30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Parkování na silniční vegetaci, výzva za stěračem  (Přečteno 9924 krát)

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

dnes jsem se stal cílem nevyžádáné letákové propagandy. Důvodem bylo údajné stání na silniční vegetaci. Vzhledem k relativní "malosti" města ve kterém se přestupek stal uvedu pouze velmi kusé informace, více případně přes SZ s kýmkoliv, kdo bude ochoten mi poradit.

Každý den parkuji na jakémsi paloučku, který je zastrčen mezi dvě budovy. Dnes jsem za stěračem nalezl výzvu, která mě obviňuje z porušení "obecně závazné vyhlášky, nedovolené stání vozidla na ploše veřejné zeleně". Hned mi bylo podivné, že jsem se stal jedinou obětí této reklamní akce, protože na dané ploše parkuje denně kolem 30 aut, nejčastější zaměstnanci okolních institucí. Proto jsem nezávazně zareagoval na uvedené telefoní číslo. Tam mi bylo sděleno, že se jedná o soukromý pozemek a že by měšťáci rádi všechny pokutovali, ale nemůžou, protože tam není žádná značka, (škoda, že to nemám nahrané). Dnes ovšem dostali teplý bonz přímo na moje vozidlo a tímpádem mohli vyrazit do akce. K zblití.
Vozidlo je registrované na mého rodinného příslušníka. Co dál?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na silniční vegetaci, výzva za stěračem
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2016, 16:32:35 »

Dál nic, nechť provozovatel počká na papír od úřadu. Pak bude potřeba zajistit spis a dát ho sem.
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na silniční vegetaci, výzva za stěračem
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2016, 16:54:56 »

Ještě by bylo žádoucí, aby se to vyřešilo bez jakkékoliv aktivity ze strany provozovatele. Je to starší pán, velmi vznětlivý a nemusel by ideálně spolupracovat. Přijde papír, předpokládám předvolání. Je možné, aby provozovatel nedělal nic, kromě přebírání pošty?
Případně je varianta na úřad dojít, říct, že jsem za provozovatele pověřen jednat a spis si převzít?
Vím, že to takhle není optimální.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na silniční vegetaci, výzva za stěračem
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2016, 18:03:19 »

Pokud zůstanou u této kvalifikace, tj. porušení obecně závazné vyhlášky obce, tak pokud neprokážou věc konkrétnímu řidiči, nemohou nikoho sankcionovat. U přestupku nebudou mít viníka a správní delikt podle OZř z toho udělat nemůžou, protože ukládat nějaké povinnosti provozovateli vozidla vyhláškou obce by bylo ultra vires, jelikož tuto věc již řeší ZPPK. Pokud by to překvalifikovali na stání na silniční vegetaci (pokud je nějaká šance to místo považovat za silniční vegetaci), by to jako delikt provozovatele po neúspěšném lovu na řidiče stíhat mohli, protože jde o přestupek podle ZPPK.

Pokusu o vytěžení provozovatele se asi nevyhnete. Pokoušet se jeho jménem něco konat bez skutečného zmocnění též nepovažuji za dobrý nápad. Jedna věc je bránit se šikaně úřadů, druhá věc je dělat něco za zády člověka, jehož autem jezdíte, ať už je jakýkoliv.
« Poslední změna: 13 Dubna 2016, 18:05:03 od hh »
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na silniční vegetaci, výzva za stěračem
« Odpověď #4 kdy: 14 Dubna 2016, 12:52:31 »

Ono záleží, zda by to bylo řešeno jako parkovací přestupek (stání na vegetaci) nebo jako zábor veřejného prostranství. Parkovací přestupek je sprdelizovatelný, zábor do sprdele padnout nemůže.

S úřadem lze jeho jménem samozřejmě jednat na základě plné moci, tu by od provozovatele byl problém získat?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

jezekif

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na silniční vegetaci, výzva za stěračem
« Odpověď #5 kdy: 14 Dubna 2016, 12:58:44 »

Tak Stepa píše, že jde o soukromý pozemek. Tedy se na něj těžko vztahuje jakákoli místní vyhláška a stejně tak i zábor veřejné zeleně, takže parkovací přestupek nee.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na silniční vegetaci, výzva za stěračem
« Odpověď #6 kdy: 14 Dubna 2016, 13:06:58 »

Tak Stepa píše, že jde o soukromý pozemek. Tedy se na něj těžko vztahuje jakákoli místní vyhláška a stejně tak i zábor veřejné zeleně, takže parkovací přestupek nee.

