30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zalesí Sprdel  (Přečteno 20469 krát)

tojejedno

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
[?] Zalesí Sprdel
« kdy: 20 Ledna 2016, 21:00:05 »

Vážení kolegové. Podařilo se mi kauza Zálesí dostat do Sprdele,
Spis vypadá téměř identicky jako kolegy zde: http://30kmh.cz/index.php?topic=1537.msg12494#msg12494. To znamená dopisy, fotka a certifikace radaru.
Nicméně se jedná o obrácený směr: https://www.google.com/maps/@50.0242035,14.4418701,3a,75y,39.36h,83.94t/data=!3m6!1e1!3m4!1sTWuybtg7onVS1aoL2xt8Gw!2e0!7i13312!8i6656
Přikládám i svojí fotku z radaru.

Mám v plánu se bránit tomu, že jsem nezajistil provoz dle předpisu blabla napadením toho, že nedošlo k přestupku. Chci se natrénovat, nechci řešit omluvenky atp. Procesně to vypadá správně.

Jde o mojí první fotky a trochu jsem byl zaskočen (a i kdybych nebyl principiálně na válečné stezce proti inkasnímu systému úředníků, tak bych se divil, jak mne na základě takové fotky může někdo prokázat přestupek).

Z této oblasti tedy pramení selské návrhy/odvolání
A) Na té fotce není ani poznat kde to je. Dá se toto napadat?Nebo je číslo radaru něco jako pečeť?
B) Není tam poznat, zda tam značka byla a došlo k jejímu nerespektování - šlo o úmysl. K tomu obecně řada diskuzí zde nad tím, jak se tam značky měnili.
C) Nezahrnuje to dopravní situaci. Zda řidič v tu chvíli třeba neřešil "vyšší zájem", zabraňoval nehodě.
D) V pravém pruhu je cca 60 metrů před tím frekventovaná zastávka. Neměl řidič zakryt výhled autobusem?
E) Opravdu řidič projel kolem třicítky? Neotočil to přes dvě plné? (značka - Radar cca 50 metrů)
F) Obecně neměla by tam být mapka?

Návrhy (ústní jednání, nebo odvolání) standardní
1) Materiální: Neděle 16:00. Dobrý výhled ( prý se tam chodí do školy, ale viz neděle)
2) Návod Unicam speed a pravidla použití, byla zima
3) Umístění značek viz streetview (druhá zákazová cca 10 metrů)
4) Schválení Policií (vidím, že to kolega ve spisu má, takže to je formalita co se hodí)


Otázka zní, co mi chybí + zda vše nechat na odvolání a na jednání kývat hlavou.
Nebo nedorazit.Nebo něco použít u ústního projednání.


Díky za hinty

PS: Úředník familiérně nadhodil, že tam mám ještě další přestupky. Proč je suší? (Výpalné jsem zahodil). Čeká, jestli jsem Kafka, nebo mi to osolí?:)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #1 kdy: 20 Ledna 2016, 21:12:39 »

V neděli v 15:59 tam jede autobus 139 a ten je schopen Vám zaclonit výhled. A kdo by tam tu 30 čekal, takový nesmysl.
IP zaznamenána

tojejedno

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #2 kdy: 30 Ledna 2016, 00:02:39 »

Takže proběhlo vyjádření.
Navrhl jsem prozatím doplnit návod k radaru, povolení od PČR a umístění značek v době přestupku.
S tím, že se s uvedeným chci seznámit před vynesením rozhodnutí. TO mám v protokolu, nicméně mi bylo řečeno, že už žádné další jednání nebude, tak jsem zvědav.

PS: Úředník mi neustále nabízel, že to necháme za tisícovku a přihodíme k tomu i ostatní přestupky do společného řízení:)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #3 kdy: 30 Ledna 2016, 09:51:43 »

Když už to zmínil, tak by jste mu to měl poslat písemně.
"Využívám Vaší nabídky učiněné při ústním jednání a požaduji, aby i další přestupky stejným autem na stejném místě byly projednány společně"
A až bude v odvolání řeč o materiálním aspektu, tak nezapomeňte zmínit, že již samo velectěné úřednictvo pochopilo, že ta značka je tam po většinu doby jenom buzerační.
http://30kmh.cz/index.php?topic=1335.msg22581#msg22581
IP zaznamenána

tojejedno

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #4 kdy: 30 Ledna 2016, 10:10:47 »

