30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Parkování na chodníku před vlastní garáží  (Přečteno 33549 krát)

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #30 kdy: 24 Dubna 2017, 13:33:07 »

Jsem přesvědčen, že konec lhůty pro nahlédnutí do spisu (co to je?) je také koncem lhůty pro vyjádření se k podkladům pro vydání rozhodnutí, ač Vám to tam takto polopaticky nenapsali. A že si od té doby sami sobě stanovují 30 dnů na vydání rozhodnutí, je vlastně fuk.
Mám dojem, že se Vás snaží zmást, buď schválně, nebo jsou sami zmatení.
Jakou že jste měl tedy nakonec lhůtu na seznámení se s podklady pro vydání? Kdy Vám bylo doručeno to o seznámení se do 28.4.?

Podle správního řádu můžete do spisu nahlížet i kdykoliv poté (i po vydání rozhodnutí).

Pošlete tedy vlastní vyjádření a žádost o doplnění důkazů dne 28.4.
Když to nejprve vložíte sem, rád si ji přečtu. (Ale jsem nezkušený pirát.)
« Poslední změna: 24 Dubna 2017, 13:35:28 od mrfelix »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #31 kdy: 24 Dubna 2017, 14:31:31 »

Výzva věcně obsahuje jediné - stanoví vám termín, do kdy můžete učinit ve věci finální vyjádření. Garantuje se tím férový proces - úřad už má shromážděny podklady, provedeny důkazy atp. a vy v této fázi ještě před vydáním rozhodnutí můžete reagovat. Zamezí se tím tomu, že se účastník o nějakém podkladu dozví poprvé až z rozhodnutí. Formálně je to zakotveno v § 36(3) SprŘ.

Konkrétní výzva je, jak už to bývá, lehce matoucí a tendenční. Především, právo seznámit se s podklady se v drtivé většině případů bude překrývat s právem nahlížet do spisu (situace, že by existovalo něco, z čeho bude rozhodnutí vycházet, a zároveň to není součástí spisu a k realizaci daného práva by tak SO musel poskytnout nějakou nadstandardní součinnost, budou, mohou-li vůbec nastat, velmi výjimečné). No a právo nahlížet do spisu máte kdykoliv a jeho realizace je jen věcí přiměřeného postupu (na obou stranách), rozhodně nelze podmiňovat předchozí telefonickou domluvou či omezit na nějakou fázi řízení. Na druhou stranu, mírně upravené formulaci, že telefonická domluva/rezervace termínu je vhodná, doporučuje se apod. by nebylo co vytknout.

Pokud jde o lhůty, tak lhůta určená pro vyjádření je závazná v tom smyslu, že do té doby by SO neměl rozhodnutí vydat, protože by tím výše zmíněné právo zmařil. Dále je to na něm, přičemž patrně sám sobě připomíná obecnou 30denní pořádkovou lhůtu. Ovšem i k vyjádření zaslanému po lhůtě by úřad měl přihlédnout, pokud již mezitím rozhodnutí nevydal.

Nicméně to jsou procesní základy, které zde jsou řešeny do zblbnutí. Ve vašem případě má vlákno již 3 stránky, ale zatím jsme se nedozvěděli nic k věci, tj. např. čím konkrétně SO prokazuje, že šlo o chodník, resp. co vlastně kromě formální vaty je obsahem spisu. Čekáte-li nějaké rady ohledně toho vyjádření, tak bez uvedených informací to nepůjde. Chcete-li jen poradit, zda něco poslat hned nebo až v odvolání, tak to záleží na obsahu, ale obecně námitky k věci či skutkovému stavu je výhodnější namítat před rozhodnutím, vady procesního či formálního charakteru až v odvolání (a spíše si k jejich pozdějšímu uplatnění vytvořit podmínky, než na ně upozorňovat).
« Poslední změna: 24 Dubna 2017, 14:33:30 od hh »
IP zaznamenána

pikoslav

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #32 kdy: 26 Dubna 2017, 16:24:57 »

