30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] parkování na chodníku - další postup  (Přečteno 13648 krát)

mildad

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
[?] parkování na chodníku - další postup
« kdy: 14 Února 2017, 00:49:10 »

pokud možno, prosím o soukromé řešení

Zdravím všechny.... malá prosba o radu

postup:
- jsem "plynař"
- byl jsem kontaktován provozní jednoho objektu, s tím, že cítí plyn
- přijel jsem na místo, nechal auto "na blikačkách" v druhé řadě, mezí vícero autama. v ulici, kde se opravu, ale opravdu nedá zaparkovat, a šel se podívat, co se vlastně děje a co bude dál potřeba
- po cca 5ti minutách jsem vylezl, plyn tam skutečně unikal, potřeboval jsem nějaké nářadí z auta
- na protější straně ulice se právě uvolnilo místo, leč bohužel na chodníku, tak jsem přeparkoval tam, s vyhlídkou, že tam bdu zavazet míň, než v té druhé řadě (skutečně je dostatečně široký a velký - je to hned vedle parkovacího místa, jen tam prostě není)
- s vercajkem v ruce mě zastavila šedomorka (rozuměj městapačka), s tím, že parkuju na chodníku .... třikrát jsem jí opakoval, že potřebuju pět minut, protože jdu spravit únik plynu, odpovědí mi bylo, že "ona na mě čekat nebude a že ji to nezajímá, protože to si může na auto napsat kdo chce a že mám mít oranžovej maják" .. kráva  ... tak jsem jí řekl, ať si dělá co chce a šel ...
- opravil jsem, za pět minut jsem se vrátil, chtěla po mě občanku a řidičák, ptal jsem se jí, zda to "opravdu chce řešit?" .. že prý ano
- dal jsem jí obojí, leč jsem ji upozornil, že neřídím, takže netuším, proč po mě chce ŘP ... odpověděla mi, že k řízení vozidla ho potřebuju a že jsem to auto přeparkovával a ona to má na kameře ...
- nahlásila moje údaje vysílačkou "kamsi" a řekla mi, že jsem se dopustil přestupku a že mi hrozí až 2tis, jestli to uděláme za 3stovky
- zeptal jsem se jí, jak je možné, že se na něco ptá, aniž by nejdřív splnila svoje povinnosti, takže jí děkuju, že z toho pořizuje záznam, na což jsem já neměl čas (což jsem jí neřekl) ... a sdělil jí, že jí nedám ani korunu deset, ať si to dá na SŘ
- žádný přestupák jsem psát neviděl, žádný podpis ani vyjádření nikdo nechtěl ... šel jsem si nechat podepsat montážní list o havarijním zásahu a přetěsnění úniku plynu od zákaznice (jehož kopii samože mám), nasedl do auta a odjel .....

teď jsem v očekávání nějakého toho předvolání ..... co tam? ten samý postup? mám zažádat třeba MD o vyjádření k takovému postupu a být tam "připravený"?
a OT jak se shoduje zákon o ochraně osobních údajů s hlášením něčích rodného čísla a dalších věcí do rádiové komunikační sítě?
« Poslední změna: 14 Února 2017, 01:11:41 od mildad »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #1 kdy: 14 Února 2017, 01:03:47 »

Dokud Vám nepřijde (pokud vůbec) doporučený dopis od úřadu, tak to neřešte. Pokud ano, přeberte ho v poslední den lhůty a následně ho sem anonymizovaný vložte. A hlavně: žádný strach!
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #2 kdy: 14 Února 2017, 01:25:42 »

k tomu OT: nebylo to nedávno, co se dala odposlouchávat vysílačka měšťáků? Docela nebezpečné diktovat něčí údaje do nechráněné vysílačky, kterou může slyšet kdokoliv.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #3 kdy: 14 Února 2017, 01:59:01 »

Proč vlastně nemáte ten maják?
Na přesunutí do neveřejné části bude čas, až Vás úřad obešle a něco budete mít v ruce, zatím nevidím sebemenší důvod.
« Poslední změna: 14 Února 2017, 02:02:30 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #4 kdy: 14 Února 2017, 09:32:17 »

"montážní list o havarijním zásahu"....schovat a hlídat...mohl by se hodit, už jen to, že vás frau mestapo zdrzovala pri zasahu, kde kazda vterina prodleni mohla znamenat explozi a ohrožení spousty lidí.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #5 kdy: 14 Února 2017, 09:37:02 »

Proč vlastně nemáte ten maják?
Na přesunutí do neveřejné části bude čas, až Vás úřad obešle a něco budete mít v ruce, zatím nevidím sebemenší důvod.

