30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 47/d  (Přečteno 18662 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #15 kdy: 03 Března 2017, 22:27:23 »

Pro nového návštěvníka se toto fórum může jevit celkem schizofrenně. Na jedné straně dostávají pyráti sofistikované rady, jak ze situace nejlépe vybruslit a na straně druhé, pokud se přestupek jevý býti i zdejším velmi liberálně smýšlejícím jedincům skutečně nebezpečný, k radám dostane nemalé dávky moralizování a solidního kartáče. Řídíme se pravidlem, že i ten zcela jasný a nerozporovatelný přestupek musí být odstíhán podle zákona a pokud ne, je to problém nikoli přestupce, ale správního orgánu. No a orgánům se snažíme jejich záslužnou práci na vylepšování rozpočtů obcí neulehčovat, ať si svůj plat z našich daní zaslouží.

Ke konečnému stadiu trávicího procesu Vašeho psa: kdybyste začal místem, kde byl odložen, moralizování se nekonalo. Nemorální a špatné je hovno na chodníku, v trávníku jde o obecně prospěšnou činnost, která podporuje zeleň našich obcí bez nutnosti k tomu používat výrobky z továren ve vlatniství našeho ministra financí.
« Poslední změna: 03 Března 2017, 22:40:29 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #16 kdy: 03 Března 2017, 22:31:14 »

Přesně kvůli lidem jako jste Vy je to u nás takový jaký je, tzn. fungující výběr pokut, fungující uznání vinny obviněného bez důkazů, fungující výběr odpustků, nevyužívání a neznalost vlastních práv, neznalost povinností státních orgánů, neznalost pravomocí úřadů a orgánů apod.. Kdyby na Vás teď zazvonili tak se jim přiznáte a běžíte do bankomatu pro prachy a ještě poděkujete že byly hodný a bylo to jen za tři stovky.

Já dnes odpoledne než abych řešil údajný přestupek s městapem tak jsem se radši nechal zadržet a odvést na obvod PČR (4 hodiny času v háji), pak si zapnu zprávy kde se dozvím o dalších zákazech, příkazech, regulacích, omezeních a třešničku tomu nasadí někdo kdo se bojí že dostane 20k pokutu za jedno hovno na trávníku, kam to spěje?  :x

IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #17 kdy: 03 Března 2017, 22:40:40 »

Nemorální a špané je hovno na chodníku, v trávníku jde o obecně prospěšnou činnost, která podporuje zeleň v našich obcí bez nutnosti k tomu používat výrobky z továren ve vlatniství našeho ministra fininací.

Na chodník by se můj pes jednak nevysral a druhak na chodníku to sám považuji za něco skutečně špatnéhp.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #18 kdy: 03 Března 2017, 23:08:49 »

Také jsem to konstatoval, pokud jste si nevšiml:
Citace
kdybyste začal místem, kde byl odložen, moralizování se nekonalo
Když jsme u těch rad: aby čin byl přestupkem musí vykazovat i materiální znak srv § 2 odst. 1 PřesZ. Hovno na chodníku určitou míru společenské nebezpečnosti vykazuje, hovno v trávě již dle mého názoru nikoli. Přirovnal bych to k rychlosti 61 km/h 20 m před cedulí, označující konec obce, na rovném úseku mimo zástavbu, což jsou oblíbená místa pro vybírání rychlostní daně.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #19 kdy: 04 Března 2017, 14:27:21 »

Ona jsou hovna riskantni i v trave. Cetl jsem studii, ze vyrazne zvysuji riziko nejakych nemoci. Je to tim jak vyschnou, roznasi je vitr a pak to dychame.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #20 kdy: 04 Března 2017, 14:34:10 »

Takže když hovna rozmetají po poli a pak tam uschnou, tak je to taky špatně? Protože to je podle mě ten stejný případ
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #21 kdy: 04 Března 2017, 15:03:34 »

Ona jsou hovna riskantni i v trave. Cetl jsem studii, ze vyrazne zvysuji riziko nejakych nemoci. Je to tim jak vyschnou, roznasi je vitr a pak to dychame.
Souhlas, že riskantní můžou být i v trávě. Šlápneš a jedeš :D Jinak bych to nedramatizoval, je to přirozená věc.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #22 kdy: 04 Března 2017, 18:18:15 »

