30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 20

Autor Téma: Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)  (Přečteno 325806 krát)

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #135 kdy: 07 Ledna 2014, 11:38:59 »

je pravděpodobné, že se na tomto bude úředník otáčet, protože jsem nesdělil kdo řídil a napaří mi SPRDEL, že?
Netvrdil bych přímo, že to je pravděpodobné, jen to je možné. V Praze (zavalené přestupky) ta pravděpodobnost není zase tak velká, na menším městě může být vyšší.
IP zaznamenána

andre

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #136 kdy: 07 Ledna 2014, 11:52:32 »

Netvrdil bych přímo, že to je pravděpodobné, jen to je možné. V Praze (zavalené přestupky) ta pravděpodobnost není zase tak velká, na menším městě může být vyšší.
Děkuji, jedná se o Prahu, spíš bych se chtěl teoreticky připravit na to co může nastat, když tam je ta 8-mi denní lhůta...
Tedy pokud z toho udělá SPRDEL, tak kudy z toho ven?
Jestli bude smysluplné rozporovat, že z toho udělali SPRDEL - což si osobně myslím asi bude docela bez nábojů, protože jsem pochybil.
Nebo jak postupovat v tomto případe se SPRDELem? Např. pokud se pokusí osobu vzdálenou kontaktovat (poštu si přebírá a vyjádří se), tak tím vlastně popřou mé pochybení, či ne?
Nebo řešit materiální aspekt?
 
« Poslední změna: 07 Ledna 2014, 12:09:22 od andre »
IP zaznamenána

Huntfilihunt

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #137 kdy: 07 Ledna 2014, 16:03:56 »

Mno, tak to by mě docela zajímalo.... § 10 Povinnosti provozovatele vozidla (1) Provozovatel vozidla nesmí d) přikázat nebo svěřit samostatné řízení vozidla osobě, o které nezná údaje potřebné k určení její totožnosti.  Svěřím vozidlo osobě o které znám údaje potřebné k určení její totožnosti, čímž jsem ale současně vyčerpal své zákonné možnosti dobrat se toho, kdo auto následně skutečně řídil, pakliže v něm nebudu v danou chvíli sedět. Jistě, vím kam bude správní úřad neomylně směřovat - provozovatel nezná údaje o řidiči v době spáchání přestupku. Nicméně fakticky jsou to pro provozovatele údaje nezjistitelné, pakliže mu je je osoba, které provozovatel vozidlo původně svěřil, dobrovolně nesdělí...
IP zaznamenána

Huntfilihunt

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #138 kdy: 07 Ledna 2014, 16:38:11 »

V souvislosti s problematikou ústavnosti uložení objektivně nesplnitelné povinnosti (zde zajištění provozu vozidla dle právních norem řidičem neprovozovatelem) jsem narazil na pozoruhodný souhrn verdiktů všech instancí ve sporu s Joost Falk vs. Nizozemsko, v souvislosti s dopravním přestupkdem z 20.1.1998 http://www.humlstanislav.cz/assets/z-medii/Falk-v-NL-objektivn-odpovdnost-provozovatele.doc
IP zaznamenána

VK II

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #139 kdy: 08 Ledna 2014, 18:43:41 »

Tak jsem se tím rozhodnutím Evropského soudu nějak prokousal a je to docela síla  :o
6 let se tím zabývali a nakonec to skončilo jako obvykle - ovčan je vinen a stížnost je nepřijatelná  ???
Stát a jeho složky si prostě mohou dovolit všechno a projde to.Pro nás z toho nekouká nic dobrého  >:(
IP zaznamenána

Acetyx

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #140 kdy: 09 Ledna 2014, 14:07:55 »

Ahoj, kde efektivně najít použitelné mrtvé? Na netu se daji najit weby s umrtnim oznamenim, ale bohužel už dál nevím jakým fíglem se dostat k adrese bydliště.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #141 kdy: 11 Ledna 2014, 07:58:22 »

