30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování ve vjezdu  (Přečteno 10899 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #15 kdy: 07 Února 2017, 22:23:42 »

To je termín byl v rozporu se SŘ je jako omluva ok, protože jste nemohl stihnout si zorganizovat svůj čas.

Názor zaměstnavatele je naopak jako omluva nepoužitelný, to je váš problém. Zaměstnavatel je prostě povinen vás omluvit.
IP zaznamenána

vena03

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #16 kdy: 07 Února 2017, 23:40:16 »

SO 2. stupně, při aplikaci hardcore verze, bude interpretovat trošku jinak, skoro až účelově. Bude se ohánět slovíčkem zpravidla, jenž dle něj dává možnost nařídit jednání klidně i bez předstihu, náš lokální by nejradši obesílal tak aby termín líčení nastal ještě před jakoukoli možností doručení. Ví totiž, ať se stane cokoliv, nadřízený SO to podrží. Tudíž určitě Helmut.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #17 kdy: 08 Února 2017, 08:41:41 »

Špatné. V dopise mi píšou, že mám právo aktivně požádat správní orgán o stanovení jiného termínu. Dovoluji si citovat: "... proto nepostačí zaslat SO omlouvu písemnou se žádostí o nařízení dalšího termínu, neboť takový postup správní řízení nepřiměřeně prodlužuje a zvyšuje jeho náklady".
To konali ÚJ v nepřítomnosti, vydali rozhodnutí a takto v jeho odůvodnění argumentují, proč ignorovali omluvu/žádost o jiný termín? Nebo je to jen nějaký přípis, kde sice pro zachování tváře mudrují, jak účastník není nic než bídný hmyz, který nemá žádná práva, ale de facto to ÚJ odložili na tento pátek?

Citace
Já měl za SŘ je paušálně 1000 Kč.
To je jen náhrada. Zásada u správního řízení je, že účastníci i stát si nesou každý své náklady, nic se nenahrazuje (když chcete např. stavební povolení, tak zaplatíte za žádost poplatek dle sazebníku a náklady za opatření potřebných podkladů jdou za vámi, náklady např. na cestu úředníků na místní šetření jdou za úřadem). U sankčních řízení (resp. obecněji u řízení vyvolaných porušením povinnosti) platí navíc účastník onu paušální náhradu, což ale nic nemění na tom, že skutečné náklady státu budou záviset na konkrétním průběhu řízení (kolik bylo provedeno úkonů, kolikrát přitom stihnul prohrát Minesweeper atp.).
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #18 kdy: 08 Února 2017, 11:37:07 »

Špatné. V dopise mi píšou, že mám právo aktivně požádat správní orgán o stanovení jiného termínu. Dovoluji si citovat: "... proto nepostačí zaslat SO omlouvu písemnou se žádostí o nařízení dalšího termínu, neboť takový postup správní řízení nepřiměřeně prodlužuje a zvyšuje jeho náklady".
To konali ÚJ v nepřítomnosti, vydali rozhodnutí a takto v jeho odůvodnění argumentují, proč ignorovali omluvu/žádost o jiný termín? Nebo je to jen nějaký přípis, kde sice pro zachování tváře mudrují, jak účastník není nic než bídný hmyz, který nemá žádná práva, ale de facto to ÚJ odložili na tento pátek?

V odložili na tento pátek. A teď chtěli doložit omluvu z minula. Byla ve smyslu, nemohu se zúčastnit, neboť na termín jsem objednaný a žádám o nový termín. 
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #19 kdy: 08 Února 2017, 12:27:40 »

Tak po nich za to požadujte hodinky s vodotryskem :) Žádat mohou ale to je tak vše.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #20 kdy: 08 Února 2017, 16:26:18 »

Přesně tak. ÚJ se v původním termínu nekonalo, tak není důvod dodatečně řešit nějaké omluvy. Co by měl být důsledek jejího nedoložení, snad pořádková pokuta? Pokud jdete na nově nařízené ÚJ, tak padne-li tento požadavek, udělejte WTF obličej a jinak trvejte na tom, co už ví, prostě v původním termínu jste dorazit nemohl, tečka. Není nutné ani vytahovat nedodržení předstihu, to si nechte na odvolání, kdyby snad tato linie příběhu měla nějaké pokračování.
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #21 kdy: 18 Srpna 2017, 16:54:58 »

Vydali rozhodnutí vinen, v odvolání jsem namítl, že nebylo prokázáno, že jsem vozidlo řídil ja, načež SO rozhodnutí autoremedurou zrušil. Pokud chápu situaci správně, tak po nabytí právní moci rozhodnutí o zrušení a zastavení řízení SO rozjede sprdel s majitelem vozidla? A bude posílat výzvu k nabonzování řidiče? Přemýšlím, že bych se proti rozhodnutí odvolal, a tím by rozhodnutí nenabylo právní moci a nechal to vyhnít na Středočeském kraji, abych měl od toho pokoj.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #22 kdy: 18 Srpna 2017, 17:09:53 »

Pokud je možné se proti rozhodnutí o zrušení rozhodnutí autoremedurou odvolat, šel bych do toho. A samozřejmě nejprve blanketně.

Je možné sem to poslední rozhodnutí nahrát?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #23 kdy: 18 Srpna 2017, 17:21:13 »

Ano, odvolat se proti autoremedurnímu rozhodnutí můžete (viz § 87 SprŘ, ostatně mělo by to být i v poučení). Toto odvolání ale slouží především k nápravě za situace, že SO1 rozhodl v rozporu s § 87, tj. např. rozhodl nějak, aniž by tím plně vyhověl podanému odvolání, způsobil újmu jinému účastníkovi (aniž by k tomu měl souhlas) atd. V případě přestupkového řízení, jestliže bylo rozhodnuto o vaší vině, podal jste odvolání, kde namítáte, že není prokázáno, že jste skutek spáchal vy, SO1 to uznal, rozhodnutí zrušil a řízení zastavil podle odpovídajícího ustanovení, tak tím vám patrně plně vyhověl a vaše odvolání proti takovému autoremedurnímu rozhodnutí by mělo být zamítnuto, a to bez ohledu na samotnou podstatu věci, tj. jak je to s tím přestupkem a jeho viníkem, případné nové důkazy atd.

Nicméně naděje, že to středočeský KÚ bude chroupat podobně pomalu, jako věci, které musí projednat meritorně, tu je vždy, ale moc bych s tím nepočítal.
« Poslední změna: 18 Srpna 2017, 17:23:10 od hh »
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #24 kdy: 19 Srpna 2017, 11:52:37 »

Mě jde spíše o to, aby nezahájili sprdel. Chápu správně, že jakmila rozhodnutí nabyde právní moci, zahajuje SO srpdel s provozovatelem?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ve vjezdu
« Odpověď #25 kdy: 19 Srpna 2017, 12:13:18 »

Tak rychle to nepůjde.. jestli jsem dobře četl tak SO si zatím myslel že má řidiče a s provozovatelem nic neřešil..
a téma je ze začátku ledna a už tehdy uběhlo pár měsíců od přestupku a pak příkaz a odpor.. a tak rok od přestupku buď už uběhl a nebo brzy uběhne.

Když by úřad chtěl jet SprDel tak musí nejdřív poslat provozovateli odpustkový dopis.. jestli to ještě neudělal tak musí poslat teď.. na odpustkový dopis provozovatel udá libovolného řidiče.. a tím to skončí protože už to bude promlčené.
IP zaznamenána