30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování ve vjezdu  (Přečteno 10835 krát)

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Parkování ve vjezdu
« kdy: 04 Ledna 2017, 21:15:10 »

Podařilo se nám v noci zaparkovat auto omylem před vjezdem domu. Dům měl vrata do garáže, co vypadala jako vstup do domu. Na komunikaci nebyla žádná žlutá čára ani značka.
Ráno mi volala recepční, abych si šel auto přeparkovat. Jsem přišel k autu a čekal tam městapák, kterého zavolal pán, jenž nemohl vyjet z garáže. Řekl jsem mu, že auto zaparkovala osoba blízká, a že to přeparkuji, pánovi jsem se omluvil. Na češ si opsal moje údaje a doprovázel to slovy typu: postavím se k tomu jako a přiznám se apod. A rozešli jsme se. Divné bylo, že nechtěl po mě platit žádnou pokutu ani podepsat oznámení o přestupku, ani slovo o správním řízení.
Za pár měsíců mi přišel rozkaz za 1500, proti kterému jsem podal odpor, neboť jednání městapáka po slovech, aby jsem se choval jako chlap se mi nelíbilo.

Napasovali to na § 27 odst. 1 písm. n) před vjezdem na pozemní komunikaci z polní nebo lesní cesty nebo z místa ležícího mimo pozemní komunikaci.
Což mi přijde dost podivné.

Mám pár nejasností:
1. Teď mi na poště leží dopis od úřadu, u kterého zaškrtli po x dnech vrátit odesilateli. Očekávám, že to bude oznámení o ústním jednání. Pokud si dopis nepřevezmu, může toto jednání proběhnout anebo budu obeslán znovu? Dopis o zrušení rozkazu asi neposílají, že?
2. Pokud se mi podaří správní orgán přesvědčit o tom, že jsem neřídil, mohou ještě rozjet sprdel z majitelem (4 měsíce od přestupku)?
3. Musí správní orgán dokládat rozhodnutí Silničního správního úřadu o napojení dané nemovitosti na PK?

Obranu budu stavět na tom, že auto jsem nezaparkoval, jen jsem ho šel přeparkovat a řídila osoba mi blízká, která v ráno ještě spala.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #1 kdy: 04 Ledna 2017, 21:36:58 »

.....
Napasovali to na § 27 odst. 1 písm. n) před vjezdem na pozemní komunikaci z polní nebo lesní cesty nebo z místa ležícího mimo pozemní komunikaci.
Což mi přijde dost podivné.

Mám pár nejasností:
Citace

1. Teď mi na poště leží dopis od úřadu, u kterého zaškrtli po x dnech vrátit odesilateli. Očekávám, že to bude oznámení o ústním jednání. Pokud si dopis nepřevezmu, může toto jednání proběhnout anebo budu obeslán znovu? Dopis o zrušení rozkazu asi neposílají, že?
Bude fikce doručení. Teoreticky by měl orgán umět zdůvodnit, proč nenechal vhodit.

2. Pokud se mi podaří správní orgán přesvědčit o tom, že jsem neřídil, mohou ještě rozjet sprdel z majitelem (4 měsíce od přestupku)?
Mají na to 2 roky (alespoň jeden krok v řešení přestupku už udělali)
3. Musí správní orgán dokládat rozhodnutí Silničního správního úřadu o napojení dané nemovitosti na PK?
Pokud si to vyžádáte, tak ano.

Obranu budu stavět na tom, že auto jsem nezaparkoval, jen jsem ho šel přeparkovat a řídila osoba mi blízká, která v ráno ještě spala.
Důsledkem bude, že ochotně překlopí na sprdel.
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #2 kdy: 04 Ledna 2017, 21:47:28 »

Takže nejlepší obranou bude tvrdit, že zaparkoval náš kámoš Helmut?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #3 kdy: 04 Ledna 2017, 22:14:54 »

Pokud má Helmut doručovací adresu, tak je to obvykle strategie první volby. Ideální je založit Helmutovi mail, aby to úřad mohl zkusit jednoduše. Mám zkušenost, že když Helmut cizojazyčně odpoví, tak se jeho složka dostane na konec řady.   
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #4 kdy: 16 Ledna 2017, 14:33:55 »

Tak tady mám pokračování. Dnes jsem si převzal psaní, že v pátek máme ústní jednání. Jestli dobře chápu §49 odst. 1 Správního řádu, kde se píše o tom, že  "uvědomí správní orgán o ústním jednání účastníky nejméně s pětidenním předstihem". Podle může být nejbližší jednání v sobotu, jestli jsem dobře počítal.

Mám napsat orgánu, že podle §49 odst. 1 SŘ má smůlu, ať stanoví nový den jednání, případně kdy (např. v pátek)?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #5 kdy: 16 Ledna 2017, 15:38:07 »

Hard varianta je to prostě ignorovat, nechat nějak ÚJ proběhnout, vyčkat na rozhodnutí, a pak v odvolání namítat vadu řízení, že ÚJ nebylo nařízeno v zákonném předstihu. Odvolací SO (SO2) by měl takové rozhodnutí zrušit a vrátit řízení k SO1 s tím, že ten znovu provede ÚJ, ale je tam mírné riziko, že to SO2 nějak kreativně vyhodnotí jako sice vadu, která ale nemohla mít vliv na rozhodnutí.

