30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] parkování na chodníku - další postup  (Přečteno 13650 krát)

mildad

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #15 kdy: 16 Února 2017, 09:41:54 »

hh:

no já jsem ten inženýr, jenom neaplikuji na právo programovací jazyk, ale snažím se o "zdravý selský rozum" .. to ale taky ne vždy koresponduje ..... :D

každopádně, nejhorší je srážka s blbcem ... a je podle mě jedno, jesti je to právník, inženýr, doktor, nebo městapák ....
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 197
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #16 kdy: 16 Února 2017, 10:07:00 »

Toto mate viceurovnou strukturu, na kterekoliv se to pokazi vysledkem je nevonava vec(funkcnich korecnich mechanizmu pramalo). Zdaleka ne presny model:

idea -> tvorba predpisu(pravnici, ministerstva, politici) -> schvalovaci proces + upravy (PS, Senat) -> provadeci predpisy (ministerstva) -> vyklad/aplikace/vykon prava (MP,PCR,urady) -> aplikace/vyklad prava (soudy) -> aplikace/vyklad prava (NSS, US, ESLP)

Pri tom kolik tam je  "manazersko-politickych pozic"  je vlastne zazrak, ze to funguje "tak dobre".


IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #17 kdy: 16 Února 2017, 11:11:14 »

Nebola to krajna nudza? Tzn. odstavenie vozidla je absolutne nezaujimave a marginalne v porovnani s rizikom vybuchu plynu, tudiz to nebol priestupok, tudiz nasrat do krku?
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #18 kdy: 16 Února 2017, 13:46:04 »

možná ten můj dojem je špatný .... leč omluva všem, jsem technik, a logika na právo, jak jsem byl už jednou upozorněn, aplikovatelná moc dobře není .... :D
Ve své podstatě máte správný náhled, právníci - dokonce i ústavní právník Jan Kysela, natož pak ministerští právníci - jsou schopni velmi pozoruhodných postojů i k tak jednoduché věci, jako jsou kupecké počty. Např případ Henych, ze kterého si dělali vrtuli i v estrádách https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1clav_Henych. Pokud se Vám to nechce číst - nejen Henych zastává názor, že pokud slijete tři odlivky 40% chlastu, výsledkem je 120% chlast. Ještě pozoruhodnější je, že stejný názor zastává i soudní znalec v oborech ekonomika, elektronika, kybernetika, kriminalistika, školství a kultura a prý i Kalousek. U Kalouska bych tomu docela věřil, rozlije si půllitr whisky do 4 sklenic, má 4 x 1,25 dl 10% chlastu, to je v poctivá desítka. Jedna velká desítka, to je jako nic, za půl hodiny ani nenadýcháš, jeden se pak nemůže divit, že je furt namol. (vím, že desítka má 4 %)

Tak tuhle aféru jsem buď už úplně vypustil z hlavy nebo nějak propásl. U čtení wiki jsem se takhle po obědě náramně pobavil. Díky za připomenutí  ;D
(i když je to samozřejmě spíše smutné čtení)
IP zaznamenána

mildad

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #19 kdy: 16 Února 2017, 23:38:24 »

tož jsem zjistil, že brněnské městapo má vlastní bonzoddělení .... :D
asi si budu stěžovat tam, pač kde jinde mě nenapadá ... a v kopii pro jistotu na magoš ... , ne?

sepíšu to, je tu někdo, kdo mi to je schopen pak zkouknout jedním, nebo oběma očima?
IP zaznamenána

logen

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #20 kdy: 17 Února 2017, 09:07:19 »

to mildad: ja si na postup MP v Brně stěžoval a zpětnou vazbou jsem zjistil, že byla účinná a došlo k pokarani dotyčné osoby (to že je neoblibena osoba i mezi svymi kolegy a overeni pokarani mám od kamarada, co u MP dělá)
minimálně tím te městapačce udělate trošku nepříjemno... stížnosti se evidují a při určitém počtu a závažnosti chodí na kobereček...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 197
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #21 kdy: 17 Února 2017, 09:13:13 »

to mildad: ja si na postup MP v Brně stěžoval a zpětnou vazbou jsem zjistil, že byla účinná a došlo k pokarani dotyčné osoby (to že je neoblibena osoba i mezi svymi kolegy a overeni pokarani mám od kamarada, co u MP dělá)
minimálně tím te městapačce udělate trošku nepříjemno... stížnosti se evidují a při určitém počtu a závažnosti chodí na kobereček...

