30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 7

Autor Téma: [LOST] Zadržený ŘP, policista tvrdil že jsem řídil a donutil mě podepsat spis  (Přečteno 45736 krát)

georg

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil

Dobrý den, mám problém s jednáním policie a chtěl bych se zeptat jestli by šlo ještě nějak uhrát že jsem vozidlo neřídil. Jel jsem natankovat asi 500m daleko do vedlejší vesnice a u benzínky stála schovaná neznačená hlídka státních(bílá ochcávka). Sice jsem je viděl, ale projel jsem kolem nich ( na jawa 50 mustang se všemy platnýmy doklady psaný na mě, ale s chybějící spz). V klidu jsem zastavil na čerpací stanici a natankoval, chtěl jsem jít zaplatit a v té chvíli vedle mě zastavilo auto vyskočil policajt a ať mu ukážu doklady od vozidla.Zeptal jsem se ho z jakého důvodu, když jsem neřídil a on, že mě má na přední kameře a už mě táhnul bokem a ať mu ukážu doklady od vozidla.Řekl jsem mu že žádné doklady u sebe nemám a že řidičák mi byl zadržen cca měsic zpět za thc načež mi dali test na alkohol(negativní) a poté lízací test na návykové látky, který odnesl pryč a ani mi neukázal výsledek a poté tvrdil že byl pozitivní na cannabis.Testy na krev jsem poté odmítl.(Naposledy jsem kouřil marihuanu před jízdou někdy kolem 11hodiny dopoledne a chytili mě až v 7 večer, jsem každodenní uživatel a vyšší hranici bych měl v krvi i kdybych 24hodin nekouřil.(koncentrace thc v krevním séru z předchozího odběru krve 45ng/ml).Policista mě poté donutil napsat do protokolu že jsem testy na krev odmítl a podepsat se, ačkoliv jsem mu několikrát řekl že se nechci ani vyjadřovat ani mu to nepodepíšu.(nepustil by mě z místa).moc děkuji za jakoukoli radu, po víkendu jdu na úřad.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Posral jsem všechno co jsem mohl, zachraňte mě...  :x
IP zaznamenána

georg

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil

Vím, že jsem si to dost posral sám svou neznalostí, měl jsem hned odejít a vůbec jsem se s ním neměl bavit, ale to že bych šel na testy krve by mi moc nepomohlo ta hranice by tam byla tak jako tak vyšší a akorát bych zbytečně platil dalších 1200 navíc za testy a už tak mě jako studenta bez příjmů dost straší představa, že bych měl platit 50tis+
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Už teď lze konstatovat, že to smrdí průserem a to tak, že fest.

Ale určitě stojí za to se pokusit alespoň minimalizovat škody. A když bude dobrá konstalace, možná by se i dalo vyhrát.

Kdy se ten incident stal? Úřad Vás tedy předvolal na "po víkendu"? Písemně a doporučeně? Máte k tomu nějaké dokumenty?

Co se týče zadrženého ŘP za THC: Byl ŘP pouze zadržen, nebo už i nabyl právní moci zákaz řízení? V jakém stádiu vůbec je ten předchozí problém?

Stihl jste tedy zajet na benzínku, natankovat a až poté se ukázala fízlkára? Jak dlouho tak cca tankujete do Mustanga? Otázkou je, zda jste skutečně byl po celou dobu v záběru kamery. Kde se to stalo? Kde byla Oktávka a na které benzínce (a u kterého stojanu) jste tankoval?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Vím, že jsem si to dost posral sám svou neznalostí, měl jsem hned odejít a vůbec jsem se s ním neměl bavit, ale to že bych šel na testy krve by mi moc nepomohlo ta hranice by tam byla tak jako tak vyšší a akorát bych zbytečně platil dalších 1200 navíc za testy a už tak mě jako studenta bez příjmů dost straší představa, že bych měl platit 50tis+

Pokuta nema spodni hranici (viz US), je treba posuzovat dle moznosti, pokud jste bez prijmu a nemajetny, asi by stalo o to pozadat o obhajce.
Pak me prekvapuje, jak nemajetny k internetu prisel - asi mamanci.
Pokusit se benga opustit,  nedoporucuji, to by mohl byt dalsi pruser.
Me strasi predstava, ze kolem deti jezdi nahuleny student na motorce - pokud fichtla je mozne takto pojmenovat.

