30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jaká je dána lhůta krajskému úřadu na rozhodnutí o odvolání?  (Přečteno 24390 krát)

SYeti

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Autocenzura.
« Poslední změna: 06 Března 2018, 18:01:48 od hh »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jaká je dána lhůta krajskému úřadu na rozhodnutí o odvolání?
« Odpověď #1 kdy: 27 Prosince 2016, 07:31:08 »

Má obecnou pořádkovou lhůtu 1 měsíc (srov. § 71 SprŘ), po jejím marném uplynutí lze věc urgovat (srov. § 80 SprŘ). Fakticky ale nemá lhůtu žádnou a odvolání vyřizuje podle toho, jak stíhá a jak si to pověřený ouřada zorganizuje. Ten měsíc je spíš minimum, některé fungující kraje se tomu blíží a rozhodují třeba za 2-3 měsíce, ty zahlcené či personálně rozložené rozhodnou o prioritních věcech za rok a zbytek nechají v zombie stavu na věky.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Jaká je dána lhůta krajskému úřadu na rozhodnutí o odvolání?
« Odpověď #2 kdy: 27 Prosince 2016, 10:13:40 »

A jenom pro kompletnost dotaz: Urgování se provádí na ministerstvu dopravy a po marném uplynutí pořádkové lhůty (předpokládám 30 dnů) to může být podáno k soudu?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jaká je dána lhůta krajskému úřadu na rozhodnutí o odvolání?
« Odpověď #3 kdy: 27 Prosince 2016, 11:11:27 »

Ano, žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti se podává nadřízenému úřadu (je vhodné, nikoliv však nezbytné, na to nečinný úřad upozornit a poslat mu kopii). Nadřízeným orgánem kraje je ve věcech dopravních přestupků ministerstvo dopravy (§ 178(2) SprŘ, všechna řízení o přestupcích či deliktech jsou výkonem přenesené působnosti, proto doprava a ne vnitro).

Žalobu na ochranu proti nečinnosti lze podat poté, co ochrana podle § 80 SprŘ nevedla k cíli, tj. např. pokud ministerstvo kraji stanovilo lhůtu ale kraj zůstal nečinný. Je-li nečinné i ministerstvo, tj. po podání žádosti se alespoň 30 dní + rezerva na doručení nic neděje, lze žalobu též podat, detaily viz např. odůvodnění usnesení KS v Praze ze dne 26. 11. 2010, č. j. 44 A 61/2010-25.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Jaká je dána lhůta krajskému úřadu na rozhodnutí o odvolání?
« Odpověď #4 kdy: 27 Prosince 2016, 18:52:43 »

Za 10 dní to bude cca půl roku od podání odvolání STŘ. kraji a zatím bez reakce.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Jaká je dána lhůta krajskému úřadu na rozhodnutí o odvolání?
« Odpověď #5 kdy: 27 Prosince 2016, 23:24:47 »

Mě visí na StČ kraji odvolání proti rozhodnutí o podjatosti už od začátku letošního října....
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jaká je dána lhůta krajskému úřadu na rozhodnutí o odvolání?
« Odpověď #6 kdy: 29 Prosince 2016, 11:03:35 »

Nevíte tedy, jak dlouho obyčejně trvá rozhodnutí o odvolání na KÚ Stř. kraje? Jak moc jsou tam zahlceni?

Podle mých informací StČ kraj patří mezi pomalé.. ale čekat 2 měsíce je normální i u rychlých úřadů.. z případů co znám tak úplně nejrychlejší rozhodnutí o odvolání bylo asi za měsíc.. byl to přestupek těsně před prekluzí a tak to asi vzali prioritně.. ale nebyl to StČ kraj
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Jaká je dána lhůta krajskému úřadu na rozhodnutí o odvolání?
« Odpověď #8 kdy: 30 Prosince 2016, 20:56:47 »

Ano, 4 roky
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jaká je dána lhůta krajskému úřadu na rozhodnutí o odvolání?
« Odpověď #9 kdy: 02 Května 2017, 14:25:55 »

