30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení  (Přečteno 17619 krát)

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #15 kdy: 16 Února 2016, 20:02:30 »

Můžete třeba při jednání požadovat některé tyto informace (obratně formulováno tak, aby z toho jednoznačně nevyplývalo, že chcete výslech PaChů) a v odvolání, potom namítat, že PaChy nevyslechli a neměl jste možnost je pokoupat na způsob měření v zatáčce. Bude zajímavé zjištění, jak budou schopni zdokladovat pozici vozu u okraje třeba za 6 měsíců.  :)

Díky za info, za pár dní mám po jedné omluvence SŘ. V plánu mám vyžádat "průkazné doložení provedení měření". Je to OK? Že bych je (zatím) vůbec nenaváděl na jednotlivé problémy typu zatáčka, okraj vozovky, osa jízdy atd. Ale takto obecně, a pak to odplálit vše v odvolání.
Nebo bude lepší formulovat to jako "doložení provedeného měření v zatáčce" a následně řešit jak to (ne)doložili?

A mám chtít i návod?

Díky. Těším se až se tam otrkám.

P.S.: po tomto vydají rozhodnutí v můj neprospěch a já se odvolám k MD; a nebo bych to měl chtít jako doplnění spisu a chtít se ještě vyjádřit před rozhodnutím?
« Poslední změna: 16 Února 2016, 21:49:13 od HOHO »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #16 kdy: 16 Února 2016, 23:12:40 »

.....Bude zajímavé zjištění, jak budou schopni zdokladovat pozici vozu u okraje třeba za 6 měsíců.  :)

A mám chtít i návod?

P.S.: po tomto vydají rozhodnutí v můj neprospěch a já se odvolám k MD; a nebo bych to měl chtít jako doplnění spisu a chtít se ještě vyjádřit před rozhodnutím?
Na prvním jednání si nechte udělat kopii spisu a poslechněte si co mají. Potom řekněte, že se vjádříte písemně po prostudování spisu. Dostanete lhůtu cca 10 dní. V té době sepíšete námitky a trochu úřad zaúkolujete. Něco z toho úřad nesplní a patrně ani nebude předvolávat Pachy. To budou dobré body do odvolání.

IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #17 kdy: 17 Února 2016, 18:27:29 »

.....Bude zajímavé zjištění, jak budou schopni zdokladovat pozici vozu u okraje třeba za 6 měsíců.  :)

A mám chtít i návod?

P.S.: po tomto vydají rozhodnutí v můj neprospěch a já se odvolám k MD; a nebo bych to měl chtít jako doplnění spisu a chtít se ještě vyjádřit před rozhodnutím?
Na prvním jednání si nechte udělat kopii spisu a poslechněte si co mají. Potom řekněte, že se vjádříte písemně po prostudování spisu. Dostanete lhůtu cca 10 dní. V té době sepíšete námitky a trochu úřad zaúkolujete. Něco z toho úřad nesplní a patrně ani nebude předvolávat Pachy. To budou dobré body do odvolání.
Ikdyž mám spis už asi měsíc, jelikož jsem si dělal kopii ještě hned po tom co mě obeslali?
IP zaznamenána

jezekif

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #18 kdy: 17 Února 2016, 21:13:56 »

Spis jste nahlížel na úřadě? Jestli ano a není v něm nic nového, těžko budete požadovat lhůtu na prostudování, za zkoušku na druhou stranu nic nedáte.("projde-li to, tak dvacet") Máte-li jej jinak požadujte.
« Poslední změna: 17 Února 2016, 21:15:38 od jezekif »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #19 kdy: 17 Února 2016, 22:48:46 »

Porovnejte spis s tím co máte, jestli jsou očíslované stránky a veden jejich seznam a potom je zaúkolujte s tím návodem. Protože do doby prostudování návodu máte snížené možnosti namítat chyby v provedení měření.
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #20 kdy: 26 Dubna 2016, 20:11:48 »

Tak tu máme kolegové postup.

Co se týče jednání, tak:
- když viděli že budu jednat, tak mi nabídli shodit to na blokovou pokutu (jsem netušil ani, že lze)
- orgán v jednu chvíli pronesl něco ve smyslu "že bude mít smůlu" pokud něco odargumentuji, což jsem oponoval že přece by měli mít radost že jim jde přece o pravdu :D Taková zábavná perlička.

