30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 13

Autor Téma: Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky  (Přečteno 60039 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #31 kdy: 25 Ledna 2017, 13:08:14 »

K tomuhle ještě asi toto: Z fotek si troufám usoudit, že BMW zaprasilo, Škoda to ubrzdila, BMW čučel bůhvíkam a narazil Škodu na BMW. A teď mi řekněte co by bylo jinak, kdyby BMW nevypržďoval ale doopravdy by mu tam něco vlítlo...zvíře nebo třeba jenom vítr vyfouknul velkej igelitovej pytel zpoza svodidel (jednou se mi to stalo a zcela instiktivně jsem dupnul na brzdu).
Kdo by pak byl teda viníkem ?
Tahle diskuse už tu byla a odpovídáte si sám. Jinak by bylo, že brzdil z dobrého důvodu (i kdyby třeba šlo o skutkový omyl a brždění by se ukázalo jako zbytečné). Samozřejmě pokud neuznáváte úmysl pachatele, tak v tom opravdu asi není rozdíl. Zda by takový alternativný systém byl udržitelný se tu již též řešilo a nepřekvapivě nevyřešilo.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #33 kdy: 25 Ledna 2017, 13:26:48 »

Tendle případ eště bude móóóc zajímavej…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

motoosman

  • Příspěvků: 256
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #35 kdy: 25 Ledna 2017, 14:16:10 »

Zajimavej uz moc nebude.
Vhledem k citovym a medialnim okolnostem se neude mira zavineni tretim autem vzadu resit, odsouzen na x let nepodminene bude predni ridic (i kdyz, mohl si splest pedaly...)...
ale pokud nemel povinne ruc, ma na krku x milionovy dluh, ktery po nem bude vymahat pojistovna / CKP, ktery nikdy nema sanci splatit (ujma rodicum, lecebne vylohy 2 tezce zranenym, zhorsene uplatneni + materialni skody.... mluvime snadno v radech desitek mega)

ten clovek skoncil. Minimalne v tehle zemi a legalne. Leda pak de;at na cerno a nemit majetek nebo se odjebat nekam.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #36 kdy: 25 Ledna 2017, 20:19:51 »

... Jinak by bylo, že brzdil z dobrého důvodu (i kdyby třeba šlo o skutkový omyl a brždění by se ukázalo jako zbytečné)....
Takže jedu po dálnici a předvídám - ha ten předemnou bude možná brzdit "z dobrého důvodu" musím si tedy zajistit dostatečný odstup a dávat pozor, a najednou "předvídám" ha ten předemnou bude brzdit "z nedobrého důvodu" - no tak nač si dělat odstup klidně to do něj můžu švihnout ?!!!! ...notabene , když ten debil nevybrzdil tu Audinu ale tu škodárnu ?!!!!
Podle mně prostě zabíjel ten řidič Audi - protože jeho nikdo neoprasil a on to měl ubrzdit i kdyby ta překážka vznikla z jakéhokoliv důvodu....


IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #37 kdy: 25 Ledna 2017, 20:26:00 »

pk202> Vidím to úplně stejně.
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #38 kdy: 25 Ledna 2017, 20:38:43 »

něj můžu švihnout ?!!!! ...notabene , když ten debil nevybrzdil tu Audinu ale tu škodárnu ?!!!!
Podle mně prostě zabíjel ten řidič Audi - protože jeho nikdo neoprasil a on to měl ubrzdit i kdyby ta překážka vznikla z jakéhokoliv důvodu....

pk202 > ano, to je přesně i moje mozkové myšlení

BTW : stále si pohrávám s myšlenkou žaloby na média, kde: "Viníkem je....BMW....". Dnes jsem mluvil s jedním novinářem, jak je možné, že média mohou tohle napsat a nebojí se žaloby. Sdělil mi, že média, narozdíl od soudů a orgánů SS (státní správy) nemusí brát v potaz presumpci neviny a dávají si bacha na to, co píšou, aby to nebylo žalovatelné. Ale pokud napíšu : "Viníkem je řidič BMW, blablabla", tak je to dle mého selského rozumu křivé obvinění, minimálně pomluva? Nebo se mýsím, mistře hh?
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #39 kdy: 25 Ledna 2017, 21:16:45 »

Nelíbí se mi ten lynč na řidiče BMW, ať mu soud dá trest dle jeho viny, ale slídění po sousedech všude možně, to není správné.

Popis události
Hustý provoz, předjeli kamion k dalšímu autu v pravém je to tak 100-200 m, octávka se nezařazuje, BMW ji podjíždí zprava a dostává se do čele kolony v levém pruhu, před ním je na dohled zcela volno v letém pruhu. Při zařazování začíná brzdit, brzdí až do nuly a zastavuje. Octávce nesvítí při brždění ani jedno brzdové světlo, několikrát jsem se na to díval, ale ani jedno nebliklo. Octávka je nalepená na BMW, nemá žádný prostor pro manipulaci, jedno auto to bere zprava, druhé zleva a třetí už nestíhá reagovat a šrotuje octávku.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #40 kdy: 25 Ledna 2017, 21:55:33 »