Pozor na to: I soukromý pozemek může být veřejným prostranstvím a pak se na něho vyhláška vztahuje. Každopádně to nepůjde sprdelizovat.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na silniční vegetaci, výzva za stěračem
« Odpověď #7 kdy: 14 Dubna 2016, 13:07:29 »

dj-bobr: Pokud jsem pochopil tazatele, tak to zatím kvalifikují jako "porušení OZV", což je nějaká inovace. Zábor veřejného prostranství je konkrétní přestupek proti veřejnému pořádku dle § 47(1)(h) PřesZ, předpisy obce tam hrají roli jen pokud jde o určení toho, co je/není veřejné prostranství. Pokud někoho chtějí trestat přímo za porušení povinnosti stanovené OZV, tak to je jiný přestupek dle PřesZ, případně správní delikt podle OZř. Ale sprdelizovatelné to také není.

Též na základě PM nikdy nejde jménem někoho podávat svědectví. Podání vysvětlení v principu vyloučené není, ale též není vyloučené, že se s tím SO nespokojí a bude trvat na podání vysvětlení osobně provozovatelem.
IP zaznamenána

jezekif

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na silniční vegetaci, výzva za stěračem
« Odpověď #8 kdy: 14 Dubna 2016, 13:14:57 »

Není-li přestupek sprdelizovatelný, mělo by postačit odepsat orgánu, že provozovatel využívá svého práva dle LZPS a nic jim neřekne.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na silniční vegetaci, výzva za stěračem
« Odpověď #9 kdy: 14 Dubna 2016, 13:16:58 »

Citace
Tak Stepa píše, že jde o soukromý pozemek. Tedy se na něj těžko vztahuje jakákoli místní vyhláška a stejně tak i zábor veřejné zeleně, takže parkovací přestupek nee
To jo obrovský omyl. Majitel pozemku a jeho určení spolu nikterak výrazně nesouvisí, pokud přístup na pozemek není omezen/vyznačen/zakázán. Pokud je soukromý pozemek veřejně přístupný, platí na něm kde co, možná i nějaké vyhlášky obce - to je parketa pro právníky.

Například spousta majetkově nevypořádaných soukromých pozemků o výměře několik m2 je pod stávajícím silnicemi, přesto tam platí ZPPK; tedy sprdelizovatelné přestupky lze poslat do sprdele i na soukromém pozemku.

Hele zakladateli, jestli chcete nějakou rozumnou radu, podejte víc informací. Na základě blábolu, který jste zde přednesl, nemůžete očekávat nic jiného, než odhad možného postupu, silně závislý na tom, jak si kdo interpretuje Váš obsahově téměř prázdný příspěvek.

Jak říkají programátoři garbage in -> garbage out.

PS @jezekif: pokud je v obci vyhlášeno období, kdy je spalování zahradního odpadu povoleno a kdy zakázáno, domníváte se, že to oplatí jen pro obecní pozemky? to snad nemyslíte vážně......
« Poslední změna: 14 Dubna 2016, 13:23:26 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

jezekif

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na silniční vegetaci, výzva za stěračem
« Odpověď #10 kdy: 14 Dubna 2016, 13:26:17 »

Enzym: ok, příště se rozepíšu víc. Stepa psal, že stál na trávníku- tedy to nemohl být případ soukr. pozemku pod silnicí,že ano?
           Máte pravdu, že "jakoukoli" vyhláškou sem ulít.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na silniční vegetaci, výzva za stěračem
« Odpověď #11 kdy: 14 Dubna 2016, 14:44:06 »

Pokud je to zeleň jako příslušenství komunikace - viz §13 ZoPK - je majitel pozemku nepodstatný a je to sprdelizovatelné jako neoprávněné stání na silniční vegetaci.
Vy můj styl asi moc neznáte - pozitivních rad se zde objevuje dostatek od jiných, já spíše vyhledávám argumenty, na které je nutné se připravit, protože mohou být použity protistranou. Je to jako šachy - občas není špatné myslet nejméně jeden tah dopředu.
« Poslední změna: 14 Dubna 2016, 14:48:10 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

jezekif

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na silniční vegetaci, výzva za stěračem
« Odpověď #12 kdy: 14 Dubna 2016, 19:26:35 »

Enzim: dík za rozšíření obzoru, o zelení jako příslušenství komunikace sem neměl ani tuchy.
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na silniční vegetaci, výzva za stěračem
« Odpověď #13 kdy: 02 Května 2016, 20:42:26 »

Zdravím,
omlouvám se, na téma jsem zapoměl. Byl jsem se udat, protože radši se nechám trestat státem než rodinou. Uhráno na domluvu.
Ještě doplnění: Jde o soukromý pozemek, na který se sjíždí z účelové komunikace. Pozemek není nijak označen, na vjezdu není žádná značka, která by upravila možnosti kolem stání a zastavení. Podle fízl verze šlo o to, že na daný pozemek chodí často různé školky atp. a mé vozidlo stálo již příliš daleko v pozemku, zatímco ostatní vozidla stála těsně u "krajnice" dané účelové komunikace. Proto mě majitel pozemku udal.

Děkuji všem za vstřícné rady, ikdyž jsem jich nemohl využít. Snad příště :)
IP zaznamenána