30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7

Autor Téma: [LOST] Zadržený ŘP, policista tvrdil že jsem řídil a donutil mě podepsat spis  (Přečteno 45870 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

georg>O úhel až tak nejde, spíše o místo. ve finále ani není důležitý videozáznam, ale to, že fízlové mohli vidět z toho místa a jsou dva, takže si to dosvědčí.

U prvního přestupku je prokázáno, že jste skutečně řídil? Počkal bych na to, co bude ve spisu. Co bylo v tom dopisu za předchozí přestupek?

Plán X: Nemohlo to být náhodou tak, že jste jel jako spolujezdec a řidič po zastavení u stojanu musel akutně utíkat na WC? Vás (spolujezdce) tam mezi tím nechal natankovat a než se vrátil, otravovali Vás fízlové?

fu> Ač bych osobně asi (také) řadil i uživatele trávy mezi feťáky a nemusím je, ještě méně mám rád fízly a v konfliktu "feťák X fízl" se zastanu "feťáka" (schválně v uvozovkách). A co se týče kofeinu, věřím tomu, že kdyby bylo možné za kofein pokutovat, objeví se mnoho "seriózních" výzkumů o tom, jak kofein strašně zvyšuje riziko nehody.

georg> Chcete tady radu, tak se držte tématu, ty zbytečné výpady k ničemu nevedou, jen znepřehledňují diskusi.

edit: Ještě jedna věc: Ten dopis sice "prakticky doručen nebyl" ale jak to je v reálu? Byl doručen fikcí? Je někde potvrzeno (Vaším podpisem), že jste si tu kopii převzal?

« Poslední změna: 20 Srpna 2016, 02:28:01 od Číkus »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil

Každé dobře míněné rady si vážím, ale tady se místo k věcným komentářům spíše schyluje k tomu, jaký jsem hrozný feťák a jak sjetý řídím ... přitom už asi po 10té říkám že ani jednou jsem přímo zhulený nebyl ....
Technická - když reagujete na poslední příspěvek, zbytečně necitujte.

K věci - v tom mém příspěvku dobře míněné rady jsou - jít na nařízené jednání a všechno přijmout, protože těch 50 litrů a zákaz je v dané situaci neuvěřitelně příznivé řešení (buďte rád, že to není řešeno jako trestný čin, buďte rád, že se vám to sešlo takto společně, kdyby to úřad řešil postupně, tak to máte 3x dražší).

A tu pohádku, jak s 45 ng/ml v krvi nejste zhulený, vyprávějte někde jinde. Já vás nesoudím (ostatně to bych vám tady ani neradil), ale pitomce ze mě prosím nedělejte.
« Poslední změna: 20 Srpna 2016, 02:31:14 od hh »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

fu> Ač bych osobně asi (také) řadil i uživatele trávy mezi feťáky a nemusím je, ještě méně mám rád fízly a v konfliktu "feťák X fízl" se zastanu "feťáka" (schválně v uvozovkách). A co se týče kofeinu, věřím tomu, že kdyby bylo možné za kofein pokutovat, objeví se mnoho "seriózních" výzkumů o tom, jak kofein strašně zvyšuje riziko nehody.
Je mi jedno jestli huli, jestli je fetak - evidetne mu to oznaceni vadi. Fetaka vnimam, jako stav mysli - dam si dnes jedno nebo 10 kav, pivko nebo 10 piv, praska jednou za cas, nebo denne. Prvni je bezna konzumace, druha je zavislost. Proti marenam nic nemam, pokud pouzivaji jeste hlavu maji dost rozumu ten den neridit.

K tomu, jak z nas dela nekdo pitomce (ja treba nemel presnejsi predstavu kolik, a jak dlouho ma clovek v krvi):
Hladiny THC v séru za 30 minut po jointu byly u obou skupin velmi individuálně variabilní s velkým rozptylem hodnot (1-23 ng/ml u  rekreačních a  6-49 ng/ml u  chronických uživatelů).
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil

Každé dobře míněné rady si vážím, ale tady se místo k věcným komentářům spíše schyluje k tomu, jaký jsem hrozný feťák a jak sjetý řídím ... přitom už asi po 10té říkám že ani jednou jsem přímo zhulený nebyl .... Poprvé jsem krevní testy neodmítl proto, protože jsem za celé 4 roky neměl jediný problém, ikdyž jsem jezdil každý den .. Bylo to pro mě nové a neměl jsem v tu chvíli vůbec žádné informace a také jsem si nemyslel, že po tak dlouhé době mi naměří tak vysokou hladinu ... Ve druhém případě jsem neměl ani toho špeka měl jsem max 3 skla.Testy jsem testy odmítl z důvodů : odvezli by mě 20 km daleko na fízlárnu tam by mě vysadili před vchodem a zdar můžeš jít pěšky nezajímá nás jak se dostaneš zpět, zadruhé jsem nechtěl platit opět 1200 za krevní testy za 3. by ty krevní testy dopadly stejně jako v první případě, takže by bylo úplně zbytečné strácet s nimi čas, a taky jsem už chtěl konečně domů. Nelamentuju, chtěl jsem jen poradit .. kdybych věděl že místo věcných komentářů mě budete akorát kritizovat za trávu, nemusel jsem sem ani psát .. Navíc podle novely je pokuta za zbytkové thc v krvi 25 - 50 takže ono by to bylo v podstatě jedno za co ji pak dostanu, pokud se to nesčítá.

