30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 11 12 [13]

Autor Téma: Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky  (Přečteno 60135 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #180 kdy: 14 Března 2019, 08:04:37 »

I kdyby ten v oktávce dostal podmínku za usmrcení z nedbalosti, tak to nemění nic na tom, že sazba x let natvrdo pro vybržďovače za obecné ohrožení je IMO zcela ok.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #181 kdy: 14 Března 2019, 08:49:50 »

Je už najisto postavený, že všem fungovala světla? Znovu připomínám, že se zpočátku objevila informace, že té vochcávce nesvítily brzdovky. To pak prostě brzdit nebudeš, že.

Ten v tom AUDI byl až třetí za ochcávkou, takže na něj vliv jestli ochcávka svítily nebo nesvítly brzdy nemělo žádnej, jeho problém byl ten že když viděl (nebo spíš neviděl) že celej pruh zpomaluje, tak místo toho aby zpozorněl a začal brzdit, tak se nalepil na kufr auta před sebou....

Jenom by mě zajímalo, jak by to "experti" posoudili, kdyby BMW zastavil a stejnou situaci vyvolal třeba kvůli technické závadě, nebo protože mu před auto vlétl třeba kůň https://www.youtube.com/watch?v=4vyfvvGaajk
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #183 kdy: 14 Března 2019, 09:53:33 »

I kdyby ten v oktávce dostal podmínku za usmrcení z nedbalosti, tak to nemění nic na tom, že sazba x let natvrdo pro vybržďovače za obecné ohrožení je IMO zcela ok.

Podle mě to OK není. Ten člověk přijde o práci, kariéru a kromě pobytu ve vězení budu já jako daňový poplatník jemu celý život muset hradit dávky v nezaměstnanosti a další příspěvky, protože jednou někde někoho vybrzdil a mě přišlo OK mu za to zničit život. Podle mě by nejlepší tresty v tomto případě byla finanční kompenzace poškozeným. Za vybrždění třeba milion. Za vybrždění s následkem, například nehoda + zranění, 10 mega. S následkem smrti třeba 30 mega. Dokážu pochopit, že bude na zbytek života zadlužený, protože udělal chybu, ale s tím se dá žít. Zlikvidovat mu život tak, že už si na něm nikdo nikdy nic nevezme a ještě mu budeme muset všichni peníze dávat, to je podle mě kontraproduktivní.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #184 kdy: 14 Března 2019, 10:00:12 »

Jo to se dobře poslouchá a dá se s tím souhlasit, ale jak to chcete udělat - když bude někdo mít na triku 30 mega což je dejme tomu výdělek za 60 let, tak jakou bude mít motivaci pracovat....jak ho k práci donutíte (pokud tedy nezavedeme nějaké gulagy) MOžná by bylo lepší, kdyby primárně byli ti lidé odsouzeni k reálně dosažitelné kompenzaci (nebudu psát náhrady) škody a teprve pokud by neplnili, tak pak do vězení.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #185 kdy: 14 Března 2019, 10:38:59 »

mcsoap - Takže bohatý lidi si vlastně budou moct dělat co chtěj, při nejhorším vytáhnou z kapsy pár drobnejch a jede se dál.

Částky které odchází na vězně ze státního rozpočtu je asi to co mě nejmíň trápí.

To máte jak s novým bodovým systémem, taky “radši” zaplatím pokutu 5000kč než přijít o ŘP na půl roku, motivace jezdit pomaleji tedy výrazně klesá. Pokud by po jednom pivu nehrozilo odebrání ŘP ale “pouze” pokuta (kdyby náhodou došlo ke kontrole) tak si dávám pivo ke každěmu obědu, dnes se tomu maximálně vyhýbám.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #186 kdy: 14 Března 2019, 11:40:00 »

Pokud by po jednom pivu nehrozilo odebrání ŘP ale “pouze” pokuta (kdyby náhodou došlo ke kontrole) tak si dávám pivo ke každěmu obědu, dnes se tomu maximálně vyhýbám.

Však jednu malou desítku si klidně dát můžeme - tedy pokud nemáme míň než 60 Kg
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #187 kdy: 14 Března 2019, 11:43:58 »

Pokud by po jednom pivu nehrozilo odebrání ŘP ale “pouze” pokuta (kdyby náhodou došlo ke kontrole) tak si dávám pivo ke každěmu obědu, dnes se tomu maximálně vyhýbám.

Však jednu malou desítku si klidně dát můžeme - tedy pokud nemáme míň než 60 Kg

Osobně, když jedu a zastavím někde na jídlo, dávám si velkou desítku, nebo dvojku vína, pokud tam jsem cca hodinu. Mám cca 90-95kg.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #188 kdy: 14 Března 2019, 12:04:04 »

mcsoap - Takže bohatý lidi si vlastně budou moct dělat co chtěj, při nejhorším vytáhnou z kapsy pár drobnejch a jede se dál.

Částky které odchází na vězně ze státního rozpočtu je asi to co mě nejmíň trápí.

To máte jak s novým bodovým systémem, taky “radši” zaplatím pokutu 5000kč než přijít o ŘP na půl roku, motivace jezdit pomaleji tedy výrazně klesá. Pokud by po jednom pivu nehrozilo odebrání ŘP ale “pouze” pokuta (kdyby náhodou došlo ke kontrole) tak si dávám pivo ke každěmu obědu, dnes se tomu maximálně vyhýbám.

Chtěl jsem tím uvést do debaty americký model, kde se nejdříve kompenzuje oběť a až potom se posuzuje trestněprávní odpovědnost. Ve výsledku tak třeba oběť nemá vůbec důvod požadovat kriminál, protože viník má možnost oběti něco zaplatit, ale jen když do krimu nepůjde. Podle mě to funguje dobře - když ten člověk má prachy a má šanci tu oběť nějak kompenzovat, tak není důvod posílat ho do kriminálu. Jako upřímně, když mi někdo srazí mámu a já z něj dostanu třeba 10 mega, když je zřejmé, že ten člověk 10 mega vydělá třeba za 20 let (čili pro něj vážný potrestání), tak nemám důvod po něm dál chtít vězení, protože ten trest je třeba adekvátní. Anebo to je nějakej bohatej hajzl, kterýho 10 mega zas tolik nezabolí a proto soud může zvážit obojí - odškodnění oběti 10 mega a 5 let v kriminále. Chápete? Ten trest má být výchovný, ne likvidační.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #189 kdy: 14 Března 2019, 12:16:23 »

mscoap - pokud jste viděl reportáž celou. Odsouzený řidič již má v kartě záznam za alkohol a byl odsouzen za vydírání exmanželky/přítelkyně. Je tedy zjevné, že dosavadní výchovné tresty nepomohly. Do třetice vybrždění na dálnici v levém pruhu s následkem smrti a těžkých zranění. Z mého pohledu nemám s trestem problém.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #190 kdy: 14 Března 2019, 12:54:25 »

mscoap - pokud jste viděl reportáž celou. Odsouzený řidič již má v kartě záznam za alkohol a byl odsouzen za vydírání exmanželky/přítelkyně. Je tedy zjevné, že dosavadní výchovné tresty nepomohly. Do třetice vybrždění na dálnici v levém pruhu s následkem smrti a těžkých zranění. Z mého pohledu nemám s trestem problém.

Tyhle tresty za vydírání manželek apod, kdo ví, jak to bylo. Vlastní zlušenost se soudy a zkušenost mých přátel. Hříchy z minulosti mu u soudu nepomohly, ale myslím, že by stejný test dostal i za předpokladu, že byl doposud "čistý"

IP zaznamenána
Stran: 1 ... 11 12 [13]