Priste si nechte zlamat vsechny prsty, nez podepisete a vse nahravejte, fetkam  se moc neverit u soudu a uradech nechce.

update: a jak rikate rizeni pod vlivem aktivni latky? Nezhuleny? Urcite to lze prirovnat ke zbytkovemu alkoholu.
http://www.cspatologie.cz/docs/625-s-fulltext.pdf

Nedokazi urcit mnozstvi aktivni latky v krvi, ale pokud v 11 dam brko, ten den uz nesednu za riditka. Vy pisete 45ng a limit je 2ng.
Asi by to chtelo trochu sebereflexe a popisoval jsem, jak se na to budou divat soud/urady.

Proti prilezitostnym konzumentum nic nemam, ale vy pisete, hulim kazdy den.

K fetce, http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/fetovani, jste uzivatel drog, tedy jste fetka.
« Poslední změna: 20 Srpna 2016, 01:17:40 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

georg

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil

Zhulený nikdy neřídím !!! Pokéždé když mě stavěli tak mi naměřili pouze zbytkové množství ale pod vlivem jsem nebyl! a jestli si myslíte že lidi co kouří trávu jsou fetky tak by si to chtělo sehnat nějaké informace(ale to sem nepatří a nechci se tu s nikým hádat, každý ať si udělá vlastní obrázek). Jezdím 4 roky a nikdy jsem neměl žádný problém ani nehodu, jsem slušný řidič a nehodlám na silnici ohrožovat sebe ani nikoho dalšího.
IP zaznamenána

georg

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil

Všechno mi přišlo v jednom. projel jsem kolem nich, natankoval,netankoval jsem déle než minutu a najednou vedle mě zastavili bez majáků bez ničeho. V příloze fotka místa, pokud měli zapnutou kameru, určitě nemohli natočit můj příjezd k pumpě, jen to jak jsem projel nic víc. Otázkou je, jestli si nemůžou stáhnout záznam z kamer na benzíně. V době, kdy jsem řídil podruhé, jsem měl rozhodnutí o tom, že nesmím řídit. 24.8. mám jít na ústní jednání o obou přestupcích.
« Poslední změna: 21 Srpna 2016, 12:51:03 od hh »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Ufff.

Ten přiložený dopis Vám byl doručen kdy (předpokládám že byl doporučený)? To to tedy začínáte řešit hodně na poslední chvíli.

Obávám se, že z místa, kde byla Oktávka je vcelku pěkný ničím nerušený výhled na celou trasu jízdy až ke stojanu (Street View).

Fízl byl v autě sám, nebo jich tam bylo víc?

Ohledně toho dřívějšího přestupku je v plánu také nějaká snaha, nebo to už necháváte být? To by byla škoda!

Pokud to správně chápu, tak Vás předvolávají k projednání obou přestupků, tedy ten první zatím nebyl pravomocně rozhodnut, takže k zákazu řízení zatím nemohlo dojít (tím lépe, alespoň to není maření úředního výkonu).