Kdybych nebral ohledy na lidi ve vesnici, tak jsem na tom originále vůbec nejezdil, fichtl je schovaný v garáži a dokud nebudu mít zase papíry, tak tam i zůstane .. jenže já blbec nechtěl dělat rachot ze závoďákem na kterým by mě nikdy nechytili.
Diskusi formou postupné editace minulých příspěvků nezvládám, tak jestli stojíte o nějaké věcné rady ohledně probíhajících správních řízení, když jsme si tedy už vyříkali, že jste v zásadě vzorný řidič a dávat vám rady do života je nošením dříví do lesa, laskavě prosím reagujte normálně na konec diskuse.

Nevím, podle jaké novely je za THC 25-50k, já v aktuálně platném a účinném ZPPK vidím, že § 125c(1)(b) má sazbu 2500 až 20000 Kč, zákaz od půl do jednoho roku a 7 bodů. Takto už to je beze změny řadu let. O zpřísnění MD uvažuje v rámci chystané velké novely, ale ta je od finální verze ještě velmi daleko (a kdo ví kdy a jestli bude).

Nesčítá se to jen proto, že jsou na úřadě líní a taky asi čekali na ten posudek. Kdyby stihli zahájit řízení za ten první případ dřív, než jste spáchal ten druhý, tak už by se to sčítalo.
IP zaznamenána

georg

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil

georg>O úhel až tak nejde, spíše o místo. ve finále ani není důležitý videozáznam, ale to, že fízlové mohli vidět z toho místa a jsou dva, takže si to dosvědčí.

U prvního přestupku je prokázáno, že jste skutečně řídil? Počkal bych na to, co bude ve spisu. Co bylo v tom dopisu za předchozí přestupek?

Plán X: Nemohlo to být náhodou tak, že jste jel jako spolujezdec a řidič po zastavení u stojanu musel akutně utíkat na WC? Vás (spolujezdce) tam mezi tím nechal natankovat a než se vrátil, otravovali Vás fízlové?

fu> Ač bych osobně asi (také) řadil i uživatele trávy mezi feťáky a nemusím je, ještě méně mám rád fízly a v konfliktu "feťák X fízl" se zastanu "feťáka" (schválně v uvozovkách). A co se týče kofeinu, věřím tomu, že kdyby bylo možné za kofein pokutovat, objeví se mnoho "seriózních" výzkumů o tom, jak kofein strašně zvyšuje riziko nehody.

georg> Chcete tady radu, tak se držte tématu, ty zbytečné výpady k ničemu nevedou, jen znepřehledňují diskusi.

edit: Ještě jedna věc: Ten dopis sice "prakticky doručen nebyl" ale jak to je v reálu? Byl doručen fikcí? Je někde potvrzeno (Vaším podpisem), že jste si tu kopii převzal?


neměl bych důvod nikoho konfrontovat kdyby neměl potřebu rýpnout si, nebo mě neoznačoval za feťáka, ale k věci ...

U prvního případu si myslím na 100% že nemám šanci prokázat opak. Mají video přímo z fízlárny kde se mě ptá na nejrůznější otázky včetně toho jestli je toho můj test atd .. a žádný jiný dopis jsem zatím nedostal kromě oznámení o přestupku.

K tomu dopisu někde jsem se jí tam podepsal že jsem to převzal.

Jinak z nikoho blbce nedělám !! Opravdu jsem bezprosředně předtím nehulil a ani jsem nebyl zhulený ... nevím proč bych měl někomu lhát do diskuze .. nejste fízl ...
« Poslední změna: 20 Srpna 2016, 03:04:12 od georg »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

Pro rekapitulaci:

Za první přestupek hrozí pokuta 2500 Kč až 20000 Kč, zákaz řízení na 6 - 12 měsíců, 7 bodů. *)

Za druhý přestupek hrozí pokuta 25000 Kč až 50000 Kč, zákaz řízení na 12 - 24 měsíců, 7 bodů.

To není úplně příjemná startovní pozice.

*) A to za předpokladu, že to nepřeklopí na trestný čin. Nemám přehled, jak vysoké jsou uvedené dávky THC.
IP zaznamenána

georg

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil

Pro rekapitulaci:

Za první přestupek hrozí pokuta 2500 Kč až 20000 Kč, zákaz řízení na 6 - 12 měsíců, 7 bodů. *)

Za druhý přestupek hrozí pokuta 25000 Kč až 50000 Kč, zákaz řízení na 12 - 24 měsíců, 7 bodů.

To není úplně příjemná startovní pozice.

