30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11

Autor Téma: [WIN] Jordánek  (Přečteno 40982 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #75 kdy: 25 Března 2020, 20:35:55 »

To by mne zajímalo, zda 23.3.2020 skutečně proběhlo dokazování jak tetka Dujíčková slíbila.

edit: Asi již netřeba to řešit neveřejně.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #76 kdy: 01 Června 2020, 09:50:39 »

Dnes to jsou 4 roky od údajného přestupku a pořád nic. Správní řízení stále běží.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #77 kdy: 27 Července 2020, 23:55:01 »

Vřed na prasečí prdeli už u MMB asi neparazituje (viz Kompletní telefonní a emailový seznam).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #78 kdy: 29 Července 2020, 00:02:59 »

Podána nečinnostní žaloba :-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Nečinnostní žaloba a lhůty
« Odpověď #79 kdy: 07 Září 2020, 17:46:31 »

Původně oddělené téma, nyní sloučeno.

Týká se parkování na invalidech z roku 2016. Důležité milníky:

01.06.2016 - údajný přestupek
12.06.2017 - doručen sprdelní příkaz a zahájeno správní řízení, včas podán odpor
02.08.2020 - opatření proti nečinnosti
19.10.2020 - opatření proti nečinnosti
28.07.2020 - podána nečinnostní žaloba

Ačkoli kolega hh hezky rozebral jak je to se lhůtou pro podání nečinnostní žaloby a tato žaloba byla evidentně poslána pozdě, reagoval soud takto:

04.09.2020 - sdělení od soudu

Očekával jsem spíše nějaké sdělení, že žaloba je podána pozdě a tedy se tím nebudou zabývat.

Nebylo by dobré zkusit průzkum bojem a na podané žalobě trvat? Třeba by se dala ta šibeniční lhůta prolomit. Navíc mne doposud nevyzvali k uhrazení SOP, tak nevidím důvod, proč to soudním parazitům ulehčovat. Jen mi není jasné, zda mlčení znamená trvání na žalobě či vzetí zpět.

Navíc mne soudní parazit Šebek docela naštval, když lže, že "bylo řízení o přestupcích žalobce zastaveno". V době kdy ten žvást psal nebylo usnesení doručeno, natož aby marně uběhla lhůta pro odvolání. Řízení o přestupcích samozřejmě doposud zastaveno nebylo (až mi přijde usnesení, podám odvolání).
« Poslední změna: 28 Září 2020, 13:44:04 od Číkus »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nečinnostní žaloba a lhůty
« Odpověď #80 kdy: 07 Září 2020, 20:34:42 »

Podle SŘS není možné zmeškání lhůty prominout, takže IMHO na to KS dříve nebo později přijde.

Co se týče sdělení, které vám přišlo, jde o naplnění zásady rovnosti zbraní - po podání žaloby nastala změna v okolnostech a soud musí mít jistotu, že o tom ví obě strany. Tedy sdělení je v pořádku a je jedno, že vám zatím (usnesení) nebylo doručeno. Soud vám musí poskytnout prostor tuto novou skutečnost reflektovat, např. buďto vzít žalobu zpět, nebo na ní trvat. Zároveň je irelevantní lhůta pro odvolání, protože zaprvé se jedná o usnesení, proti kterému odvolání stejně namá odkladný účinek, ale především hovoříme o nečinnostní žalobě, která nemá vytvářet paralelní řízení k věci jako takové, tedy jestli se odvoláte či nikoli je pro toto řízení o nečinnosti zcela irelevantní, podstatné na tom je, že SO vám něco poslal a prolomil tím nečinnost.

Podle mě nemá smysl v tom pokračovat, protože:
1) Pohlídat si, že je žaloba podaná ve lhůtě je i vaše povinnost, KS vás IMHO klidně může zkasírovat o SOP a pak žalobu rovnou zamítnout s tím, že byla podána pozdě a zmeškání nelze prominout. Edit: blbost, žaloba by byla odmítnuta podle § 46 SŘS a podle § 6 odst. 4 zákona o SOP se při odmítnutí před prvním jednáním SOP nevybírá.
2) Pokud budete na žalobě trvat, žalovaný bude usnesením, tentokráte již opatřeným doručenkou, argumentovat v řízení a jelikož je to prolomení nečinnosti, je to instantní LOST.
3) Ad ignorace: ačkoli to soud i SO pojali poměrně vágně, podle mě se bude postupovat podle § 62 SŘS - uspokojení navrhovatele, pokud to proignorujete, soud řízení nejspíš zastaví, protože SO vydal usnesení, prolomil nečinnost, IMHO nebude mít soud pochyb o tom, že navrhovatel nebyl uspokojen.
« Poslední změna: 07 Září 2020, 22:18:06 od IZS »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Nečinnostní žaloba a lhůty
« Odpověď #81 kdy: 07 Září 2020, 22:32:09 »

Pak mi není jasné, proč to soudní parazit Šebek rovnou nezastavil, ale místo toho se ptá, zda na žalobě trvám.
« Poslední změna: 07 Září 2020, 22:38:25 od Číkus »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nečinnostní žaloba a lhůty
« Odpověď #82 kdy: 07 Září 2020, 22:36:45 »

Navíc mne soudní parazit Šebek docela naštval, když lže, že "bylo řízení o přestupcích žalobce zastaveno". V době kdy ten žvást psal nebylo usnesení doručeno, natož aby marně uběhla lhůta pro odvolání.

Nelže.. SO usnesení vydal (i když nebylo ještě doručené ani pravomocné).

A jak píše IZS.. když SO vydal usnesení (i když se odvoláte) tak není nečinný.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nečinnostní žaloba a lhůty
« Odpověď #83 kdy: 08 Září 2020, 00:39:42 »

IMHO se hraje už jen o náklady.

Soud má pravdu. Že vám usnesení zatím nebylo doručeno nehraje roli. Nečinností žaloba je obranou proti nečinnosti, která je definována jako nevydání rozhodnutí v náležité lhůtě. Nečinný orgán tak přestane být nečinný, pokud rozhodnutí vydá. Nemusí ani nabýt právní moci (odvolací fáze pak má své lhůty), dokonce ani nemusí být doručeno. Navíc tohle je starý sprdel procesně vedený jen podle SprŘ, tak ten možná zastavují podle § 66 usnesením, které se ani neoznamuje, PM nabývá už záznamem do spisu a vy o tom máte být jen vyrozuměn (což dřív než SO stihl soud).

Když budete na žalobě trvat, soudu nezbyde, než ji zamítnout (protože skutečně rozhoduje podle stavu ke dni vydání rozhodnutí), pokud ji tedy předtím neodmítne pro opožděnost (což by asi mělo mít přednost). Pro žalobce tak jako tak LOST, nákladově v případě zamítnutí navíc s hypotetickou možností hradit náklady protistraně, pokud by se z libovolného důvodu soud nedržel doktríny, že žalovaný orgán nemá na náhradu právo.

Vzít žalobu zpět je mnohem zajímavější. Zastavení pro zpětvzetí (§ 47 SŘS) by mělo mít absolutní prioritu před čímkoliv ostatním, tedy i před odmítnutím pro nedostatek podmínek řízení, nezaplacením SOP atp. Zároveň jsou dány podmínky pro přiznání nákladů pro chování žalovaného - § 60(3) SŘS. Akorát, že jako nezastoupený až na nějaké drobné za poštu asi nemáte co uplatnit. Aby byla trochu legrace, zkuste třeba následující (negarantuji, že to projde, ale není proč to nezkusit).

K výzvě soudu č. j. 62 A 124/2020-10 ze dne 31. 8. 2020 sděluji, že s ohledem na zastavení správního řízení beru tímto návrh v celém rozsahu zpět. Zároveň navrhuji, aby žalovanému byla uložena povinnost nahradit mi náklady řízení, neboť žaloba je brána zpět pro chování žalovaného, který v dané správní věci rozhodl tím, že řízení zastavil, až po podání žaloby. Jako náklady uplatňuji nevratnou část uhrazeného soudního poplatku (poukázáno bezhotovostně na účet 3703-46127621/0710, VS 2620112420) ve výši 1000 Kč a dále ... (doplňte, poštovné atp.).

Ten SOP zaplaťte před nebo současně s odesláním (stačí těch 1000 Kč, nemusíte celé 2000 Kč, ze kterých by vám pak soud obratem posílal 1000 Kč zpět). Nečekejte na vyměření, protože byste se mohl chytit do pasti. Dokud jste nic neuhradil, nemůže to být uloženo žalovanému k náhradě, ale když si soud vzpomene, mohl by to vyměřit a požadovat dodatečně. Nejspíš by to přešel a vůbec neřešil, právě proto je třeba být aktivní, abychom k tomu soud donutili (je to sice jen transfer směrem od MMB k soudu, ale i to potěší).

IZS: Uspokojení podle § 62 SŘS to zcela nepochybně není, na to vůbec nejsou dány procesní podmínky, soud zjevně míří na obyčejné zastavení pro zpětvzetí.

Pak mi není jasné, proč to soudní parazit Šebek rovnou nezastavil, ale místo toho se ptá, zda na žalobě trvám.
Ano, mohl nejspíš žalobu odmítnout. Proč to neudělal se asi už nedozvíme.
« Poslední změna: 08 Září 2020, 00:55:16 od hh »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Nečinnostní žaloba a lhůty
« Odpověď #84 kdy: 08 Září 2020, 10:59:42 »

hh> Ten nápad se mi líbí, zkusím. Předpokládám, že číslo účtu a variabilní symbol jste uvedl jen jako příklad.

Dnes by mi mělo být do schránky vhozeno ono usnesení o zastavení řízení.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nečinnostní žaloba a lhůty
« Odpověď #85 kdy: 08 Září 2020, 11:51:53 »

Ne, ten účet a VS by měl být správně. Poplatková povinnost vznikne už podáním žaloby, nikoliv až vyměřením (to je jen procesní reakce na stav, že SOP není zaplacený). Takže vám nic nebrání zaplatit i bez výzvy, šlo to např. i vylepením kolků na papírový výtisk žaloby.

Generátor VS podle soudu a spisové značky pro správní soudnictví je zde: http://www.nssoud.cz/main2Col.aspx?cls=VariabilniSymbol

Můžete alternativně poslat i 2000 Kč (což je přesně ta povinnost, která vám podáním návrhu vznikla), pak by soud měl 1000 Kč vrátit a 1000 Kč uložit k náhradě žalovanému.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #86 kdy: 08 Září 2020, 16:50:23 »

Tetka Dujíčková sesmolila Usnesení o zastavení řízení. To odůvodnění je krásné :-)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #87 kdy: 08 Září 2020, 17:13:59 »

Bude podano odvolani?  ;)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #88 kdy: 08 Září 2020, 17:14:42 »

fu> Co myslíte? :-)
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #89 kdy: 08 Září 2020, 18:11:57 »

Číkusi, z vas uz museji mit v Brne koprivku! To je slusnej skill, kdyz i Jordanek to radsi vzdal a sel prudit nekam jinam, kde nejezdi tolik Helmutu...
:-)
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11