Tohle je tak na hodně dobrého právníka (nebo minimálně na kolegy z fóra, kteří jsou zkušenější než já). Každopádně mé doporučení zní: Dostavte se na ústní jednání, krom pozdravu nic neříkejte, nic nepodepisujte, nechte si vyhotovit kompletní kopii spisu (vč. případného videa, pokud je součástí spisu) a nechte si určit lhůtu pro seznámení se spisem.
IP zaznamenána

georg

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil

Vím, že jsem si to dost posral sám svou neznalostí, měl jsem hned odejít a vůbec jsem se s ním neměl bavit, ale to že bych šel na testy krve by mi moc nepomohlo ta hranice by tam byla tak jako tak vyšší a akorát bych zbytečně platil dalších 1200 navíc za testy a už tak mě jako studenta bez příjmů dost straší představa, že bych měl platit 50tis+

Pokuta nema spodni hranici (viz US), je treba posuzovat dle moznosti, pokud jste bez prijmu a nemajetny, asi by stalo o to pozadat o obhajce.
Pak me prekvapuje, jak nemajetny k internetu prisel - asi mamanci.
Pokusit se benga opustit,  nedoporucuji, to by mohl byt dalsi pruser.
Me strasi predstava, ze kolem deti jezdi nahuleny student na motorce - pokud fichtla je mozne takto pojmenovat.

Priste si nechte zlamat vsechny prsty, nez podepisete a vse nahravejte, fetkam  se moc neverit u soudu a uradech nechce.

update: a jak rikate rizeni pod vlivem aktivni latky? Nezhuleny? Urcite to lze prirovnat ke zbytkovemu alkoholu.
http://www.cspatologie.cz/docs/625-s-fulltext.pdf

Nedokazi urcit mnozstvi aktivni latky v krvi, ale pokud v 11 dam brko, ten den uz nesednu za riditka.
Asi by to chtelo trochu sebereflexe a popisoval jsem, jak se na to budou divat soud/urady.
Proti prilezitostnim konzumentum nic nemam, ale vy pisete, hulim kazdy den.

K fetce, http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/fetovani, jste uzivatel drog, tedy jste fetka.

Takže podle toho co jste napsal, tak když pijete kafe, tak jste vlastně taky feťák, protože kofein je v podstatě také droga akorát, že není zakázaná ;) Takže pokud by jste to bral takto, tak je feťák téměř každý protože i povolené drogy jsou stále drogy.To, že společnost označila marihuanu v minulém století jako zakázanou drogu je věc druhá a podívejte se třeba na příklad Colorada, ale nebudu přesvědčovat o opaku někoho kdo si myslí, že lidi co kouří trávu jsou feťáci, stejně to nemá smysl a vy si dál budete mluvit to svoje a já taky :). a pokud si zahulím v 11 tak to se na mě nezlobte, ale v 7 večer mě to opravdu nebude nijak ovlivňovat, když změna vnímání mi vydrží cca 30min max.Ano thc možná v krvi mít budu, ale ovlivňovat mě po takové době nebude a kdo to nezkusil tomu se to ani vysvětlit nedá :) když mi policajt co náhodou přišel po službě do kanceláře tvrdil ať se na sebe podívám, že jsem úplně hyperaktivní a podobný kecy :D vždyť samy neví co to vlastně dělá ... a k alkoholu se to určitě přirovnat nedá, alkohol se odbourává z krve mnohem rychleji ... ten samý den jsem v 1 hodinu vypil půllitr rumu a večer jsem již nenadýchal ani ťuk což se o trávě kterou jsem si zahulil v 11 hodin (byt minimální množství a nic silného)říct nedá.Ta se z těla jen tak rychle neodbourá.Když mám v sobě zbytkový alkohol cítím to na sobě, ale permanentně zvýšenou hladinu v thc v krvi opravdu nepociťuji a i kdybych 24 hodin nehulil, tak mi stejně v krvi naměří vyšší než hraniční hodnotu. Nemám rád, když lidé co o tom vědí minimum označují huliče jako "fetky". Feťák je ten co si něco píchá do žil, nebo šňupe apod.,ale určitě ne kuřák marihuany :)
IP zaznamenána

georg

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil

No doručen mi prakticky ani nebyl, protože mi propadla občanka a neměl jsem si ho jak vyzvednout, takže jsem byl na úřadě, aby mi ten dopis aspoň vytiskla, abych věděl co v něm stojí.

