30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: [WIN] predvolani na ustni jednani o prestupku po zruseni rizeni o spravnim deliktu.  (Přečteno 15517 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil

Dal bych do toho drze odvolání a dožadoval se zastavení podle § 76(1)f - odpovědnost zanikla (protože odpovědnost za ten přestupek jednou pro vždy zanikla zahájením sprdelního řízení). Než to pošlou na kraj a než o tom kraj rozhodne, tak navíc odpovědnost zanikne též pro prekluzi. Tím se jim cesta ke sprdeli definitivně uzavře.

U toho odvolání je vtipné, že je fakt přípustné, přestože řízení zastavili a vy také chcete zastavit, jen z jiného důvodu. Jenže ten důvod je součástí výroku a navíc to má značný vliv na to, jaká veřejná subjektivní práva a povinnosti v důsledku toho zastavovacího rozhodnutí účastníkovi vzniknou, takže to lze odvoláním napadnout (narozdíl od situace, kde by bylo chybně jen odůvodnění, proti tomu se odvolat nelze). A také mi přijde tak nějak správné, že se úřady zaměstnají takovou ptákovinou.
IP zaznamenána

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil

zkusim neco vymyslet, aby to bylo alespon trosku stavnate a hlavne dostatecne dlouhe. cas na to mam. nicmene rad bych se v tom pohnipal uz jen proto, ze pokud je realita takova jak rikate, tak u nas evidentne urednici jedou umyslne s ohnutim zakona tak, aby se sprosty obvineny stal sprostym kriminalnikem za kazdou cenu, i kdybychom zakony dodrzovat nemuseli. coz se mi zda velice nehezke. tzn bych udelal sumar vsech pochybeni a vubec vsech nesrovnalosti, dal bych do toho i vyjadreni na odvolani z podjatosti ohledne toho vyjadreni paragrafu 125g a k tomu dodal i jestli jsou schopni a ochotni to obhajit i pred soudem, protoze to samozrejme bude dobry precedent pro ostatni na tema turbomodelu.

EDIT: jeste me tak napadlo. kdyz dojde k prekluzi, dotycny urad mi to jako ucastnikovi rizeni nejak oznami?
« Poslední změna: 22 Února 2016, 13:11:52 od nechapavy »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

EDIT: jeste me tak napadlo. kdyz dojde k prekluzi, dotycny urad mi to jako ucastnikovi rizeni nejak oznami?
Někde to tak dělají, někde to mají na háku. Můžete o to požádat nebo si nechat poslat list ze spisu, kde je o zastavení rozhodnuto.
IP zaznamenána

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil

tak tu mame odpoved z uoou, predpokladam, ze je asi nutne je trosku popostrcit. prece mi tim dopisem nechteji rici, ze ve spisu muze byt osobni udaj prakticky kohokoliv, kdo nema s pripadem nic spolecneho a je jen na uvazeni spravniho uradu, jake udaje tam da a jak s nimi nalozi?
IP zaznamenána

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil

a pokud by to nekoho zajimalo, tak nasledne po turbomodelu, spravnim rizeni s mou osobou jakozto provozovatelem vozidla, rozhodnutim o provineni a udeleni pokuty, odvolanim, shozenim rozhodnuti nadrizenym organem, zahajenim rizeni o prestupku s mou osobou jakozto domnelym ridicem, ukonceni prestupkoveho rizeni s mou osobou (neprokazano) za pomoci par 76, odstavec 1, pismeno c (prestupek se obvinenemu nepodarilo prokazat) a tedy predpokladam, ze ted by znovu nasledovalo spravni rizeni s mou osobou jakozto provozovatelem vozidla....

pokud by si nekdo chtel precist me odvolani, tak je v priloze. jinak zitra je to presne rok, co se dotycny akt stal. za tu dobu dotycna urednice nasekala bot az hamba. od zacatku postupuje nejspis dle nejakeho schematu s jasnou nadrazenosti a troufnu si tvrdit i s vedomim toho, ze vyhraje za kazdou cenu. i kdyby se mely paragrafy vykladat pokazde jinak. inu, rad si vyslechnu pripominky, nazory a napady. jen nepiste ohledne neprehlednosti toho textu. nektere pasaze mi chvili daly, nez jsem je takto zformuloval :-)
IP zaznamenána

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil

tak. odvolani proslo az na kraj a ten mi po vic jak dvou mesicich odpovedel tim, ze rizeni se z duvodu prekluze zastavuje. tzn zadna reakce na jakoukoliv pripominku z odvolani. pripad vyresen, nikdo nevyhral. urednicka zvule zustala v plne zbroji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

To je zbytečně negativní.. prekluze je WIN.

Jsou tu případy že obviněný nadšeně popisoval jako vítězství v řízení když to vrátili do blokového nebo odpustku a zaplatil menší pokutu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil

tak. odvolani proslo az na kraj a ten mi po vic jak dvou mesicich odpovedel tim, ze rizeni se z duvodu prekluze zastavuje. tzn zadna reakce na jakoukoliv pripominku z odvolani. pripad vyresen, nikdo nevyhral. urednicka zvule zustala v plne zbroji.
Jak přesně vypadá výrok rozhodnutí kraje? Jen zastavili řízení, nebo i zrušili to zastavení magistrátem? Zastavili řízení jako celek (pro prekluzi), nebo jen to řízení o odvolání?

Též mi to přijde jako WIN, ale třeba ještě bude legrace, pokud se koněpůlský magorát pokusí znovu rozjet sprdel.
IP zaznamenána

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil

... jsem trumpeta ...
« Poslední změna: 28 Května 2016, 11:27:24 od nechapavy »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil

No, to už jste říkal o pár příspěvků výše. Šlo by odpovědět na položenou otázku? Jakou to má formu - je to rozhodnutí/usnesení/sdělení? Jak zní výrok (taková ta většinou tučná část nad nadpisem odůvodnění)?

Jde o to, jestli se ještě náhodou magistrát nemůže pokusit znovu zahájit sprdel. Bylo-li potvrzeno rozhodnutí, že napodruhé zahájené přestupkové řízení bylo zastaveno podle písm. c) a nikoliv f), tak to není úplně vyloučené.
IP zaznamenána

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil

tak ted se opravdu stydim. hrozne moc prace, lezi mi to na stole a uplne jsem zapomnel, ze uz jsem to psal, kdyz to stale visi zde... shame on me...
dotycne rozhodnuti v priloze.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil

OK, tomu rozhodnutí kraje není co vytknout, v zásadě nemohli jinak. Maximálně mohli do rozhodnutí přidat nějaké to "obíčko", tj. nad rámec nosných důvodů okomentovat výkon účastníka či SO1, ale v obecné rovině jsem docela rád, že se takový folklór u správních orgánů zatím nerozmohl (ono to bohatě stačí u soudů).

Vnímám to jako jednoznačný WIN a ty nářky nad úřední zvůlí nejsou na místě. Přestupek je ze hry a sprdel taky. Úředníkům se povedlo jednoduchý případ tak zamotat, že i pro ně byla prekluze vysvobozením.
« Poslední změna: 28 Května 2016, 12:07:26 od hh »
IP zaznamenána

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil

ok. budu to tedy tak brat. nezbyva nez podekovat zucastnenym a hlavne Vam (hh).
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5]