30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Výzva provozovateli motorového vozidla od PČR - nejsem majitel ani provozovatel  (Přečteno 19286 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Ale zase.. když je obviněný bude ignorovat nebo si z nich otevřeně dělat srandu tak to předají na úřad.. tady by možná šla i efektivnější taktika..

Říct jim že vysvětlení podáte, ale teď se to zrovna nehodí.. čas bude tak za dva tři týdny..
A když pak zavolají zase tak.. jo sorry já zapomněl.. ale teď to zrovna nejde.. tak za dva tři týdny.. a tak dokola než je to přestane bavit.. možná je to na měsíc nebo dva zabaví a třebas na to zapomenou nebo se to ztratí..
IP zaznamenána

blacksun

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

jen k uzavření této záležitosti. Ukončeno jako půlwin. Nakonec jsem povolil a vydal se na policii na podání vysvětlení. Zdělil jsem, že se nebudu k podezření z přestupku vyjadřovat a chci projednat ve správním řízení.
 Nyní již správnému provozovateli přišla výzva na uhrazení 200 Kč jako odpovědnost provozovatele za spáchaný přestupek. Zaplatil jsem 200,- takovou pokutu bych si za překročení rychlosti o 6 km/h přestavoval a tuto výši akceptuji.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil

To není půlwin, to je prohra.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil

No, je to vase vec. Lidi jsou ruzni a kdo jsem ja, abych je soudil. Pokud vam to takhle vyhovuje..., uradu urcite. To je jak v posteli, pokud to vyhovuje oboum, neni nic zvracene.

Za me reknu jen, ze ste stahl kalhoty moc brzo a zbytecne. To co by vam v nejhorsim hrozilo byla trocha penez navic, ale mohl ste ziskat dobrou zivotni zkusenost (teorie je jedna vec, jednani s urednikem / uradem druha).

Aby Vam to nechybelo, az projedete kolem zapomenute 30ky, v domeni ze ste na 50ce, trochu rychleji (75) a pujde vam treba o papiry.


@Cikus: Je, ale jak uz mockrat bylo receno, je treba mnohdy zohlednit ekonomicnost toho co ma smysl a co ne. Jsou situace, kdy clovek zaplati, protoze kombinace faktoru pravdepodobnost vyhry, naklady na vedeni rizeni, vzdalenost od domova, aktualni casova situace a vyse sankce, stavi zaplaceni jako vyhodnejsi variantu. Oni odpustek vedeli moc dobre proc zavadeji...
Nicmene v tomhle pripade bych rekl, ze "poskozenemu" by ta zkusenost za to vic nez stala soude dle jeho popisu komunikace s PCR...


Mrzute na tomhle pripadu je spis to, ze se tu x lidi snazi neco radit a resi se (ne)komunikace s OCR, a vysledkem je akorat to, ze se zaplati odpustek. Kdyby ste PCR absolutne ignoroval, on by ten odpustek dosel uplne stejne a mohl ste ho s pocitem "polowin" stejne tak zaplatit. Takze veskera snaha vase a vsech okolo, mela absolutne nulovy vliv na vysledek.
« Poslední změna: 08 Února 2017, 02:01:54 od Stilg »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

jen k uzavření této záležitosti. Ukončeno jako půlwin. Nakonec jsem povolil a vydal se na policii na podání vysvětlení. Zdělil jsem, že se nebudu k podezření z přestupku vyjadřovat a chci projednat ve správním řízení.
 Nyní již správnému provozovateli přišla výzva na uhrazení 200 Kč jako odpovědnost provozovatele za spáchaný přestupek. Zaplatil jsem 200,- takovou pokutu bych si za překročení rychlosti o 6 km/h přestavoval a tuto výši akceptuji.

Jenom se zeptám - proč jste ty dvě stovky nehodil do koše rovnou ?
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil

Jenom se zeptám - proč jste ty dvě stovky nehodil do koše rovnou ?


Protože kdyby je vyhodil do koše, pořád by měl strach, co by mu mohli udělat. Podle vývoje jeho komunikace (15.9., 27.9. a pak až 8.2.) si prostě naivně myslel, že to za něj někdo zázračně vyřeší. Ale hlavně tak, že on nebude nést vůbec žádné (domnělé) riziko. Ale protože je zjevně jako většina Čechů předposraný z vrchnosti, ty tři a půl měsíce se večer co večer užíral strachy z trestu, tak si raději koupil odpustek a už se může v klidu dívat na televizní noviny a Ordinaci.

Podobné lidi potkávám neustále, také v příbuzenstvu jich máme dost a naše komunikace probíhá obvykle stylem, že se bojí NĚČEHO. Čehokoliv, co by mu/jí mohli udělat, ale sami neumí ani specifikovat, co by jim jako mělo hrozit. Jsme fakt zvláštní pronárod: zbabělci shrbeně žmoulající čepici, závistivé udavačské krysy a hrdinové až když je po boji...  :x
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil

Jenom se zeptám - proč jste ty dvě stovky nehodil do koše rovnou ?

Ale protože je zjevně jako většina Čechů předposraný z vrchnosti, ty tři a půl měsíce se večer co večer užíral strachy z trestu, tak si raději koupil odpustek a už se může v klidu dívat na televizní noviny a Ordinaci.


Protože v televizních novinách jen mluví o represi pirátů, dluzích, exekucích a lidském neštěstí. Dnes jsou informace velmi dostupnou věcí, takže by stačilo místo sledování zpráv a následně Ordinace, ten čas investovat do vzdělávání. Stačí být jen ochoten googlit a UMĚT si vytáhnout informace jaké chci a ne jaká mi servírují média.

Tedy hlavně lenost a pohodlnost. Protože bránit se, chce to čas a nějakou tu aktivitu. Pro někoho je jednodušší zadat do online bankingu pár čísel a za pár minut je vše vyřešeno.
A hlavně mít tu odvahu něco udělat. A už zase se vracím k té lenosti, někdo zvídavější se třeba zeptá příbuzných či někde kamarádů v hospodě. Jenže ti nic třeba neví nebo podají polopravdy a nebo řeknou raději "zaplať to". A tím je po všem.
V TV Nova vám účinnou obranu neřeknou, protože ti lidi by to dělali. Raději dají zprávu o tom, jak řidiči udávají mrtvé a vyjádření ministerstva dopravy, že to budou řešit.
A sváteční řidiči či neřidiči tomu zatleskají.

IP zaznamenána

blacksun

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

děkuji za detailní rozbor mé osobnosti. Jen několik chyb, televizní noviny nesleduji už asi 10 let, na ordinaci nekoukám, Otázky Václava Hlodavce mne vytáčejí do nepříčetnosti, proto také nesleduji. Myslím si, že většina věcí co dělám trochu odporuje jakési předposranosti, protože tak jak jednám se státní samosprávou asi většina z vás nejedná. Nicméně zatím jsem měl jen co dočinění s kriminální a hospodářskou policií, dopravní přestupky se mi nějak vyhýbají, i když je to poněkud zajímavé. Na STK zásadně nejezdím - nevidím důvod, moje vozidlo je spolehlivé a nemá žádné technické závady. Dálniční známku nekupuji, zdá se mi její existence neetická - dálnice jsou postavené z části z peněz mých, mého otce, mého děda atd. Proč bych měl ještě platit za známku? Rychlostními limity se hlavu nelámu, jezdím, jak uznám za bezpečné já.
 Víkendový řidič moc nejsem, do nedávna jsem dojížděl do práce 200km, v rámci svého povolání řídím vozidla i nad 12t hmotnosti, ale nevidím důvod, proč bych měl dělat profesní přezkoušení, které je beztak fraška.

 Z mého pohledu je zaplacení 200 kč v pohodě, na druhou stranu, pokud by výzva přišla mě za moje vozidlo (což je nesmysl, protože nemám na sebe žádné vozidlo registrováno - co je státu do toho jestli mam auto, pračku, .... , slovy ministra financí SORRY JAKO) nezaplatil bych ani 1kč, ale jelikož výzva přišla majiteli auta, mému VIP zákazníkovi, který ji obratem zaplatil, tak jako cokoliv, včetně faktur, ne ve splatnosti, ale v okamžiku, kdy faktura přijde - kolik z vás má takového zákazníka? Chtěli by jste ho nasrat kvůli 200 Kč?
 Až mě zastaví s vozidly, které běžně provozuji, určitě případ dotáhnu do úplného konce a doufám, že tady najdu radu a prosím, pokud budu věc řešit jinak, než si představujete, nesuďte mě, jestliže mě neznáte. A ano 200 Kč beru jako poloviční vítězství a myslete si o tom co chcete.

Děkuji všem, kteří se snažili svojí radou pomoci a neberte to, že jsem si něco udělal po svém, jako neúctu k Vaší radě, jen už jsem prostě takový a někdy si tu věc musím prostě udělat po svém, ale vždy každou radu promyslím a často se jí řídím celou, nebo alespoň z části. Nebo ji využiji příště.
IP zaznamenána

blacksun

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Ještě je docela vtipný, že mě hodnotí ti, kteří mi ani nepomáhali :D, tak možná příště.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil

blacksun> Oni se kolegové patrně nechali unést a mírně překročili hranici vkusu. Na druhou stranu, všichni zde přítomní se snaží pomáhat ve svém volném čase bez nároku na jakoukoli odměnu, tak je demotivující, když nováček (není myšleno nijak pejorativně) na dobře míněné rady nedá a předčasně kapituluje.

Pokud to berete jako půlwin, gratuluji. Jen je škoda, že jste si na tom banálním přestupku neprošel všechny možnosti boje. V tomto případě o mnoho nešlo a nakonec to dopadlo velmi nízkou částkou. V případě závažnějšího průseru (kdy půjde třeba o papíry) Vám mohou levně nabytelné zkušenosti chybět.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil

@blacksun: Vaším přístupem k podávání informací na fóru (raději méně, než-li více) jste zařídil, že několik dobrovolníků Vám zbytečně věnovalo čas, který mohli využít lépe. Pak se nedivte otráveným reakcím. Podívejte se, kolik lidí reagovalo, každý z nich musel věnovat čas a soustředění na Vaše příspěvky a na příspěvky předchozích dobrovolníků a přemítat, zda mají čím přispět do mlýna. Dohromady jsou to hodiny, někteří z přispěvatelů jsou špičkovými advokáty, jiní přetížení špičkoví manažeři či majitelé firem; přesto se pokouší předat své poznatky a zkušenosti dalším. Z pohledu mého jste tento čas Vy ohodnotil pod 200 Kč.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 190
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

@enzym
Rada zdarma byva tou nejdrazsi pro toho kdo ji poskytl, a nejmene cenenou pro toho, kdo ji prijima.

Bezna ovce nema sanci vyhodnotit pricinne souvislosti, ta jen utekla z ohrady, kde po ni sli ovcaci(porazka, oholeni...) do mist kde jsou potencialne vlci. Ovcaci naznacili, ze jde je o malicko vlny k oholeni na ousku a nejde o porazku. Ovecka vyhodnotila rizika a poslusne se zaradila zpet do stada.

Btw:
Mozna je to dobry duvod se zamyslet, jak nazazeny koncept funguje. Bylo nasazeno forum - z principu je to vsichni mluvi a vsichni poslouchaji(pokud chteji).
Coz i v beznem zivote asi neni nejlepsi formou - na namesti resit sve problemy s pravnikem, soudnim znalcem, kde vicemene kazdy muze poslouchat, je tam bezny ruch...

Nejake lepsi reseni nez forum v tuto chvili nemam, ale necem malem ve smyslu FAQ uz pracuji, coz bude sice jen mala zmena, ale treba usetri cas.
« Poslední změna: 09 Února 2017, 09:36:15 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil

Já jsem se setkal s názorem, že jakmile zaplatíte jednou, tak příště ta částka bude třeba 500 Kč.  ;)
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil

to je správně, při stanovení pokuty se zohlednuje i minulost
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil

Tzv. "určená částka" není pokuta. A může být libovolná.
IP zaznamenána