Děkuji, mám hotové Vyjádření  a návrh na provedení důkazů podle ust. §36 odst.3 zák. č.500/2004Sb., správního řádu. Dám si pozor a podám to poslední den lhůty pro nahlížení do spisu před vydáním rozhodnutí. Šlo mi především o to, zda do tohoto vyjádření dávat toto:
 "Dále žádám o jednoznačné prokázání správního orgánu, že v případě nutného zastavení před garáží se jedná jednoznačně o chodník, na kterém vozidlo stálo. Předmětný pozemek v místě nutného zastavení vozidla slouží především jako nájezd do garáže, čemuž nasvědčuje i stavební úprava-snížení obrubníků v místě vjezdu. "
nebo si to šetřit do odvolání, abych jim vlastně neporadil a oni to nedoložili příslušným rozhodnutím a mě to v odvolání nechybělo ;). Do spisu půjdu až zítra, ale předpokládám, že si nedali žádnou práci a že tam o tomto nic není.
IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #33 kdy: 26 Dubna 2017, 17:09:13 »

Já to nevím, zda "je to chodník?" namítat už teď. Každopádně ta vaše věta se mi nelíbí vůbec.

Psal bych: "Žádám o doplnění důkazu, že místo, v němž se (datum, čas) nacházelo vozidlo, je chodníkem." Nepoužít slovo "stálo".

Místa ležící mimo pozemní komunikaci se běžně napojují přes "chodníkový přejezd", tedy tak, že se při najíždění do nich přejíždí chodník, což ale nijak chodník neruší ani nepřerušuje. Aspoň podle ČSN norem určené pro projektování místních komunikací. Takže spekulace nájezd=nechodník se mi nelíbí.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #34 kdy: 26 Dubna 2017, 20:13:16 »

Matně tuším, co se mezi vámi a orgánem odehrálo a byť máte pravděpodobně všechno připraveno, zkusím nadhodit ještě jednu teorii - co když jste vozidlo z garáže vytlačil? Formálně jste tedy nebyl řidič (nebylo koho napráskat) a jako provozovatel jste se ani nedopustil správního deliktu, neboť s vozidlem žádný řidič přestupek nespáchal?
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #35 kdy: 27 Dubna 2017, 01:35:32 »

Uff.... nějaký spolubydlící zvedl klacek ze země a vozidlo odjelo z garáže ven.. Být správním orgánem, ocenil bych kreativitu majitele vozidla a nerýpal se v tom, ale já jsem člověk hravý, po ponězech nelačnící.
IP zaznamenána

pikoslav

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #36 kdy: 27 Dubna 2017, 21:17:23 »

Matně tuším, co se mezi vámi a orgánem odehrálo a byť máte pravděpodobně všechno připraveno, zkusím nadhodit ještě jednu teorii - co když jste vozidlo z garáže vytlačil? Formálně jste tedy nebyl řidič (nebylo koho napráskat) a jako provozovatel jste se ani nedopustil správního deliktu, neboť s vozidlem žádný řidič přestupek nespáchal?
Uff.... nějaký spolubydlící zvedl klacek ze země a vozidlo odjelo z garáže ven.. Být správním orgánem, ocenil bych kreativitu majitele vozidla a nerýpal se v tom, ale já jsem člověk hravý, po ponězech nelačnící.

Děkuji za další skvělé nápady, bohužel garáž je strmý sjezd dolů, takže vytlačit nelze, to by musel vytáhnout traktor :-)

Já to nevím, zda "je to chodník?" namítat už teď. Každopádně ta vaše věta se mi nelíbí vůbec.

Psal bych: "Žádám o doplnění důkazu, že místo, v němž se (datum, čas) nacházelo vozidlo, je chodníkem." Nepoužít slovo "stálo".