Soft varianta je poslat nějakou úpřímně přiblblou omluvu, jako že v pátek fakt nemůžete, protože už máte rezervovaný termín u kadeřníka, a že navrhujete posunout to např. na příští pátek 16.00. Pokud to úředníkovi nedocvakne, tak takovou omluvu neuzná a ÚJ provede. Rozdíl proti předchozí variantě je v tom, že jste aktivně vyjádřil vůli se toho ÚJ účastnit, takže je nemyslitelné, aby SO2 jeho nekonání nějak přikryl. Nevýhoda je, že to může úřadu docvaknout a opakovat předvolání (čímž získáte méně času).

Jako první věc si ale ověřte, zda to předvolání bylo doručeno opravdu až dnes, jestli třeba nešlo jen o vhození do schránky a fikcí to bylo doručeno již dříve.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #6 kdy: 16 Ledna 2017, 15:38:56 »

Tak tady mám pokračování. Dnes jsem si převzal psaní, že v pátek máme ústní jednání. Jestli dobře chápu §49 odst. 1 Správního řádu, kde se píše o tom, že  "uvědomí správní orgán o ústním jednání účastníky nejméně s pětidenním předstihem". Podle může být nejbližší jednání v sobotu, jestli jsem dobře počítal.

Mám napsat orgánu, že podle §49 odst. 1 SŘ má smůlu, ať stanoví nový den jednání, případně kdy (např. v pátek)?

Osobně bych mu napsal, že při plánování svých aktivit vycházíte ze správního řádu a očekáváte, že budete varován s MINIMÁLNĚ pětidenním předstihem, abyste si na daný termín nic neplánoval. Nyní že už máte plný kalendář a nemůžete se jednání zúčastnit.
Žádáte stanovení nového termínu v souladu se správním řádem. Pošlete to hned, omluva má být neprodlená.

Jen se ujistěte, zda skutečně nebylo fikcí doručeno třeba už v pátek.
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #7 kdy: 16 Ledna 2017, 20:12:36 »

Bylo to doručeno až dnes v poslední den lhůty k vyzvednutí. Osobně jsem to převzal na poště, neboť úředníci zaškrtli po uplynutí lhůty vrátit zpět odesilateli.
V předvolání je pak ještě věta, že termín lze po telefonické dohodě změnit. Ale mě se nikam volat nechce.

Mě se hard varianta zamlouvá, a mohla by to být ještě sranda, pokud by SO autoremedurou rozhodnutí zrušil a ja se proti tomu odvolal. V případě StčKraje by to bylo na roky. Šlo by to aplikovat i na soft variantu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #8 kdy: 16 Ledna 2017, 23:36:25 »

Doručeno dnes - zítra se budete snažit si to zařídit - ve středu odešlete něco ve smyslu:  Bohužel, přesto že jsem se včera celý den snažil si na pátek udělat na Vás volno, nějak se mi to nepodařilo zorganizovat a mám v tom termínu důležité pracovní jednání. Prosím o určení a zaslání nového termínu. - ani slovo o 5 dnech a správním řádu. Buď ho to trkne, nebo udělá botu a UJ provede. Pak budete mít slušně nabito.
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #9 kdy: 30 Ledna 2017, 20:34:08 »

Rybička se chytla, napsal jsem přiblblou odpověď, že se bohužel nemůžu zúčastnit, a chci nový termín, jak mi bylo raděno. Na poště mi teď leží rozhodnutí.
Na shození rozhodnutí stačí do odvolání napsat, že ústní jednání nebylo nařízeno v souladu se Správním řádem a další důvody neuvádět (výslech městapa, kdo řídil apod.)?
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #10 kdy: 31 Ledna 2017, 07:38:15 »

Do otevreni dopisu asi zbytecne spekulovat. Pravdepodobnejsi je novy termin ustniho jednani nebo moznost vyjadrit se k podkladum rozhodnuti.
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #11 kdy: 07 Února 2017, 19:52:36 »

Rybička se na moji přiblblou odpověď nechytla. Chce po mě doložit omluvu. Nařídila nové jednání na tento pátek.
Máte někdo zkušenosti jak postupovat, v případě, že jsem si měl dopis vyzvednout 2. 2., jinak mi bude vhozen do schránky. 3. 2. nastala fikce doručení. Ale pošta mi vhodila dopis do schránky 7.2. namísto 3.2. Moje otázka zní, jestli se i na tento případ vztahuje ustanovení, že ústní jednání má být nařízeno nejméně 5 dnů předem, do pátku zbývají 3 dny.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #12 kdy: 07 Února 2017, 20:20:12 »

Ne, resp. urcite na to nelze spolehat, ze by to akceptovali.

Zli jazykove tvrdi, ze i kdyz posta dopis zasantroci a fakticky ho nevhodi a vy se tak nebudete mit sanci seznamit, nebo analogicky, kdyz je odeslan s pozn.1, nevhazovat, vratit odesilateli, tak se to pocita od fikce doruceni.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #13 kdy: 07 Února 2017, 20:37:30 »

IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #14 kdy: 07 Února 2017, 21:13:39 »

Špatné. V dopise mi píšou, že mám právo aktivně požádat správní orgán o stanovení jiného termínu. Dovoluji si citovat: "... proto nepostačí zaslat SO omlouvu písemnou se žádostí o nařízení dalšího termínu, neboť takový postup správní řízení nepřiměřeně prodlužuje a zvyšuje jeho náklady". Já měl za SŘ je paušálně 1000 Kč.

Mám jim v pátek oznámit, že první ÚJ nebylo nařízeno v souladu s Správní řádem, a proto po mě omluvu nemůžou chtít?
A za druhé, zaměstnavatel mě odmítá pustit na ÚJ, neboť máme školení a jen kvůli mě se nové školení dělat nebude. Uzná tento důvod SO?
IP zaznamenána