*) A to za předpokladu, že to nepřeklopí na trestný čin. Nemám přehled, jak vysoké jsou uvedené dávky THC.

Zajímala by mě docela sazba za trestný čin jestli bych něco platil nebo bych dostal "jen" podmínku. nad 10ng je to trestný čin
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil

Otázkou je jestli bych tu pokutu musel zaplatit i kdyby to byl trestný čin. Popravdě bych radši dostal podmínku a nic neplatil, jak dostat třeba 75 tyček pokud by za ty 2 přestupky byla pokuta zvlášť, bohužel vůbec nevím jak to je.
Naposledy si vyzobávám nový odstavec z vyeditovaného starého přípěvku, příště už vám na to po peču (viz předchozí post).

Ano, v trestním řízení byste pravděpodobně dostal podmínku, pokud by to byl první zářez (ovšem ta hodnota je vysoká, otázka je, co by o vás napsal do posudku psychiatr, úplně bych na mírný trest nespoléhal). I když nemáte-li větší majetek ani příjmy, vysoký peněžitý trest byste určitě nedostal. Ovšem ty další přestupky by se stejně dojely v rámci přestupkového řízení (protože faktická konzumpce podle § 66(2) PřesZ zde nepřichází v úvahu). Takže ve výsledku byste měl podmínku a zákaz za tu první věc a 50k pokutu a zákaz za tu druhou.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

georg> Chtělo by to znát více věcí ohledně toho prvního přestupku. Ideálně úplně všechno (kde Vás zastavili a jak, co se dělo před tím, co se dělo potom a všechno ostatní). To video skutečně mají a je součástí spisu? To pravděpodobně ani nemůžete vědět.

OK, považujme tedy předvolání za doručené. Jen je škoda (jak jsem už psal), že to řešíte na poslední chvíli.

Myslíte, že zvládnete být tvrdý a v rámci jednání jen a pouze vyžádat kopii kompletního spisu a termín pro vyjádření?

Samozřejmě je zde i řešení sklopit uši a tvářit se zkroušeně, ale i tato varianta bude pravděpodobně velice drahá.
IP zaznamenána

georg

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil

Určitě by nebyl problém zajistit jen pouze spisový materiál.Otázkou je jestli to pak trochu nenamíchne toho ouřadu za stolem že to protahuji.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil

Zajímala by mě docela sazba za trestný čin jestli bych něco platil nebo bych dostal "jen" podmínku. nad 10ng je to trestný čin
Zákonná sazba je 0 až rok odnětí svobody, peněžitý trest a zákaz. V reálu záleží hodně na soudci, na tom, jaký uděláte dojem, jak vyjdou posudky atp. Jistý je zákaz, zde patrně spíš delší (tak cca 2 roky). Dostat NEPO za první přečin je naopak velmi nepravděpodobné, takže by to bylo něco jako 6 měsíců s podmínkou na 18-36. Peněžitý trest za TČ nemajetkové povahy soudy moc nedávají, zejména je-li zjevné, že je pachatel nemajetný, ale v nějaké výchovné výši jej nelze vyloučit. Také nelze vyloučit např. ani propadnutí věci (motorky).
IP zaznamenána

georg

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil

tak to vůbec to radši těch 50 než mýho veteránka :D ale nevím ejstli vůbec může propadnout motocykl na papírech
« Poslední změna: 20 Srpna 2016, 03:27:33 od georg »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil

Určitě by nebyl problém zajistit jen pouze spisový materiál.Otázkou je jestli to pak trochu nenamíchne toho ouřadu za stolem že to protahuji.
Ten úředník je váš člověk, podle toho předvolání je ten případ opravdu řešen těžce nestandardně ve vás prospěch. Jestli ho naserete nebo ne je úplně jedno, protože je zcela vyloučené, že by se vám to nějak celé povedlo vyhrát bez využití opravných prostředků, o kterých rozhoduje kraj, a jakmile se to poprvé dostane kraji, tak si tam zcela jistě všimnou, že minimálně jeden z těch dílčích skutků neměl být řešen jako přestupek, a jste v prdeli.

Takže mi zkuste věřit, já obvykle kapitulaci neradím, ale tady je to výhra. Dokonce když budete dostatečně pokorný a poukážete na své majetkové poměry, třeba to ani nebude za těch plných 50k.
IP zaznamenána

georg

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil

no, kdybych ten první přiznal a ten druhý skoušel zatloukat tak by poté na kraji projednávali opět oba dva ? to by ten první neuzavřeli ?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

georg> Tipl bych si, že úředník už je "namíchnutý" dost. Ono se mu skoro není co divit, pokud nějaký "feťák" (z jeho pohledu a PROSÍM nekomentovat dále) jede na motorce bez RZ a po odebrání řidičáku si to dá za ani ne měsíc znova, tak to umí (úředníka) minimálně nazlobit. Tedy požadovat kopii spisu a lhůtu na nastudování a vyjádření už bych nepovažoval za problematickou věc.
« Poslední změna: 20 Srpna 2016, 03:39:23 od Číkus »
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 7