30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Menší nátlaková akce  (Přečteno 20478 krát)

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Menší nátlaková akce
« kdy: 01 Března 2017, 09:26:57 »

Zdravím,

napadla mě měnší nátlaková akce na úřady a jejich obstrukce s nevydáváním spisu dle 106. Teď mě asi čeká další správní řízení o malém překročení rychlosti, kde jde "jen" o peníze, nikoliv o body a zákazy, takže bych to rád vyzkoušel.
O co jde: V tomto vlákně (https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2864.60) se řeší různá "atypická" podání. Takže já bych v daném případě poslal na úřad nějaké podání (odpor proti příkazu, omluvenku z jednání atd. Záleží, čím úřad začne). To podání by mělo hlavu a patu, ale nějakým nedopatřením by se mi do něj vložilo X tis. prázdných, ale řádně očíslovaných (1/xxxx; 2/xxxx..... xxxx/xxxx) stran. Zhruba týden po tomto podání bych já a případně pár dalších nahlížečů se vypravili postupně nahlédnout do spisu dle § 38 a nechat si udělat kopii.
Místo konání: Okolí Frýdku Místku

Co z toho může vzniknout:
1. Pokud se to bude používat moc často, tak asi nějaká podlá změna zákona.
2. Znační finanční a časové náklady úřadu na tisk a kopírování.
3. Pokud dokument nebude ve spise, tak stížnost na úřad, že má ve spisu bordel.
4. Pokud dokument odmíte zkopírovat, tak stížnost na úřad, že upírá právo na spravedlivý proces.
5. Hromada papírů na kreslení pro děti či zátop do kamen.

Ptám se tedy. Je někdo ochoten do toho jít se mnou? Jsem zvědav na postoj daného úřadu, ale očákávám značný FUN FACTOR  :D
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #1 kdy: 01 Března 2017, 10:16:01 »

oni jsou sice tupí ale prázdné listy fakt asi kopírovat nebudou :)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2017, 10:19:13 »

Listy nebudou prázdné, ale očíslované. Asi to zkusí na zneužití práva a patrně budou úspěšní.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #3 kdy: 01 Března 2017, 10:35:28 »

Chtělo by to začít s nějakým menším počtem (třeba 20 listů), s tím, že by na každé straně byl aspoň jeden řádek textu. Vypadalo by to jako špatně nastavené formátování u podatele. Samozřejmě nějaké neupravitelné pdf.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #4 kdy: 01 Března 2017, 10:39:33 »

O té vaší akci si myslím tohle:
- úřad nebude kopírovat prázdné strany a v záznamu o nahlédnutí do spisu to uvede. Budete-li to nějak rozporovat, podrží je i nadřízený orgán. Ničeho tak nedosáhnete a případně budete muset sám podat žalobu  = čas a peníze vaše = výsledek krajně nejistý, budete přesvědčovat soud a tom, že chcete kopii prázdných stran, které jste sám vytvořil?
- úředník uvede do spisu že provádíte obstrukční praktiky a bude mít pravdu a uvede to kdykoliv v budoucnu u jiného případu znovu, protože takový už úředník je
- takže bych šel tvrdě po svých právech, hledal jakékoliv pochybení úřadu (najdou se v podstatě vždycky), nicméně tohle je píčovina
- myslím, že takovéhle jednání nahrává úřadům důvody, proč řadu věcí smést ze stolu jako obstrukčních
- myslím, že s "párem nahlížitelů" neuspějete - myslím, že ve vašem případě se jedná pouze o zmocněnce a toho můžete mít pouze jednoho
- těžko nalézám vaší motivaci - k úspěchu ve věci to asi moc nepovede
držím palce
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #5 kdy: 01 Března 2017, 10:52:03 »

Udělejte to jinak. Pošlete jim celé paragrafové znění ZPPK a všechny judikáty co najdete a někde u pro podání malinko relevantního paragrafu vložte meritum svého podání. Případně se domluvte s "Ftipalkem" - mohli byste otestovat jeho automat (https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4133.msg42646#msg42646).
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #6 kdy: 01 Března 2017, 11:49:58 »

No, s těmi prázdnými očíslovanými stranami asi máte pravdu. Ale vložit jim tam ZPPK, správní řád a nějaké judikáty, nastavím vel. písma na 14, zúžím trochu okraje, tak by se to mohlo solidně natáhnout.
Nemumím citovat z jiného vlákna na tomto fóru. Děkuji za odkaz na "Ftipálka" a vyšel bych z příspěvku už. pk202 z 10.02.2017 10:19:50:
"Představuji si, že takové udání Helmuta bude začínat:
Dobrý den, reaguji na Vaši výzvu k uvedení řidiče v době domělého přestupku. Na úvod mi dovolte ocitovat.....zde přijde cca 1/2 textu ZPPK pak bude někde uvedeno v uvedený den a hodinu vozidlo řídil XYZ narozen 11.12.1987 bytem, korespondenční adresa. Dále dodávám že ..... zbytek ZPPK.

No a  uvidíme jak se s tím porovnají......
"

No a pak tam v různých dnech poslat 2-3 zmocněnce k nahlédnutí do spisu, aby si udělali kopii.
Např. omluva z jednání: Dovolte mi citovat 1/2 správního řádu. U paragrafu na omluvu bude má omluva, pak zbytek správního řádu a nějkde u přestupku např. přestupkový zákon a ZPPK. To by šlo.

Akorát výsledek bude, že ty papíry budou pro děti budou použitelné jen z jedné strany  ;D ;D ;D
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #7 kdy: 01 Března 2017, 11:57:24 »

Ten generátor je v podstatě ready to use. Chybí mu jen GUI. během víkendu by se to dalo doladit a můžu Ti něco vygenerovat. GUI bude následovat, musím prototypový kód nejdřív uspořádat, je to strašně ad-hoc spráskané dohromady. :D
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce - pro JVMS
« Odpověď #8 kdy: 01 Března 2017, 13:32:33 »

Nějak mi uniká, co je vlastně vaším cílem.
Já třeba chci svojí věc vyhrát a a) neplatit pokutu a b) nedostat body. Udělám pro to maximum.
Vaše návrhy k výhře nevedou - takže ten cíl mi není jasný. Prudit úředníka mi přijde zbytečné - 1) to odskáče ten další v pořadí za vámi 2) přijde mi to jako mrhání vašeho času, úředníkův je mi ukradený.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Menší nátlaková akce
« Odpověď #9 kdy: 01 Března 2017, 13:42:36 »

Naopak, pokud úředník řeší takové věci, má míň času na to, konat v zájmu státu, tedy proti občanům, jinde. Ale pravdou je i to, že i tato taktika by měla mít, jak to napsat, úroveň:)

EDIT: Jinak bacha, aby se nenaštval zdejší člen kverulant;) Ono mně se stalo (a to podání mám slušná a stručná, jen je jich asi "mnoho"), že bude takové jednání označeno za kverulantské a podatej za kverulanta:)
« Poslední změna: 01 Března 2017, 13:45:26 od swenak »
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #10 kdy: 01 Března 2017, 16:32:16 »

Samozrejme mam v planu ve spravnim rizeni postupovat a hajit se standartnim postupem. Toto ma byt takovy bonus navic. U pripadu, kde by byly body, zakazy atd. bych to nedelal. Ale tady jde jen o pridani prace urednikum a zvyseni nakladu na rizeni. Ten tisk neni zadarmo a je realne se s jejich naklady dostat nad vysi vybrane pokuty a poplatku za spravko. Zde konkretne jezdim kazde pondeli na kontrolni den na jednu stavbu. Takze si nechat kazdy tyden delat kopii spisu o 500 stranach se celkem rychle prodrazi.

Urcite nechci vyhrat jen timto zpusobem. Jak jsem jiz rikal, ma to byt nasertivni bonus pro.urednika na jednom relativne malem vesnickem.urade.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #11 kdy: 01 Března 2017, 18:20:42 »

Jako asi nejlepší (D)DoS na úřady fungují infožádosti (ať už obecné podle InfZ, podle zákona 123/1998 Sb. atd.). Dále jdou použít stížnosti (na cokoliv/kohokoliv), vůči obci využití práv podle § 16(2) OZř, a pak neurčitá podání, ze kterých nelze ani mozkovým myšlením poznat, o co podateli jde, a úřad je nucen aktivovat proceduru odstraňování vad. Každý úřad/soud má svoji sbírku bláznů, kteří ho takovými věcmi vytrvale zásobují, a děsí se toho, že by se rozmnožili.

Zahlcení formou vytvoření spisu a následným blokováním úřadu frontou nahlížečů je originální nápad, ale ty výše popsané standardní metody jsou snazší a hlavně vyzkoušené.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce - pro JVMS
« Odpověď #12 kdy: 01 Března 2017, 19:29:51 »

Vaše návrhy k výhře nevedou - takže ten cíl mi není jasný.

