30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 20

Autor Téma: Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)  (Přečteno 322896 krát)

D-FENS

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #120 kdy: 22 Prosince 2013, 11:46:13 »

Vážení přátelé,

v rámci potírání SPRDELe jsem v roce 2013 provedl následující aktivity:

1. Několik přestupků spáchaných mým autem - ani jednou nedošlo k obeslání.
2. Shromáždil 9 SPRDELkompatibilních přestupků splňující následující kritéria:

    řidič nebyl současně provozovatel a bylo to evidnentní
    nebylo to firemní auto

3. Ve všech 9 případech řidiči neuhradili poplatek. Ve 3 případech poslali částku v řádu desetikorun. V 1 případě jsme aplikovali "osobu vlastní". V 8 případech se jednalo o MHMP, v jednom případě o MÚ Turnov.
4. To byly případy ze skupiny "A". Dále jsem shromáždil 4 případy, kdy řidiči dostali výzvu a nějak reagovali, tzn. napráskali osobu vzdálenou (3) nebo na papír namalovali píču (1). Dále skupina "B".

Výsledky:

Další fází by mělo být, že se úřad pokusí identifikovat řidiče (formálně) a když se mu to v zákonné lhůtě nepodaří, měl by pokračovat do úrovně SPRDELe. Prvním krokem by mohl být příkaz, protože úřad může mít za prokázané, že se správní delikt stal. Pokud by obviněný podal odpor, pokračovalo by se klasickým správním řízením.

Ze skupiny "A", tedy zcela pasivních, ani jeden nepostoupil o krok dále.
Ze skupiny "B" dva případy postoupily do stádia SPRDELe, ten s píčou a ještě jeden zatím ani to ne. Po podání odporu nenásledovala dosud žádná akce.

Závěr je tedy takový, že úřady nereagují na zcela pasivní přístup a když někdo výzvu ignoruje, prostě dál nepokračují a soustředí se jen na ty, kteří "dělají vlny".

Napíšu další FSM s tím, že jednoznačně doporučím výzvu ignorovat. Popíšu samozřejmě rizika, která z toho plynou. Tím se střednědobě sníží přísun financí a vznikne tlak na to, aby úřady musely zpracovávat i případy, kde byl řidič pasivní, což je vmanévruje do toho, že budou muset zpracovávat i ty případy, kdy byl řidič pasivní a to spotřebuje značnou část jejich kapacit.

Chce někdo tento postup o něco doplnit?
IP zaznamenána

Snowman

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #121 kdy: 22 Prosince 2013, 18:44:26 »

Co takhle uvést prokazatelně zemřelou osobu, která zcela prokazatelně žila trvale v zahraničí? Pro hledání zemřelých v USA doporučuji následující stránku, kde lze hledat i časové období úmrtí:
http://www.tributes.com/search/obituaries/?solr=&first=&last=&city=&state=&search_type=1&dod=&keywords=
Na této stránce tak lze dohledat jméno, příjmení, datum narození, datum úmrtí a rovněž i přibližnou adresu, kde daná osoba žila. S trochu štěstí a googlováním se podaří dohledat i přestná adresa.

Správní orgán sice asi nemůže jako u občana ČR nebo osoby trvale žíjící v ČR spolehlivě ověřit, že uvedená osoba je skutečně mrtvá, na druhou stranu ale nemůže ani vyvrátit tvrzení oznamovatele, že tato osoba skutečně mrtvá je, což je i ostatně pravda. Takže by oznámení znělo tak, že údaje nutné k určení totožnosti řidiče jsou následující: pan John Smith, nar. 1.1.1967, bytem New York Avenue 654, Washington, USA. Uvedená osoba dne XX.XX.XXXX zemřela.
Co si o tomto myslíte?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #122 kdy: 22 Prosince 2013, 21:05:32 »

Jen taková zajímavost.

Jednomu kolegovi tady z fóra řeším SprDel - parkování na vyhrazeném stání (pro útlocitné dodávám, že nešlo o invalidy, ale o místo vyhrazené pro zaměstnance). Celou maškarádu projednává MÚ Luhačovice. Provozovatel jako řidiče uvedl osobu zemřelou, což by patrně bez zádrhele prosvištělo úřední kanalizací do zapomnění, kdyby ovšem řidiči nepokurvil křestní jméno a nenapsal místo Jan Josef. Toho se ouřada chytil a přestože se vlastní iniciativou pomocí lustrace matriky skutečných údajů řidiče dopátral, tvrdí, že řidič buď zemřel (to ale není důvod udělat z toho SprDel), nebo neexistuje (což nemůže dokázat, protože se osobu jménem Josef nijak nepokusil kontaktovat, z čehož ovšem vyplývá, že ani za takové situace z toho nelze udělat SprDel) a musí to tedy řešit s provozovatelem, neb městská kasa zeje prázdnotou a kam bychom to přišli, kdyby si každý ve večerních hodinách na prázdném parkovišti zastavil, kde se mu zlíbí.

