30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 11

Autor Téma: [WIN] Jordánek  (Přečteno 40841 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
[WIN] Jordánek
« kdy: 24 Listopadu 2016, 00:31:39 »

Zdravím!

Pravděpodobně budu radit jednomu zahraničnímu pyrátovi ohledně parkování na invalidech, které by měl řešit pan Jordánek.

O panu Jordánkovi jsem zde četl různé zkazky, tak by mě zajímalo: Mám se nechat pyrátem zplnomocnit a zajít se na pana Jordánka podívat osobně? Je to zážitek? A nebo to nestojí za to a mám vyřešit konzervativně pouze písemným stykem?

Díky.

01.06:2016 Údajný přestupek
18.11.2016 Usnesení (požadavek na sdělení totožnosti řidiče)
05.12.2016 Napráskán Helmut
18.01.2017 Městapo vhodilo do schránky příkaz pro Helmuta
25.01.2017 Helmut podal odpor
04.02.2017 PČR se prý pokusila Helmutovi doručit předvolání k podání vysvětlení na 07.03.2017 (o tom jsem se dozvěděl až ze sprdelního příkazu)
27.02.2017 Orgán odmítl umožnit nahlížení člověku, který byl písemně zmocněn Helmutem
18.05.2017 Proběhlo podání vysvětlení souseda, který byl v této věci předvolán, uvedl, že Helmuta nezná
12.06.2017 Sprdelní příkaz (už ne zmr. Jordánek, ale šttk. Šárka Lanči)
19.06.2017 Podán Odpor
05.02.2018 Doručeno Oznámení
17.01.2019 Helmutovi doručeno Usnesení o zastavení řízení
28.02.2020 Doručeno Vyrozumění o provedení dokazování mimo ústní jednání. výzva účastníkovi řízení k seznámení a vyjádření se k podkladům rozhodnutí
« Poslední změna: 04 Května 2020, 11:13:15 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #1 kdy: 28 Listopadu 2016, 00:58:02 »

Update:

Anonymizoval jsem Jordánkovo usnesení.

Řidiče (cizinec) samozřejmě udám. Páchal, tak ať pyká!

Ale říkám si, zda neprojevit panu Jordánkovi trochu zasloužené úcty a nepodat i odvolání, když mi to sám radí. Například dosti pochybuji, že řidič skutečně zastavil a stál 1.6.2016 v 19:22. Já si myslím, že zastavil a stál (pokud tedy nešlo o zastavení vozidla) určitě o něco dříve a tak je to celé obvinění lživé. Pokud by totiž opičáci skutečně věděli přesný čas, museli by být jednání přítomni a určitě by to s pyrátem řešili na místě.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #2 kdy: 28 Listopadu 2016, 01:51:31 »

.... Například dosti pochybuji, že řidič skutečně zastavil a stál 1.6.2016 v 19:22. Já si myslím, že zastavil a stál (pokud tedy nešlo o zastavení vozidla) určitě o něco dříve a tak je to celé obvinění lživé. ....
Píší, že tam v 19:22 stál a nic více.
Zajímavý je ten par 137 (http://zakony.centrum.cz/spravni-rad/cast-3-hlava-3-paragraf-137) odst. 4. Sice udáte Helmuta, potom samozřejmě jejich úřední záznam nepodepíšete = viz odst. 3 (a par. 21 zákona 200/1990 se tak bude dost těžko prokazovat) a vlastně také žádný důkazní prostředek nevznikne. Je to prakticky to samé, jako kdyby jste jim poslal udání Helmuta na nepodepsaném papíru, což by se jim patrně nelíbilo, i když nemají žádnou možnost Váš podpis ověřit.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #3 kdy: 28 Listopadu 2016, 02:04:57 »

Pokud tam v ten čas vozidlo bylo odstaveno prázdné a zamčené (což předpokládám, že bude z dokumentace a případné výpovědi městapáků zřejmé), pak tam těžko řidič (v tu dobu už to řidič nebyl!) v tu dobu stál (beztak seděl s lahváčem u televize nebo něco podobného).

Řidiče mám v plánu udat písemně dopisem. Moc nevidím důvod, proč zpochybňovat udání jeho totožnosti. Na rande s Jordánkem bych měl v plánu zajít spíše až později jako zmocněnec, ideálně na výslech poloopičáků.

Nebo jsem to nějak nepochopil?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #4 kdy: 28 Listopadu 2016, 03:12:19 »

Ad odvolání - už se zde probíralo, jde jen o odvolání proti určení lhůty, srov. § 39 SprŘ. Je to nějaká brněnská specialita, pozadí neznám (je možné, že narazili, když se pokoušeli někoho poptahovat za neudání řidiče, a byli uvařeni na tom, že bez stanovení lhůty touto formou nebyla ta povinnost dána). Odvolání sice nemá odkladný účinek, ale můžete ho kombinovat s žádostí o prodloužení lhůty podle § 39(2) SprŘ a nechat je v Brně si trochu zbytečně zaúřadovat. Kromě jiného je vhodným důvodem vždy něco o vyhledání právní pomoci (či konzultace), to je obecně ze strany úřadu nenapadnutelné.

Ad další vývoj - úřad nic zpochybňovat nebude, ale standardní postup je, že pouhé udání ve formě podání vysvětlení provozovatelem (který je navíc v lehkém konfliktu zájmů) není dostatečná indicie pro zahájení přestupkového řízení s udaným řidičem. Obvykle úřad jedná až na základě přiznání udaného řidiče. Zatím nepříliš prozkoumaná možnost je nabídnout SO něco víc než jen udání, např. nabídnout vlastní svědeckou výpověď (nebo navrhnout nějaké jiné svědky), poslat nějaké podklady typu kopie knihy jízd atp.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #5 kdy: 28 Listopadu 2016, 10:50:14 »

Jediným účelem odvolání by v mém případě mělo být přidat Jordánkovi nějakou zábavu, aby se tam chudák nenudil. A také pár listů do spisu, ať má to budoucí kopírování spisu nějakou úroveň.

Také je v plánu stručný dopis ve stylu:
Citace
Sděluji údaje o totožnosti řidiče: Jméno, Příjmení, datum narození, trvalé bydliště v zahraničí, kontaktní adresa v ČR. Provozovatel
Předpokládám, že na takovýto dopis nemůže reagovat jinak, než se řidiči ozvat s výzvou k podání vysvětlení. Přestupkové řízení by zahájil až v případě přiznání řidiče, ne?

Pokud je ve veřejném zájmu prozkoumat nějaké nové postupy, rozhodně se takovým pokusům nebráním. Čas na odeslání mám do 5.12.2016.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #6 kdy: 18 Ledna 2017, 21:52:18 »

Nový vývoj, přesunul jsem jinam z důvodu utajení. Nebojím se prohry, ale byla by škoda, kdyby se k informacím dostal soudruh Jordánek. Nepotřebuji poradit jak vyhrát, ale jak Jordánkovi přidat co nejvíc práce, jak jej co nejvíce naštvat a jak mu co nejvíce uškodit. A samozřejmě jsem otevřen možnosti testovat různé nové a neověřené postupy. A rád bych u toho pobavil sebe i široké okolí.

05.12.2016 zaslána reakce
18.01.2017 městská opice vhodila do schránky příkaz

Vím, že zachování radiového klidu by znamenalo WIN, ale přijde mi škoda to jen tak vyhrát bez boje.

Co mě zaujalo z příkazu:
- vydal příkaz jen na základě udání, to snad nemyslí vážně
- odkazuje se na § 67 odst. 1 zákona 500/2004 Sb., ale ten je o rozhodnutí, nikoli o příkazu
- zmiňuje "písemné podání vysvětlení provozovatele vozidla ze dne 6.12.2016", ač se jednalo o "Sdělení údajů potřebných k určení totožnosti řidiče ze dne 5.12.2016"
- při stanovení sankce vychází mimo jiné z evidenční karty řidiče, pochybuji, že ji má k dispozici
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #7 kdy: 18 Ledna 2017, 22:11:21 »

Já si myslím, že Helmut rozhodně by se měl ozvat, že „nebýla náplněn materiálný aspekt“ a přidat k tomu takové ty citace NSS apod. a taktéž, že rovněž Ústavní soud například ve svém nálezu II. ÚS 788/02 ze dne 11.3.2004 konstatoval, že: „Úřední záznam je jednostranný úkon správního orgánu a nemá charakter veřejné listiny, která by potvrzovala pravdivost toho, co je v ní osvědčeno nebo potvrzeno.“ Pouhé přečtení „oznámení městské polucie“, jež nemá charakter veřejné listiny, nemůže být bráno jako dostatečný důkaz, nehledě na to, že o brněnské městské policii je obecně známo, že je zkorumpovaná, prolhaná a dopouští se poměrně často jednání, které má všechny známky podvodu a nelze ji tedy brát za hodnověrný zdroj informací. Stejně tak pouhé nahlášení řidiče vozidla nelze brát jako jeho přiznání že se údajný přestupek skutečně udál — nehledě na to, že 6. 12. 2016 nebylo podáno žádné písemné vysvětlení provozovatele vozidla.

Myslím si, že někdo s vyvinutějším básnicko-právnickým střevem to ještě lépe zformuluje…


A ještě se zeptám — jak „městská opice vhodila do schránky příkaz“, co to jako je? To neprošlo evidencí pošty, není potvrzena doručenka a tak?
« Poslední změna: 18 Ledna 2017, 22:18:38 od ViktorN »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #8 kdy: 18 Ledna 2017, 22:25:13 »

ViktorN> Městká opice se zastavila na kontaktní adrese Helmuta v neděli 15.1.2017 a ptala se na Helmuta. Dozvěděla se (pravdu), že Helmut není momentálně přítomen, tak odtáhla zpátky do pavilonu opic.

Dnes byl do schránky vhozen příkaz v obálce s rudým pruhem, ovšem bez jediného razítka pošty.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #9 kdy: 18 Ledna 2017, 22:28:19 »

Mám za to, že doručení fikcí je možné pouze prostřednictvím poštovní služby či datové schránky, kurýrem musí být doručeno adresátovi do ruky - bez záruky, ale něco takového jsem zachytil v judikátu NSS. Ve správním řádu nic takového není (přesněji řečeno jsem nic takového nenašel), opice jsou postaveny na roveň poště. Patrně se to týkalo doručování v rámci nějakého soudního řádu,
Pokud však nechcete hrát na tuto strunu a doručení Helmut akceptuje, je na řadě odpor bez jakýchkoli řečí a následné vyčkávání na zahájení správního řízení.
« Poslední změna: 18 Ledna 2017, 22:47:55 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #10 kdy: 18 Ledna 2017, 23:15:38 »

Otevírá se tady poměrně hodně cest (a to určitě nevím zdaleka o všech) a nevím, kterou se vydat.

Pomalý Helmut podá odpor třeba někdy v dubnu 2017 s poznámkou ve stylu "Odpor podávám včas. Pokud si orgán myslí něco jiného, nechť prokáže, kdy byl příkaz doručen."

Helmut rozumí jen tomu, čemu chce rozumět a tak dokonalou češtinou požádá o zaslání předchozího dopisu (příkazu) v německém jazyce.

Naivní Helmut se přizná, že v tu dobu měl vůz k dispozici (ale zapomene zmínit, že se dopustil přestupku) a pokusí se Jordánka obměkčit, že nebylo kde parkovat, že spěchal, že tam bylo místa dost a podobně, čímž by mohl Jordánka ukolébat v ostražitosti a namotivovat jej k holení ovce. (a pak samozřejmě tvrdý protiúder)

Nasraný Helmut by mohl obratem podat na Jordánka trestní oznámení, protože na základe pouhého udání asi nenastala situace, kdy není pochybnosti o tom, že obviněný se přestupku dopustil, čímž se Jordánek mohl dopustit různých TČ.

Racionální Helmut (brzo) podá úplně běžný odpor a pak se uvidí co dál.

Kreativní Helmut vymyslí něco úplně jiného. Něco, co úřad ještě nezažil. (a to by se mi i Helmutovi asi líbilo nejvíce)

A samozřejmě to lze kombinovat.

Budu rád za každý návrh jak úředníka poškádlit.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #11 kdy: 18 Ledna 2017, 23:23:21 »

No, je ještě nějaký čas to probrat, já bych to neuspěchal. Domnívám se, že je zapotřebí zvážit, zda-li skutečně nastalo doručení a jakým způsobem by mohl vůbec SO prokázat doručení!

No a pak teprve, pokud uznáte za vhodné nějak zareagovat, tak by Helmut především měl zmocnit Číkuse, aby ten pak následně mohl podat TO a tak dále…
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #12 kdy: 18 Ledna 2017, 23:36:19 »

Já nespěchám, nebo alespoň ne nějak moc. Proto jsem sem napsal, abych čerpal inspiraci.

Jak jsem psal již dříve, odmlčení se by znamenalo instantní WIN, ale to bych nechtěl. Nějaké kroky určitě s Helmutem podnikneme.

Číkus je předposraný, do TO by psal něco jako "je možné že byly naplněny znaky TČ", zatímco Helmut je držka drzá a do TO by na plnou hubu napsal "zmrd Jordánek se dopustil TČ".
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #13 kdy: 18 Ledna 2017, 23:55:47 »

Helmut von Bautzen by mohl vydat usnesení v němčině psané švabachem - třeba nějaká varianta Gothic, že jordánkovi stanovuje termín 60 dnů na to, aby ho seznámil s písemností, kterou našel pohozenou na zemi pod schránkami a byla zjevně adresována jemu, v jazyce, kterému rozumí (němčina, obě lužické srbštiny). On tomu ich verstehe nicht .

EDIT: už zažil kde co https://www.30kmh.cz/index.php?topic=466.msg5598#msg5598 - příloha
« Poslední změna: 19 Ledna 2017, 00:19:50 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Jordánek
« Odpověď #14 kdy: 19 Ledna 2017, 00:25:24 »

enzym> "Hrubě urážlivé podání" si čtu, když propadám trudomyslnosti a (skoro) vždy pomáhá. Možná, že bude Helmut psát podobným stylem.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 11