30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlost v obci o méně než 20km/h, Poděbrady, rozhodnutí  (Přečteno 13648 krát)

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu: rychlost v obci o méně než 20km/h, Poděbrady
« Odpověď #15 kdy: 15 Února 2016, 20:54:08 »

to enzym: pčr stáli u zastávky autobusu za křižovatkou, u toho kiosku - vzhledem k parkovacímu místu přímo za tím kioskem mezi paletami stavebního materiálu z vedlejší prodejny, je to asi oblíbené místo měření. Odtud je to ke značce začátek obce (ta je tam, co je taková ta příčná čára na asfaltu na mapy.cz) cca 300m. Oni mne vyfotili těsně před domem 113, tj. 167,8 m od kiosku u zastávky. Ta blízkost cedule konec obce je jen optický klam.

to je pravda, ale ouřada i vaše obhajoba vychází z toho, co je ve spisu... výslech opicajtů neprovedl a ze záznamu není zřejmé, zda uvedená poloha byla přestupce, nebo policie a optický klam lze snadno využít ve svůj prospěch, jak jsem již psal
« Poslední změna: 15 Února 2016, 20:57:20 od burtonbell »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu: rychlost v obci o méně než 20km/h, Poděbrady
« Odpověď #16 kdy: 15 Února 2016, 20:58:00 »

Aha, takže ten sloupek na fotce vlevo je se SDZ B 21a až za křižovatkou. Takže můj rozbor je posunut jinam, ale v podstatě funguje stejně - vzdálenost kiosku od hrany domu 113 rozhodně není 167 m, ale 158 m (hrana blíže konci obce). VDZ V4 (odbočovací pruh vpravo) začíná 190 m od kiosku za zastávkou, takže by Vás museli změřit 9 m před vzdálenější hranou.
Akorát již asi nepůjde použít odvrácení jiného nebezpečí a nezastavěné místo. Vzdálenost je ale jednoznačná, to by mělo být neprůstřelné - nelze najisto postavit, zda jste to Vy, nebo ten za Vámi.

EDIT: Teď mně došla jedna věc - měřič rychlosti byl v automatickém režimu, takže opicie vůbec nemůže vědět, které vozidlo ten automat automaticky změřil. A pokud by najednou chtěli tvrdit, že to v automatickém režimu nebylo..pak lžou, protože na papíře jest uvedeno jinak.
« Poslední změna: 16 Února 2016, 00:22:05 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu: rychlost v obci o méně než 20km/h, Poděbrady
« Odpověď #17 kdy: 16 Února 2016, 10:44:50 »

Já bych to dobrzďování i nezastavené místo použil. Je tu jistá šance, že to úředník shodí ze stolu sám, protože to zní logicky a on nebude mít čas ani náladu někde něco zjišťovat.
Zbytek střeliva (které auto bylo vlastně změřeno, osvědčení, atd.) bych nechal do odvolání, protože na to určitě zapomene.
IP zaznamenána

PepazLhoty

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu: rychlost v obci o méně než 20km/h, Poděbrady
« Odpověď #18 kdy: 16 Února 2016, 21:57:44 »

Jak se značkou začátek obce a zastavěným územím souvisí rozsudek Nejvyššího správního soudu pod značkou 1 As 183/2012?
viz http://www.auto.cz/zacatek-konec-obce-znacky-plne-paradoxu-79135
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o radu: rychlost v obci o méně než 20km/h, Poděbrady
« Odpověď #19 kdy: 02 Března 2016, 12:55:41 »

Já bych tam určitě přihodil fakt, že mají dvě auta v záběru jedoucí ve stejném směru a ať prokážou, že změřili zrovna Vás.

U RAMERu by to měření bylo neprůkazné hned ze dvou faktů:
  • překážka v ose antény
  • 2 auta ve stejném směru v ose antény

U MDC si už tak jistý nejsem. Minimálně tam nikde nevidím záměrný kříž.

