30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [WIN] Parkování na "chodníku", sprdel v druhém levelu  (Přečteno 39506 krát)

hm23

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
[WIN] Parkování na "chodníku", sprdel v druhém levelu
« kdy: 09 Února 2016, 18:58:58 »

Zdravím,

u domu v Praze mám takový plácek, který má šířku zhruba šest metrů a mimo to, že se po něm pohybují chodci (jedna z možných cest, jak se dostat do domu) na něm šikmo parkují vozidla. Problém je, že pravidelně někdo zaparkuje hned u zdi a chodci nemohou uprojít. Tento stav potom vždy rezultuje v lísteček za stěračem, který mi ale pokaždé odfoukne vítr. V katastru nemovitostí má tento pozemek zapsaný způsob využití jako silnice a druh jako ostatní plocha. Ještě bych podotkl, že onen inkriminovaný "chodník" je ohraničen něčím, co by možná někdo mohl nazvat jako obrubník.

Výzvy v prvním stádiu (k úhradě určené částky), kterých mám na tomto místě již větší množství, jsem ignoroval, nicméně teď (po osmi měsících od první výzvy) přišel level 2, kde se úřad do pěti dnů od doručení dožaduje podání vysvětlení, kdo že tam s tím autem zaparkoval. Protože jsem v problematice nováčkem, nejsem si jistý, jaký postup vzhledem k výše uvedeným skutečnostem zvolit.

  • Celé to ignorovat (a očekávát pokutu 5 000 Kč za bezdůvodné nepodání vysvětlení) a dále sprdel provozovatele vozidla)
  • Nahlásit nějakou osobu, získat čas a potom zas čekat na sprdel
  • Nahlásit sebe a celé to v přestupkovém řízením rozbít na tom, že to není chodník
  • Poslat dopis, kde odepírám výpověď a nechat to spadnout do sprdele

Nejsem si především jistý, jestli pokud zvolím například variantu číslo 4, budu potom moct v rámci levelu 3 (správní delikt provozovatele) rozporovat věci stejným způsobem jako kdybych se teď v levelu 2 naprášil a řešilo se to jako přestupek. V tom dopise se píše cosi o tom, že to nejde, ale to je asi nesmysl.

Díky moc všem!
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "chodníku", sprdel v druhém levelu
« Odpověď #1 kdy: 09 Února 2016, 19:10:16 »

1 = SPRDEL, nebrat (pokuta za nepodání vysvětlení ale nehrozí, to je vaše právo, nikoliv povinnost)
2 = pokud bude ona osoba nekontaktní = SPRDEL, nebrat, pokud se nebude jednat o osobu HELMUT (zadejte do vyhledávače), který se přizná, bude komunikovat a bude odsouzen
3 = možné, lepší než SPRDEL, záleží na mnoha faktorech, v Praze slušná šance výhry i přes prodlouženou prekluzi
4= SPRDEL

BTW docela by pomohlo, kdybyste uvedl, z jakéhože strašlivého zločinu jste byl obviněn (konkrétní §)

Osobně doporučuju variantu Helmut nebo pro získání fighting skills sebeudání s následným SŘ, ignorace nebo odepření výpovědi znamená SPRDEL (pokud tedy není vaším záměrem zabojovat právě proti této zhovadilosti)

Pražácí snad doporučí ideální postup, já se kočkuju s ouřadama v jiných krajích :)
« Poslední změna: 09 Února 2016, 19:13:10 od burtonbell »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "chodníku", sprdel v druhém levelu
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2016, 19:41:08 »

Po osmi měsících bych nahlásil sebe, to nemají šanci stihnout.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "chodníku", sprdel v druhém levelu
« Odpověď #3 kdy: 09 Února 2016, 22:42:44 »

A vzhledem k tomu, že se to bude opakovat, tak je čas zapracovat na nějakém rumunském, maďarském aj. Helmutovi, který bude kontaktní a vždy ve svém rodné jazyce něco lichotivého odpoví.
IP zaznamenána

hm23

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "chodníku", sprdel v druhém levelu
« Odpověď #4 kdy: 10 Února 2016, 20:23:47 »

Děkuji moc za odpovědi,

je to § 53 odstavec 2 zákona č. 361/2000 Sb.