Když budete mít štěstí tak to na kraji ještě shnije a časem bude novela ZPPK která sjednotí promlčení SprDelu s novým zákonem o přestupcích.. a až se to stane tak to bude promlčené..
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Jaká je dána lhůta krajskému úřadu na rozhodnutí o odvolání?
« Odpověď #10 kdy: 11 Května 2017, 16:35:47 »

Právě mi přistálo rozhodnutí z Kraje.
Přestupek v Židlochovicích červenec 2014
Odvolání na kraj květen 2015
Rozhodnutí květen 2017

A teď rozhodnutí ruší a vrací k novému projednání.
Co na tom mohou po takové době projednat???? Skoro tři roky po přestupku?

Zjevně má JM kraj velký sklépek, že se mu tam vejdou i takovéhle ležáky.

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jaká je dána lhůta krajskému úřadu na rozhodnutí o odvolání?
« Odpověď #11 kdy: 11 Května 2017, 16:45:40 »

Co na tom mohou po takové době projednat???? Skoro tři roky po přestupku?

Jestli to byl přestupek tak už nic.. jen odložit kvůli promlčení.
Jestli to byl SprDel tak bych argumentoval že to bylo před listopadem 2014 a tehdy bylo promlčení rok a tak je to taky promlčené..
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Jaká je dána lhůta krajskému úřadu na rozhodnutí o odvolání?
« Odpověď #12 kdy: 11 Května 2017, 16:48:34 »

Co na tom mohou po takové době projednat???? Skoro tři roky po přestupku?

Jestli to byl přestupek tak už nic.. jen odložit kvůli promlčení.
Jestli to byl SprDel tak bych argumentoval že to bylo před listopadem 2014 a tehdy bylo promlčení rok a tak je to taky promlčené..
Židlochovice byly moje první, na to se nezapomíná, třeba si zas budeme psát... :-)
IP zaznamenána

tojejedno

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Jaká je dána lhůta krajskému úřadu na rozhodnutí o odvolání?
« Odpověď #13 kdy: 05 Června 2017, 14:05:35 »

Já už mám od přestupku přes dva roky, druhé odvolání (první si odbyli sami doplněním formálního pochybení) v procesu 8 měsíců a nic: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2447.0
IP zaznamenána

doubek

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Jaká je dána lhůta krajskému úřadu na rozhodnutí o odvolání?
« Odpověď #14 kdy: 05 Června 2017, 23:15:52 »

Mě se teď cca po roce a půl probudil KÚ jednoho Kraje:
12/2014 - údajný přestupek
06/2015 - odložení přestupku, zahájení SPRDEL
08/2015 - rozhodnutí 1. instance SPRDEL vinen, okamžitě podáno odvolání a námitka podjatosti
10/2015 - 2. instance si žádá doplnění podkladů z mojí strany o podjatosti. Dávají mi lhůtu 10 dnů (na základě čeho?) což stíhám těsně na hraně, ale doplnění posílám
06/2017 - rozhodnutí 2. instance potvrzení 1. inst-SPRDEL vinen. V odůvodnění je též fakt, že podjatost neřešili, protože jsem v 10/2015 poslal doplnění údajně pozdě...

Vzhledem ke lhůtám prekluze SPRDELu (4 roky) mi nyní zbývá už jen správní žaloba, že? Nebo vidíte ještě jinou cestu?

Nedá se něco urobit s tím, že mi v tom 10/2015 stanovili krátkou lhůtu na vyjádření? Fakt jsem to jako neprávník rychleji dát nemohl, nic jsem nezdržoval, a to ani ve zbytku jednání (hned přebírám poštu, chodím na první nařízený termín aj.).

Povzdech: každopádně jde vidět o jaké jde s prominutím sv*ně, pokud jsou schopni ignorovat vyjádření, které jim přišlo (i kdyby měli pravdu) o jednotky dnů později po jimi stanovené lhůtě a pak na to přes roka půl kašlat (tj. o nějaké prodlení v těch pár dnech jít opravdu nemohlo)...Mám urgentní pocit krácení svých práv...
« Poslední změna: 06 Června 2017, 09:00:20 od doubek »
IP zaznamenána