30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Postup ramer 10 Passat  (Přečteno 14325 krát)

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #15 kdy: 08 Března 2016, 21:40:17 »

Citace
Pořád materiální znak, jestli to byla dvouproudovka v kopečku (do kopce zastavíte skvěle atd.) někde uprostřed polí a se svodidly, tak netuším, co na tom má být nebezpečnýho. A kór jestli se tam nidky nestala žádná nehoda…

Na vrcholek toho kopce vedou z obou stran tři pruhy. Střední je do kopce vždy pro předjíždění. Nahoře se předjíždějící museli zařadit do pravého pruhu. To se těm stopětačtyřicátníkům jedoucím proti sobě tu a tam nepodařilo a pak se konalo divadlo s vrtulníkem, černými sanitkami, táborákem atd. Několikrát jsem se účastnil čekání v koloně nebo objíždění přes okolní vesnice. Teď to přeznačili, musí se zařazovat už pod vrcholem, a o to rychleji pak všichni předjíždí. Já tam jezdím tachometrových 110 a předjíždí mě úplně všichni.


Edited: Ta silnice má číslo 43 Brno - Svitavy.
« Poslední změna: 08 Března 2016, 22:25:23 od uziv »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #16 kdy: 08 Března 2016, 21:47:41 »

To bude docela srandasilnice koukám…tak tudy to asi nepude.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #17 kdy: 08 Března 2016, 22:19:06 »

Pořád materiální znak, jestli to byla dvouproudovka v kopečku (do kopce zastavíte skvěle atd.) někde uprostřed polí a se svodidly, tak netuším, co na tom má být nebezpečnýho.
Přes materiální znak cesta nevede, to je bohužel moc velké kladivo binárního typu (všechno nebo nic). Pokud mají prokázanou rychlost a současně to jednání (bez ohledu na formální klasifikaci) je společensky škodlivé, tak to přestupek je. Nejde vystavět nějakou konstrukci typu, že to sice asi přestupek je, ale vzhledem k tomu, že to bylo na přehledné kvalitní široké silnici při nízkém provozu a i jinak optimálních podmínkách, tak by se to mělo klasifikovat třeba jen jako překročení o 30-50, bohužel.

A že by někdo uznal, že rychlost +55 km/h vůbec nenaplnila materiální znak, tak to je přílet mimozemšťanů příští týden zhruba tak dvakrát pravěpodobnější.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #18 kdy: 08 Března 2016, 22:34:32 »

Za to tam ten odstavec napsat člověk nic nedá. Pokud nic jinýho k dispozici není, pohlídá to papíry o chvilku dýl, pokud jo, tak drobná obezlička, aby to měl úředník delší a tím spíš tam napsal nesmysly. Nebo ne? :)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #19 kdy: 08 Března 2016, 22:45:47 »

Tak samozřejmě, práce s materiálním znakem patří do FSM (spolu s využíváním lhůt, nebavením se s policajty, prováděním úkonů v klidu a se znalostí spisu ...). Je třeba si ale uvědomit, že v případě rychlosti, vyjma bagatelního překročení o pár km/h, to nemá jiný než obstrukčně-zdržovací potenciál. Naproti tomu u jiných přestupků, např. u sběrného § 125c(1)k, to může být funkční primární obrana.
IP zaznamenána

Yermen

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #20 kdy: 22 Března 2016, 20:22:34 »

Zdravím, ať tak či onak, výslech svědků: Mého kolegy + dva policisté:

Asi tam bude pár věcí na které by se mělo podívat zkušené oko. Vcelku zvláštní a chaotické.

Za rady děkuji.
IP zaznamenána

Yermen

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #21 kdy: 28 Března 2016, 20:39:49 »

Postavíme to na tom, že mému kolegovi se udělalo zle, což je fakt, trhali mu osmičku (den předem a ráno byl zelenej), a tak jsme museli přidat, abychom se dostali z té kolony.

druhou věcí je nereálnost výsledku, to auto se nemohlo rozjet z cca 80 na 145... taková raketa to fakt není.

třetí věcí je fakt, že z fotky není zřejmé co kromě auta na ní je. Je tmavá a na okrajích jsou nějaké blíže neurčitelné fleky. Moc by mě zajímalo co to je. Zejména z hlediska potenciálního porušení návodu.

A zajímal by mě také váš názor ohledně zastavení, které komentovali zasahující policisté. Připadá mi značně konstruktivní, než cokoli jiného, řeknou vám, že vás zastavili bezpečně, aniž by si vzpomněli jaké bylo počasí, jaký byl provoz, nic moc kromě toho, že měli naprosto vše ok.
IP zaznamenána

Yermen

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Rozhodnuti
« Odpověď #22 kdy: 22 Srpna 2016, 00:04:00 »

Zdravím,

přišlo "rozhřešení"

vinen ve všech bodech obžaloby, jak jinak...

nepochopení úřadu výpovědi svědka ve voze.