Když už to zmínil, tak by jste mu to měl poslat písemně.
"Využívám Vaší nabídky učiněné při ústním jednání a požaduji, aby i další přestupky stejným autem na stejném místě byly projednány společně"
A až bude v odvolání řeč o materiálním aspektu, tak nezapomeňte zmínit, že již samo velectěné úřednictvo pochopilo, že ta značka je tam po většinu doby jenom buzerační.
http://30kmh.cz/index.php?topic=1335.msg22581#msg22581
Díky, mimochodem v protokolu o vyjádření není informace o tom, že jsme byl poučen. To bych čekal, že mají defaultně v template.
Nebo to tam není podstatné? Protože mi přijde, že tak základní renonc si snad nedovolí ani oni.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #5 kdy: 30 Ledna 2016, 18:55:47 »

Podstatné to je a dá se to na tom i shodit u odvolání.
Ještě mě napadlo, že by jste mohl zažádat o "Návod k obsluze radarového zařízení" nebo nějaký "Manuál".
K tomu Vám napíší, že nic takového nemají, protože se jedná o bezobslužné stacionární zařízení, což bude použitelné pro místní bojovníky, kteří se snaží zpochybnit "bezobslužnost" měření za auta.
A ten manuál by mohl ukázat limity použítí měření rychlosti na smyčče velikosti 1m, kdy je potřeba měřit čas průjezdu s přesností na tisícíny vteřiny.

P.S.: U Sprdele se již neřeší řidič (a body), ale přestupek musí být prokázán, takže spis musí obsahovat všechny náležitosti.
« Poslední změna: 30 Ledna 2016, 18:57:50 od kverulant »
IP zaznamenána

tojejedno

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #6 kdy: 30 Ledna 2016, 18:58:42 »

Podstatné to je a dá se to na tom i shodit u odvolání.
Ještě mě napadlo, že by jste mohl zažádat o "Návod k obsluze radarového zařízení" nebo nějaký "Manuál".
K tomu Vám napíší, že nic takového nemají, protože se jedná o bezobslužné stacionární zařízení, což bude použitelné pro místní bojovníky, kteří se snaží zpochybnit "bezobslužnost" měření za auta.
A ten manuál by mohl ukázat limity použítí měření rychlosti na smyčče velikosti 1m, kdy je potřeba měřit čas průjezdu s přesností na tisícíny vteřiny.

P.S.: U Sprdele se již neřeší řidič (a body), ale přestupek musí být prokázán, takže spis musí obsahovat všechny náležitosti.
To tam je (žádost o návod), předpokládám že to má nějaké omezení na venkovní prostředí, počet náprav, rozvor atp
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #7 kdy: 30 Ledna 2016, 19:07:28 »

Jo, už vidím.
Jenže je rozdíl dostat nějaký návod ke kaměře nebo technické detaily jak měří a vyhodnocuje ta dvojice indukčních smyček schovaných v silnici. To jsem měl na mysli.
IP zaznamenána

tojejedno

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #8 kdy: 31 Ledna 2016, 18:11:05 »

Když už to zmínil, tak by jste mu to měl poslat písemně.
"Využívám Vaší nabídky učiněné při ústním jednání a požaduji, aby i další přestupky stejným autem na stejném místě byly projednány společně"
Nastudoval jsem si tu věci ke společnému řízení. Asi mi to zamítnou, protože ty ostatní jsou v nějakém kvazistavu (zatím skončili u odpustku a úřad je neřeší), ale zní to jako zajímavý materiál na spravedlivý proces. Úřad o nich ví a neřeší.
Pošlu zítra doporučeně.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #9 kdy: 31 Ledna 2016, 21:58:55 »

Jo, už vidím.
Jenže je rozdíl dostat nějaký návod ke kaměře nebo technické detaily jak měří a vyhodnocuje ta dvojice indukčních smyček schovaných v silnici. To jsem měl na mysli.
Určitě k tomu existuje projektová dokumentace, zakázka, nabídka a smlouva - takže by mohla zafungovat 106.
IP zaznamenána

tojejedno

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #10 kdy: 02 Února 2016, 19:35:32 »

