30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Postup ramer 10 Passat  (Přečteno 14332 krát)

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #30 kdy: 25 Srpna 2016, 14:29:53 »

Námitka podjatosti není na programu, teď je potřeba zrušit to rozhodnutí a na to by teoreticky mělo stačit i to blbě posouzené zavinění.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Yermen

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #31 kdy: 25 Srpna 2016, 14:51:21 »

iWarp -> Mohl byste prosím to trošku rozvést?
Námitka podjatosti není na programu, teď je potřeba zrušit to rozhodnutí a na to by teoreticky mělo stačit i to blbě posouzené zavinění.

díky
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #32 kdy: 25 Srpna 2016, 15:14:09 »

Co není jasné? Aby mohl být někdo uznán vinným za přestupek, musí mu být prokázáno mj. zavinění. To může být buď úmyslné, nebo nedbalostní. Typické překročení rychlosti je nedbalostní přestupek – řidič nedbá toho že platí nějaké omezení rychlosti, spoléhá ale na to, že tím nikoho neohrozí. V rozhodnutí je řidič odsouzen za úmyslný přestupek tzn. že chtěl ohrozit bezpečnost provozu, nebo byl minimálně srozuměn s tím, že je to nevyhnutelné. Nic takového ale v rozhodnutí prokázáno není.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #33 kdy: 25 Srpna 2016, 16:05:48 »

V tom zavinění bych je vymáchal.. nevím proč se někdy orgáni snaží z toho vymačkat úmyslné zavinění.. jestli z blbosti nebo zlomyslnosti.. ale mě by to urazilo.

V odvolání by šlo jít po linii..

Orgán tvrdí úmyslné zavinění.
Úmyslné zavinění znamená že buď bylo přímo cílem řidiče ohrožovat bezpečnost provozu a nebo byl pachatel aspoň s takovým ohrožením srozuměn.

To se rozhodně nestalo a nemá to oporu v provedených důkazech.
Dovodit úmysl jen z toho že k překročení rychlosti došlo je mega hovadina.. když by to platilo tak by všechno bylo zaviněné úmyslně a zavinění z nedbalosti by nemuselo vůbec existovat.

Čili úmyslné zavinění nebylo prokázáno.
Pro přestupek sice stačí i zavinění z nedbalosti, ale tím se orgán vůbec nezabýval.
Čili zavinění nebylo prokázáno.

..ale sice to je dobrá munice na shození rozhodnutí, ale snadno to v dalším kole napraví.. právě tím že stačí zavinění i z nedbalosti a řidič mohl a měl vědět jak rychle jede.
IP zaznamenána

Yermen

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #34 kdy: 25 Srpna 2016, 16:56:33 »

V tom zavinění bych je vymáchal.. nevím proč se někdy orgáni snaží z toho vymačkat úmyslné zavinění.. jestli z blbosti nebo zlomyslnosti.. ale mě by to urazilo.

V odvolání by šlo jít po linii..

Orgán tvrdí úmyslné zavinění.
Úmyslné zavinění znamená že buď bylo přímo cílem řidiče ohrožovat bezpečnost provozu a nebo byl pachatel aspoň s takovým ohrožením srozuměn.

To se rozhodně nestalo a nemá to oporu v provedených důkazech.
Dovodit úmysl jen z toho že k překročení rychlosti došlo je mega hovadina.. když by to platilo tak by všechno bylo zaviněné úmyslně a zavinění z nedbalosti by nemuselo vůbec existovat.

Čili úmyslné zavinění nebylo prokázáno.
Pro přestupek sice stačí i zavinění z nedbalosti, ale tím se orgán vůbec nezabýval.
Čili zavinění nebylo prokázáno.

..ale sice to je dobrá munice na shození rozhodnutí, ale snadno to v dalším kole napraví.. právě tím že stačí zavinění i z nedbalosti a řidič mohl a měl vědět jak rychle jede.
Díky, pro další kolo by to mohlo stačit.

