30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13

Autor Téma: Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky  (Přečteno 60132 krát)

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #45 kdy: 25 Ledna 2017, 23:31:23 »

napíšu příběh ze svého okolí
slečna je magor a letí si po mokré dálnici tak, až to rozšvihá o středová svodidla
protože koncern, tak to ustřihne drát od baterky, takže to stojí neosvětlené v levém
přiletí další auto, samo že slečnu nevidí a rozstřelí ji

a jak to vyšetřili ?
viník je ten co ji trefil, protože měl přizpůsobit, předvídat a tak
slečně tedy z jeho ručení proplatili škodu a pán skončil u soudu

jestli bylo nějaký odvolání a jak nakonec dopadl nevím, nepátral jsem

To je v pořádku. Slečna s vrakem nemohla nehodě nijak zabránit, ani ovlivnit průběh. Druhá věc je, že pán také nemusel nic zanedbat - nicméně on je jediný, kdo mohl bouračku nezpůsobit.

Takže případný výsledek takový, že pán byl osvobozen, nicméně je viníkem a jeho pojišťovna bude platit je logický a za mě ok.
To zalezi  jake nehode mluvite. Pokud o tom jak to slecna rozbila o svodidla kvuli neprizpusobeni stylu jizdy podminkam, tak to, ze nemohla nijak zabranit nebo ovlivnit tak nejak "plave na vode" (v tom pripade tak nejak doslova). A ta druha nehoda zpusobena neoznacenou prekazkou (coz je zase jen dusledek te prvni).

kdyz nabouram do lampy verejneho osvetleni, tu podetnu, vystoupim ze svyho vraku ... a za par minut foukne vic vetr a ta lampa spadne na projizdejici auto, tak za tu nehodu nemuzu?


Jinak mit moznost neco ovlivnit prece nezaklada obecne nejakou odpovednost. Kdyz budu stat pred krizovatkou a za mnou pojede nakladak, co mu usnul sofer, tak taky "muzu" si toho vsimnout ve zpetnem a rychle tomu nakladaku uhnout a zatroubenim ridice probudit.... i.e. muzu nehode zabranit... ale kdyz to z nejakyho duvod neudelam, tak to nijak neprenasi vinu toho ridice co usnul  na mne. A pritom to ze usnul taky muze byt okolnost, ktera nemusi byt vylozene jeho vina, ale treba muze jit o zdravotni indispozici, takze se vlastne taky niceho nedopusti ani on.... a platit t bude jeho pojistovna kdyz me smete.

Pokud v dusledku sve zavinene nehody zpusobila prekazku, a on do ni vletel, pricemz si nepocinal nejak zjevne neprimerene, tak na to, kdo je vinikem te nehody mam trochu jiny nazor.
« Poslední změna: 25 Ledna 2017, 23:34:04 od Stilg »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #46 kdy: 26 Ledna 2017, 02:15:43 »

smg465: ty jsi viděl to video ?
Popis události
Hustý provoz, předjeli kamion k dalšímu autu v pravém je to tak 100-200 m, octávka se nezařazuje, BMW ji podjíždí zprava a dostává se do čele kolony v levém pruhu, před ním je na dohled zcela volno v letém pruhu. Při zařazování začíná brzdit, brzdí až do nuly a zastavuje. Octávce nesvítí při brždění ani jedno brzdové světlo, několikrát jsem se na to díval, ale ani jedno nebliklo. Octávka je nalepená na BMW, nemá žádný prostor pro manipulaci, jedno auto to bere zprava, druhé zleva a třetí už nestíhá reagovat a šrotuje octávku.
Tak si to shrňme - máme tady dokonce už 3 debily :
Debil č.1: Ochcávka se nezařazuje mezi kamiony a notabene jí nesvítěj jí brzdový světla - aneb nemá na silnici co dělat
Debil č.2: BMW - tak kurva když mám na to bezpečně někoho předjet zprava tak ho kurva předjedu a jedu dál - on to stejně nepochopí - a zastavovat na dálnici v levém pruhu až do nuly může jenom idiot non plus ultra
Debil č.3: Frajer v AUDIně co nečumí na cestu, jestliže se dvě auta stačily vyhnout měl dost času šlápnout na brzdu nebo udělat jiný manévr.

Pravda myslel jsem si to už od počátku, že v ochcávce seděl "strážce levého pruhu" se 125 km/h tacho anébrž 120 reál. Tady je to co říkám každému - nespoléhej se že nenarazíš na blbce kterej tě vybrzdí a řiď se radou "moudřejší ustoupí". Myslím že toho řidiče ochcávky (jestli je malinko soudnej) to bude hodně dlouho strašit v hlavě proč se nezařadil do prava a měl by klid. No a o těch dvou dalších vůbec nemluvim. Jsou to rozhodnutí/chyby/nepozornost ve zlomku vteřiny a následky jsou fatální na celý život. 





IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #47 kdy: 26 Ledna 2017, 03:56:22 »

S mírnou nechutí bych si dovolil drobnou poznámku: nesměšujte omezenou důvěru x povinnost jet tak rychle, jak daleko vidím.

ad Mike´s drobný příběh z okolí: jedu tak rychle, jak daleko vidím a rovněž podle judikatury rychleji jet nesmím. Bezvýhradné uplatňování by samozřejmě přineslo komplikace v praxi - např. na dálnici v noci při potkávačkách maximálně - podle schopností řidiče a nastavení světlometů - 100 až 110 (výjimka je pravidlo v Německu; zjednodušeně - na dálnici za tmy mohu jet i rychleji, pokud vidím koncová světla předchozího vozu).

tento tragický příběh: řidič Audi jel tak rychle, jak daleko viděl, takže asi lze uplatnit princip omezené důvěry. Jiná věc je, zda nezanedbal jinou důležitou povinnost.