PS: Že jim fakt není blbý měřit 20 m za cedulí.  :o
IP zaznamenána

PepazLhoty

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci o méně než 20km/h, Poděbrady, rozhodnutí
« Odpověď #20 kdy: 10 Dubna 2016, 22:14:20 »

Mě vyjádření k obsahu spisu obsahovalo tyto body:
1)   Na fotce z radaru je jasně vidět tabule IS12b v protisměru, takže ve stejném místě ve směru mého příjezdu je IS12a a z toho vyplývá, že měřeno bylo hned za touto tabulí. Dále je na fotografii z radaru vidět vozidlo, které jede kousek za naším vozidlem. Pokud platí, že jsme v době měření jeli změřenou rychlostí, pak jsme zpomalovali z povolených 90 km/h, které platily ještě před několika metry.
Zároveň druhé vozidlo na fotografii jede také rychleji, než je povoleno, protože vzhledem k naší vzájemné vzdálenosti zjevně není možné, aby jelo 50 km/h. Kdybych tedy na předepsanou rychlost brzdil prudčeji, pak by sice způsobená nehoda jistě byla plně zaviněná řidičem za mnou. Nicméně bych tím zároveň riskoval zranění mé rodiny (těhotná žena a dítě), která se mnou byla ve vozidle.
Mírně rychlejší jízdou jsem tedy tuto chvíli zjevně odvracel nebezpečí kolize, přičemž jsem zároveň nezpůsoboval škody větší, než hrozily. Hrozící nebezpečí zároveň nešlo odvrátit jiným - méně nebezpečným způsobem.
Obvinění z přestupku je tedy v souladu s § 2, odst. 2 zákona č. 200/1990 Sb. zákona o přestupcích v aktuálním znění vyloučeno, protože se v daném případě nejedná o přestupek.
2)   Tabule IS12a se na této silnici v obci Choťánky podle mého názoru nachází mimo zastavěnou oblast, tedy se podle zákona nejedná ještě o obec. Správní orgán neprokázal, že mnou řízené vozidlo bylo změřeno v zastavěné oblasti tak, aby byly splněny obě podmínky definice obce, tedy "zastavěné území označené dopravní značkou".
IP zaznamenána

PepazLhoty

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci o méně než 20km/h, Poděbrady, rozhodnutí
« Odpověď #21 kdy: 11 Dubna 2016, 00:23:20 »

Zdravím, přišlo mi rozhodnutí, přikládám.
S ohledem na mou minulou profesní dráhu zpracovávače textů, včetně skládání dokupy textů od jiných lidí, mám celkem jasnou představu, co taková práce obnáší po praktické stránce a musím konstatovat, že to je tak strašně odfláknutý, že se mi chce vzteky brečet nad každou korunou, kterou nás tato konkrétní kancelář stojí... Ten člověk to po sobě ani nemohl zkontrolovat, protože jinak by si těch věcných nesmyslů musel všimnout :-(
Sám samozřejmě dělám ve svých textech chyby, ale já za to nejsem placený.

Zvýraznil jsem místa, která úplně bijí do očí. Zatím bych to viděl na přiložené body do odvolání...

Uvítám další návrhy a určitě i doplnění o vhodné slovní obraty a termity, případně odkazy na judikaturu...
Děkuji velice :-/
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci o méně než 20km/h, Poděbrady, rozhodnutí
« Odpověď #22 kdy: 11 Dubna 2016, 08:09:44 »

Jestli to ctu spravne, tak vubec neprobehnul zadny vyslech policistu.

