30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Výzva provozovateli motorového vozidla od PČR - nejsem majitel ani provozovatel  (Přečteno 19231 krát)

blacksun

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

abych začal od začátku, zkutečnému provozovateli přišla výzva o napráskání řidiče od PČR. Provozovatel mě označil a mě přišla od daného Krajského ředitelství VÝZVA pro provozovatele motorového vozidla s mým jménem a příjmením, datumem narození a trvalým pobytem. Dále se píše:

Ve věci porušení ustanovení § 18 odst. 4 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (dále jen zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů a tím podezření ze spáchání přestupku v provozu na pozemních komunikacích podle ustanovení § 125c odst. 1 písm. f) bod 4 (překročení nejvyšší dovolené rychlosti) zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu ke kterému došlo dne toho a toho, v obci Horní Dolní v době té a té při provozu motorového vozidla tovární značky ..... a tak dále.

Vás jako provozovatele vozidla podle ustanovení § 61 odst. 1 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky vyzýváme abyjste se dostavil dne toho a toho v době té a té do budovy Dopravní inspektorát .... a tak dále za účelem podání vysvětlení.

Osoba která se dostaví ať si sebou vezme ...... a tak dále.

Dále se píše, že pokud se nemohu dostavit ve stanovenou dobu, mám se omluvit telefonicky, emailem nebo písemně. Navíc že mám možnost požádat o postoupení věci na DI dle trvalého bydliště.

Pak už jen poučení a hrozby.

(přepisuju protože mám rozbitej scanner)

Jak už jsem psal výše, provozovatel a majitel vozidla (právnická osoba) označil za řidiče mě. Od DI mi přišla Výzva pro provozovatele vozidla, ale vozidlo není moje a ani nejsem jeho provozovatelem?

Na email zmíněný ve výzvě jsem zaslal omluvu, že se nemohu dostavit a žádost o postoupení věci na DI v místě bydliště. V den, kdy jsem se měl dostavit mi volala paní Policajtová s tím, že jsem se nedostavil na podání vysvětlení a že jsem byl označen za řidiče (proč mi poslali výzvu pro provozovatele?). Na to jsem kontroval tím, že jsem se omluvil emailem dle instrukcí ve výzvě (email jsem posílal hodně pozdě večer den před). Když už jsme spolu mluvili  optal jsem se, jak že mě to vlastně změřili? No trojnožkou v automatickém režimu - podle toho co jsem se zde dočetl to není úplně košer?

Po nějaké době přišlo a to je gól!!

 Výzva provozovateli motorového vozidla

S vozidlem RZ 000 0000 byl dne toho a toho v tolik a tolik tam a tam, spáchán přestupek v silničním provozu podle § 125c odst. 1 písm. f) bod 4 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů.
 Pokud jste v době spáchání přestupku výše uvedené vozidlo řídil(a), dostavte se dne toho a toho v době té a té do budovy Policie ČR, dopravní inspektorát za účelem podání vysvětlení, ve shodě e ust. §61 odst. 1 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii ČR, ve znění pozdějších předpisů.
 S sebou si vezměte toto předvolání, občanský průkaz a osvědčení o registraci vozidla. Pokud se nemůžete dostavit omluvte se ..........
V případě, že se k podání vysvětlení bez dostatečné omluvy nedostavíte, můžete být předveden(a) podle ust. §61 odst. 5 zákona č. 273/2008 Sb., o policii ČR, ve znění pozdějších předpisů.

 Pokud jste uvedené vozidlo v době spáchání přestupku neřídil(a), vyzívám Vás jako provozovatele vozidla registrovaného v registru motorových vozidel ve smyslu ust. §10 odst. 4 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Dole je pak tabulka pro napráskání řidiče.

Jsem zmaten, byl jsem provozovatelem označen za řidiče (provozovatel právnická osoba, které poskytuji služby jako osvč a občas jedu s jejími vozidly), tak už od prvního úřadu dostanu Výzvu pro provozovatele vozidla, nejsem ale nikde v registru veden jako majitel a nebo provozovatel jakéhokoli vozidla, není na mě psáno žádné vozidlo. Po požádání o postoupení věci na DI v místě bydliště, mi odtud přijde výzva provozovateli vozidla, abych udal buď sebe, nebo někoho jiného a ohánějí se registrem, do kterého se ani nepodívali. Samozřejmě osvědčení o registraci vozidla nemohu vzít sebou, protože to není můj vůz a nemohu si ho přece jen tak vzít, protože to po mě chce PČR?

Co teť, pokud udám Helmuta a nejsem provozovatelem vozidla, i když to o mě PČR tvrdí, dopustím se podvodu, nebo něčeho takového? Chtěl bych nějakým způsobem zareagovat, abych nebyl jen mrtvým broukem. Proto se ptám zkušenějších, co teď dělat? Pokud se nedostavím mohu být předveden policií?