Maják neměl například z toho důvodu, že neměl čas se pro něj vracet do firmy. ;-)
IP zaznamenána

mildad

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #6 kdy: 14 Února 2017, 09:41:46 »

Proč vlastně nemáte ten maják?

protože oranžový maják neopravňuje k ničemu jinému, než k tomu, že se vykonává práce na komunikaci a vozidlo tam zavazí. K tmuhle by byl stejnak naprd, jenom by tam "něco blikalo" ....
Musel bych mít modrej, což by asi šlo, ale je s tím zbytečná spousta problémů, na to, že ho opravdu potřebuješ jednou za X let
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #7 kdy: 14 Února 2017, 10:05:09 »

K aktuálnímu "přestupku", jak již bylo zmíněno, schovejte si protokol. Pokud Vás vůbec úřad obešle, tak na Vás nic nemá, protože sice byl naplněn formální znak přestupku, ale § 2 odst. 2 písm. b) PřesZ.

Jak jste došel k tomu, že oranžový/žlutý maják mohou použít pouze vozidla, pracující na komunikaci? V § 42 odst. 1 ZPPK nic takového nevidím. Pokud máte na mysli historické znění § 24 Vyhlášky 241 o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, tak:
- ten uváděl vozidla, která musí být vybavena,
- v aktuálním znění nic takového ani podobného není.
Takže si pořiďte magnetický oranžový maják a nasazujte ho při zaparkování na libovolném Vám se hodícím místě, kde nebudete překážet silničnímu provozu. Žlutý maják Vás sice podle zákona neopravňuje ke stání na chodníku/zeleni, ale cliftoni Vás budou otravovat mnohem méně. Maják ani nemusí blikat, kombinace plynařská pohotovost + (zhasnutý) maják na střeše je účinný repelent. Pořád to ale musí být v souvislosti s nějakým havarijním zásahem, který musíte být schopen prokázat.

Modrý maják by Vám byl naopak celkem k ničemu a jak správně píšete, jeho legálnímu provozu předchází těžká byrokracie. Vozidlo s oranžovým majákem má rozsáhlá práva, má výjimku z téměř úplné místní úpravy - viz již zmíněný § 42 ZPPK. K provozování magnetické verze nepotřebujete, na rozdíl od pevně namontované verze, žádnou byrokracii.

Pozn.: žlutý maják je ve vašem postavení opravdu pouze repelent na cliftony, nic jiného. Pokud chcete hrát hradcore, maják si nepořizujte, vozidlo při havarijním zásahu odstavte co nejblíže vchodu třeba na chodník či zeleň. Musíte být co nejblíže vchodu, protože nevíte zcela přesně, jaký vercajk budete při zásahu potřebovat a nemůžete si dovolit ztrácet čas běháním na parkoviště, vzdálené 500 m. Mezitím může celý barák vyletět do povětří. Pořád jde o zmíněný § 2 Přestupkového zákona, v hantýrce se tomu říká též krajní nouze.
« Poslední změna: 14 Února 2017, 11:31:25 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #8 kdy: 14 Února 2017, 11:03:30 »

A co rovnou protiútok a podat stížnost??

Jako.. otravovat při opravě unikajícího plynu.. WTF??
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #9 kdy: 14 Února 2017, 14:40:35 »

Neberte to prosím jako generálskou radu po bitvě, ale možná by stálo za to příště MP zaúkolovat stylem "Skvělé, že jste tady. V domě uniká plyn, tak zatím hlídejte, aby tu nikdo nekouřil, aby to tu nebouchlo. Díky." A využít pro tento úkol 156.
IP zaznamenána

mildad

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #10 kdy: 14 Února 2017, 16:23:39 »

Jak jste došel k tomu, že oranžový/žlutý maják mohou použít pouze vozidla, pracující na komunikaci? V § 42 odst. 1 ZPPK nic takového nevidím.

já nevím, ale když si tohle přečtu:
Řidič vozidla vybaveného zvláštním výstražným světlem oranžové barvy2) smí tohoto světla užívat jen tehdy, mohla-li by být jeho jízdou nebo pracovní činností ohrožena bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Jestliže to vyžaduje pracovní činnost tohoto vozidla, není jeho řidič povinen dodržovat... bla bla bla, tak vzhledem k tomu, jak je ta věta poskládaná, týká se to užití jízdy, nebo pracovní činnosti onoho vozidla .... ne pracovní činnosti řidiče (obligátně tedy silničáři a pod..., protože moje vozidlo pracovní činnost nevyvíjí, jen tam stojí)

možná ten můj dojem je špatný .... leč omluva všem, jsem technik, a logika na právo, jak jsem byl už jednou upozorněn, aplikovatelná moc dobře není .... :D

no a ano, máte pravdu, je to repelent, doteď jsem ho ale nepotřeboval a to tu práci dělám už pěkně dlouho ... a v kartě řidiče nemám an záznam za špatné parkování :))) to je tím, že ty roky hraju, jak vy píšete: "hardcore" :D
« Poslední změna: 14 Února 2017, 16:32:53 od mildad »
IP zaznamenána

mildad

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #11 kdy: 14 Února 2017, 16:28:01 »

A co rovnou protiútok a podat stížnost??

