30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 13

Autor Téma: Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky  (Přečteno 59787 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #15 kdy: 23 Ledna 2017, 18:58:03 »

Ta vazba je pochopitelná, pokud tam někdo zařval, vědí že řídil, mají to video kde je vidět že něco posral, hrozí mu 15, tak každej (aspoň teda já) by vzal roha z republiky.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #16 kdy: 23 Ledna 2017, 20:02:37 »

Kromě útěkové vazby připadá v úvahu i vazba koluzní (možné ovlivňování svědků). Především ale, jako obvykle, je zbytečné komentovat nějaké novinářské výstupy, kdovíjak to bylo, co přesně bylo obsahem návrhu na vazbu a jak a proč o tom soud rozhodl. V obecné rovině mi vazba pro někoho, kdo následkem svého úmyslného jednání způsobil smrt kojence a reálné ohrožení života či zdraví dalších lidí, v trvání zatím cca 4 týdnů, nepřijde jako nic excesivního.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #17 kdy: 24 Ledna 2017, 09:43:50 »

A přitom si jenom spletl pedály....

Disclaimer: Berte tento post s rezervou, ale nakrkl mě ten rozsudek.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #18 kdy: 24 Ledna 2017, 19:34:58 »

Šmarjá Josef> Řidiči BMW tam třeba mohlo něco vběhnout. Zatímco u řidiče Audi je očividné, že nedodržel bezpečnou vzdálenost. Co tenhle úhel pohledu?
To je samozřejmě taky možnost, ale v článku se mluví o videu, kde je vybržďování vidět. A druhá věc je ten chudák, nebo blb v audi, který nedobrzdil. Není vyjímka, že někoho na dálnici dojíždím rychle, ale pouze když vidím, že už nemá co předjíždět a bude se vracet zpět do pravého. I když budeš mít nalítáno milion km, neznamená to, že tě něco nepřekvapí.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #20 kdy: 25 Ledna 2017, 08:52:56 »

Aha takže nedobrždění už najednou není chyba toho vzadu? Jasně, všem stejným metrem… ::)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #21 kdy: 25 Ledna 2017, 09:44:07 »

Nemáte tady někdo link na zmiňované video?
BTW : Jak vůbec můžou ty žumpy (iKobliha, Blesk) napsat titulek : "Nehodu, blablabla, zavinil vybržďující řidič"

Vždyť to přece zatím vyšetřují opice, které to pak postoupí sz, kde soud rozhodne o jeho vině/nevině. Ale jak, k***a, nějaký pisálek, umaštěný od koblhy, může předjímat rozhodnutí soudu a de facto (podle mě tak pro 40% lidí to, co psali v novinách, nebo bylo na Nově je Axiom) společensky pohřbít tohoto "sprostého podezřelého". I kdyby byl milionkrát nevinný.

Nebyl jsem tam, video jsem neviděl, ale podle fotek zabíjel náraz zezadu a no to snad i (kdysi dávno) v autoškole byla poučka nedobrzdíš = neukecáš.

Takže žijeme v Médiokracii?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #22 kdy: 25 Ledna 2017, 10:20:47 »

Video vzhledem k rodine pozustalych policie nezverejni... bylo v nejake verzi clanku.

O neubrzdeni, tezko hodnotit - bez videa nema cenu diskutovat.

Je tu naprosto bezny dej zvlast ridicu z velkych mest a to umyslne zmensovani bezpecne vzdalenosti pri predjizdeni - deje se tak bezne na ceskych cestach.
Pokud to BMW zkratil a zaslapl, tak ridic Octavie to mohl predvidat a pripravit se, ridic Audi nikoliv, nebo to take mohlo byt jinak.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #23 kdy: 25 Ledna 2017, 10:41:53 »

Takže žijeme v Médiokracii?

Osobně si myslím že už pěknou řádku let  :x
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #24 kdy: 25 Ledna 2017, 10:52:42 »

Video vzhledem k rodine pozustalych policie nezverejni... bylo v nejake verzi clanku.

O neubrzdeni, tezko hodnotit - bez videa nema cenu diskutovat.
No právě bez videa nemá cenu diskutovat o vybrždění, zato ze zveřejněných fotek je jasné, že smrtelný byl ten náraz ZEZADU. Ale kde berou presstituti tu jistotu že to bylo tím vybržděním, když video nemají ? :x


Pokud to BMW zkratil a zaslapl, tak ridic Octavie to mohl predvidat a pripravit se, ridic Audi nikoliv, nebo to take mohlo byt jinak.
Řidič Audi může buď předvídat (je to ovšem jeho odpovědnost) nebo musí dodržet bezpečnou vzdálenost.

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #25 kdy: 25 Ledna 2017, 11:13:53 »

No právě bez videa nemá cenu diskutovat o vybrždění, zato ze zveřejněných fotek je jasné, že smrtelný byl ten náraz ZEZADU. Ale kde berou presstituti tu jistotu že to bylo tím vybržděním, když video nemají ? :x
Video existovat ma, tedy aspon to prohlasili.

