30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] parkování před vjezdem na pozemek  (Přečteno 5751 krát)

dory

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] parkování před vjezdem na pozemek
« kdy: 19 Března 2018, 22:40:12 »

Dobrý večer,

nikdy jsem neměla potíže s MP ani policií ČR. Nicméně dojíždím do práce do menšího města, kde není v lokalitě, kde pracuji příliš možností parkovat. Celá řada aut tedy parkuje na nezpevněné cestě, která končí vraty. Na vratech není žádná značka nic. Za vraty je zahrada místní nemocnice, do které je vjezd samozřejmě jinde. Tento vjezd není využíván, tedy alespoň ne půl roku, co před ním vidím parkovat auta. Za vraty není ani zpevněná cesta, nic. O žluté čáře na hliněné cestě nemůže být řeč.
Dnes jsem bohužel zaparkovala před vraty (jinde již nebylo místo) a odpoledne zjistila, že mám za stěračem lístek od MP k podání vysvětlení, neboť místní technické služby jednou do roka prořezávaly stromy a do vrat chtěly vjet.
Je vůbec možné se nějak ohradit? Je možné najít v katastru, jestli je to vjezd a pomůže to?
Jak se chovat při podání vysvětlení?
Jinak večer tam opět auta parkovala :-\
Děkuji za rady a odpovědi.


IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:parkování před vjezdem na pozemek
« Odpověď #1 kdy: 19 Března 2018, 22:41:40 »

s policajtama se nebavíme a na fízlárnu nechodíme. Lísteček odvál vítr nebo vzaly děti.
Až přijde nějaký dopis, tak se ozvěte. Mezitím studujte.
IP zaznamenána

dory

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:parkování před vjezdem na pozemek
« Odpověď #2 kdy: 19 Března 2018, 22:45:18 »

s policajtama se nebavíme a na fízlárnu nechodíme. Lísteček odvál vítr nebo vzaly děti.
Až přijde nějaký dopis, tak se ozvěte. Mezitím studujte.

A není to trestné se neozvat?
Jsem poctivka :-[, aby z toho nebyl průšvih a nestál hromadu peněz.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:parkování před vjezdem na pozemek
« Odpověď #3 kdy: 19 Března 2018, 22:50:33 »

Pokud jste poctivka a po naší snaze vám poradit půjdete na fízlárnu zaplatit pokutu tak nás nezdržujte :-)

Jestli se chcete něco naučit, tak jsem vám už poradil a opakovat se neubudu.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:parkování před vjezdem na pozemek
« Odpověď #4 kdy: 19 Března 2018, 23:24:36 »

Tím, že jste se sem přišla poradit, jste udělala první krok k boji za svá práva. To je dobré.

Součástí boje je využívání prostředků pro obhájení Vašich práv – mezi to patří v oprávněných případech i vzdor a odmítnutí nezákonného požadavku policisty nebo úředníka. Může to být z počátku nepříjemné, hlavně když se v problematice neorientujete.

Je to boj. A boj stojí spoustu úsilí. Nikdo z nás tu nemá kouzelnou hůlku, kterou vás vytáhneme z potíží, zatímco budete popíjet kávičku v křesle.

Říkáte, že jste "poctivka", ale zmiňujete "průšvih" a hromadu peněz – z mého pohledu to nevypadá, že byste byla "poctivka", ale spíše že máte strach a nemáte znalosti, nejspíš nevíte, co se děje a co máte dělat. To je pochopitelné.

Na rovinu Vám říkám, že pokud se budete bránit, tak v případě úspěchu nezaplatíte nic, v případě prohry ale zaplatíte 1000 Kč náklady + asi 1000 Kč pokutu. Ale v každém případě tím získáte nedocenitelné zkušenosti a budete o krůček blíž ke správnému chápání základů práva a budete chápat, co se děje.

Pokud ale půjdete na policii, tak možná zaplatíte stovku, možná pět a bude klid. Ale uděláte to několikrát a najednou přijde dopis, že máte odevzdat řidičák, protože jste se vybodovala. A pak bude pozdě s tím něco udělat.

Abych Vás zase lacině nestrašil, šance, že se vybodujete, je dost malá. Ale na druhou stranu Vám nabízíme pomoc s pochpením, jak to funguje, což Vás posílí. Je to ale cesta trnitá. Sám jsem si jí prošel, vlastně stále procházím. Během toho jsem prohrál spoustu řízení, nějaké peníze jsem zaplatil, ale beru to jako poplatek za vzdělání.

Tak to s Vámi zkusíme: Pročtěte si tenhle článek: http://road-fens.cz/fsm-3-2-nereseni-prestupku-s-policii/ je psán tak, aby ho pochopil i laik.
Ostatně celý ten web http://road-fens.cz/ je vhodný k prostudování, doporučuju! Vás se pak ještě týká obsah článku: http://road-fens.cz/fsm-3-nepodani-vysvetleni/
« Poslední změna: 19 Března 2018, 23:34:18 od jakubb »
IP zaznamenána

dory

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:parkování před vjezdem na pozemek
« Odpověď #5 kdy: 19 Března 2018, 23:33:34 »

Tím, že jste se sem přišla poradit, jste udělala první krok k boji za svá práva. To je dobré.