Místa ležící mimo pozemní komunikaci se běžně napojují přes "chodníkový přejezd", tedy tak, že se při najíždění do nich přejíždí chodník, což ale nijak chodník neruší ani nepřerušuje. Aspoň podle ČSN norem určené pro projektování místních komunikací. Takže spekulace nájezd=nechodník se mi nelíbí.

Děkuji za připomínku, určitě opravím a prosím, jestli někdo další poradí, zda "je to chodník" namítat nyní nebo šetřit do odvolání.
« Poslední změna: 27 Dubna 2017, 21:19:13 od pikoslav »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #37 kdy: 27 Dubna 2017, 21:28:08 »

Ten chodník bych si nechal do odvolání. Třeba si to ouřada zjistí sám.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #38 kdy: 28 Dubna 2017, 01:03:51 »

co když jste vozidlo z garáže vytlačil? Formálně jste tedy nebyl řidič
Co je to za nesmysl? I kdybyste vůz vytlačil silou mysli, tak jste ten kdo mu udával směr a pohyb... kdo jiný než vy by měl být řidič? Když za jízdy pustíte volant, také přestanete být řidič?

Uff.... nějaký spolubydlící zvedl klacek ze země a vozidlo odjelo z garáže ven..
Hmm... riskujete flastr za nezabezpečení vozidla.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #39 kdy: 28 Dubna 2017, 01:06:15 »

Tlačit auto mu úřad nezakázal. Já bych tedy řekl, že osoba tlačící vozidlo není řidičem. (ale ani chodcem, pokud se nejedná o motocykl do 50 ccm)

edit: Když se opřu o nezabržděné vozidlo a to se pohne, jsem řidičem? To abych si dával po cestě z hospody pozor. :-)
« Poslední změna: 28 Dubna 2017, 01:08:37 od Číkus »
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #40 kdy: 28 Dubna 2017, 04:09:58 »

A co když tlačíte vozidlo s kamarády, budou najednou vozidlo řídit 3 lidi?
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #41 kdy: 28 Dubna 2017, 08:02:26 »

Aby úřad náhodou nezapojil mozkové myšlení a nedošel k závěru, že jeden tlačil u levých předních dveří a točil volantem, voilá - řidič...
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #42 kdy: 28 Dubna 2017, 19:53:19 »

PVS: Přečtěte si ten rozsudek NS. Po jeho předhození může SO zapojovat mozkové myšlení jak chce, bude mu to prd platné.

Směr, kterým jste vozidlo tlačil, udávat nemusíte: stačí argumentace, že jste ho tam dotlačil - jestli to bylo ze silnice, nebo jste rambo a dotlačil jste ho tam zboku nebo z garáže je detail, který na podstatě věci (že ve vozidle nebyl řidič) nic nemění.
« Poslední změna: 28 Dubna 2017, 19:56:32 od IZS »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #43 kdy: 28 Dubna 2017, 19:55:04 »

A proč on? Vozidlo tam dotlačili dva kolemjdoucí, kterých se na jméno neptal. Byl rád, že mu pomohli.
IP zaznamenána

pikoslav

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží ODVOLÁNÍ
« Odpověď #44 kdy: 04 Června 2017, 22:14:53 »

Dobrý večer, tak dorazilo Rozhodnutí, návrh na výslech svědka neakceptován. Mám hotové odvolání, prosím o laskavé shlédnutí, jestli jsem tam neudělal nějakou závažnou chybu. Chtěl bych to podat co nejdříve, sice mi to do schránky hodili až 30.5.2017, ale v poučení se píše:"Jestliže si adresát uložené písemnosti ve lhůtě do 10 dnů nevyzvedne, považuje se za doručenou posledním dnem této lhůty. SO podal dopis na poštu 12.5.2017, to je na razítku. Teď nevím, jestli se 15 dnů počítá od data na razítku pošty nebo od data z lístečku o nezastižení adresáta. Děkuji za rady.
IP zaznamenána