Nejake oficialni info napr. dle 106 o snizeni odmen? Nebo jen informace z doslechu?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

mildad

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #22 kdy: 09 Března 2017, 18:37:16 »

ta mi dneska do schránky dorazil dopis od magistrátu, že jsem se měl dle nahlášení městkých metařů dopustit toho a onoho a oni jsou tak hodní, že mi nabízejí vyřešení v blokovém řízení, protože to je prý bez poplatku za SŘ a bez bodů .....
naše daně v praxi - peníze za poštovné vyhozené z okna.....
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #23 kdy: 16 Března 2017, 11:20:15 »

mildad: Dovolím si oživit vlákno. Dostal jsem zdravici z Krněnského magistrátu ze stejné várky. Píšou mi, že jsem překročila nejvyšší dovolenou rychlost. Ani si to po sobě nečtou, tak hádám, že to každé ráno hromadně natisknou a nechají nějaké brigádníky rozeslat.
Osobně se na to nechystám nijak reagovat, zvlášť když to posílají obyčejně. A co vy?
IP zaznamenána

logen

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #24 kdy: 16 Března 2017, 13:00:10 »

to FU: oficialně info žádné, jen z doslechu, ale přímo od zdroje..., snížení odměny to přímo nebylo, ale od nadřízeného "ty ty ty..."
IP zaznamenána

mildad

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #25 kdy: 16 Března 2017, 13:43:20 »

Osobně se na to nechystám nijak reagovat, zvlášť když to posílají obyčejně. A co vy?

já jsem reagoval tak, že jsem to vyhodil do koše ...... :D
IP zaznamenána

mildad

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #26 kdy: 24 Dubna 2017, 15:56:39 »

tak už to má pokračování ....

odpor proti příkazu jsem dnes podal .... stáhl odsud a jen poupravil par 87, tak jak to tam mají napsané oni
« Poslední změna: 24 Dubna 2017, 16:20:47 od mildad »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 197
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #27 kdy: 24 Dubna 2017, 16:03:01 »

Urednici mohou zjistit Vasi strategii:
- mesto
- osoba, ktera to zpracovava

myslim, ze vice ani neni treba, opravdu jim chcete takto ulehcovat praci?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

mildad

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #28 kdy: 31 Května 2017, 23:29:27 »

při nahlédnutí do spisu uzavřeno - odloženo ....

sice ne pro krejní nouzi, ale pro důkazní nouzi.. což se mi moc nelíbí, leč je to bez možnosti odvolání... kdybych to opravdu chtěl precedentně na krajní nouzi, asi bych to musel napadnout u NSS, že?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:parkování na chodníku - další postup
« Odpověď #29 kdy: 01 Června 2017, 00:10:01 »

To je nějaké divné. Co přesně že jste to objevil ve spisu? Řízení o přestupku bylo příkazem zahájeno, odporem se zrušil příkaz, ale řízení pokračuje. Takže buď stále běží, nebo muselo být zastaveno podle některého písmenka z § 76 PřesZ (nikoliv např. odloženo podle § 66 PřesZ). Důkazní nouze by bylo c) a tam se lze odvolat. I v těch případech, kde se odvolat nelze, by vám to zastavení mělo být oznámeno ...

Jinak proti zastavení řízení, kde není odvolání, by asi ani žaloba přípustná nebyla. Nejde o rozhodnutí ve smyslu § 65 SŘS (nezakládají ani nemění se tím žádná veřejná subjektivní práva/povinnosti), nejde o nečinnost, tak zbývá jen zásah, ale i tam by se to muselo hodně lámat přes koleno, aby se vyfabulovala žalobní legitimace ...
IP zaznamenána