Jo, byl jsem dost nervózní a ptal se nejspíš směšně, ale nikdy jsem nic neřešil. Prostě nevím téměř vůbec, jak celý tento systém funguje, co měšťák smí a co ne a jak následně probíhá celý proces, tak jsem se zeptal.
Abych to z diskuse o hovně vrátil zpět k věci, tak poučení je

1. S policií (včetně městské/obecní) se nebavíme. V praxi je nejlepší pasivní přístup - tj. strpět to, na co mají právo, tj. prokázat totožnost a respektovat faktické pokyny (výzvy jménem zákona). Jinak opakovat zaklínadlo např. „nebudu odpovídat“, nebo lépe zcela mlčet, vyčkat až opičáci vyčerpají svoji studnici nápadů a odtáhnou tam, odkud přitáhli.

2. Nervozita v situaci, kdy proti vám stojí ozbrojenec s dvouciferným IQ a pochybnou vizáží a z pozice své domnělé autority do vás něco hustí a cosi chce, přičemž vy nemáte žádnou relevantní znalost ani zkušenost, je zcela přirozená. Způsob, jak tomu čelit, spočívá v kombinaci informovanosti a zkušenosti, přičemž obě složky jsou stejně důležité. S tím prvním lze začít třeba na zdejším fóru, vcelku dobrá a čtivá je např. i tato publikace http://llp.cz/publikace/jak-si-pocinat-v-kontaktu-s-policistou-a-straznikem/ To druhé je nutné získat jedině praxí, např. že se při obyčejné kontrolní kontrole v autě z toho nezhroutíte a časem třeba zkusíte zvládání konfliktnějších situací typu nepředložení OP :)

3. S velkou mocí přichází i velká zodpovědnost (© Spiderman). Chcete-li dosáhnout schopnosti jakýkoliv konflikt s policií, úřady a případně státem zvládnout aniž byste si musel měnit spoďáry či ohýbat hřbet, je dobré začít u sebe. Slavně zvítězit ve velké fekální kauze by sice nebyl problém, ale mě osobně by hanba fackovala.

Citace
Nic proti vám nemám, ale překvapuje mě, že mě moralizují lidé, kteří se zabývají tím, jak pokutu pokud možno nezaplatit. (já sám proti tomu nic nemam)
Do poslední kapky krve bych bojoval proti tomu, aby kdokoliv za takovou kravinu dostal od státu/obce pokutu, ale osobně bych vám klidně vyčinil nebo vám ten poklad v rámci akce ztráty a nálezy doručil do vaší poštovní schránky. Cítíte ten rozdíl?

Citace
BTW pokud chodíte tímto travnatým porostem s ozdobnými keři, tak jste asi vyjimeční, protože já jsem tam ještě žádné chodce či hrající si děti neviděl. To mě ale samozřejmě neomlouvá.
V létě tam předpokládám tráva je a možná i ty hrající si děti. Nehledě na to, že chodit po chodníku lemovaném psími hovny musí být fakt zážitek (kdyby každý páníček nechal ten svůj poklad vydělat se vedle chodníku s hlubokomyslným odůvodněním, že vlk taky sere v lese kde chce).
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #23 kdy: 04 Března 2017, 19:09:48 »

Ona jsou hovna riskantni i v trave. Cetl jsem studii, ze vyrazne zvysuji riziko nejakych nemoci. Je to tim jak vyschnou, roznasi je vitr a pak to dychame.
Souhlas, že riskantní můžou být i v trávě. Šlápneš a jedeš :D Jinak bych to nedramatizoval, je to přirozená věc.
Na to pozor!! Kolega z práce na neschopence kvůli zádům, cestou na kontrolu uklouzl na hovně, a je tam, kde byl před čtrnácti dny!
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #24 kdy: 06 Března 2017, 11:40:31 »