Projděte prosím výpovědi svědků a jejich interpretaci v odůvodnění. Zejména část k výpovědi svědka a fakt krajní nouze.
Budu psát odvolání, tak prosím o tipy k napadání odůvodnění.

Díky
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #23 kdy: 24 Srpna 2016, 21:38:23 »

Nemělo mezi výslechy svědků a rozhodnutím proběhnout ještě nějaké vyjádření sprostého podezřelého?

Na tohle už (těsně) platí dvouletá prekluze, nebo se pletu?

Náměty (ale takové slabší):

1. Fízl Opálka byl školen pro Ramer 10, nicméně měření bylo provedeno zařízením Ramer 10 C.

2. Viz návod na Ramer 10: Ve spisu je uvedeno použití zařízení Ramer 10 C, nicméně fotografie vypadá (zejména dle velikosti fontu naměřené rychlosti) spíše jako z Rameru 10 T (str. 68), ale chybí na ní "Oblast radarového svazku", což by svědčilo o ručně pořízeném snímku (str. 69). To by ale bylo v rozporu s "Režim měření: Automatizovaný", jak je uvedeno v Záznamu z přestupku.

3. Jeden z fízlů uvedl, že na vozidla byla evidována škoda - není toto nutností pro rekalibraci radaru?
IP zaznamenána

Yermen

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #24 kdy: 25 Srpna 2016, 08:57:22 »

Vyjádření proběhlo,

ano těsně 2 roky prekluze, ještě to bude souboj

1) Ramer 10 je zařízení více typů. Nicméně návod k nim je jednotný, z čehož plyne, že je schopen obsluhovat i Ramer 10C.

2) Moc tomu nerozumím, nicméně dle návodu je to nejspíše právě výstupní fotografie právě při měření za jízdy.

3) Žádný z fízlů škodu na vozidle neuvedl, nicméně jsme chtěli o tomto mít nějaký důkaz. Toho jsme se nedočkali...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #25 kdy: 25 Srpna 2016, 12:01:29 »

Yermen

Ad 2) Dle návodu na Ramer mi dle obrázku na straně 68 a textu o stranu dál vyplývá, že pokud na fotografii nejsou nahoře a dole bílé pruhy "Oblast radarového měření", jedná se o ručně pořízený snímek. To by ale bylo v rozporu s tím papírem z měření, který uvádí automatický režim měření. Ano, je to dost vykonstruované zejména kvůli různým variantám Rameru, ale možná by to mohlo úředníkovi trochu zamotat hlavu.

Ad 3) Já na konci výpovědi jednoho z fízlů čtu "Řešeno nehodovou službou Policie ČR." Já to chápu jako "Bylo řešeno nehodovou službou Policie ČR.", tedy nehoda se stala.
IP zaznamenána

Yermen

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #26 kdy: 25 Srpna 2016, 12:27:48 »

Díky za zájem,

Mohu poprosit link na vaši verzi manuálu?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #27 kdy: 25 Srpna 2016, 12:47:17 »

Yermen> návod
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #28 kdy: 25 Srpna 2016, 13:03:14 »

Já bych se pustil i do toho tvrzeného úmyslného zavinění. Pokud řidič vědomě překročil rychlost, ergo nedbal pravidel, tak to rozhodně neimplikuje, a ani jinak není dokázáno, že by tím chtěl ohrožovat bezpečnost provozu. Pokud už k nějakému škodlivému následku (ohrožení) došlo, řidič ho jistě způsobit nechtěl, nýbrž naopak předpokládal, že k němu nedojde.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Yermen

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #29 kdy: 25 Srpna 2016, 13:55:59 »

Číkus ->
viz. příloha ramer10T vs. ramer10C

iWarp ->
Chtěl bych z toho vymámit i námitku pro podjatost. Z celého toho odůvodnění si připadám jako potomek Hitlera a Merkelové :), až moc na můj vkus tlačí na pilu se slovy úmyslně, vinen... až moc do toho "orgán" vkládá jakési emoce, jakési Sauronovo nutkání mě potrestat i kdyby koza na kýblu jezdila.

Díky

Spíše chápu svědkovu výpověď (jakási dedukce z ní) ,že mi dával posunky najevo, že je mu zle, čímž pádem jsem měl fakticky volbu mezi překročením rychlosti a tím, že se prostě v tom autě poblije... bezpečnost a plynulost je zákonem chráněný zájem, ale (doufám) i jakási důstojnost člověka, v tomto případě svědka.

To že nebylo opicii sděleno, že mu je blbě je jen a jen z důvodu, že svědek vypověděl, že v okamžiku předjetí a jízdy z kopce jsem mu v zastavil a on si alespoň mohl pootevřít dveře, aby si nemusel blít do ruk ale alespoň trochu spořádaně ven z auta. Trhání osmičky není o tom, že musíte ležet na JIPce ale o tom, že je vám prostě občas být blbě může, zvlášť nedlouho po zákroku, což se jednoduše potvrdilo.

Dále jako účelové můžeme doplnit fakt, že orgán sděluje má za to, že jsme dorazili na místo servisu, což nikde není psáno.
IP zaznamenána