Myslím si že v místě kde stála mohla snímat maximálně vedlejší silnici před sebou,jestli vůbec, na tom obrázku je úhel i umístění auta trochu skreslený. ale jistě to nevím.Byly dva jinak bych se s ním vůbec nebavil.

Ten první přestupek jsem snad ani řešit nechtěl, ani vlastně nevím jak bych to řešil, když mi byla naměřena 3 a půl x větší hodnota než je hranice pro trestný čin 45ng je opravdu hodně když nad 10ng je to trestný čin a to jsem v době kdy mě brali zhulený nebyl.

No přišel mi předtím akorát dopis o zadržení řp, že nesmím řídit a potom vyrozumění že přibrali znalce k posouzení množství thc v krvi a ted tento dopis.
« Poslední změna: 20 Srpna 2016, 01:34:53 od georg »
IP zaznamenána

georg

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil

Když stáli někde v těchhle místech, tak nemohli mít na té kameře snad ani tu vedlejší silnici, pokud by nějaký záznam vůbec existoval.
« Poslední změna: 20 Srpna 2016, 01:41:41 od georg »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

georg:
Co citi uzivatel drog je nepodstatne, podstatne, jak se projevuje/reaguje.
Lecebne ucinky marianky nezpochybnuji. Policejni zatahy na obchody prodavajici truhliky neschvaluji, ale jsem proti rizeni pod vlivem, jaka je bezpecna hladina patrne neni jasne.
Stejne jako u alkoholu to je individualni, a stejne tak je rozdil mezi alkoholikem a prilezitostnym konzumentem, obdobne 1x kafe za ty-/den, nebo 10 kav denne.

Prectete si ten odborny clanek:
Například v kontrolované studii s 37 dobrovolníky – kuřáky marihuany, abstinujícímipod dohledem v uzavřené jednotce 24 až 48 hodin,  nebyl THC po této době detekován v krevním séru pouze u 22 osob, THC do výše 2 ng/ml byl zjištěn u 10 osob a THC v rozmezí 2,2 až 6,4 ng/ml byl zjištěn u 5 osob (6). Naproti tomu při kontrolované abstinenci v jiné studii (7) byl THC v krvi chronických kuřáků detekován ještě po 7 dnech abstinence v rozmezí od limitu detekce do 5,5 ng/ml (n=18).
Konzumace konopných drog u  řidičů asociuje zvýšená bezpečnostní rizika v dopravě. Bylo doloženo, že častá konzumace konopných drog má za následek zhoršení neurokognitivních funkcí a  častější výskyt psychotických reakcí (8, 9). Neurokognitivní zhoršení u chroniků může přetrvávat řadu dní i během kontrolované abstinence (9). Navíc u fatálních případů bylo zjištěno, že THC může přetrvávat v  mozkové tkáni, i  když už THC není prokazatelný v krvi (10).

Az mi najdete podobne nasledky na mozek u bezne konzumace kofeinu (obsahuji ho i fazole), muzete me oslovovat fetko.
 




« Poslední změna: 20 Srpna 2016, 01:44:26 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

georg

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil

georg:
Co citi uzivatel drog je nepodstatne, podstatne, jak se projevuje/reaguje.
Lecebne ucinky marianky nezpochybnuji. Policejni zatahy na obchody prodavajici truhliky neschvaluji, ale jsem proti rizeni pod vlivem, jaka je bezpecna hladina patrne neni jasne.
Stejne jako u alkoholu to je individualni, a stejne tak je rozdil mezi alkoholikem a prilezitostnym konzumentem, obdobne 1x kafe za ty-/den, nebo 10 kav denne.