Hledejte v živnostenském rejstříku. Jméno a příjmení máte, město, kde dotyčný bydlel, také, a zřejmě i věk (alespoň ročník). Pokud měl živnosťák, tak podle těchto údajů ho najdete a získáte tak celou adresu trvalého bydliště a datum narození.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #142 kdy: 11 Ledna 2014, 11:31:00 »

A s velkou pravděpodobností měl alespoň ŘP, dovedu si představit jen málo způsobů podnikání, kde člověk nemá vlastní PzKpfW.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

jezkovi.voci

  • Host
Výzva provozovateli vozidla - služební vůz
« Odpověď #143 kdy: 14 Ledna 2014, 22:43:59 »

Zdravím,
zajímalo by mě, jak se řeší případy, kdy řidiče změří ve služebním voze a tím pádem přijdou dopisy od magistrátu do sídla firmy? Z minulosti vím, že byl daný řidič povinen se dostavit k poskytnutí vyjádření a sebou musel donést (kopii) knihy jízd. Podotýkám, vůz dejme tomu není na leasing, tudíž je v t.p. uvedena firma jakožto provozovatel.

Díky předem za jakékoliv rady.
IP zaznamenána

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla - služební vůz
« Odpověď #144 kdy: 14 Ledna 2014, 23:31:29 »

Zdravím,
zajímalo by mě, jak se řeší případy, kdy řidiče změří ve služebním voze a tím pádem přijdou dopisy od magistrátu do sídla firmy? Z minulosti vím, že byl daný řidič povinen se dostavit k poskytnutí vyjádření a sebou musel donést (kopii) knihy jízd. Podotýkám, vůz dejme tomu není na leasing, tudíž je v t.p. uvedena firma jakožto provozovatel.

Díky předem za jakékoliv rady.

Tam je spousta variaci. Popisu vam praxi.
1) Polycyje predava ouradu. Urad posle na firmu canc ze v dobu XY zmerili a bude pozadovat identitu ridice. Nekdo kdo ma tyhle veci na starosti ve firme, ho s konformnosti sobe vlastni vzorne nafizluje, treba podle knihy jizd.
Pote urad obesle ridice. Pokud ridic neni vohnout, prijde tam a rekne "podivejte se, ja jsem to ale nebyl. Ve firme se asi blbe podivali", pripadne "jo, podle knihy jizd jsem auto mel, ale pujcil jsem ho v tu dobu kamaradovi, jehoz identitu vam nereknu, a to zakazany neni. Mozna me za to zjebou v praci, ale vam do toho neni nic, sbohem". Je to hrozne jednoduchy, protoze prakticky nenastava pripad, kdy by meli nejakou pouzitelnou fotku. Takze game over. Je to mnohem snazsi nez u klasickeho provozovatele-fyzicke osoby, protoze na zaklade knihy jizd prestupek zalozit proste nemuzou, to je nez car papiru. Jedine, pokud se ridic prizna...
2) pokud je uz na pozici praskajiciho slusnej clovek (nastava vyjimecne, v mensich firmach), tak se na ne uplne vyjebe a neposle jim nic. Muzu vam rict, ze urad se na to v tu chvili proste vybodne.

Proste lze vymyslet vsechno co u klasickych fyzickych osob a jeste mnoho navic. Problem je, ze spoustu lidi se chce vyhnout zpetne reflexi do firmy, ze to radsi cvakne "aby tam nevypadal jako PYRAT". Jenze ta zpetna reflexe temer nema jak nastat. Napriklad pokud by urednik napsal do firmy "ridic ktereho jste mi udali prisel a rekl, ze to neridil, tak jak to bylo?" je nepripustne sdelovani informaci treti osobe, ktera neni ucastnikem rizeni, a urednik by mohl byt zalovan. Cimz nerikam ze to nedelaj, ale malo.
IP zaznamenána

jezkovi.voci

  • Host
Re:Výzva provozovateli vozidla - služební vůz
« Odpověď #145 kdy: 15 Ledna 2014, 00:00:55 »

Zdravím,
zajímalo by mě, jak se řeší případy, kdy řidiče změří ve služebním voze a tím pádem přijdou dopisy od magistrátu do sídla firmy? Z minulosti vím, že byl daný řidič povinen se dostavit k poskytnutí vyjádření a sebou musel donést (kopii) knihy jízd. Podotýkám, vůz dejme tomu není na leasing, tudíž je v t.p. uvedena firma jakožto provozovatel.

