30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Parkování na chodníku před vlastní garáží  (Přečteno 33560 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #15 kdy: 05 Dubna 2016, 10:24:49 »

[...]Neprozřetelně vypuštěné kecy může orgán proti obviněnému úspěšně použít pouze s vydatnou pomocí obviněného, který resignuje na svou obranu. Důkaz výslechem úředníka, který v řízení rozhoduje nebo je jeho kolegou, o rozhovoru ke kterému nejsou další svědci, je skutečně dostatečným a postačujícím ke zničení každého pyráta. Ale jen v představách pana hh.
No, sice bych vám mohl vysvětlit, jak to s těmi neprocesními poznatky ve správním řízení je a jaké limity má jejich využití z jedné či druhé strany, ale víte co, rád vám nechám vaše představy, které zcela jistě jsou lepší než ty moje. Orel much nelapá.
« Poslední změna: 05 Dubna 2016, 23:33:46 od hh »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #16 kdy: 05 Dubna 2016, 10:45:31 »

@ViktorN to bude nějaká mýlka ne? Copak na odpustkový dopis se reaguje jinak než udáním řidiče/zaplacením/ignorací?

Samozřejmě, byl to omyl, jenž vznikl psaním o něco pomalejším, než bylo myšlení. Na odpustkový dopis napráskat sebe a pak na následně doručený příkaz podat včas odpor.
Ale rozhodně zajít pro kopii spisu, anonymizovat a dát to sem. A už se s úředníkem nebavit ani o tom, jaké je zrovna počasí. Viz předchozí příspěvek od „hh“!!! Úředníci jsou ochotni a schopni použít proti sprostému podezřelému naprosto cokoliv…
IP zaznamenána

pikoslav

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #17 kdy: 05 Dubna 2016, 21:11:32 »

pikoslave, máte záznam z jednání? Pokud ne, pak jděte nahlédnout do spisu a ofoťte to. Jejich fotky, záznam a pod. Pak to zanonymizujte a vyvěste tady jako přílohu. Podíváme se na to, co jste jim vlastně na sebe řekl.
Žádné jednání nebylo ani záznam, jen jsem se šel nezávazně zeptat, zjistit, co vědí, ukázali mi fotky, ale nic víc. Až mi to v dalším kroku dají, tak to sem vyvěsím.
To se mi valně nelíbí. Píšete, že je mu 80+ a chcete ho použít jako štít?
Ne, určitě ho nechci použít jako štít, vše je v plné koordinaci, jak tu někdo psal, děda je velmi vitální a má radost z takové podvratné činnosti proti byrokratům, policajtům a další pakáži. S chutí se zapojí. Jinak samozřejmě jak mu přijde obsílka, tak uvede, že sice vozidlo dlouhodobě používá, ale zrovna ten týden s ním jezdil Helmut(taky rodinný příslušník) a když ani to nebude stačit, budu jednat za Helmuta já na plnou moc. Je to tak OK?
« Poslední změna: 05 Dubna 2016, 21:14:21 od pikoslav »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #18 kdy: 05 Dubna 2016, 21:51:20 »

Pokud je děda vitální a rád půjde proti úředníkovi, tak tím lépe. Pokud dosvědčí, že si šel pro klíčky od garáže, než sešmajdal dolů, v té tmě si rožnul, pak než se trefil do zámku… proč ne? Proč neudělat starému pánovi radost?
Akorát si ověřte, zda-li může řídit a zda-li má patřičnou bumážku (!!!) od doktora, protože to by pak byla sazba mnohem vyšší a po tom by pak úřady šli jak neBureš po živnostníkách. Tam už je sazba 5000–10000 Kč + pět trestných bodů a zákaz řízení na šest měsíců až jeden rok. Takovouhle trofej by si žádný úředník nenechal ujít…
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #19 kdy: 06 Dubna 2016, 21:10:34 »

Je to tak OK?
Rozhodně jo. Dík za vysvětlení. Dědu pozdravuji.
 Jen bacha, aby se to nějak nezvrtlo, třeba tak, jak naznačuje ViktorN. Dva nezkušení bojovníci mohou udělat víc chyb než jeden.

Pokud se chcete učit a srát orgána, tak bojujte komplikovaně. Pokud se té věci chcete zbavit rychle a elegantně, tak použijte nejjednodušší postup. Mějte na paměti jedno ze základních pravidel: stanete-li se sprostým obviněným, nemáte povinnost cokoli dokazovat. Dokazuje orgán. Vy jenom ukazujete, že orgán důkazy nemá vůbec, nebo jeho legendy ve skutečnosti nic nedokazují. Orgán může kupříkladu tvrdit, že porucha je účelový výmysl, ale měl by to taky dokázat. Orgáni umí různé podrazy, ale až si to tady přečte, tak spíš nic nezkusí.
IP zaznamenána

pikoslav

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #20 kdy: 23 Května 2016, 10:34:46 »

Tak úřad poslal znova naprosto stejný dopis - odpustek se stejným číslem jednacím jen datum se liší. Budu ignorovat stejně jako ten první, jen jsem se chtěl zeptat, zda je to běžné , případně co tím sledují?  Díky.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #21 kdy: 23 Května 2016, 11:05:36 »

Běžné to není, dokonce to ani není zákonné, leda by byl nějaký problém s doručením toho prvního odpustku. Adresát je stejný, opět provozovatel? Doručováno doporučeně do vlastních rukou (vzor obálky dle správního řádu, tzv. typ I.)? Vzato osobně od pošťačky, na poště nebo vhozeno do schránky po uplynutí úložní doby? Nebo ani žádná úložní doba nebyla a rovnou to hodili do schránky (typ III.)?