Díky za rady
 
 
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

Jediná použitelná rada zní
S policajty se nebavíme, jejich výzvy ignorujeme a házíme do koše fyzického/počítačového.
Vyčkejte kroků úřadu. Do té doby si snad spravíte scanner.
« Poslední změna: 15 Září 2016, 11:35:47 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

blacksun

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Děkuji za odpověď,

scanner je na vyhození, oprava nepřichází v ůvahu :)

Jen jsem chtěl, jestli v této situaci není možné toto řízení zastavit hned od začátku u nich a zda jim trochu nezaplést hlavy? Na druhou stranu by byla asi zajímavá situace, kdy, pokud by úředník převzal věc od policie a sám si neprověřil registr, věc řešil jako SPRDEL, ale na osobu, která není majitelem a ani provozovatelem vozidla?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

A proč byste měl chtít zastavit nalézací řízení? Jen ať pomahači a ůředníci dřou na slepé uličce, nezbude jim pak čas na buzeraci a na věci, kde mají šanci.
« Poslední změna: 15 Září 2016, 13:16:51 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil

Pokud vám tohle posílá policie tak to zastavíte jedině tak, že tam zajdete a vypláznete kolik si řeknou, bez ohledu na to co mají, co píšou nebo komu.

Pokud to policie s váma nevyřeší sama, tak to za nějaký čas předá SO a ten si sám zjistí kdo byl provozovatel a řádně ho obešle a pojedete celé kolečko znova, ale tentokrát se správnými pojmy a dojmy. Až pak nastává čas helmutů apod.

Když se nedostavíte tak skutečně můžete být policií předveden. Taky skutečně můžete vyhrát ve sportce, což bych viděl jako pravděpodobnější než předvedení kvůli překročení rychlosti....
IP zaznamenána

Kouzelník666

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil

Co na to říct... :D prostě policie a prostě to ignorujte...
Bylo by docela zajímavé zjistit, kolik provozovatelů může podle policie jedno takové vozidlo mít... :D :D :D
IP zaznamenána
Zmrdům zmar!

blacksun

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Opět mi volala paní policistka, zdělil jsem jí, že ve věci nebudu vypovídat a ona kontrovala tím, že zda nebude mít podání vysvětlení, nemůže věc podstoupit správnímu řízení. Prý potřebuje můj podpis u podání vysvětlení.
  Pokud tam zajdu, aby mě neotravovali neustále po telefonu, jakým způsobem s nimi jednat, co jim říci, na co se odvolávat? Děkuji
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil

Proč jim budete ustupovat? Nemáte možnost si je zablokovat? Co je těžkého pochopit na tom, že s fízlem se nebavíme? Tak ať to nepostupuje, co je vám do toho, to není váš problém, ale jejich.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Opět mi volala paní policistka, zdělil jsem jí, že ve věci nebudu vypovídat a ona kontrovala tím, že zda nebude mít podání vysvětlení, nemůže věc podstoupit správnímu řízení. Prý potřebuje můj podpis u podání vysvětlení.
  Pokud tam zajdu, aby mě neotravovali neustále po telefonu, jakým způsobem s nimi jednat, co jim říci, na co se odvolávat? Děkuji

Na policistku podejte stiznost, pokud jednala v rozporu s etickym kodexem  a  mate hovor nahrany   http://www.policie.cz/clanek/eticky-kodex-policie-ceske-republiky.aspx (vynucovani vypovedi apod.)

Na PCR bych vubec nechodil a vyridil to pisemne-zacnou tam na Vas psychologicky pusobit a nevim, jestli to pak ustojite.

Pokud zduvodnovala, ze to nemuze postoupit spravnimu rizeni, mozna Vasi navstevou chce onen dukaz ziskat... doufam, ze Vam to docvaklo.




Soucasne s tim muzete zaslat pisemne, ze se k dane veci nebudete vyjadrovat dle ZLPS clanek ....

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Jsem sám, kdo v tom nátlaku vidí návod? Platí-li implikace ¬∃ (podání vysvětlení) ⇒ (nelze postoupit úřadu), tak lze zabránit zahájení řízení (a tím i vydání rozhodnutí) pouhým nepodáním vysvětlení. To by bylo fajn. Ono se sice ukáže, že to až tak nutně nepotřebují, ale sdělil bych jim třeba, že tam zajdu za 3 měsíce, až se vrátím z pracovní cesty do zahraničí, mezitím tam tu složku třeba sežerou potkani.

Jinak mi hláška pokud nebudu mít podání vysvětlení, nemůžu věc podstoupit správnímu řízení připadá podobně smysluplná jako dokud nám to nepodepíšete, nebudeme vám moct vypálit barák.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil

hlavně, jak mě chce donutit něco vůbec podepsat ? :D
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil

Poručík Luca Brasi? :D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

hh: Přesně! to si myslím taky.. dokud nepodá vysvětlení tak to nepředají do správního řízení. Fajn.. tak ať to nepředávají  ;D
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Opět mi volala paní policistka, sdělil jsem jí, že ve věci nebudu vypovídat a ona kontrovala tím, že zda nebude mít podání vysvětlení, nemůže věc podstoupit správnímu řízení. Prý potřebuje můj podpis u podání vysvětlení.
Doporučuji přečíst https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1861.0
Dostavit se a ještě k tomu podepisovat "podání vysvětlení" Vám nemůže nijak prospět. Pokud jste nevinný, tak je nechte pracovat a potom vyvraťte jejich upocené důkazy, pokud máte něco málo másla na hlavě, tak cokoli řeknete (a podepíšete) bude  použito proti Vám.
Je to hra na spořádaného občana, který policii pomáhá, aby ho mohla osolit.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil

To je ovsem uzasne ... mate ten hovor s osobou, ktera se vydava za policistku nahrany?

"Pokud nam to neprijdete podepsat, nebude Vam moci na odchodu zabodnout kudlu do zad .... "

Skvele, inovativni ... :D
IP zaznamenána