Když už to zmínil, tak by jste mu to měl poslat písemně.
"Využívám Vaší nabídky učiněné při ústním jednání a požaduji, aby i další přestupky stejným autem na stejném místě byly projednány společně"
Nastudoval jsem si tu věci ke společnému řízení. Asi mi to zamítnou, protože ty ostatní jsou v nějakém kvazistavu (zatím skončili u odpustku a úřad je neřeší), ale zní to jako zajímavý materiál na spravedlivý proces. Úřad o nich ví a neřeší.
Pošlu zítra doporučeně.
Tak sem si to procházel, a asi to zatím nechám být. Chci se v dalším napráskat pokud s tím přijdou a vyzkoušet si nesprdel řízení.
Teď si dávám dohromady procesní stránku věci pro odvolání, to mne zabaví dost:)
IP zaznamenána

tojejedno

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #11 kdy: 06 Března 2016, 21:46:50 »

Přišlo mi vyrozumění, že doplnili materiály, tak jsem zvědav.
Za pomoci http://maps.jdvm.cz/mapsphere/MapWin.aspx?M_WizID=24&M_Site=cdv&M_Lang=cs (doporučuji) jsem zjistil, že v zálesí je intenzita 20000+ aut denně. To mi přijde jako poměrně frekventovaná silnice, která by dle předpisů (někde jsem tu ten dokument viděl a musím jej opět najít) měla mít značky minimálně 30 metrů od sebe. O autobusech už jsem mluvil.
Tak uvidíme
IP zaznamenána

tojejedno

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #12 kdy: 14 Března 2016, 12:08:21 »

Takže proběhlo vyjádření.
Navrhl jsem prozatím doplnit návod k radaru, povolení od PČR a umístění značek v době přestupku.
S tím, že se s uvedeným chci seznámit před vynesením rozhodnutí. TO mám v protokolu, nicméně mi bylo řečeno, že už žádné další jednání nebude, tak jsem zvědav.

PS: Úředník mi neustále nabízel, že to necháme za tisícovku a přihodíme k tomu i ostatní přestupky do společného řízení:)

Takže vypořádání s materiály:
Návod k radaru - "si najděte na internetu"
Umístění značek - "video s datací několika měsíců po přestupku"
Povolení - Nějaké vyjádření k případu z roku 2012 - zcestné.

Do zápisu jsem dal, že mi nebylo vyhověno a nebyly doplněny potřebné informace.
Takže očekávám rozhodnutí v neprospěch a odvolání.
IP zaznamenána

tojejedno

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #13 kdy: 16 Března 2016, 11:19:06 »

Prosba o radu.
Dumám, jestli jsem k poslednímu vysvětlení nepřistoupil moc bohorovně a naivně, spokojen s tím, že do spisu neuvedli nic nového a tudíž budou rozhodovat jen na základě fotky od policistů.
Říkám si, jestli si nepřipravit první verzi odvolání a to jim poslat ještě před rozhodnutím.
Obsahem by bylo:
1) Nedoložení zákonosti měřenía tudíž pochybnost o jeho zakonosti
2) Nedoložení dopravního značení a doložit, že značky nejsou umístěny dle zákona podle vlastního měřen
3) Zpochybnění úmyslu s fotkou, že značka není často přes autobus vidět
4) Zpochybnění materiálního znaku, vzhledem k tomu, že šlo o pozdní nedělní odpoledne, a veřejní představitelé se konkrétně o uvedeném úseku zmiňují, že bude doplněno dodatkovou tabulí
5) Nedoložení návodu k radaru a pochyby o jeho použití v souladu s ním, vzhledem k vlastnostem vozidla a k počasí

Nebo si to mám nechat na odvolání? Jde mi ohraní. Prekluze je za rok, nebo tři, takže o to nejde.

Díky
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zalesí Sprdel
« Odpověď #14 kdy: 16 Března 2016, 12:28:35 »

Citace
Říkám si, jestli si nepřipravit první verzi odvolání a to jim poslat ještě před rozhodnutím.

Pokud si chcete hrát, udělejte to. Někdy není od věci po seznámení s podklady pro vydání rozhodnutí poslat správně konstruovaný patnáctistránkový elaborát, který obsahuje asi tak čtrnáct stran zkopírovaných z různých judikátů, mezi něž jsou nenápadně vsunuta tvrzení (zatím bez konkrétní argumentace), s nimiž by se měl správní orgán vypořádat. Poměrně dobře se pak píše odvolání. Navíc čím tlustší spis, tím solidnější šance na preklusi po nevyřízení odvolání. Ve Vašem případu je navíc odvolacím orgánem ten vůbec nejpomalejší ze všech...
IP zaznamenána