Součástí boje je využívání prostředků pro obhájení Vašich práv – mezi to patří v oprávněných případech i vzdor a odmítnutí nezákonného požadavku policisty nebo úředníka. Může to být z počátku nepříjemné, hlavně když se v problematice neorientujete.

Je to boj. A boj stojí spoustu úsilí. Nikdo z nás tu nemá kouzelnou hůlku, kterou vás vytáhneme z potíží, zatímco budete popíjet kávičku v křesle.

Říkáte, že jste "poctivka", ale zmiňujete "průšvih" a hromadu peněz – z mého pohledu to nevypadá, že byste byla "poctivka", ale spíše že máte strach a nemáte znalosti, nejspíš nevíte, co se děje a co máte dělat. To je pochopitelné.

Na rovinu Vám říkám, že pokud se budete bránit, tak v případě úspěchu nezaplatíte nic, v případě prohry ale zaplatíte 1000 Kč náklady + asi 1000 Kč pokutu. Ale v každém případě tím získáte nedocenitelné zkušenosti a budete o krůček blíž ke správnému chápání základů práva a budete chápat, co se děje.

Pokud ale půjdete na policii, tak možná zaplatíte stovku, možná pět a bude klid. Ale uděláte to několikrát a najednou přijde dopis, že máte odevzdat řidičák, protože jste se vybodovala. A pak bude pozdě s tím něco udělat.

Abych Vás zase lacině nestrašil, šance, že se vybodujete, je dost malá. Ale na druhou stranu Vám nabízíme pomoc s pochpením, jak to funguje, což Vás posílí. Je to ale cesta trnitá. Sám jsem si jí prošel, vlastně stále procházím. Během toho jsem prohrál spoustu řízení, nějaké peníze jsem zaplatil, ale beru to jako poplatek za vzdělání.

Jak píšete, zkušenosti nemám.
Auto je psané na bývalého manžela, nepřijde mi fér ho do toho tahat víc než je nutné.
Vybodování nehrozí - zatím ::)
Uvažuji o tom napsat jim, že odmítám podat vysvětlení. Navíc se zítra musím podívat na ten papírek od MP, neboť ti snad nesmí nikoho vyzývat k podání vysvětlení, ne? Ještě si to musím srovnat v hlavě.
Nicméně děkuji za milou a nenapadající odpověď.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:parkování před vjezdem na pozemek
« Odpověď #6 kdy: 19 Března 2018, 23:51:46 »

Ještě si přečtěte můj předchozí příspěvek, doplnil jsem na konec několik odkazů na užitečné informace.

Auto je psané na bývalého manžela, nepřijde mi fér ho do toho tahat víc než je nutné.

Jezdit cizím autem přináší spoustu mrzení a právě ohledy na vlastníka Vás omezují při rozhodování o postupu vlastní obrany.

V takové situaci je třeba se sama "udat", ovšem nikoliv v rozsahu, "ano, jsem viník, přijímám pokutu", ale "v době údajného spáchání přestupku jsem řídila já a nikdo jiný neměl vůz svěřený". Pokud správní orgán bude mít jistotu, kdo tam parkoval, pak po vašem ex nepůjde.

Ale asi se to bez jeho mírné spolupráce neobejde, pokud chcete mít vyšší šance na obhajobu. Nemá vážně totiž smysl cokoliv v téhle fázi řešit s policií (ani jim říkat, že odmítáte podat vysvětlení – tím si nepomůžete, naopak si tím snadno postavení zhoršíte), ale počkat, až se toho ujme správní orgán. Ten provozovatele vozu vyzve k označení řidiče a on musí udat Vás - to vyřeší jeden dopis, nebo pokud je ochoten dát Vám plnou moc, tak i Vy. Vy se přiznáte (ale pouze jak jsem psal výše) a pak už to bude Vaše hra.

Ale úplně nejdřív bychom měli posoudit, jaké máte šance. Pořiďte fotodokumentaci místa a pošlete nám ji sem. Potřebujeme vidět hranu vozovky po celé délce údajného vjezdu a kus před/za ním, pak dopravní značení v okolí (včetně vodorovného, čáry na silnici), pak detail brány i toho, co je za ní.

Edit: přeškrtnul jsem svůj nesmysl, díky Číkusovi za upozornění. Ano, v uvedené fázi je zastoupení vyloučeno, vůbec mi to nedošlo.
« Poslední změna: 20 Března 2018, 00:23:16 od jakubb »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:parkování před vjezdem na pozemek
« Odpověď #7 kdy: 20 Března 2018, 00:11:00 »

Ten provozovatele vozu vyzve k označení řidiče a on musí udat Vás - to vyřeší jeden dopis, nebo pokud je ochoten dát Vám plnou moc, tak i Vy. Vy se přiznáte (ale pouze jak jsem psal výše) a pak už to bude Vaše hra.
Není možné zplnomocnit k podání vysvětlení.

V ostatním plus mínus souhlas.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:parkování před vjezdem na pozemek
« Odpověď #8 kdy: 20 Března 2018, 14:42:39 »

Pokud by řidič svým jménem a sám za sebe poslal úřadu informaci, že v dané době řídil a provozovatel by zároveň ignoroval výzvu, tak nevidím důvod, proč by měl úřad okamžitě překlápět na SprDel (kromě vlastních finančních zájmů). Naopak by měl postupovat stejně jako kdyby řidiče označil provozovatel, protože zjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě.
IP zaznamenána