Tak zkoušet tvrdit, že to zavinil řidič oktávky mi dost zavání jdou či více možnostmi:
- autor výroku je mladý pán, který se chce jevit zajímavým
- autor výroku je poněkud mimo
- autor výroku dělá občas něco podobného a má nutkání k sebeospravedlnění
- autor výroku dělá seminárku na nějaké obskurní škole, takže provokuje v zájmu studia

K tomu bych ještě dodal, že pokud si nebudeme vážit nikoho a ničeho, bez váhání obviňovat nevinné a hanět poctivé, nemůžeme skončit dobře. Trošku soudnosti bych prosil.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #41 kdy: 25 Ledna 2017, 21:59:44 »

něj můžu švihnout ?!!!! ...notabene , když ten debil nevybrzdil tu Audinu ale tu škodárnu ?!!!!
Podle mně prostě zabíjel ten řidič Audi - protože jeho nikdo neoprasil a on to měl ubrzdit i kdyby ta překážka vznikla z jakéhokoliv důvodu....

pk202 > ano, to je přesně i moje mozkové myšlení

BTW : stále si pohrávám s myšlenkou žaloby na média, kde: "Viníkem je....BMW....". Dnes jsem mluvil s jedním novinářem, jak je možné, že média mohou tohle napsat a nebojí se žaloby. Sdělil mi, že média, narozdíl od soudů a orgánů SS (státní správy) nemusí brát v potaz presumpci neviny a dávají si bacha na to, co píšou, aby to nebylo žalovatelné. Ale pokud napíšu : "Viníkem je řidič BMW, blablabla", tak je to dle mého selského rozumu křivé obvinění, minimálně pomluva? Nebo se mýsím, mistře hh?

Pokud je účastníkem nehody řidič BMW, je vinen vždy. Axiom. a vždycky je to mladý frajírek. I když mu je 60+.
« Poslední změna: 25 Ledna 2017, 22:02:17 od Otto »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #42 kdy: 25 Ledna 2017, 22:03:10 »

napíšu příběh ze svého okolí
slečna je magor a letí si po mokré dálnici tak, až to rozšvihá o středová svodidla
protože koncern, tak to ustřihne drát od baterky, takže to stojí neosvětlené v levém
přiletí další auto, samo že slečnu nevidí a rozstřelí ji

a jak to vyšetřili ?
viník je ten co ji trefil, protože měl přizpůsobit, předvídat a tak
slečně tedy z jeho ručení proplatili škodu a pán skončil u soudu

jestli bylo nějaký odvolání a jak nakonec dopadl nevím, nepátral jsem
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #43 kdy: 25 Ledna 2017, 22:08:56 »

napíšu příběh ze svého okolí
slečna je magor a letí si po mokré dálnici tak, až to rozšvihá o středová svodidla
protože koncern, tak to ustřihne drát od baterky, takže to stojí neosvětlené v levém
přiletí další auto, samo že slečnu nevidí a rozstřelí ji

a jak to vyšetřili ?
viník je ten co ji trefil, protože měl přizpůsobit, předvídat a tak
slečně tedy z jeho ručení proplatili škodu a pán skončil u soudu

jestli bylo nějaký odvolání a jak nakonec dopadl nevím, nepátral jsem

To je v pořádku. Slečna s vrakem nemohla nehodě nijak zabránit, ani ovlivnit průběh. Druhá věc je, že pán také nemusel nic zanedbat - nicméně on je jediný, kdo mohl bouračku nezpůsobit.

Takže případný výsledek takový, že pán byl osvobozen, nicméně je viníkem a jeho pojišťovna bude platit je logický a za mě ok.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Vybrzdovani - vazba - nove velke tema pro zedniky
« Odpověď #44 kdy: 25 Ledna 2017, 23:22:14 »

Tak zkoušet tvrdit, že to zavinil řidič oktávky mi dost zavání jdou či více možnostmi:
- autor výroku je mladý pán, který se chce jevit zajímavým
- autor výroku je poněkud mimo
- autor výroku dělá občas něco podobného a má nutkání k sebeospravedlnění
- autor výroku dělá seminárku na nějaké obskurní škole, takže provokuje v zájmu studia

K tomu bych ještě dodal, že pokud si nebudeme vážit nikoho a ničeho, bez váhání obviňovat nevinné a hanět poctivé, nemůžeme skončit dobře. Trošku soudnosti bych prosil.

nevsiml jsem si ze by nekdo rikal, ze nehodu zavinil ridic oktavky, to by bylo opravdu dost pritazene za vlasy. Ten popis na ktery to hadam reagovalo je vcelku neutralni, a nijak vinu BMW nezlehcuje.

Teoretizovani na tema, ze poku mu nefungovala brzdova svetla, a vedel o tom, pak jistou spoluvinu ma, mi neprijde nijak chybne.
Pokud by tomu tak bylo, pak tato vedoma nedbalost se dost mozna zasadne projevila na dusledcich nehody. (Auta za nim proste nedostali info o brzdeni.)

->
 Zkouset tvrdit, ze ridic Octavky nemuze nest na vznikle situaci zadnou spoluvinu mi dost zavani jednou nebo vice moznosti:
- Autor vyroku je muz/zena ve strednich letech s malym deckem, kteremu smysly zahlusuje empatie nad tragedii
- Autor vyroku je trochu mimo
« Poslední změna: 25 Ledna 2017, 23:40:59 od Stilg »
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 13