Tento příspěvek nechť není chápán jako další spam k tématu, ale především jako námět k zamyšlení nad vlastním chováním ctěných zde přítomných pyrátů. Svět však není černobílý, viz nehoda náklaďáku nárazem do překážky - odstaveného vozidla v zatáčkách http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2008/0086_1As__0800063A_prevedeno.pdf.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #48 kdy: 26 Ledna 2017, 10:18:31 »

nesměšujte omezenou důvěru x povinnost jet tak rychle, jak daleko vidím.
Má ten pocit, že v tomto případě nelze na řidiče AUDI žádnou omezenou důvěru vstáhnout. Jak vylíčil smg465 tak AUDI bylo až třetím vozem za Oktávkou. POkud by dával pozor na cestu a jel s tím dvouvteřinovým odstupem od vozidla před sebou, pak by se tohle nikdy nestalo obzvlášť oproti skutečnosti, že dvě auta před ním se tomu stačily vyhnout. Jet 130kou na dálnici někomu nalepenej na prdel nemá nic s tzv. "omezenou důvěrou" - to je spíše "idiotská důvěra"....
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #49 kdy: 26 Ledna 2017, 11:38:07 »

To video je někde k dispozici?
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #50 kdy: 26 Ledna 2017, 15:38:41 »

S mírnou nechutí bych si dovolil drobnou poznámku: nesměšujte omezenou důvěru x povinnost jet tak rychle, jak daleko vidím.


Meli jsme instruktora v autoskole, ktery na zaklade teto formulace, vzdalenosti na kterou sviti tlumena svetla a brzdne draze tehdejsich skodovek a ziguliku zastaval nazor, ze na v noci na dalnici se nesmi jet rychleji nez 60km/h. A tvrdil to naprosto vazne. ;)
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #51 kdy: 26 Ledna 2017, 16:47:14 »

Viděl jsem video. Známý mi to ukazoval na začátku ledna.
Jen jsem popsal, co jsem na něm viděl.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #52 kdy: 26 Ledna 2017, 17:04:07 »

Meli jsme instruktora v autoskole, ktery na zaklade teto formulace, vzdalenosti na kterou sviti tlumena svetla a brzdne draze tehdejsich skodovek a ziguliku zastaval nazor, ze na v noci na dalnici se nesmi jet rychleji nez 60km/h. A tvrdil to naprosto vazne. ;)

To muze byt i docela pravda, mensi dosvit, horsi brzdy, pneu, vozovka + reakcni cas.

Fascinuji(negativne) me lide, kteri jedou v mlze, vidi pred sebe 90-120m , vali to  130km/h a mysli si, ze to ubrzdi - obvykle to je znameni proc s nim jet naposled.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #53 kdy: 26 Ledna 2017, 17:16:55 »

Mě fascinují ti co jezděj 150+ v řece tekoucí dálnicí…blbci byli jsou a budou, no.
« Poslední změna: 10 Října 2017, 22:29:46 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #54 kdy: 27 Ledna 2017, 00:22:24 »

Fascinuji(negativne) me lide, kteri jedou v mlze, vidi pred sebe 90-120m , vali to  130km/h a mysli si, ze to ubrzdi - obvykle to je znameni proc s nim jet naposled.

S tou mlhou se mi běžně stává, že jedu celkem na hraně delme tomu 50 po normální silnici, najednou mně začne předjíždět frajer kterýmu jsem rozrážel mlhu hezkejch pár km, tak ho nechám, zaředí se přede mně, šup a jede najednou 30...to bych ho bacil....
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #55 kdy: 27 Ledna 2017, 22:36:13 »

taková mlha aby se jezdilo takhle pomalu a ještě k tomu svítilo mlhovkama oprávněně je ale tak dvakrát do roka max..

fu: 90-120m viditelnosti vám příjde málo?? :o
IP zaznamenána
In dubio pro reo

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #56 kdy: 28 Ledna 2017, 00:58:59 »

fu: 90-120m viditelnosti vám příjde málo?? :o

Na 130kmph ano. Pokud se bavíme o mlze (a né o světelném kuželu), kdy je mlha proměnlivá a oči se brzy unaví, rozpoznávací vzdálenost (tedy než identifikuju že to není dopravní značení ale nabourané auto předemnou v odstavném, nebo že to neni klacek ale mrtvá srna na vozovce), je o dost delší. Jen reakční doba "sežere" při té rychlosti cca 38m (za mlhy delší). Zbývá tedy cca 50m na brždění ze 130kmph, to většinou nedam při krizovém brždění ani u nových aut, natož u mého pre2k wagenu (což je vzhledem k průměrnému stáří aut v ČR celkem reálný vstup).

Str. 38-41 ...

http://k622.fd.cvut.cz/downloads/zaverecne_prace/DP_stanik_2010.pdf
« Poslední změna: 28 Ledna 2017, 01:25:29 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #59 kdy: 10 Října 2017, 15:31:54 »

Je to zmrd, stačí poslední odstavec článku. Meli ho tam lynčovat.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13