Když už se tady bavímo o hovně tak se samozřejmě přidám...
V bydlišti mé matky v Praze se samozřejmě krom poctivých pejskařů "sběračů" našlo i pár takových, kteří se ohýbat nehodlali. Jedna starší paní - pejskařka a majitelka dvou pejsků neurčitého původu nechtěla býti házena do jednoho pytle s neslušnými a tak začala bojovat po svém. Nejprve si doma udělala ze špejlí a tvrdého papíru takové malé vlaječky a posléze rekogniskovala terén a tak jak pejskaři spolu většinou mluví zjišťovala, čí je který pejsek a kde bydlí.... v další fázi vartovala.....no a pokud někdo nechal po svém mazíkovi neuklizeno buď už věděla kdo to byl a kde bydlí, nebo jej po indiánsku stopovala až domů. Pak na vleječku napsala něco ve smyslu "Tento poklad zde zanechal po svém Alíkovi pan Novák z Moravské ulice čp.10" a zapíchla ji do onoho oného....no a prý bylo okolí do pár týdnů prakticky bez hoven.....
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #25 kdy: 06 Března 2017, 11:50:01 »

Když jsem měl čokla tak jsem po něm lejna nesbíral nikdy ale pes měl povoleno kálet pouze těsně před vchodem do finančního úřadu
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #26 kdy: 06 Března 2017, 15:01:26 »

Když už se tady bavímo o hovně tak se samozřejmě přidám...
V bydlišti mé matky v Praze se samozřejmě krom poctivých pejskařů "sběračů" našlo i pár takových, kteří se ohýbat nehodlali. Jedna starší paní - pejskařka a majitelka dvou pejsků neurčitého původu nechtěla býti házena do jednoho pytle s neslušnými a tak začala bojovat po svém. Nejprve si doma udělala ze špejlí a tvrdého papíru takové malé vlaječky a posléze rekogniskovala terén a tak jak pejskaři spolu většinou mluví zjišťovala, čí je který pejsek a kde bydlí.... v další fázi vartovala.....no a pokud někdo nechal po svém mazíkovi neuklizeno buď už věděla kdo to byl a kde bydlí, nebo jej po indiánsku stopovala až domů. Pak na vleječku napsala něco ve smyslu "Tento poklad zde zanechal po svém Alíkovi pan Novák z Moravské ulice čp.10" a zapíchla ji do onoho oného....no a prý bylo okolí do pár týdnů prakticky bez hoven.....

1) Čistě teoreticky, je tohle legální? Někoho bez důkazů nařknout a ještě zveřejňovat jeho adresu a jméno? :D
2) Je to od paní hezké, ale člověk, který má čas na takové nesmysly.. dobře, pomůže možná trochu, ale kolik to spálí času? Člověka, jehož denní zábava spočívá v tom, že vyhlíží lidi se psy a pak tohle dělá lituji :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #27 kdy: 06 Března 2017, 15:13:30 »

Když už se tady bavímo o hovně tak se samozřejmě přidám...
V bydlišti mé matky v Praze se samozřejmě krom poctivých pejskařů "sběračů" našlo i pár takových, kteří se ohýbat nehodlali. Jedna starší paní - pejskařka a majitelka dvou pejsků neurčitého původu nechtěla býti házena do jednoho pytle s neslušnými a tak začala bojovat po svém. Nejprve si doma udělala ze špejlí a tvrdého papíru takové malé vlaječky a posléze rekogniskovala terén a tak jak pejskaři spolu většinou mluví zjišťovala, čí je který pejsek a kde bydlí.... v další fázi vartovala.....no a pokud někdo nechal po svém mazíkovi neuklizeno buď už věděla kdo to byl a kde bydlí, nebo jej po indiánsku stopovala až domů. Pak na vleječku napsala něco ve smyslu "Tento poklad zde zanechal po svém Alíkovi pan Novák z Moravské ulice čp.10" a zapíchla ji do onoho oného....no a prý bylo okolí do pár týdnů prakticky bez hoven.....

1) Čistě teoreticky, je tohle legální? Někoho bez důkazů nařknout a ještě zveřejňovat jeho adresu a jméno? :D
2) Je to od paní hezké, ale člověk, který má čas na takové nesmysly.. dobře, pomůže možná trochu, ale kolik to spálí času? Člověka, jehož denní zábava spočívá v tom, že vyhlíží lidi se psy a pak tohle dělá lituji :D


ad 1 - tak můžete to dát k soudu... čímž to o vás budou vědět všichni... dostanete se do novin... a kromě vašich sousedů bude o neschopnosti majitele starat se o svého psa vědět celá republika z Novy :) Je to jak ten vtip:

Citace
Mafiánský boss šel sám na ryby. Na krku zlaté řetězy, na prstech prstýnky s drahokamy a k tomu po kapsách bankovky. Pro zpříjemnění čekání si vzal ještě 2 litry vodky. Ryby nebraly, tak se opil a usnul. Když se po pár hodinách probral, zjistil že prsteny, řetězy i bankovky jsou pryč. Zavolal kamarády a spolu s nimi pak prozkoumal okolí. Po obhlídce se shodli, že pachatel bude nejspíš z blízké cikánské osady. Přijeli tam a poptali se na chatrč, ve které má bydlet vajda. Ten je za pár cigaret nasměroval k největší chatrči na konci vísky. Mafiáni zaklepali a za pár chvil vyšel před domek asi 60letý špinavý cikán v tílku a trenýrkách. Na krku měl zlaté řetězy, na prstech prstýnky a z trenek mu trčely samé vysoké bankovky. Mafiáni se zeptali odkud to všechno má. „Jáj gádžove, to byste nevěrili. Štráduju si to tak kolem rybnika a co nevidim. More ožralé sa tam valí v bahně, totok všetko mal u sebe. Tož som to čórnul a pak som jej eště betélně opichal do riti!“
Mafiáni se nevěřícně podívají na šéfa.
Ten přijde k cikánovi, pozorně si ho prohlédne a povídá:
„Jdem, chlapi. Tohle nejsou moje věci.“
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #28 kdy: 06 Března 2017, 15:25:30 »

Nesleduju to tedy běžně, pejskaře moc nemusím, ale jinak jsou mi volni, ač někdo skočím do toho, co "zapomenou" na zemi, ale teď jsem šel po sídlišti a potkal pani, 2 hole, jen tak tak kráčela, asi tak 150kg a na vodítku pes, který právě hodil bobečky do křoví. Prošel jsem kolem a říkám si, co bych jako měl udělat v souvislosti s tímto tématem :-) Jako správný občan jsem na to hodil po vzoru psa bobek s tím, že pani je na tom špatně a je ráda, že stojí. Jaké bylo mé překvapení, když jsem tak po 200m od ní viděl, jak pomalu vytahuje sáček a dělá pomalu předklon. Pak jsem se radši otočil, byla ke mně zády a já se bál, co uvidím, ale i takto zjevně nemohoucí pani udělala úklid. Takže to asi nebude otázka lenosti...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:47/d
« Odpověď #29 kdy: 06 Března 2017, 16:20:30 »

1) Čistě teoreticky, je tohle legální? Někoho bez důkazů nařknout a ještě zveřejňovat jeho adresu a jméno? :D
Zveřejnění bydliště, případně nějaké rozsáhlé systematické vedení databáze místních pejskařů bez jejich souhlasu by mohlo být porušením předpisů na ochranu osobních údajů. Samotné zveřejnění údaje, že toto hovno zde zanechal Jonatán paní Kadrnožkové, pak protiprávní není za předpokladu, že je ta informace pravdivá (teoreticky lze sice do osobnostních práv zasáhnout i sdělením pravdivých informací či nepřiměřeně podaných hodnotících soudů, nicméně podmínky pro to zde nenastaly).

Jiná věc je, že umístěním těch cedulek se minimálně formálně paní dopouští téhož, co ti pejskaři, tj. znečišťování veřejného prostranství.

Jinak podepisuji příspěvek mcsoap výše, kdo by se proti něčemu takovému chtěl bránit u soudu, moc by si nepomohl bez ohledu na výsledek (viz. Streisand effect).

Citace
2) Je to od paní hezké, ale člověk, který má čas na takové nesmysly.. dobře, pomůže možná trochu, ale kolik to spálí času? Člověka, jehož denní zábava spočívá v tom, že vyhlíží lidi se psy a pak tohle dělá lituji :D
To je předpokládám věc té paní, jak tráví svůj volný čas. Dokud dělá toto místo přivolávání městapa, přijde mi to jako vcelku přijatelné řešení jejího problému. V obecné rovině se pak domnívám, že kdyby každý měl nechat toho, co momentálně dělá, jen proto, že ho někdo jiný z toho důvodu lituje, lidstvo by do pár měsíců vymřelo.

IP zaznamenána