Z meho laickeho pohledu mi taky prijde pomerne odvazne shozeni vaseho tvrzeni na zaklade "zaostreni a tim zpusobeneho zkresleni", pokud mr. urednik neni znalcem v oboru optiky.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci o méně než 20km/h, Poděbrady, rozhodnutí
« Odpověď #23 kdy: 12 Dubna 2016, 05:11:19 »

To odvolání se mi moc nelíbí.
- adresát odvolání nemůže být orgán, který rozhodl - adresát je KÚ SčK, odvolání jde cestou MÚ Poděbrady
- první věta je zcela nesrozumitelná
ad 1 - spíše bych požadoval provedení výslechu všech ve spise zmíněných opicajtů
ad 2 - doplňte chybějící záměrný kříž
ad 5 - máte kopii obsahu spisu? pokud v obsahu úřední záznam BS není, došlo k neoprávněnému doplnění spisu a byl jste krácen na svých právech
Prohlédněte si nějaká jiná odvolání na fóru, řekl bych, že jste nezvolil úplně dobrou formu. To je ale parketa pro matadory, v této věci se necítím míti byť i jen poradní hlas.

IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

PepazLhoty

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci o méně než 20km/h, Poděbrady, rozhodnutí
« Odpověď #24 kdy: 12 Dubna 2016, 10:04:14 »

To odvolání se mi moc nelíbí.
- adresát odvolání nemůže být orgán, který rozhodl - adresát je KÚ SčK, odvolání jde cestou MÚ Poděbrady
- první věta je zcela nesrozumitelná
Díky, opravím.
ad 1 - spíše bych požadoval provedení výslechu všech ve spise zmíněných opicajtů
Jo, tenhle způsob se mi líbí, protože stejně předpokládám, že ta ostatní jména kromě Mašindy a Stuchlíka jsou tam omylem... Takže to zkrátím a požadavek na vyslechnutí všech zmíněných policistů shrnu do jednoho bodu.
ad 2 - doplňte chybějící záměrný kříž
Doplním. Je u tohoto radaru na fotkách vůbec záměrný kříž? Nemám raději trvat na prokázání toho, že nezměřili nic jiného?
ad 5 - máte kopii obsahu spisu? pokud v obsahu úřední záznam BS není, došlo k neoprávněnému doplnění spisu a byl jste krácen na svých právech
Viz výše, ale právě proto se na tom chci nějak otočit - nařknu orgán z krácení mých práv.
« Poslední změna: 12 Dubna 2016, 10:20:05 od PepazLhoty »
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci o méně než 20km/h, Poděbrady, rozhodnutí
« Odpověď #25 kdy: 12 Dubna 2016, 10:36:37 »

Z MDC návodu:

Záměrný kříž

Program MicroDigiViewer umožňuje změnit některé vlastnosti zobrazení záměrného kříže.
Nastavení kříže platí pouze na právě zobrazovaný snímek. Pokud přejdete na následující
nebo předcházející snímek, zobrazí se kříž v původním tvaru.
Změnu zobrazení kříže nastavíme takto :
1. Klikněte na menu Upravit.
2. Klikněte na volbu kříže, kterou chcete změnit.
• Přepněte zapnutí/vypnutí kříže . Defaultně je „zapnutý“.
• Přepněte kříž bílý/černý. Defaultně je „Bílý“.

Jestli to chápu dobře, tak by ani neměl jít vypnout. Možná je černý a je vidět jen na origo fotce ve spisu.

Ještě bych také určitě zmínil měření na hranici max. vzdálenosti:

Systém Micro DigiCam byl navržen tak, aby snímal obrázky ze vzdálenosti 50 až 170 metrů od měřícího místa.
Optimální vzdálenost zaměření je 80 - 140 metrů, avšak dobré osvětlení a zaostření
umožňuje vzdálenost prodloužit. Naopak, méně přirozeného světla je v podmračených
dnech a tak může být nezbytné zmenšit vzdálenost zaměřování.

Pořád bych trval na tom, že změřili auto za Vámi, které Vás dojíždělo.
IP zaznamenána

PepazLhoty

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci o méně než 20km/h, Poděbrady, rozhodnutí
« Odpověď #26 kdy: 29 Srpna 2016, 12:40:15 »

Závěr: Po odvolání se už nebyla žádná další reakce, takže proběhl rok od údajného přestupku.
Děkuji všem za pomoc a přeji mnoho bezpečně ujetých kilometrů bez zbytečné buzerace. ;-)
IP zaznamenána