Pokud úřad zkouší znovu odpustek, tak postupuje nestandardně, ale kromě využití té nabídky se to asi moc proti SO použít nedá. Sleduje tím patrně možnost to uzavřít bez práce. Doporučuji ignoraci a v dalším kole, přijde-li výzva provozovateli k podání vysvětlení, tak buď nějakou obecnou taktiku (viz fórum), nebo tu variantu s dědou (má-li v pořádku řidičák a povinnou prohlídku a je ochoten spolupracovat). Písemně jim stručně popíšete, co se stalo, s návrhem, aby celou věc odložili vzhledem k tomu, že se žádný přestupek nestal, a pro případ, že by přesto chtěli s dědou zahájit správní řízení, jim dodáte plnou moc (klidně ve stejné obálce). Dál už to bude o věcné argumentaci v přestupkovém řízení, případně doplněné nějakými procesními fintami, dle potřeby.

Pokud rovnou po ignoraci zahájí sprdel s provozovatelem, tak máte argument k dobru (turbomodel) a jinak můžete postupovat stejně, navíc bez rizika, že by to mělo na dodatečně udaného řidiče nějaký dopad. Což ale v případě parkování nebude mít tak jako tak.
IP zaznamenána

pikoslav

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #22 kdy: 24 Května 2016, 14:34:52 »

Běžné to není, dokonce to ani není zákonné, leda by byl nějaký problém s doručením toho prvního odpustku. Adresát je stejný, opět provozovatel? Doručováno doporučeně do vlastních rukou (vzor obálky dle správního řádu, tzv. typ I.)? Vzato osobně od pošťačky, na poště nebo vhozeno do schránky po uplynutí úložní doby? Nebo ani žádná úložní doba nebyla a rovnou to hodili do schránky (typ III.)?

Naprosto identický odpustek se stejným adresátem(provozovatelem), jen datum se liší. Doporučeně do vlastních rukou-modrý pruh.
Převzato na poště poslední den úložní doby jako minule.
Budu opět ignorovat a čekat na další rok SO.
IP zaznamenána

pikoslav

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #23 kdy: 18 Října 2016, 21:23:09 »

Od té doby přišel příkaz k platbě,  podán odpor a výsledek zde. Nyní chci podat námitku podjatosti. Lze nějak napadnou provedení důkazů mimo ústní jednání? Žádost o kopii spisu podle infZ byla zamítnuta. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=485.30
« Poslední změna: 18 Října 2016, 21:32:51 od pikoslav »
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #24 kdy: 19 Října 2016, 09:20:40 »

čistě selským rozumem: je to opravdu chodník? V paragrafu chůze (§53) je zakázáno užití chodníku. Pod "užitím" si představím i samotné vjetí na chodník za účelem zajetí do garáže. Takže pokud by to byl chodník (v zákoně nedefinovaný pojem), tak by se legálně do garáže zajet nedalo. Ale možná se pletu a používám s.r. tam kde se bohužel použít nedá.
IP zaznamenána

pikoslav

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #25 kdy: 20 Října 2016, 13:48:48 »

Takže jsem se dostavil v uvedený čas a chtěl podat námitku podjatosti. Úředník, řekl, že tato námitka ho nezajímá, že ji mám podat na podatelně a budou to řešit jiní. On, že pokračuje ve svojí práci, ať již se mnou nebo beze mne. Sdělil mi, že toto není řízení o přestupku, ale o správním deliktu a z toho důvodu není konáno ústní jednání. Prý to není jeho povinnost, proto je to provedení důkazů mimo ústní jednání, u kterého být mohu, ale nemusím. Žádný protokol jsme nesepsali a já odešel na podatelnu podat námitku podjatosti.
Podle §36 odst. správního řádu mám 5 dnů od provedení důkazů mimo ústní jednání, tzn. ode dneška, pak bude ve věci vydáno rozhodnutí.
Tedy mám do 5 dnů písemně oznámit úředníkovi, že předmětné vozidlo parkoval a řídil někdo jiný nebo čekat na vydání rozhodnutí? (Nebo by to neměli vydat do vyřešení námitky podjatosti?)
Díky.
IP zaznamenána

smazany_uzivatel

  • Příspěvků: 0
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #26 kdy: 21 Října 2016, 08:16:23 »

Správní delikt se řeší s provozovatelem vozidla. Řidič je už nezajímá
IP zaznamenána
smazany_uzivatel: autor tohoto prispevku z fora odesel. Jeho prispevky byly v ramci zachovani kontinuity temat presunuty pod tohle univerzalni jmeno.

pikoslav

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #27 kdy: 22 Dubna 2017, 20:34:39 »

Tak vyřešeny všechny podjatosti a došlo poslední lejstro. Ignorovat? Najde se nějaký důvod, proč tam jít nebo čekat na vydání rozhodnutí a pak podat odvolání? Oznámení v příloze.  Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #28 kdy: 23 Dubna 2017, 03:43:12 »

Teď je ten správný čas připravovat žádost o doplnění důkazů. A také třeba vlastní vyjádření pojednávající o tom, jak to celé bylo. Podávalo by se to až na konci lhůty, doporučeně poštou.
A hned poté by byla zřízena datová schránka fyzické osoby.

Je dobré vědět, jaké všechny důkazy mají. To lze zjistit více způsoby.
IP zaznamenána

pikoslav

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku před vlastní garáží
« Odpověď #29 kdy: 24 Dubna 2017, 12:15:49 »

Podávalo by se to až na konci lhůty
Děkuji za odpověď. Na konci lhůty rozuměno té 30-denní lhůty před vydáním rozhodnutí nebo lhůty do 28.4. stanovené k nahlédnutí do spisu?(Toto datum je omylem anonymizováno na příloze)
IP zaznamenána