30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Postup ramer 10 Passat  (Přečteno 14368 krát)

Yermen

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
[WIN] Postup ramer 10 Passat
« kdy: 03 Března 2016, 17:17:50 »

Zdravím,

Byl jsem změřen ramerem 10. Překročení rychlosti o 50kmh a výš s tím, že jsem přesně těch 50...

Ptal jsem se už na nějaké věci ohledně fotky, a pochopil jsem, že skoro neexistuje způsob, kterým toto měření zpochybnit. Stačilo by totiž jim nějak rozporovat alespoň tu rychlost a nějak ji srazit. Byl jsem změřen za jízdy. Proto posílám spis. Panu policistovi jsem nic neříkal.
Jen jsem podepsal jakejsi záznam o přestupku či co, což je z mé strany pitomost.

Nyní je to ve stadiu, že ve středu předvolám kolegu který byl ve voze se mnou, z úřadu přišla kladná odpověď s tím, že kromě kolegy předvolají taky ty dva policisty, kteří mě stavěli. Kolega je totiž jediným svědkem krom policie, která samozřejmě řekne vše co je třeba...

Okolnosti:
1)  bylo hnusně, mrholilo, nad ránem = šero,
2)  změřená rychlost je nějak nadopovaná, opravdu tak rychle jsem nejel, asi bych byl i uznal, že jsem jel rychle ale tohle teda je moc.
3)  Předjížděl jsem kolonu ve stoupacím pruhu, ve které byli i oni policisté
4)  Vypadá to, že fotka je OK, nicméně pro její tmavost nejdou vidět svodidla, která v místě měření možná byla nalevo přes pruh(protisměr). po mrknutí na foto pochopíte.
5)  Předjíždění kolony kterou tvořily kamiony, osobáky v celku v neprostupné vrstvě, nikdo nebyl asi takovej dobrák a nechtěl přispívat do kasy a předjet kolonu s passatem...
6)  V podstatě jsem kolonu musel předjet abych se vyhnul vecpávání do pruhu někde mezi kamiony
7)  Zajímavostí je, že policie ztratila na vozidlo výhled protože poté co byla kolona předjeta, došlo k situaci kdy policie ztratila na vozidlo výhled na cca 20 - 30s tím, že ještě jeli do kopce        a já už dolů

Moc mě toho zatím nenapadá.

Prosím o rady jak na ně. Díky

IP zaznamenána

Tomáš

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #1 kdy: 03 Března 2016, 17:24:41 »

škoda že Vas zastavili co si budem povídat co se stalo, stalo se, ta fotka z mého pohledu je hnus a neukazoval bych ji být správním orgánem nikde. někde jsem četl že jejich radar je sice homologovaný pro použití na vozidle ale zároven by se neměl používat za jakokouliv překážkou a už vůbec né za čelním sklem kde při sklonu skla může vzniknout určitá zkreslenost, já už to použil záleží na SO jak se stím vypořádá
IP zaznamenána

Yermen

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #2 kdy: 03 Března 2016, 17:57:16 »

škoda že Vas zastavili co si budem povídat co se stalo, stalo se, ta fotka z mého pohledu je hnus a neukazoval bych ji být správním orgánem nikde. někde jsem četl že jejich radar je sice homologovaný pro použití na vozidle ale zároven by se neměl používat za jakokouliv překážkou a už vůbec né za čelním sklem kde při sklonu skla může vzniknout určitá zkreslenost, já už to použil záleží na SO jak se stím vypořádá

Hnus to je i proto, že to je fotografie kopie a ještě vytištěná do pdf...

Díky, jen je třeba to asi mít víc podchycené, znát nějaký rozumný důvod proč by to za tím sklem němělo chodit normálně. Nemáte nějaké info kde hledat a dopátrat se těchto informací?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #3 kdy: 03 Března 2016, 18:24:17 »

Citace
zároven by se neměl používat za jakokouliv překážkou a už vůbec né za čelním sklem

Z čeho usuzujete, že za sklem nebyl jenom foťák, ale i měřící hlava?
« Poslední změna: 03 Března 2016, 18:28:23 od uziv »
IP zaznamenána

Yermen

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #4 kdy: 03 Března 2016, 19:16:36 »

Tohle bude jen nějaký kec z internetové diskuze, protože na Ramer nemá sklo žádný vliv.

Takže smůla... existuje něco jiného? Je něco co vám v tom spisu nesedí? Díky
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #5 kdy: 05 Března 2016, 11:45:47 »

Prosím o vysvětlení, v tomto případě byla měřící hlava za sklem policejního auta?
IP zaznamenána

Yermen

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #6 kdy: 06 Března 2016, 00:56:58 »

Díky,

K návodu certifikátu mě nic nenapadá vypadají ok, papíry celkově vypadají ok, ono už jim to asi někdo přede mnou hodil na hlavu...