Prectete si ten odborny clanek:
Například v kontrolované studii s 37 dobrovolníky – kuřáky marihuany, abstinujícímipod dohledem v uzavřené jednotce 24 až 48 hodin,  nebyl THC po této době detekován v krevním séru pouze u 22 osob, THC do výše 2 ng/ml byl zjištěn u 10 osob a THC v rozmezí 2,2 až 6,4 ng/ml byl zjištěn u 5 osob (6). Naproti tomu při kontrolované abstinenci v jiné studii (7) byl THC v krvi chronických kuřáků detekován ještě po 7 dnech abstinence v rozmezí od limitu detekce do 5,5 ng/ml (n=18).
Konzumace konopných drog u  řidičů asociuje zvýšená bezpečnostní rizika v dopravě. Bylo doloženo, že častá konzumace konopných drog má za následek zhoršení neurokognitivních funkcí a  častější výskyt psychotických reakcí (8, 9). Neurokognitivní zhoršení u chroniků může přetrvávat řadu dní i během kontrolované abstinence (9). Navíc u fatálních případů bylo zjištěno, že THC může přetrvávat v  mozkové tkáni, i  když už THC není prokazatelný v krvi (10).

Az mi najdete podobne nasledky na mozek u bezne konzumace kofeinu (obsahuji ho i fazole), muzete me oslovovat fetko.

Takže mi chcete říct, že když se mi zhorší jako chronickému kuřáku marihuany neurokognitivní funkce, tak že mě to nějak ovlivní v provozu ? To pak jako nerozeznám značky,nepoznám světla na semaforu, nebo přehlédnu dítě na přechodu ? :D Bohužel o žádné studii, která by zkoumala míru ovlivnění u chronických kuřáků jsem zatím neslyšel. Ale každému snad musí být jasné, že když někdo bude hulit pravidelně každý den, tak ho to bude ovlivňovat daleko méně, protože je už jakýmsi způsobem navyklý.Drogy za volant nepatří s tím souhlasím a sám jsem zhulený nikdy nejezdil. Ale když si zahulím někdy dopoledne a ten "stav" mi vydrží cca půl hodiny tak nevidím důvod proč bych večer nemohl řídit, když už 7 hodin zhulený nebudu a nějaká pernamentně snížená neurokognitivní funkce mě vůbec nemusí zajímat, protože to není věc která by mě přímo ovliňovala v provozu.(za předpokladu že nemám iq 60 a autoškolu jsem nedělal na 10x protože jsem si nebyl schopný zapamatovat značky a pár zákonů ..
« Poslední změna: 20 Srpna 2016, 02:16:24 od georg »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Vážený, nejdřív mi dovolte glosovat to vaše kejhání potrefené husy v reakci na dobře míněné rady, že byste možná mohl svůj přístup lehce přehodnoti. Osobně je mi úplně jedno, zda si budete říkat fetka, hulič, nebo třeba řidič pohodář, ale řídit s 45 ng/ml THC v krvi fakt v pohodě není, ani kdyby řízené vozidlo byla koloběžka.

Pokud oddělím ten první případ (kde jste byl evidentně totálně sjetý) a ten druhý, kde jste si údajně dal špeka před 8 hodinami, tak jaksi nechápu, proč s tou krví jste to neudělal přesně opačně. Racionálně uvažující nezhulenec by totiž tu zkoušku odmítnul v tom prvním případě (kde z toho smrděl a pořád smrdí TČ) a naopak by se jí podrobil v tom druhém, pokud tedy trváte na tom, že to s váma nic nedělá (srov. http://www.dobrevtipy.cz/sauna-2/). Ono totiž to, co zůstává dlouho v krvi, jsou metabolity, které se ještě dělí na aktivní a pasivní, nicméně naše legislativa je k huličům velmi benevolentní a pro ovlivnění trávou se za relevantní bere jen a pouze hladina THC (delta-9-tetrahydrocannabinolu) v krvi. Dokonce i ty aktivní metabolity se neuvažujou. Takže pokud to s váma fakt nic nedělalo, tak by z krve nic hrozného nevylezlo a hrozící sankce by byla poloviční.