Jen pro informaci, abych měl představu o pravděpodobném následujícím dění: Odvoláme se, ze všeho nejspíš to na kraji shodí a znovu to dostane původní orgán. Ten pak udělá opravu a šoupne mi další "rozhřešení"?

Celkem se mě to dotklo, a tak navrhuji v dalším kole zkusit něco do podjatosti. Šlo by něco na styl vyvozovat podjatost z faktu, že se mi snažili přišít úmysl ale nepřišili?

Dál mě napadá je trochu nechat zapracovat na důkazech... Ptali jsme se opicistů při výslechu na stav vozidla obecně. Mám nárok požadovat jako důkaz nějakou evidenci nehod, či jak to nazvat, onoho prassatu? Nedaří se mi popravdě nalézt něco kloudného, čím by se prohřešili proti manuálu k použití rameru.

Jak byste hodnotil situaci krajní nouze (výpověď svědka neopicisty) verus přestupek proti bezpečnosti a plynulosti provozu?

Dále se mi nelíbí, jak orgán manipuluje s daty a fakty. Když to člověk čte dostane pocit, že je to rozsudek takového něžnějšího gestapa... Některé věci se v odůvodnění objevují poprvé např. že hlídka se mnou neztratila kontakt do zastavení, přičemž z výpovědi svědka plyne, že tomu tak muselo být. (přejeli jsme vršek kopce, přičemž prassat ještě stoupal do kopce) ne že by šlo o tak zásadní věc, nicméně by tohle mohlo naznačovat jakousi míru zaujetí, tlačení na pilu "ať už je to s ním vyřízený a další prosím"

 

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #35 kdy: 25 Srpna 2016, 17:56:51 »

Jen pro informaci, abych měl představu o pravděpodobném následujícím dění: Odvoláme se, ze všeho nejspíš to na kraji shodí a znovu to dostane původní orgán. Ten pak udělá opravu a šoupne mi další "rozhřešení"?

Ale neschovávejte si ostatní argumenty v rukávu s tím že kraj to shodí na tom jednom.. a počítejte že kraj bude mít tendenci to rozhodnutí podržet..

Když to kraj shodí tak rozhodnutí zruší a vrátí to zpátky první instanci.. řízení poběží dál a asi vznikne další rozhodnutí proti kterému se pak lze zase odvolat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #36 kdy: 25 Srpna 2016, 20:21:14 »

Číkus ->
viz. příloha ramer10T vs. ramer10C
Ano, ale podívejte se na snímek z 10T a 1OC z návodu a porovnejte jej se snímkem Vašeho vozu (zejména způsob zobrazení naměřené rychlosti - velikost fontu).
IP zaznamenána

Yermen

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #37 kdy: 25 Srpna 2016, 23:48:09 »

Číkus ->
viz. příloha ramer10T vs. ramer10C
Ano, ale podívejte se na snímek z 10T a 1OC z návodu a porovnejte jej se snímkem Vašeho vozu (zejména způsob zobrazení naměřené rychlosti - velikost fontu).

OK, ale jak jste přišel na to, že je ta fotografie pořízena v ručním režimu. Velikost fontu bude beztak volitelná, aby bylo vše čitelné i pro všechny...
Zejména by to chtělo něco typu důkazu, který by to jasně potvrdil.

Díky, pokud je bylo by to úžasné...
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #38 kdy: 26 Srpna 2016, 03:00:03 »

Ještě jedna věc, kterou tady tuším nikdo ještě nezmiňoval: když si porovnáte snímek z "vašeho" radaru a oba vzorové (zde ve vlákně uvedené) snímky (10C i 10T), uvidíte, že na vašem snímku chybí "vypočtená délka vozidla). Čili lze tvrdit, že buď se měrilo něčím jiným, nebo se neměřilo dle návodu. Pro správnost měření je důležité dodržení uhlu a právě udaj o vypočtené délce vozidla by mohl potvrdit či vyvrátit, zda byl radar správně ustaven.
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #39 kdy: 26 Srpna 2016, 09:08:16 »

Je důležité mít návod, který byl dodán k zařízení. RAMER 10 prošel několika postupnými změnami a některé verze údaj vypočtená délka nezobrazují.