Uvedená, nebo podobná taktika je na místě v případě kdy jde o bagatelní a normálními cestami téměř nevyhratelnou věc.
Výsledkem může být:
- prosté zdržování - úředník musí každý den jistě udělat x spisů jinak ho šéf nepochválí a co myslíte když tam má skoro nesplnitelnou hromadu a bere případ po případu které řeší pomocí CTRL+C a CTRL+V jeden za druhým a do toho mu vlítne podobné nepřehledné podání, které musí asi holt celé přelouskat a vyhledat v něm tu podstatu...co myslíte postí se do louskání - nebo to hodí na dno šuplíku.

- jen tak to prolítne - nezapracuje ty Vaše "ukryté" připomínky a máte body do dvolání,
- druhému nebo třetímu nahližeči odmítne udělat kopii spisu, protože je to práce na dvě hodiny a zrovna dneska potřeboval jít dřív... - zas body pro Vás - byl jste krácen na svých právech

Takže to ,že vy nevidíte jak by mohly tyto návrhy přispět k úspěchu ještě neznamená, že k němu vést nemohou.
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce - pro JVMS
« Odpověď #13 kdy: 01 Března 2017, 20:13:48 »

Vaše návrhy k výhře nevedou - takže ten cíl mi není jasný.

Uvedená, nebo podobná taktika je na místě v případě kdy jde o bagatelní a normálními cestami téměř nevyhratelnou věc.
Výsledkem může být:
- prosté zdržování - úředník musí každý den jistě udělat x spisů jinak ho šéf nepochválí a co myslíte když tam má skoro nesplnitelnou hromadu a bere případ po případu které řeší pomocí CTRL+C a CTRL+V jeden za druhým a do toho mu vlítne podobné nepřehledné podání, které musí asi holt celé přelouskat a vyhledat v něm tu podstatu...co myslíte postí se do louskání - nebo to hodí na dno šuplíku.

- jen tak to prolítne - nezapracuje ty Vaše "ukryté" připomínky a máte body do dvolání,
- druhému nebo třetímu nahližeči odmítne udělat kopii spisu, protože je to práce na dvě hodiny a zrovna dneska potřeboval jít dřív... - zas body pro Vás - byl jste krácen na svých právech

Takže to ,že vy nevidíte jak by mohly tyto návrhy přispět k úspěchu ještě neznamená, že k němu vést nemohou.

Ořesně tak je to myšleno. Znechutit ten případ dlouhými a nepřehlednými podáními. A dále pak finance. Kopírování spisu není zadarmo (vždy se počítalo min. 1,- Kč za stránku). A když jej zkopíruje několikrát mě při každé nnávštěvě a k tomu pár nahlížečům, tak asi mu a jeho šéfům to nebude jedno. Když do podání zakomponuji celý správní řád a ZPPK, tak to je hned 250 stránek. Dvě podání (apř odpor proti příkazu a omluvenka) nám ten spis pěkně nafouknou. O čau ne zpracování ani nemluvě.

Jako asi nejlepší (D)DoS na úřady fungují infožádosti (ať už obecné podle InfZ, podle zákona 123/1998 Sb. atd.). Dále jdou použít stížnosti (na cokoliv/kohokoliv), vůči obci využití práv podle § 16(2) OZř, a pak neurčitá podání, ze kterých nelze ani mozkovým myšlením poznat, o co podateli jde, a úřad je nucen aktivovat proceduru odstraňování vad. Každý úřad/soud má svoji sbírku bláznů, kteří ho takovými věcmi vytrvale zásobují, a děsí se toho, že by se rozmnožili.

Zahlcení formou vytvoření spisu a následným blokováním úřadu frontou nahlížečů je originální nápad, ale ty výše popsané standardní metody jsou snazší a hlavně vyzkoušené.
Vezmu to od konce. Vaše poslední věta zněla skoro jako pochvala. Od takového guru, jako jste vy, to potěší  :)

Nemám důvod zahltit úřad obecně, když s ním řeším pouze jeden přestupek a bydím 100 km daleko. Ale chci to udělet řetězem nahlížečů právě na tento jeden konkrétní případ. Víme, jak to chodí s InfZ. Ale podle §38 to musí dát bez řečí a ZDARMA každému zmocněnci. Nedají, tak stížnost. Nedají celé, stížnost. A vždy body do příadného odvolání. Neznám všechny Vaše metody, které zmiňujete, ale nemůžou to úřady vždy ukončit tím, že to vyřeší, zodpoví, ale bude to stát XXX,- Kč za vzniklé náklady (Např. dle InfZ)?????
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Menší nátlaková akce
« Odpověď #14 kdy: 01 Března 2017, 23:20:02 »

Pozor.. kopie nemusí myslím dělat zdarma.. musí nechat nahlížet a pořídit výpisky, ale kopírování může zpoplatnit.
IP zaznamenána