Proběhlo kolečko příkaz - odpor - výzva k seznámení se spisem - žádost o zaslání spisu podle InfZ - zaslání spisu - a teď se čeká na rozhodnutí, které zřejmě padne v lednu. Nejen proto, že ouřada sice má titul JUDr., ale podle formy i obsahu jeho slintů práva nevystudoval ani v Plzni, nanejvýš na nějaké vysoké škole SNB, bude rozbití rozhodnutí o vině snazší než rozšlápnout dvouletému dítěti bábovičku. Pokud bude mít dotyčný zájem, může pak skončenou věc anonymizovat a hodit dokumentaci do příslušné sekce fóra. Mimo soutěž tam švihnu i materiální aspekt, zavinění přestupku atd. (o tom, že něco takového vůbec existuje, se orgán v příkazu ani neobtěžoval zmínit a nečekám, že by tomu v rozhodnutí bylo jinak) a pokud by to odvolačka nějak řešila a nenechala radši zaniknout prekluzí (velmi reálná možnost), mohlo by to být argumentačně výživné.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #123 kdy: 22 Prosince 2013, 21:06:41 »

Jinak letošní bilance SprDel:

Vím asi o 200 případech v Praze, 20 v Brně a 10 v dalších městech, kdy byla jako řidič nahlášena mrtvola. V Praze ani v Brně to už ani v jediném případě nebylo nijak dál řešeno. V ostatních městech se jednou stalo výše popsané a podruhé úřad (v Plzni) začal prudit s tím, že dotyčný neuvedl datum narození řidiče, takže nesdělil údaje potřebné pro jeho identifikaci (v odvolání bych to řešil mj. odkazem na nesplněnou povinnost úřadu postupovat podle § 37 odst. 3 správního řádu). Po příkazu následoval odpor a řízení ohledně SprDel. Vydání rozhodnutí avizovali na začátek listopadu, ale řidič se od té doby neozval, takže se patrně v dané věci také nic neděje.

Bilance mrtvol tedy činí (zhruba): 230 utkání, 228 kontumačních výher, 1 výhra dopředu jistá v prodloužení a 1 očekávaná výhra buď kontumačně nebo v prodloužení (a kdyby všichni uvedli nenapadnutelné údaje, tak to byla úplně čistá práce bez ztráty kytičky).
« Poslední změna: 22 Prosince 2013, 21:15:35 od jkraus222 »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #124 kdy: 22 Prosince 2013, 21:19:14 »

Co takhle uvést prokazatelně zemřelou osobu, která zcela prokazatelně žila trvale v zahraničí?
Je to úplně stejné, jako si někoho v zahraničí vymyslet. Úřadu se obsílka vrátí a jestli dotyčný žije, nebo je mrtvý, nemá v případě cizince jak prokazovat.
IP zaznamenána

Snowman

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #125 kdy: 22 Prosince 2013, 21:37:51 »

Úřad má přece teoretickou možnost kontaktovat zastupitelský úřad příslušné země s dotazem, zda daná osoba skutečně existuje a zda zemřela. Pokud by to neučinil a zahájil po vrácení zásilky rovnou řízení o správním deliktu, lze argumentovat, že úřad nepostupoval dle ustanovení § 125f odst. 4 písm. a) zákona o silničním provozu, tedy že neučinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku a v následném řízení. Pokud by se zásilky vrátila, mohl by rovněž správní orgán (asi jen teoretické úvahy) ustanovit dané osobě opatrovníka nebo doručovat veřejnou vyhláškou. Pokud by se správní orgán dotázal, zastupitelský úřad by mu sdělil, že daná osoba skutečně zemřela. V dopise by šlo úředníka i navést sdělením ve stylu. Osoba X zemřela, což lze ověřit dotazem na velvyslanectví (konzulátu) státu XY v Praze, jehož byla osoba X občanem a na jehož území rovněž zemřela.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #126 kdy: 22 Prosince 2013, 22:04:58 »

To jsou velké hypotézy  :) Kdybyste je takto naváděl za ručičku k cíli, asi by to správní orgán nechal plavat a vrhnul se na jinou ovci.

A nedoručení zásilky v zahraničí samozřejmě není důvod udělat z toho SprDel, ale minimálně některé správní orgány to podle dostupných informací dělají. To zase záleží, jestli se budeme chtít bavit o tom, jak to je podle zákona správně nebo jak to probíhá v reálu  :)
IP zaznamenána

Fred

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #127 kdy: 24 Prosince 2013, 08:19:57 »

Dobrý den, prosím o Vaše názory.