Nerozumím tomu, proč bych se měl chtít vyhnout sprdeli? Tam přeci můžu naprosto stejným způsobem argumentovat proti oprávněnosti přestupku jako v "klasickém" přestupkovém řízení. A nebo jde o to, že případný neúspěch je u naprášení sebe sama u přestupku (level 2) levnější?

Promlčecí lhůta je dva roky, takže ještě zbývá šestnáct měsíců. To už je doopravdy dostatečně krátká doba, aby to magisrát nestihl vyřídit a prekludovalo to?

Nejvíc se mi líbí varianta Helmut. Může to být i Slovák?  A jaká je vlastně šance, že to rozbiju na tom, že to je v katastru vedené jako silnice?

Děkuji
« Poslední změna: 10 Února 2016, 20:28:34 od hm23 »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "chodníku", sprdel v druhém levelu
« Odpověď #5 kdy: 10 Února 2016, 20:39:18 »

ano, i ve SPRDELi musí být přestupek spolehlivě prokázán, na druhou stranu má dlouhou prekluzi a možnosti obrany jsou komplikovanější a nejisté... samozřejmě by se mohlo povést prokázat, že přestupek nebyl spolehlivě prokázán (a nelze to nijak napravit), čili SPRDEL byl zahájen neoprávněně, tudíž game over pro úřad. Ale když se to nepovede, tažení proti SPRDELi je nejisté

Helmutem samozřejmě může být libovolný cizozemec, podmínkou je, že mu bude doručeno a ideálně se přizná tak, aby bylo rozhodnuto o jeho vině. V tomto případě by dokonce mohl korespondenčně vyhrát, pokud by rozbil konstrukci s chodníkem. Otázkou je pak ovšem možná rekvalifkace přestupku (dtto u SPRDELe), ale to by jim asi za tu práci nestálo

Ohledně prekluze - v Pze se odvoláváte k MD a tam rok není žádná doba, takže pokud by se natáhlo vlastní řešení přestupku v prvním stupni, není 16 měsíců žádná darda.

Co se týče šance na rozbití, můžete to klidně zkusit v prvním kroku, co že to jako zkoušejí, když se jedná o silnici, ale já mám ve zvyku neplýtvat municí, obzvláště hned na začátku. Univerzální taktiku ovšem nelze určit, vždy záleží na okolnostech
IP zaznamenána

hm23

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "chodníku", sprdel v druhém levelu
« Odpověď #6 kdy: 10 Února 2016, 21:02:30 »

Děkuji za odpověď,

čili postup by mohl být následující:

  • Udám Helmuta
  • Helmutovi dodje dopis, přizná se, že tam skutečně stál, ale že s přestupkem nesouhlasí
  • Potom Helmut podá námítku podjatosti celého magisrátu, takže o ní bude muset rozhodovat MD
  • MD vrátí námitku jako neopodstatněnou, magisrát rozhodne, Helmut se odvolá k MD
  • Helmutovi přijde složenka
  • Variantně se to někde zvrtne, spadne to do sprdele a postup bude stejný jako body 3 a 4

Když se tak na to dívám, říkám si, jestli není zbytečné tam cpát Helmuta, protože s těma dvěma odvoláníma k MD se to asi fakt nemůže stihnout.

EDIT: Teď jsem se dočetl, že u sprdele se ty dva roky na prekluzi počítají pouze do zahájení řízení, potom už "aktivní přístup k délce řízení" nemá smysl. V tom případě je ale asi nejlepší varianta naprášit sám sebe, protože nehrozí, že někdo rozbije Helmuta a existuje velká šance, že to prekluduje.
« Poslední změna: 10 Února 2016, 21:11:38 od hm23 »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "chodníku", sprdel v druhém levelu
« Odpověď #7 kdy: 10 Února 2016, 21:10:44 »

helmut je víceméně pojistka proti tomu, že by se to podařilo úřadu uválčit a stihl rozhodnout i ve 2. stupni... jinak je to samozřejmě normální SŘ, jen se záložním padákem :)
IP zaznamenána

hm23

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "chodníku", sprdel v druhém levelu
« Odpověď #8 kdy: 10 Února 2016, 21:12:59 »