Musí být na fotce konec či začátek auta označen tím křížkem?

měl bych dotaz k vyhodnocení fotky z rameru 10. Existuje někde šablona která se používá k vyhodnocení ze snímku radaru?

Přestupek byl údajně spáchán dne 16.10.2015, jaká doba prekluze se k tomuto datu vztahuje?

Jak je to s Passatama a 122/2015 a také 341/2014 Sb. Příloha 12

Díky


IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #7 kdy: 06 Března 2016, 10:22:05 »

A co takhle zkusit vyhledávání na fóru?

Třeba "vyhodnocení měření" dá tenhle odkaz:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2156.msg19389#msg19389
IP zaznamenána

Yermen

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #8 kdy: 06 Března 2016, 11:02:26 »

A co takhle zkusit vyhledávání na fóru?

Třeba "vyhodnocení měření" dá tenhle odkaz:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2156.msg19389#msg19389

Zdravím,

prošel jsem, pochopil jsem, až na tu hvězdu, která má určovat změřený konec nebo začátek vozidla. Je na těch fotkách už od rameru nebo to do toho dokumentu vyhodnocení kolega Joška Hájků narval růčo, aby to ti policisti pochopili?

Existuje někde ta šablona? odměřováním pravítkem z kopie kopie fotky to moc přesně neurčím...

Dík
IP zaznamenána

Yermen

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #9 kdy: 06 Března 2016, 18:48:18 »

Ať jsou vlny z jaké jsou, čas běží.

Ramer 10 má bradavici která je zároveň vysílačem i přijímačem. Měří se rozdíl frekvence výstupní a přijaté. Bradavice se nachází většinou před mřížkou chladiče. Tak sem nemusíme tahat nějaké sklo. Kdyby byla mřížka z chromovaného plastu a bradavice za ní, bylo by možná o čem mluvit jako o překážce mezi RH a měřeným vozidlem.

Prosím pokud někdo je na právničinu, zkuste se prosím zamyslet nad tím jak je to s Passatama a 122/2015 a také 341/2014 Sb. Příloha 12

Dík


IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #10 kdy: 08 Března 2016, 09:06:05 »

Není nad čím se zamýšlet 122/2015 říká v § 12 odst. 3 písm. b) že Služební vozidlo, které nemá zvláštní barevné provedení stanovené v odstavci 1, lze označit za čelním sklem nápisem „POLICIE“ podle § 4 odst. 1 písm. b) bodu 2; za takové označení se považuje rovněž označení vozidla světelným nápisem „POLICIE“ podle jiného právního předpisu(tímto předpisem je 341/2014 a to passat splňuje co se týče označení a světelné výbavy, není potřeba to více rozebírat). Co konkrétně jste chtěl rozporovat? určitě za vás nebudu číst celý předpis.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #11 kdy: 08 Března 2016, 11:21:28 »

[...] Tak sem nemusíme tahat nějaké sklo.
Diskusi o měření za sklem jste rozdmýchal sám svojí odpovědí hned na první reakci.

Nicméně je fakt, že byla OT, takže jsem téma rozdělil (Ramer za sklem viz https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2668.0) a případ jsem přesunul do neveřejné sekce vzhledem k vystavenému spisu v živém případu.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #12 kdy: 08 Března 2016, 12:21:25 »

Určitě by se dalo točit na tom, že jste se v autě mohli za jízdy vyměnit, nebo řidič utek, když vás ztratili z dohledu.
IP zaznamenána

Yermen

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #13 kdy: 08 Března 2016, 12:36:01 »

Určitě by se dalo točit na tom, že jste se v autě mohli za jízdy vyměnit, nebo řidič utek, když vás ztratili z dohledu.

Díky, něco pozitivního číst je dobré...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #14 kdy: 08 Března 2016, 21:05:35 »

Pořád materiální znak, jestli to byla dvouproudovka v kopečku (do kopce zastavíte skvěle atd.) někde uprostřed polí a se svodidly, tak netuším, co na tom má být nebezpečnýho. A kór jestli se tam nidky nestala žádná nehoda…

Zkusit to rozporovat můžete, podle motorizace, jestli tam máte něco ze sekačky, tak argumentujte tím, že je nemožný do kopce to na krátké dráze naložený vůbec na tolik rozjet. Je tu diskuze o tady těch metrech, sice to nějakej hyperaktivní jedinec zase zamkl, ale myslím, že to celkem jednoznačně z několika směrů vedlo k tomu, že je technicky velmi špatně proveditelný dostat se na přesnosti měření tady z těch věcí podle toho, jak opicie, výrobce a metrologickej institut tvrdí. Sice tohle není přesně měření podle tachometru co se tam řešilo, ale počítá se i tady vlastní rychlosti toho jejich šrotu podle tachometru. Jelikož se tu hraje když už o nic, tak o výši postihu tím, že to spadne pod 50, tak za zkoušku nic nedáte, že…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky