30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7

Autor Téma: [LOST] Zadržený ŘP, policista tvrdil že jsem řídil a donutil mě podepsat spis  (Přečteno 45930 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

no, kdybych ten první přiznal a ten druhý skoušel zatloukat tak by poté na kraji projednávali opět oba dva ? to by ten první neuzavřeli ?
No jenže tím si nepomůžete. Jednak to společné řízení je mandatorní (srov. § 57 PřesZ), takže i když jeden skutek přiznáte a o další budete chtít bojovat, bude to pořád projednáváno jako celek. Navíc i kdyby se vám to nějak povedlo rozdělit, tak si opět spíš uškodíte (když nevyhrajete, tak se vám pak pokuty sečtou).
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Zajímala by mě docela sazba za trestný čin jestli bych něco platil nebo bych dostal "jen" podmínku. nad 10ng je to trestný čin

To jste vzal prosim kde? Ja vidim 2 ng.
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2014-41

4 Tdo 194/2013 - 96ng / 3 roky bez RP

Za popsané jednání byla obviněná L. T. odsouzena podle § 337 odst. 1 tr. zákoníku za použití § 43 odst. 1 tr. zákoníku k úhrnnému trestu odnětí svobody v trvání dvanácti měsíců a podle § 81 odst. 1 tr. zákoníku a § 82 odst. 1 tr. zákoníku jí byl výkon uloženého trestu odnětí svobody podmíněně odložen na zkušební dobu v trvání tří let. Podle § 73 odst. 1 tr. zákoníku byl obviněné dále uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel všeho druhu v trvání tří let.
« Poslední změna: 20 Srpna 2016, 03:48:34 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

fu: 2 ng/ml jsou podle nařízení vlády hranicí přestupku (podobně jako třeba těch 0,24 % u alkoholu). Exaktní hranice pro TČ právním předpisem stanovena není, nicméně velmi dobře se ujalo usnesení NS ze dne 15. 9. 2015, sp. zn. 7 Tdo 979/2015, kde je de facto stanovena hranice 10 ng/ml. Je to takové pěkné kulaté číslo, že lze očekávat, že se to postupně uchytí podobně jako to 1 ‰ u chlastu, které už proniklo i do všeobecného právního povědomí (přitom také není žádným předpisem stanoveno).
« Poslední změna: 20 Srpna 2016, 04:07:18 od hh »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil

Rekapitulace zakladatele vlákna z pohledu snad nezaujatého pozorovatele.

Co vidí úředník
- řídil stroj bez RZ, ač je tato přidělena a s sebou nevezl ani papíry od stroje
- řídil v době, kdy má zadržen ŘP za předchozí prohřešek (který je zatím díky benevolenci úředníka kvalifikován jako přestupek)
- má propadlý OP a pas patrně nemá či jest rovněž propadlý
Citace
protože mi propadla občanka a neměl jsem si ho jak vyzvednout

Co lze vyčíst z vlákna
- tvrdí, že nikdy nejezdil pod vlivem, přesto že mu v minulém prohřešku zjistili nezanedbatelné množství THC 45ng/ml
Citace
Drogy za volant nepatří s tím souhlasím a sám jsem zhulený nikdy nejezdil.
Možná to máme chápat doslova (=volant nejsou řídítka)
- na téměř neutrální poznámky o "huličích" reaguje tak, že by si zasloužil jako reakci hluboké mlčení, nikoli další diskuzi či dokonce fundované rady
- zdá se mi, že pro stromy nevidí les; upíná se k jednotlivostem, který by snad šly nějak samostatně po částech řešit, ale celek vypadá úplně jinak, než jednotlivosti (pouhý můj dojem, za kterým nijak vehementně nestojím)
- důvody, proč při druhém přestupku nešel na krev, mi přijdou hodně slabé, spíše mi to přijde jako výmluvy ve srovnání s hrozící sankcí. Ale budiž, ve stresu se naseká obrovské množství chyb a racio moc nefunguje.

Sakra dobře si rozmyslete, jakou roli na úřadě sehrajete. Pokud se pokusíte o totéž, co jste předvedl zde, úředník možná přestane být benevolentní a posune spis na jiný level.
« Poslední změna: 20 Srpna 2016, 06:09:57 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

georg

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil

K tomu co napsal enzym .. Jestli ti připadne označení feťák apod jako téměř neutrální poznámka o huličích, tak já nevím .. ono je to decela funny že fu mě nějdříve ve svém prvním příspěvku nazval smažkou a fetkou, ale pak reedit.Jestli je urážení mé osoby neutrální poznámka o huličích tak potom jsem měl mlčet ... Já alespon normálně vyjádřil svůj názor(bez urážek). Vaše uštěpačné poznámky jste si také mohl ušetřit a k dané problematice mi příliš nepomohli.To že mi naměří zvýšené množství thc v krvi přece automaricky znamená že jsem byl pod vlivem že ? :D už jste jak ti policajti. Nemíním se s nikým na úřadě dohadovat o tom jestli jsem byl pod vlivem nebo nebyl .. já vím že jsem přímo zhulený nebyl a vám nebo úřadům bych to stejně nevymluvil, protože je pro vás směrodatný čísílko co stojí na spise stejně tak jako pro ně ... Důvod proč jsem sem psal byla rada .. né chytré řeči moralistů o tom jak jsem byl hrozně pod vlivem a jejich uštěpačné poznámky a urážky.Nechci se s nikým dohadovat, takže prosím k tématu.
« Poslední změna: 20 Srpna 2016, 09:32:14 od georg »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

No nemyslím si že by měl úřad pravomoc řešit přestupky které spadají do kategorie trestných činů. Podle mě by to dopadlo jako s tou blokovou pokutu za červenou na přejezdu která byla zrušená, i kdyby úřad rozhodl jakkoliv, "někdo" by jim to potom shodil ze stolu a bylo by to odesláno na soud. Domnívám se že to je jako kdyby úřad řešil řidiče co měl 3 promile. Dle mého názoru ať pán motorkář už hlavně nic nedělá a sežene si peníze a někoho kdo ho bude zastupovat. Jinak tvrzení že je vám milejší podmínka od soudu než přestupek nemůžete myslet vážně.
IP zaznamenána

georg

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil

Milejší by mi byla za předpokladu, že bych neplatil tu obrovskou sumu. Pokud tedy nemá pravomoc tohle řešit, tak je trochu zvláštní, že mi přišlo oznámení o dvou přestupcích a ne oznámení o přestupku a trestném činu. Achjo takovou dobu jezdím a nikdy žádnej problém ať už autem nebo na motorce(tím nemyslím fichtla) a teď takový sračky kvůli SPZ
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Vy ale musíte preferovat pravej opak, radši vyšší pokutu (úřad bude rád, o to jim jde) a co nejmírnější důsledky pro vás.

Myslím že ty sračky nemáte kvůli RZ, nebo jste i obviněn z toho že jste jel bez RZ? To je taky pěknej průser. Tipuji že jste mladík s dredama na hlavě, což je pro PaChy magnet a jistota že buď nadejcháte nebo budou nějaký drogy. Mám taky kamaráda co hulí ve velkym ale nikdy mu nedali testy na drogy, asi protože jezdí ve služebním novém autě a velice slušně oblečen.
IP zaznamenána

georg

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil

Tak kdybych měl připevněnou SPZ nejspíš by mě ani nestavěli. Dredy nemám, jsem obyčejný kluk. Oni hlavně ani ty nový auta neberou, pokud jim nadáte závdavek(například vypnutá světla). Jezdil jsem se starým 3kovým golfem a stavěli mě co chvíli(prostě mají v oblibě ty starý auta kontrolovat jestli mají vše v pořádku) ale pokaždé mi dávali jen dýchnout a nikdy žádný problém.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