Teď jsem se dočetl, že u sprdele se ty dva roky na prekluzi počítají pouze do zahájení řízení, potom už "aktivní přístup k délce řízení" nemá smysl. V tom případě je ale asi nejlepší varianta naprášit sám sebe, protože nehrozí, že někdo rozbije Helmuta a existuje velká šance, že to prekluduje.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "chodníku", sprdel v druhém levelu
« Odpověď #9 kdy: 10 Února 2016, 21:17:05 »

Však to již výše padlo, že to nejspíš nedají. Nevím, jak ostatní, ale těch pár případů, které jsem v Pze řešil, vždy skončilo odvoláním. Rozhodnutí MD je velmi vzácnou záležitostí, obzvláště v tak marginálních věcech, jako je parkování. Nehledě na to, že tady je slušná šance to vyhrát už v 1. stupni
IP zaznamenána

hm23

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "chodníku", sprdel v druhém levelu
« Odpověď #10 kdy: 10 Února 2016, 22:46:32 »

Moc děkuji,

už tomu rozumím. Takhle mi vychází jako nejlepší varianta naprášit sebe. Pravděpodobnost, že to uhraju nebo to prekluduje je velmi velká, kdežto u varianty Helmut hrozí, že to nějak shodí, spadne to do sprdele a pak už to nebude moct prekludovat.

Mám v plánu si částečně kvůli tomuhle založit DS. Jsem celkem seznámený s výhodami/nevýhodami, nicméně by mě ještě zajímalo, jestli doručování pomocí DS má (může mít) nějaký vliv na délku řízení (může ho neblahým způsobem zkrátit).

Ještě jednou děkuji
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "chodníku", sprdel v druhém levelu
« Odpověď #11 kdy: 10 Února 2016, 22:49:07 »

Na standardní řízení to nemá vliv - naopak tu je výhoda, že vše se posílá zdarma a pošta nic neztratí.
A je tu možnost, že úřad se splete a (ne)doručí klasickou poštou.
IP zaznamenána

hm23

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "chodníku", sprdel v druhém levelu
« Odpověď #12 kdy: 12 Února 2016, 19:05:51 »

Díky za odpověď.

napadla mě ještě jedna věc. Magisrát mě doslovně žádá, abych "uvedl potřebné údaje k identifikaci řidiče výše uvedeného vozidla v předmětné době". Už je to stará známá věc, že úředníci píšou takové kraviny jako kdo byl řidičem zaparkovaného auta (v příloženém udavačském "formuláři" se dokonce používá slovo "řídil") a tak by mě zajímalo, jestli by se toho dalo nějak chytnout. Buď napsat, že v předmětné době vozidlo bylo zaparkované a tudíž nikdo nebyl jeho řidičem a nebo napsat, že vozidlo v dané době měly svěřené dvě osoby, z nichž jedna z vozidlem odjela a druhá přijela a uvést údaje obou bez bližšího uvedení která byla která.

Má taková taktika smysl a nebo akorát hrozí, že to úřad vezme jako že jsme mu nevyhověl a pošle to do sprdele?

Díky moc!!!
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "chodníku", sprdel v druhém levelu
« Odpověď #13 kdy: 12 Února 2016, 19:09:11 »

jakmile něco takového uděláte, jste v SPRDELi
IP zaznamenána

hm23

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "chodníku", sprdel v druhém levelu
« Odpověď #14 kdy: 12 Února 2016, 19:13:49 »

Čili i pokud napíšu něco ve stylu:

Citace
Ve vámi uvedenou dobu bylo vozidlo zaparkované a žádná osoba nebyla jeho řidičem. Zároveň v okolí této doby došlo k předání vozidla mezi dvěma řidič (z nichž jeden vozdilo zaparkoval a další s ním odjel), jejichž údaje vám sděluji:

Stanislav Huml, Vidlákov 1

Moje údaje

tak to taky je automaticky sprdel?
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5