30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] parkování na chodníku - další postup  (Přečteno 13582 krát)

mildad

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #30 kdy: 01 Června 2017, 00:22:05 »

oznámení přestupku se odkládá, neboť došlé oznámení neodůvodňuje zahájení řízení o přestupku, nebo postoupení.
postupováno prý dle par 66, ods.3, písm.a

v podstatě si nechtějí nasrat do bot a na rovinu napsat "byla to krajní nouze" .... odůvodňují to tím, že já něco tvrdím, i v oznámení přestupku je moje tvrzení zmíňeno, avšak strážníci se v dané věci nevyjádřili (rozsah poruchy, zda byl cítit plyn a pod.)
takže to udělali pro důkazní nouzi, v podstatě.... a podle par.76, ods.5 se prý nelze odvolat....

ano, je to sice pro mě kladné, ale principielně nahouby ... já jim dodal důkazů dost, a že jsou u městapa lemplové přece není můj problém.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #31 kdy: 01 Června 2017, 07:57:43 »

No to je ale blbost, protože nejde odložit probíhající řízení. To musí skončit buď vydáním rozhodnutí, nebo zastavením, případně může existovat v zombie stavu na věky (což je patrně váš případ, od okamžiku prekluze odpovědnosti už to obviněného nemusí trápit). Nelze nějak kreativně kombinovat § 66 s § 76, navíc podle 5. odstavce toho druhého jmenovaného se skutečně odvolat nelze, protože žádný takový odstavec neexistuje.

Asi nemá smysl do toho šťourat, určitě ne před prekluzí, aby si to odložení ještě třeba nerozmysleli, ale teoreticky byste je v takovém stavu klidně mohl prudit. Nejdříve přes § 80 SprŘ se domáhat vydání rozhodnutí/zastavení, a do zastavení se pak třeba i odvolat.
IP zaznamenána