Díky předem za jakékoliv rady.

Tam je spousta variaci. Popisu vam praxi...

Skvělý, díky za reakci. Myslím, že i tohle se může spoustě lidem hodit  ;)
IP zaznamenána

GreysW

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #146 kdy: 15 Ledna 2014, 09:12:37 »

A navíc mám takovej dojem, že kniha jízd je vedena pouze pro účely daňové kontroly a ouřad či PČR na ni nemaj nárok. Firma akorát má povinnost sdělit, kdo měl v dané době auto svěřené...
Dále postup via Smrtihlav :)
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #147 kdy: 15 Ledna 2014, 10:00:02 »

Když mě za firemní auto popotahovali naposledy, tak jsem byl oznámen jako "osoba, jež měla auto svěřené" (což jsem duchapřítomně ve firmě zařídil, protože firma je malá a takováto informace se ke mně před odesláním samozřejmě dostala). Obeslali mě z úřadu, tak jsem jim zajel osobně oznámit, že jim nic neřeknu, s výjimkou toho, že jsem v uvedenou dobu vozidlo neřídil. Tvářili se, že se tedy zeptají ve firmě ještě jednou, tak se taky stalo (prakticky stejným dopisem jako poprvé). Tož jsem nadiktoval ve firmě odpověď stylu "Vážení, požadovanou informaci jsme vám již sdělili a nic víc nemáme povinnost vědět."

Prekludovalo před půlrokem.
IP zaznamenána

Petr Pavel

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #148 kdy: 16 Ledna 2014, 14:16:56 »

Mam ted v reseni stejny pripad. Provozovatel (firma) me na moje prani napraskala, ja zasel na ourad a rekl jim, ze jim nic nereknu. Bez dalsiho to hodili na SPRDEL, protoze pry nezjistili, kdo auto v dobe prestupku ridil. Podle mne se budou snazit tohle delat vzdy, je to pro ne jednodussi.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #149 kdy: 17 Ledna 2014, 17:32:29 »

A navíc mám takovej dojem, že kniha jízd je vedena pouze pro účely daňové kontroly a ouřad či PČR na ni nemaj nárok.
Tak, ouřad na ni nemá nárok vůbec a PČR jen se soudním příkazem.

Ještě pro úplnost dodám, že kniha jízd podle daňových zákonů nemusí ani obsahovat jméno řidiče. Jméno řidiče je vyžadováno pouze zákoníkem práce a to pro účely umožnění kontroly dodržování nařízených přestávek. To mj. znamená, že jméno řidiče není potřeba evidovat, pokud tento nepodléhá ZP (např. dobrovolník v neziskovce, nebo statutár firmy, u kterých se to ale mohlo změnit), nebo jde o krátké jízdy s trváním pod 4 hodiny, případně s přestávkami takovými, že k porušení ZP v principu dojít nemohlo.

Samozřejmě, že i to ustanovení ZP je na pytel, protože:
1. nepřikazuje evidovat střídání řidičů v průběhu jedné jízdy apod. a ani běžně dostupné formuláře a aplikace pro vedení knih jízd s tím nepočítají
2. nepřikazuje archivaci, takže si ve firmě můžete vnitřní předpisem stanovit, že vždy na konci měsíce se evidence zkontroluje a skartuje (pokud je auto „na paušálu“), případně ořeže na minimum, vyžadované daňovými zákony (pokud se na auto paušál neuplatňuje resp. uplatňují se odpočty DPH z paliva)
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 20