Dále mi dovolte pozvednout obočí nad tím lamentováním nad tím, jak jako chudý student máte problém. Možná vám to nedochází, ale ty prachy nejsou zas až tak zásadní - navíc vzhledem k beneficiu společného řízení z toho všeho velmi pravděpodobně vyjdete s maximální taxou za nejvážnější z těch přestupků, což je to odmítnutí vyšetření, tedy 50k pokutu a 2 roky zákaz (s možností po roce žádat o upuštění od zbytku), a ty ostatní v principu můžete pustit z hlavy. Pokud tedy mezitím tomu úředníkovi nedocvakne, že řešit 45 ng/ml jako přestupek je poněkud úlet.

V tom druhém případě by se normálně dala kásně hrát klasická hra na zatloukanou - na motorce přijel někdo jiný a ať se PČR a úřad snaží prokázat nade vší pochybnost, že jste to byl vy. Jenže tady bych spíš doporučil, dokud je vám úřad takto příznivě nakloněn, natvrdo naběhnout na ÚJ a udělat maximum pro to, abyste panu úředníkovi co nejvíc zjednodušil práci, tedy všechno přiznat, všeho hrozně litovat, nechat si uložit společnou sankci (nejlépe příkazem vydaným hned po konci jednání) a pak to nechat nabýt právní moci, aby to vytvořilo překážku rei iudicatae a znemožnilo dodatečné odstíhání toho prvního zhulení jako tresného činu.

Následně bych vám doporučil toho fichtla prodat nebo shodit ze skály, protože když se na něm znovu necháte chytit, tak už to trestný čin bude (určitě mařena, a velmi pravděpodobně opět v souběhu s § 274). Takže místo toho dohadování se o tom, v jakém stavu jsou vaše neurokognitivní funkce, byste si možná měl nějak dopředu zjistit, jak si opatřit hulení, až budete v lochu.
« Poslední změna: 20 Srpna 2016, 02:17:10 od hh »
IP zaznamenána

georg

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil

Vážený, nejdřív mi dovolte glosovat to vaše kejhání potrefené husy v reakci na dobře míněné rady, že byste možná mohl svůj přístup lehce přehodnoti. Osobně je mi úplně jedno, zda si budete říkat fetka, hulič, nebo třeba řidič pohodář, ale řídit s 45 ng/ml THC v krvi fakt v pohodě není, ani kdyby řízené vozidlo byla koloběžka.

Pokud oddělím ten první případ (kde jste byl evidentně totálně sjetý) a ten druhý, kde jste si údajně dal špeka před 8 hodinami, tak jaksi nechápu, proč s tou krví jste to neudělal přesně opačně. Racionálně uvažující nezhulenec by totiž tu zkoušku odmítnul v tom prvním případě (kde z toho smrděl a pořád smrdí TČ) a naopak by se jí podrobil v tom druhém, pokud tedy trváte na tom, že to s váma nic nedělá (srov. http://www.dobrevtipy.cz/sauna-2/). Ono totiž to, co zůstává dlouho v krvi, jsou metabolity, které se ještě dělí na aktivní a pasivní, nicméně naše legislativa je k huličům velmi benevolentní a pro ovlivnění trávou se za relevantní bere jen a pouze hladina THC (delta-9-tetrahydrocannabinolu) v krvi. Dokonce i ty aktivní metabolity se neuvažujou. Takže pokud to s váma fakt nic nedělalo, tak by z krve nic hrozného nevylezlo a hrozící sankce by byla poloviční.