Řidič Audi může buď předvídat (je to ovšem jeho odpovědnost) nebo musí dodržet bezpečnou vzdálenost.
Pokud Vas nekdo vybrzdi (myska, zaslapne a udela to opravdu razantne), tak nemate sanci reagovat, jsou tu nejake fyziologicke principy fungovani lidskeho tela, proto se ma dodrzovat bezpecna vzdalenost - kterou vetsina ridic zkracuje.

Cim slozitejsi situace, tim vice casu, jakekoliv reakce v case pod 3s jsou ciste reflexivni/naucene/predvidatelne.

Proste lidsky mozek ma sve limity, na internetu jsou studie i videa, kde si muzete overit rychlost reakce na predvidany/nepredvidany/totalne nepredvidatelny dej.
Vybrzdeni, pokud nekoukate tomu debilovi do tvare, spada na konec tohoto seznamu.

Nehlede na ruzny technicky a technologicky stav vozidel(stav brzdoveho systemu, ruzne pneu, hmotnosti vozidel apod).
« Poslední změna: 25 Ledna 2017, 11:17:31 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #26 kdy: 25 Ledna 2017, 11:51:33 »

Řidič Audi může buď předvídat (je to ovšem jeho odpovědnost) nebo musí dodržet bezpečnou vzdálenost.
Aniž bych měl ambici vyřešit tu nehodu, tak jistě, že za nedodržení/neodhadnutí nedbalostně odpovídá pan Audi, ale je otázka, zda v konkrétním případě za to neodpovídá i pan BMW a zda dokonce tato odpovědnost nemá přednost před odpovědností pana Audi. Toto v Kocourkově je zatím částečně otevřená otázka, i když princip, který popisuje iWarp zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4086.msg41363#msg41363 se v rozhodování uplatňuje. Americká doktrína to dotáhla ještě o několik úrovní dál, tam když někoho přepadnete, tak pomalu odpovídáte (formou jakési fikce) i za vraždu policajta, který se udávil koblihou cestou k zásahu.
« Poslední změna: 25 Ledna 2017, 11:55:54 od hh »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #27 kdy: 25 Ledna 2017, 12:02:58 »

Mě přijde ideální rozdělení odpovědnosti formou spoluviny obou. Může být i malá s tím, že největší důvod nehody leží jinde (počasí, závada, erupce na Slunci, whatever). Tady ti blbci co bezdůvodně někde uprostřed pole zašlápnou brzdu (a celkově jedou nečitelně, zmatečně, nepředvídatelně) jednoznačně nesou část viny, nějaká je samozřejmě ale i na tom, co nedobrzdil. Rozdělení už je na soudu. Rozhodně je ale špatně, že je vždycky označen jeden pomalu za vraha a druhej za oběť, ať už kterejkoli z nich. Prostě ta snaha najít jednoho viníka za každou cenu a toho ugrilovat.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #28 kdy: 25 Ledna 2017, 12:24:26 »

NSS i ÚS vyznávají princip omezené důvěry v dopravě. Toto celkem pasuje http://www.usoud.cz/aktualne/princip-omezene-duvery-v-doprave-a-trestni-odpovednost-ridice-za-dopravni-nehodu/.
Můj pohled: Pokud řidič AUDI dodržel obecně uznávanou vzdálenost 2s, může tento princip být v jeho prospěch.  Výpočet z hlavy - při 130 km/h je to cca 70 m; při neočekávané události => reakční doba nejméně 1,3 s není šance vůz zastavit. Pokud ale řidič škodárny stihl zastavit (tedy nezastavil úplně z fleku, ale zpomaloval nouzovým brzděním), ani 2 s ho nezachrání, protože se patrně nevěnoval řízení.

OT: jak na mne doléhá věk, nechávám si před sebou stále větší mezeru, v podstatě 1/2 + něco rychlosti v km/h, asi tak 2,2 s. Štve mne, jak v jedoucí koloně mne předjíždějí a mezeru zkracují, no ale nic s tím nenadělám - zpomalím a obnovím mezeru. Nejezdím pomalu, spíše prasím, ale v kolonách mám už strach, reakce a soustředění není to, co to bývalo.
« Poslední změna: 25 Ledna 2017, 12:35:37 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #29 kdy: 25 Ledna 2017, 12:24:27 »

Řidič Audi může buď předvídat (je to ovšem jeho odpovědnost) nebo musí dodržet bezpečnou vzdálenost.
K tomuhle ještě asi toto: Z fotek si troufám usoudit, že BMW zaprasilo, Škoda to ubrzdila, BMW čučel bůhvíkam a narazil Škodu na BMW. A teď mi řekněte co by bylo jinak, kdyby BMW nevypržďoval ale doopravdy by mu tam něco vlítlo...zvíře nebo třeba jenom vítr vyfouknul velkej igelitovej pytel zpoza svodidel (jednou se mi to stalo a zcela instiktivně jsem dupnul na brzdu).
Kdo by pak byl teda viníkem ?
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 13