Jako.. otravovat při opravě unikajícího plynu.. WTF??

jo, to bych rád ... ale nevím jak a k jakému orgánu ... napadlo mě jenom podat TO pro podezření z obecného ohrožení z její strany... ale to nevím, jestli by prošlo ....

navíc bych si docela rád stěžoval na to předávání osobních údajů do rádiové komunikace ... a taky nevím kam ... jedině asi lampárna :)))
jedná se o Brno ... kdyby tu byl někdo, kdo do toho půjde, tak to i zaplatím :D
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #12 kdy: 14 Února 2017, 16:52:30 »

Když odstavíte vozidlo tak, že nezavazí provozu (což vždy uděláte), tak maják nebliká = neužijete ho. A proč ho máte? Protože občas pracujete i na PK či v její těsné blízkosti menší, než 0,5 m (uzávěry plynu na přípojkách) a potřebujete svoje pracovní místo nějak zvýraznit a ochránit stejně, jak to dělají vodaři, kanálníci, opraváři svodidel.....prostě všichni, kteří mají co do činění s inženýrskými sítěmi v komunikaci či s příslušenstvím komunikace. V té situaci maják užíváte. A samozřejmě maják užíváte, když vjíždíte z PK na chodník/zeleň/cokoli, co není označeno jako parkoviště, protože ostatní tento pyrátský manévr nemusí očekávat => jízda vozidla vytváří potenciálně nebezpečnou situaci; samozřejmě pouze při jízdě na havarijní zásah.

V souvětí je ukryta zákeřnost, která nesouvisí s právním výkladem, ale čistě s větnou skladbou. Drobný rozbor
Řidič vozidla .... smí tohoto světla užívat..., mohla-li by být jeho jízdou nebo pracovní činností.....
Přivlastňovací zájmeno jeho se vztahuje:
- jak k vozidlu tj: mohla-li být jízdou nebo pracovní činností vozidla ohrožena......
- tak k řidiči tj: mohla-li být pracovní činností řidiče ohrožena...... Nebo snad máte názor, že když kanálník otevře poklop na PK, tak nemá užít maják na vozidle, protože vozidlo nevykonává žádnou pracovní činnost ani nejede?
« Poslední změna: 14 Února 2017, 18:53:06 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #13 kdy: 16 Února 2017, 04:50:54 »

možná ten můj dojem je špatný .... leč omluva všem, jsem technik, a logika na právo, jak jsem byl už jednou upozorněn, aplikovatelná moc dobře není .... :D
Ve své podstatě máte správný náhled, právníci - dokonce i ústavní právník Jan Kysela, natož pak ministerští právníci - jsou schopni velmi pozoruhodných postojů i k tak jednoduché věci, jako jsou kupecké počty. Např případ Henych, ze kterého si dělali vrtuli i v estrádách https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1clav_Henych. Pokud se Vám to nechce číst - nejen Henych zastává názor, že pokud slijete tři odlivky 40% chlastu, výsledkem je 120% chlast. Ještě pozoruhodnější je, že stejný názor zastává i soudní znalec v oborech ekonomika, elektronika, kybernetika, kriminalistika, školství a kultura a prý i Kalousek. U Kalouska bych tomu docela věřil, rozlije si půllitr whisky do 4 sklenic, má 4 x 1,25 dl 10% chlastu, to je v poctivá desítka. Jedna velká desítka, to je jako nic, za půl hodiny ani nenadýcháš, jeden se pak nemůže divit, že je furt namol. (vím, že desítka má 4 %)
« Poslední změna: 16 Února 2017, 05:06:01 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #14 kdy: 16 Února 2017, 07:10:16 »

To s chlastem jsem neznal, ale jako mem se ujal vtípek, že průměrné IQ na MV je dle Henychových propočtů 160 - první testovaný měl IQ 90 a druhý 70.

Pokud jde o deficit logiky v právu, tak nejde ani tak o problém oboru jako takového, ale spíš o diletantství těch, kdo ty nelogické předpisy tvoří či následně autoritativně aplikují. Za Černobyl také nemůže fyzika. Ke kritice práva z pozic exaktních věd či techniky mohu smutně poznamenat jen to, jelikož trochu vidím do obou světů, že nevím, zda je horší právník s totálním deficitem matematicko-logického myšlení (mnohdy se ještě chlubící, jak z matematiky propadal), či inženýr snažící se s právem zacházet, jako by to byl programovací jazyk (též typicky s deficitem sebereflexe) - k smíchu/pláči jsou oba.
IP zaznamenána