Každopádně orgán rozhodl, že jsem VINEN.
Kdyžtak jsem hodím celé lejstro, ale ve zkratce se vůbec, ale vůbec nezabýval mým návodem ani měřením, což odargumentoval tím, že pokud přístroj zaznamená rychlost tak proběhlo měření v souladu s návodem protože jinak by vůbec rychlost nezobrazil a odkázal se na rozsudek NSS že to tak je.
Dále řekl, že má proti sobě záznam o přestupku vs. moji nepodloženou argumentaci o měření v souladu s návodem, přičemž zhodnotil, že má konstrukce je účelová a za pravdu dal PaCH.
Totální sračkou je pak výrok, že měření bylo v zatáčce ale malé. Jak zjistil jak malá je malá zatáčka, to už mi neřekl, samozřejmě.
Dále je na A4 rozebráno, proč to je přestupek (znaky přestupku, jsem pro společnost nebezpečný atd.), což je jistě CTRL-C-V protože tím jsem já vůbec neargumentoval.

Přestupek bude mít roční prekluzi přesně za 3 měsíce, a ještě 14 dní mám na odvolání, tedy po odvolání 2.5 měsíce. (Ne)stihne se to?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #21 kdy: 26 Dubna 2016, 20:13:46 »

To podle mě nemají šanci stihnout, zvlášť když šikovně využijete lhůty.
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #22 kdy: 26 Dubna 2016, 20:59:03 »

V Praze imho v pohodě. Rozhodnutí pražské odvolačky (MD) má určitou sběratelskou hodnotu. Je to skutečně vzácnost. Za poslední tři čtyři roky se mi z MD nevrátilo nikdy nic. A to jsem tam měl kousky, které držely i 5-7 měsíců. Kolega, který dělá v podstatě jen Prahu má stejnou zkušenost. Vlastně ani nevím o nikom, komu by v poslední době MD na odvolání nějak odpovědělo. Je to stejný jako stredoceskej kraj. Tam mi teď statečně "bojuje" nedoplnene blanketní odvolání už osmý měsíc. Kdyby z MD čas od času nevylezla nějaká Ťokokotina, tak bych přísahal, že ten barák neexistuje.
« Poslední změna: 26 Dubna 2016, 21:27:47 od mila6032 »
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #23 kdy: 31 Května 2016, 23:16:48 »

Tak podáno odvolání, mé první, oooo :) Do prekluze jsou 2 měsíce.
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #24 kdy: 27 Srpna 2016, 00:54:40 »

Pánové tak díky všem, prekluze WIN!
Jsem rád že jsem si osahal proces a ještě jednou díky všem co pomohli.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:WIN: Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #25 kdy: 27 Srpna 2016, 01:15:33 »

Tak máte cca 10 měsíců na podání žaloby na nečinnost správního orgánu. Vzhledem k tomu, že MD již nemá nadřízený orgán, kam by si šlo stěžovat, tak Vám ani nic jiného nezbývá.  :)
http://www.nssoud.cz/Zaloba-proti-necinnosti/art/490?menu=310
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:WIN: Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #26 kdy: 27 Srpna 2016, 02:27:28 »

Tak máte cca 10 měsíců na podání žaloby na nečinnost správního orgánu. Vzhledem k tomu, že MD již nemá nadřízený orgán, kam by si šlo stěžovat ...
Od kdy MD nemá nadřízený orgán, někdo zrušil § 178 SprŘ? MD samozřejmě nadřízený orgán má a tím není nikdo jiný, než Ťok vohrnutej osobně. Tedy pokud někoho mrzí, že neobdržel v zákonné 30denní lhůtě rozhodnutí či nějaký jiný úkon, je před případným podáním nečinnostní žaloby nutné požádat podle § 80 SprŘ pana ministra, aby zasáhl, ideálně aby si věc podle § 80(4)(b) SprŘ atrahoval a vyřídil ji osobně :)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:WIN: Passat Praha Ramer 67 km/h správní řízení
« Odpověď #27 kdy: 30 Srpna 2016, 23:10:21 »

..... Ťok vohrnutej osobně. Tedy pokud někoho mrzí, že neobdržel v zákonné 30denní lhůtě rozhodnutí či nějaký jiný úkon, je před případným podáním nečinnostní žaloby nutné požádat podle § 80 SprŘ pana ministra, aby zasáhl, ideálně aby si věc podle § 80(4)(b) SprŘ atrahoval a vyřídil ji osobně :)
:)
Už jsem trochu vypadl z role, protože řeším něco osobně dlouhodobě důležitějšího, takže spíše jen povrchně glosuji, abych se udržel v obraze.
Otázka je, zda by takový DDOS útok na vohrnutého Ťoka nevedl k nežádoucí nápravě vyhovujícího stavu.
IP zaznamenána