Dále mi dovolte pozvednout obočí nad tím lamentováním nad tím, jak jako chudý student máte problém. Možná vám to nedochází, ale ty prachy nejsou zas až tak zásadní - navíc vzhledem k beneficiu společného řízení z toho všeho velmi pravděpodobně vyjdete s maximální taxou za nejvážnější z těch přestupků, což je to odmítnutí vyšetření, tedy 50k pokutu a 2 roky zákaz (s možností po roce žádat o upuštění od zbytku), a ty ostatní v principu můžete pustit z hlavy. Pokud tedy mezitím tomu úředníkovi nedocvakne, že řešit 45 ng/ml jako přestupek je poněkud úlet.

V tom druhém případě by se normálně dala kásně hrát klasická hra na zatloukanou - na motorce přijel někdo jiný a ať se PČR a úřad snaží prokázat nade vší pochybnost, že jste to byl vy. Jenže tady bych spíš doporučil, dokud je vám úřad takto příznivě nakloněn, natvrdo naběhnout na ÚJ a udělat maximum pro to, abyste panu úředníkovi co nejvíc zjednodušil práci, tedy všechno přiznat, všeho hrozně litovat, nechat si uložit společnou sankci (nejlépe příkazem vydaným hned po konci jednání) a pak to nechat nabýt právní moci, aby to vytvořilo překážku rei iudicatae a znemožnilo dodatečné odstíhání toho prvního zhulení jako tresného činu.

Následně bych vám doporučil toho fichtla prodat nebo shodit ze skály, protože když se na něm znovu necháte chytit, tak už to trestný čin bude (určitě mařena, a velmi pravděpodobně opět v souběhu s § 274). Takže místo toho dohadování se o tom, v jakém stavu jsou vaše neurokognitivní funkce, byste si možná měl nějak dopředu zjistit, jak si opatřit hulení, až budete v lochu.

Každé dobře míněné rady si vážím, ale tady se místo k věcným komentářům spíše schyluje k tomu, jaký jsem hrozný feťák a jak sjetý řídím ... přitom už asi po 10té říkám že ani jednou jsem přímo zhulený nebyl .... Místo rýpání bych spíše ocenil věcné komentáře. Poprvé jsem krevní testy neodmítl proto, protože jsem za celé 4 roky neměl jediný problém, ikdyž jsem jezdil každý den .. Bylo to pro mě nové a neměl jsem v tu chvíli vůbec žádné informace a také jsem si nemyslel, že po tak dlouhé době mi naměří tak vysokou hladinu ... Ve druhém případě jsem neměl ani toho špeka měl jsem max 3 skla.Testy jsem testy odmítl z důvodů : odvezli by mě 20 km daleko na fízlárnu tam by mě vysadili před vchodem a zdar můžeš jít pěšky nezajímá nás jak se dostaneš zpět, zadruhé jsem nechtěl platit opět 1200 za krevní testy za 3. by ty krevní testy dopadly stejně jako v první případě, takže by bylo úplně zbytečné strácet s nimi čas, a taky jsem už chtěl konečně domů. Nelamentuju, chtěl jsem jen poradit .. kdybych věděl že místo věcných komentářů mě budete akorát kritizovat za trávu, nemusel jsem sem ani psát .. Navíc podle novely je pokuta za zbytkové thc v krvi 25 - 50 takže ono by to bylo v podstatě jedno za co ji pak dostanu, pokud se to nesčítá.

Kdybych nebral ohledy na lidi ve vesnici, tak jsem na tom originále vůbec nejezdil, fichtl je schovaný v garáži a dokud nebudu mít zase papíry, tak tam i zůstane .. jenže já blbec nechtěl dělat rachot ze závoďákem na kterým by mě nikdy nechytili.

Otázkou je jestli bych tu pokutu musel zaplatit i kdyby to byl trestný čin. Popravdě bych radši dostal podmínku a nic neplatil, jak dostat třeba 75 tyček pokud by za ty 2 přestupky byla pokuta zvlášť, bohužel vůbec nevím jak to je.
« Poslední změna: 20 Srpna 2016, 02:50:23 od georg »
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 7