Nečetl jsem celou diskuzi, ale vložil SO do spisu návod k zařízení? Pokud ne, tak bych tam tu absenci některých parametrů máznul. Když nic jiného, tak alespoň získáte další čas.

Někdy se dá obsluha radaru usmažit na neznalosti návodu k obsluze, ale většinou to bývá MP. Dopraváci většinou zareagují a docvakne jim, kam to tlačím.
Tohle je komplikované tím, že to je za jízdy, kde není téměř co nastavovat. SO (alespoň v našem kraji) má šablonu s jejíž pomocí může snadno vyloučit reflexi a další chybná měření.

Nejnovější RAMERy 10C v OIII mají přímo paprsek se šablonou ve snímku. 
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #40 kdy: 26 Srpna 2016, 12:11:00 »

Vypočtená délka změřeného vozidla na vzorovém snímku s Octávkou Combi je 8,9 m? No ono jim to asi moc nefungovalo, tak to radši změnili  ;D
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #41 kdy: 25 Října 2016, 00:49:32 »

Jak je to s tou délkou, nemá někdo k dispozici poslední verzi manuálu? V té co je tady to uvedeno mají.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #42 kdy: 25 Října 2016, 09:15:15 »

Je důležité mít návod, který byl dodán k zařízení. RAMER 10 prošel několika postupnými změnami a některé verze údaj vypočtená délka nezobrazují.

Nečetl jsem celou diskuzi, ale vložil SO do spisu návod k zařízení? Pokud ne, tak bych tam tu absenci některých parametrů máznul. Když nic jiného, tak alespoň získáte další čas.

Někdy se dá obsluha radaru usmažit na neznalosti návodu k obsluze, ale většinou to bývá MP. Dopraváci většinou zareagují a docvakne jim, kam to tlačím.
Tohle je komplikované tím, že to je za jízdy, kde není téměř co nastavovat. SO (alespoň v našem kraji) má šablonu s jejíž pomocí může snadno vyloučit reflexi a další chybná měření.

Nejnovější RAMERy 10C v OIII mají přímo paprsek se šablonou ve snímku.

Chytrému napověz:
1. Šablona: kde přesně je v návodu k Rameru popsáno, jak má taková šablona vypadat a jak funguje? Aha, ono to tam není...
2. Návod a různé verse zařízení: verse software je stále stejná, stejně jako verse návodu a verse software v návodu.
3. Vypočtená délka vozidla: je to obligatorní údaj (viz kap. 4.2 návodu). Nabývá nesprávných (až absurdních) hodnot právě tehdy, když není dodržen návodem požadovaný úhel měŕení, jelikož ten je jednou z hodnot, z nichž se délka vozidla vypočítává, a zároveň jedinou hodnotou, kterou mohou policisté ovlivnit.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #43 kdy: 25 Října 2016, 16:05:07 »

No právě že ten menuál je velice zajímavej. Jednak tu někdo tvrdil, že novější verze skutečně délku neobsahují.

A zatímco verze SW (tedy, FW) zařízení je dle všeho stále 1.0.6 a sám manuál co je tady na fóru má v popiscích uvedeno, že to tam má být, tak i v tom manuálu to na výrazné většině snímků vůbec není! Pak se v tom má někdo vyznat.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Postup ramer 10 Passat
« Odpověď #44 kdy: 25 Října 2016, 16:31:53 »

Tu teorii s novým manuálem razím já, neboť je to pro mě jediné logické vysvětlení.

Zkuste totiž tenhle krok (str. 71 z návodu na RAMER 10 - příloha č. 1) provést u tohoto vozu. (příloha č. 2)

PS: Samozřejmě je tu možnost, že RAMET na dokumentaci kálí jako na placatý kámen, ale nechce se mi věřit, že by 5 let neudělali revizi jednoho z klíčových dokumentů.
IP zaznamenána