Milejší by mi byla za předpokladu, že bych neplatil tu obrovskou sumu. Pokud tedy nemá pravomoc tohle řešit, tak je trochu zvláštní, že mi přišlo oznámení o dvou přestupcích a ne oznámení o přestupku a trestném činu.
Ano, je to zvláštní, proto vám taky radím toho využít, než si toho někdo všimne. I kdyby tam měli něco, co vylučuje stíhat to jako TČ (neumím si moc představit co, ale neviděl jsem spis a nejsem věštírna), tak to mají minimálně blbě kvalifikované, protože je-li prokázáno řízení s zmiňovanou hodnotou, tak to jako přestupek nemohlo být § 125c(1)(b), ale § 125c(1)(c).

Obrovské pálce se pravděpodobně nevyhnete. Možná by se agresivním vedením řízení povedlo něco zpochybnit a nějaké ty dílčí skutky smáznout, ale stejně by tam něco zbylo a ve finále to vyšlo podobně, jako kdybyste to prostě akceptoval. Jen by se to dalo celé zdržet. Na druhou stranu, jakýkoliv odpor znamená riziko zahájení trestního stíhání (aniž byste si nějak zvlášť pomohl v tom přestupkovém zbytku).

Citace
Achjo takovou dobu jezdím a nikdy žádnej problém ať už autem nebo na motorce(tím nemyslím fichtla) a teď takový sračky kvůli SPZ
Sračky nemáte kvůli chybějící RZ, ale kvůli tomu hulení. Ale pokud přijmu váš pohled, že to hulení je úplně v pohodě, nikdy jste žádný problém neměl atd. atd., a jen jste na sebe tou chybějící tabulkou blbě upozornil, tak mi tedy hlava nebere, proč jste si po 14 dnech dal repete ... ale vlastně nic, beru zpět, vy tyhle rady nepotřebujete, omlouvám se vám velice za chytré řeši moralisty, slibuji, že už se to nebude opakovat.

Myslím že ty sračky nemáte kvůli RZ, nebo jste i obviněn z toho že jste jel bez RZ? To je taky pěknej průser.
Opět anomálie, dle sdělení obvinění ty chybějící značky zatím kvalifikují jako zbytkový přestupek § 125c(1)(k), přičemž to jednoznačně naplňuje speciální skutkovou podstatu § 125c(1)(a)(1), za což je sazba 5000-10000 a zákaz 6-12 měsíců. Buď je úředník retardovaný a neví to (a v průběhu řízení to třeba ještě překvalifikuje), nebo to prostě bral jako nepodstatné, protože řešit se stejně budou primárně ty závažnější věci. O důvod víc se v tom moc nerýpat.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

jo jinak to vyfocený předvolání anonymizujte, je tam vidět RZ, ty místa a časy kde a kdy, a ty jména tam...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

ale nevím ejstli vůbec může propadnout motocykl na papírech
Proč by nemohl? Sice netuším, co to přesně znamená „na papírech“, ale pokud věc je ve vašem vlastnictví a byla použita ke spáchání TČ, tak lze propadnutí věci jako vedlejší trest uložit.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

Vzhledem k tomu, že jde o živý a navíc poměrně závažný případ, přesunul jsem do neveřejné části, abychom tu zbytečně neradili i úředníkům. Také jsem anonymizoval předvolání. --HH
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil

hh> "na papírech" bude patrně znamenat, že motocykl je přihlášený, je k němu TP a RZ.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

Číkus: Otázka byla řečnická. Vím, co tím asi tazatel myslel, ovšem v takovém případě jeho otázka nedává smysl. Znamená-li „na papírech“ standardní zákonný stav, tak mi není jasné, jak by to mohlo nečemu zabránit, takhle stát opravdu nefunguje (Pane obžalovaný, sice jste svoji tchýni zavraždil, ale protože pistole, kterou jste k tomu použil, byla legálně držená a řádně registrovaná, tak vám ji samozřejmě nesebereme ...)
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7