miláčka hovna na veřejném prostranství, protože jste údajně cosi zapomněl a jste líný se vrátit nebo to sebrat do ruky, tak byste se nad sebou měl zamyslet. Nicméně k věci.

a) MP ji nejspíš pošlou do háje. Když bude neodbytná, tak za ní přijedou a sepíšou podání vysvětlení + možná vyfotí to hovno. Bude-li oznamovatelka schopna vás nějak (byť nepřímo) identifikovat, tak je možné, že budou ještě opruzovat u vás a zkoušet, jestli to třeba nepřiznáte (následuje blok a čárka) nebo vám aspoň promluví do duše a řeknou, jak si na vás dají pozor.

b) S MP se nebavíme.

c) Bude-li nějaký důkaz o tom, že jste se přestupku podle § 47(1)(e) PřesZ dopustil, což může být klidně i jen svědectví báby (samotné video z kamerového systému naopak stačit nemusí, protože tam pravděpodobně nebude vidět ten exkrement), může být i ex post zahájeno řízení. To je stejné jako u dopravních přestupků. V reálu se na to samozřejmě nejspíš úřady vykašlou, protože politicky korektnější je holit řidiče než pejskaře, ale ptáte-li se na možné varianty, tak rozhodně nikde není napsáno, že trestnost tohoto přestupku zaniká, nejste-li policajtem chycen na místě či tak něco ...

d) viz b)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #6 kdy: 01 Března 2017, 16:43:19 »

Mám za to, že kamerový záznam neprokazuje zhola nic, ale v tomto případně poradí zkušenější.

Doslova v kazdem pripade jde videt hovno, to ci ono.  ;D
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #7 kdy: 01 Března 2017, 16:45:31 »

I dalším děkuji za odpověď.

Ono se nejedná o nějaké centrum města, je to spíš sídliště na konci města, i když i tak vím, že sbírat je správné a dokonce to i zastávám (jinak bych standardně nesbíral a vím, že vám se tady zpovídat nepotřebuji a nemusím, ale opravdu normálně sbírám :D).
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #8 kdy: 01 Března 2017, 18:28:24 »

Podívejte, kdo má plnou hubu toho, jak hovna sbírá, tak je obvykle nesbírá. Já např. po ulicích také nedefekuju, ale normálně se s tím nemám potřebu chlubit či to vydávat za svoji zásluhu. Pokud sám přiznáváte, že jednou za měsíc (tedy poměrně pravidelně) se na to s prominutím vys*te, tak jste prostě čuně. Pokutu ani buzeraci od MP vám nepřeju, ale nadávky od bdělých důchodkyň si zasloužíte vrchovatě.

Prostě se stalo, přestaňte to racionalizovat - ať už tím, že to není na Václaváku, že se to stává max. jednou za 10 let atp., čím víc to budete omlouvat, tím budete trapnější.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #9 kdy: 01 Března 2017, 19:05:33 »

Tak za hovna dostal (oprávněný) kartáč. Nikdo není nadšený z toho, když přijde domů, začne čuchat s tím, že něco cítí a pak zjistí, že má na podrážce rozšmelcované psí hovno. Které tak blbě leze dolů z těch prohlubní v podrážce... Boty dětem čistím neustále - to je fakt smrad (plus bakterie, které si tak člověk přinese domů na rohožku a podlahu). Ale všichni pejskaři v okolí samozřejmě hovna sbírají, že. A pokud ne, tak je to jenom náhodou, jenom teď, bo sem zapomněl pytlik...


