30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování v zóně zákazu stání na soukromém pozemku  (Přečteno 5805 krát)

PK

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Dobrý den. Dnes jsem našel lístek od MP abych se dostavil na jejich služebnu k podání vysvětlení a v případě, že výzvě nevyhovím, bude věc postoupena příslušnému správnímu orgánu. Na lístku byl uveden "zjištěný přestupek: zóna zákazu stání". Ta je skutečně v obci vyznačena značkou (IP 25a?) s nápisem mimo označená parkovací místa. Značky jsem si na turistickém výletu nevšiml a zaparkoval na uježděném štěrkovém prostoru u silnice, který jasně vypadal jako parkoviště pro asi 10 aut a kde už stála 2 auta(po mém návratu už tam nebyla). Jak jsem zjistil, je pozemek soukromý, majiteli nevznikla žádná reálná škoda, nikomu jsem nepřekážel ani jinak neškodil a tak to chápu jako zlovolnou buzeraci. Co vy na to? Děkuji.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zóně zákazu stání na soukromém pozemku
« Odpověď #1 kdy: 09 Srpna 2017, 22:00:10 »

Počkejte až něco přijde z úřadu. Mezitím studujte.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zóně zákazu stání na soukromém pozemku
« Odpověď #2 kdy: 10 Srpna 2017, 09:00:04 »

Lístečky od MP ignorujte..
IP zaznamenána

PK

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zóně zákazu stání na soukromém pozemku
« Odpověď #3 kdy: 10 Srpna 2017, 12:57:55 »

Díky za odpovědi. Studovat se snažím, jen jsem nenašel úplně stejnou situaci, tak jsem napsal. Dobrých postupů je tu spousta, jen nevím, co ještě dokáži použít, bohužel jsem při jednání dost posera. :(
 Každopádně na ignoraci předvolání MP mám odvahy dost. 8)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zóně zákazu stání na soukromém pozemku
« Odpověď #4 kdy: 10 Srpna 2017, 15:35:32 »

Pošlete odkaz na to místo (mapy.cz či googlemaps). Třeba z toho něco vymyslíme.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zóně zákazu stání na soukromém pozemku
« Odpověď #6 kdy: 11 Srpna 2017, 02:00:43 »

Jestli jde o ten vyježděný kousek vedle silnice, tak to podle katastru travní porost a navíc je v soukromém vlastnictví.

A teď prosím místní osazenstvo, aby mně opravilo, budu-li se mýlit: Protože se nejednalo o komunikaci, tak to není zastavení/stání, ale zábor a to není sprdelizovatelné. Mělo by tedy stačit, abyste se nenapráskal (nepřiznal) a úředník bez zjištění řidiče nemůže nikoho trestat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zóně zákazu stání na soukromém pozemku
« Odpověď #7 kdy: 11 Srpna 2017, 02:22:08 »

jakubb> Pokud by se podařilo to uhrát dle Vašeho návrhu, je nepřesné použití slova řidič, jelikož ten je definován pouze v případě  pozemních komunikací. Pokud se nejedná o pozemní komunikaci, pak samozřejmě sprdelizovat nelze a stačí odepřít výpověď.

Bohužel to ale s určením co je/není veřejně přístupná komunikace není až tak jednoduché.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zóně zákazu stání na soukromém pozemku
« Odpověď #8 kdy: 11 Srpna 2017, 09:32:53 »

Ale máme tady Zákon o o ochraně přírody a krajiny §63 odst. (1), který ukládá obci povinnost vést takový přehled komunikací.
IP zaznamenána