Byl jsem změřen v obci a to rychlosti vyšší jak o 30km/h. Přišla mi domů výzva k podání vysvětlení. Vysvětlení jsem podal osobně na služebně a udal jsem jméno řidiče, bydliště a rok narození. Řidič ukrajinec od kterého mám i ofocený pas. Teď mi přišla výzva k zaplacení částky dle §125. Zdůvodněno to bylo tím, že se na uvedené adrese nezdržuje, že cizineckou policií bylo zjištěno ,že cílová osoba neprochází systémem CIS - tedy osoba neexistuje.
Mám podat odvolání a jako důkaz dát třeba kopii pasu, nebo jaké jsou jiné možnosti.

Děkuji
« Poslední změna: 24 Prosince 2013, 08:22:29 od Fred »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #128 kdy: 24 Prosince 2013, 08:31:33 »

Dejte někam ke stažení komplet dokumentaci, co k tomu máte, pošlete mi v soukromé zprávě link ke stažení a v nejbližších dnech se na to podívám a navrhnu řešení.
IP zaznamenána

tichucko

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #129 kdy: 24 Prosince 2013, 19:10:36 »

Jen taková zajímavost.

....Celou maškarádu projednává MÚ Luhačovice.

Docela by mě zajímalo jak to dopadne, jakožto luhačovjana... :)
IP zaznamenána

Martin27

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #130 kdy: 30 Prosince 2013, 13:23:20 »

Pánové, napadla mě ještě jedna teoretická věc. Auto jsem zapůjčil cizinci, který existuje a poštu si převezme, bude-li řádně obeslán. Není porušení práva na spravedlivý proces to, že mu správní úřad píše česky i přesto, že se jedná o cizince a je tedy zřejmé (případně na toto upozorním při jeho nahlášení), že hovoří např. španělsky? Neměl by úřad na toto reflektovat a oslovit cizince v jazyce, o kterém je předpoklad, že ho ovládá?

Domnívám se, že se jedná o podobnou věc jako nemožnost projednat s cizincem blokově pokutu, protože pokud nerozumí, nemůže být řádně poučen a s přestupkem souhlasit a je tak krácen na svých právech.
« Poslední změna: 30 Prosince 2013, 13:25:25 od Martin27 »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #131 kdy: 30 Prosince 2013, 23:08:25 »

Neměl by úřad na toto reflektovat a oslovit cizince v jazyce, o kterém je předpoklad, že ho ovládá?
Asi ne. Správní řízení se vede v češtině.
Sice by měl právo na tlumočníka, ale na své náklady (§16 odst. 3 správního řádu).

V tomhle ohledu větší legrace by byla s příslušníkem nějaké "oficiální" národnostní menšiny, těm úřad skutečně musí na své náklady překládat do jazyka dané menšiny.
(A příslušníkem menšiny jste tím, že se za něj prohlásíte.)
IP zaznamenána

Sinuhet

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #132 kdy: 31 Prosince 2013, 02:21:41 »

V tomhle ohledu větší legrace by byla s příslušníkem nějaké "oficiální" národnostní menšiny, těm úřad skutečně musí na své náklady překládat do jazyka dané menšiny.
(A příslušníkem menšiny jste tím, že se za něj prohlásíte.)
Nemůže úřad napadnout tuhle fičurku pod záminkou protahování? 3x za sebou asi příslušnost k národnostní menšině změní málokdo :) leda že by "objevil" něco ve svém rokomnenu...
IP zaznamenána

Martin27

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #133 kdy: 31 Prosince 2013, 17:55:57 »

Dovolím si nesouhlasit, viz např. http://www.epravo.cz/top/clanky/pravo-na-tlumocnika-v-prestupkovem-rizeni-91681.html


Jedná-li se o občana např. Argentiny, je zřejmé, že neovládá český jazyk, měl by mít dle Evropské úmluvy nárok na tlumočníka na náklady státu. Domnívám se, že pokud lze toto aplikovat na probíhající správní řízení, lze toto aplikovat i na výzvu k podání vysvětlení, protože v širším pohledu již na samotnou výzvu lze nahlížet jako na možný počátek správního řízení.
IP zaznamenána

andre

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #134 kdy: 07 Ledna 2014, 09:46:38 »

Mám dotaz, jsem blb, a ačkoliv znám dfens-cz.com a čtu ho, tak tuhle debatu jsem našel až po odeslání odpovědi na magistrát.
Tedy jsem použil starší řešení problému s přestupkem po 19.1.2013 - tedy osobu vzdálenou, co rozumně fungovala než začali posílat "Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky". Použil jsem formulaci že "vozidlo měl zapůjčeno", nikoliv že "vozidlo řídil". Jak jsem si všiml už v debatě zde, je pravděpodobné, že se na tomto bude úředník otáčet, protože jsem nesdělil kdo řídil a napaří mi SPRDEL, že? A bude z toho ještě cesta ven? Jedná se o strašlivý zločin v podobě stání v protisměru na obousměrné ulici...
Díky
Andre
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 20