Nedá mi to ale spíše okomentovat ty otázky. Čiší z nich přesně to, co stále citím v české společnosti. Takový ten strach z vrchnosti, co by mi mohli udělat, kdyby mě chytili, případně kdyby mě někdo udal. A co mám dělat, až mě dráb přijde vyslýchat, mám se usmívat a držet u toho čepici oběma rukama? A úklonu jak hlubokou? Aby mi jako nedal ještě pokutu za neúctu a nedej bože o tisícovku vyšší, jsme přece chudí a nemáme na to...
Tím se do tazatele nechci nijak osobně navážet, vidím to stejně tak v naší rodině, u známých, prakticky všude. A pořád musím netrpělivě křičet: čeho se kurva pořád bojíš, to nemáš žádnou hrdost???
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #10 kdy: 01 Března 2017, 19:34:04 »

Diskuse opravdu o hovně (sorry jako, musel jsem)

johncreek - Ve Vašem případě doporučuji vyhledat kvalitního advokáta a jít na nejbližší služebnu MP a tam se přiznat aby jste mohl v klidu spát.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #11 kdy: 01 Března 2017, 20:07:25 »

Boty dětem čistím neustále - to je fakt smrad (plus bakterie, které si tak člověk přinese domů na rohožku a podlahu).
Se smradem mate pravdu - voda-sprcha+ocet problem resi
Psi jsou ale v pohode, za to kocicky... a kde mate legislativu na ne?

Ale jeste ze vsichni ptacci*, kocicky** nepotrebuji provadet defekaci ..
Ty bakterie***, zvlast ty koliformni nenajdete doma na zubnim kartacku***, klavesnici, vode **** -  rybicky hadejte co, taky provadeji defekaci, casto fouka vitr...

Zvlastni, divne, ze jeste zijete...  zkuste nekdy vypnout TV, jinak my na vesnici chodime vencit do poli a luk, tam si ulevuje veskera zver ;D

* http://casopis.vesmir.cz/clanek/bakterie-odolavajici-antibiotikum-padaji-z-nebe
** http://www.national-geographic.cz/clanky/rozhovor-toxoplazma-dokaze-zmenit-lidske-chovani-muzete-se-nakazit-od-kocek.html
*** http://cilichili.cz/blog/vesmir-bakterii/
**** http://medenerozvody.cz/aplikacni-oblasti-medenych-trubek/studena-tepla-pitna-voda/legionella-v-pitne-vode
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #12 kdy: 02 Března 2017, 23:28:00 »

Lidi přestaňte mu už chudákovi nakládat. Začínám si připadat jako na novinkách pod článkem o pyrátovi, co jede 60 na 50. Popřípadě jako vychovávač, co na mě naběhnul u obchodu, že stojím na invalidech, který nebyli označeny svislou značkou.

Pejskaři mají hovna sbírat, bo s dnešní koncentrací psů by bylo všude nasráno. Kdyby to bylo jenom občas a někde v keřích nebo v houští, tak o takový bio odpad se postará přirozeně příroda. Pokud někam jdu, čumím na cestu. Pokud někdo nechá vysrat psa u dětského hřiště nebo v upravovaném parku a nesebere to, tak mu přeju stejného frajera, až si budou na hřišti hrát jeho děti. Přiznejme si, kdo by chtěl žrát hovna.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #13 kdy: 03 Března 2017, 22:03:30 »

Jo, byl jsem dost nervózní a ptal se nejspíš směšně, ale nikdy jsem nic neřešil. Prostě nevím téměř vůbec, jak celý tento systém funguje, co měšťák smí a co ne a jak následně probíhá celý proces, tak jsem se zeptal.

Nic proti vám nemám, ale překvapuje mě, že mě moralizují lidé, kteří se zabývají tím, jak pokutu pokud možno nezaplatit. (já sám proti tomu nic nemam)

BTW pokud chodíte tímto travnatým porostem s ozdobnými keři, tak jste asi vyjimeční, protože já jsem tam ještě žádné chodce či hrající si děti neviděl. To mě ale samozřejmě neomlouvá.


Psa jsem samozřejmě vycenzuroval, protože báby.. a člověk nikdy neví :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #14 kdy: 03 Března 2017, 22:12:59 »




Nic proti vám nemám, ale překvapuje mě, že mě moralizují lidé, kteří se zabývají tím, jak pokutu pokud možno nezaplatit. (já sám proti tomu nic nemam)


Možná to bude tím, že udělování pokut v dopravě je většinou nemorální. ;-)
IP zaznamenána