30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 10

Autor Téma: Helmutova schránka  (Přečteno 109631 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Helmutova schránka
« kdy: 04 Září 2015, 09:58:34 »

Potřeboval bych někde zřídit schránku pro Helmuta, nemá někdo možnost?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #1 kdy: 04 Září 2015, 11:21:24 »

Dávám adresu do SZ.
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #2 kdy: 04 Září 2015, 16:40:46 »

Je opravdu nezbytné mít pro helmuta českou doručovací adresu?

Čeká mě pravděpodobně řešení jednoho sprdele a hodlám použít variantu helmut následovně:

1) Ignorovat odpustek
2) Pak na výzvu napráskat helmuta a zároveň připojit helmutovo přiznání a plnou moc (neověřenou), ve které mě zmocní k zastupovaní ve všech věcech údajného přestupku pod spisovou značkou XYZ.

Počítám, že o čas tu až tak nejde, protože při prohraném správním řízení budou pokutu vymáhat po helmutovi...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #3 kdy: 04 Září 2015, 16:53:31 »

Je opravdu nezbytné mít pro helmuta českou doručovací adresu?
Čeká mě pravděpodobně řešení jednoho sprdele a hodlám použít variantu helmut následovně:
Asi to nezbytné není i když je výhodné, když je to azbuka (bulhar) nebo cyrilika (řek). Některý správní orgán se vyhybá povinnosti zaslat v jazyce přestupce (výměr pokuty dle přestupkového zákona), tím že obešle cizince v češtině k Podání vysvětlení, a tam ta povinnost není. ( copyright D-F). 
Jen je potřeba to správní řízení nenechat dojít do sprdele, protože tam už je řidič irelevantní.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #4 kdy: 09 Září 2015, 14:33:35 »

Je opravdu nezbytné mít pro helmuta českou doručovací adresu?
Čeká mě pravděpodobně řešení jednoho sprdele a hodlám použít variantu helmut následovně:
Asi to nezbytné není i když je výhodné, když je to azbuka (bulhar) nebo cyrilika (řek). Některý správní orgán se vyhybá povinnosti zaslat v jazyce přestupce (výměr pokuty dle přestupkového zákona), tím že obešle cizince v češtině k Podání vysvětlení, a tam ta povinnost není. ( copyright D-F). 
Jen je potřeba to správní řízení nenechat dojít do sprdele, protože tam už je řidič irelevantní.

A SPRDELi lze tedy předejít tím, že se Helmut, na základě onoho obeslání k podání vysvětlení, písemně, bez osobní návštěvy úřadu, dozná? Nebo tam MUSÍ osobně dojít?! V případě udělení plné moci přece nemusí vůbec nikam, ne?
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #5 kdy: 09 Září 2015, 14:55:07 »

Může s epřiznat písemně. Dokonce, jako vyšší level, je možné Vás plnozmocnit k úkonům spojeným s danou kauzou. Nepožaduje se ověřený podpis, tedy můžete Helmuta případně zastupovat při jednání na úřadě a pokud se nezadaří a nevyhrajete, pokutička jde za Helmutem :).
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #6 kdy: 09 Září 2015, 15:03:47 »

Určitě je vhodné, když Helmutova adresa nepatří nikomu příbuznému a zcela cizí člověk dosvědčí, že u něj Helmut několik týdnů bydlel. Bohužel už zase odjel a novou adresu nenechal.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #7 kdy: 09 Září 2015, 15:32:05 »

Mates, Opas - děkuji, pak je vše v naprostém pořádku... ;) Předpokládám, že mě, jako zmocněnce (kauza již běží), bude muset úřad informovat i o tom, CO a KDY posílá zastupovanému (a bohužel k pokutě odsouzenému) Helmutovi na korespondenční adresu, že? Sice mi něco říká, že si úřad vymíní zákaz vhození do Helmutovy schránky po uplynutí úložní doby na poště, nicméně Helmuta, jako uvědomělý zmocněnec, informuji já (že má NĚCO na poště, co si ale vzhledem ke kolizi pracovní doby své a pošty on prostě nemůže vyzvednout) a Helmut stejně uvědoměle odpoví úřadu, že rozhodnutí bere na vědomí, vinu cítí a po poradě s právníkem se k tomu nějak postaví... Pak se odebere do Fatherlandu a slehne se po něm zem... Může být nebo je v tom ještě nějaký háček?
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #8 kdy: 09 Září 2015, 17:28:31 »

No pokud se nepletu, tak v případě, že si zvolím zástupce, tak veškerá komunikace probíhá se zástupcem. Tedy Helmutovi by neměli posílat nic. Ale ruku do ohně bych za tento názor nedal, tedy mne klidně opravte :)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #9 kdy: 10 Září 2015, 00:02:58 »

I když se Helmutovi nepodaří doručit, tak lze získat kopii dopisu nahlédnutím do spisu a jako svědomitý provozovatel to Helmutovi poslat, nejlépe mailem do zahraničí (nějaký gmail.com) a ze zahraničí přijde přiznání k používání vozu v dané době (nikoli přiznání k přestupku) a žádost o zasílání další korespondence v příslušném cizím jazyce na uvedený mail nebo zmocnění provozovatele (nebo kohokoli jiného) k projednání přestupku. Ať si úřad vybere.  :) . Případný vzor v eng mohu poslat do SZ.
Když je na úřad podáno zmocnění, tak již nemusíte na nic reagovat, jedině na informaci, že zmocněnec je nekontaktní (např. právník z Egypta apod.).
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #10 kdy: 10 Září 2015, 06:51:27 »

A co říkáte na variantu bez české schránky?
Helmut by se písemně přiznal sám ihned poté, co by na něj provozovatel udeřil kvůli odpustkovému dopisu, uvedl by svou adresu někde v Rumunsku, ale zároveň by zplnomocnil k zastupování provozovatele.

Cožpak není přesně tohle to, na co úřad těch 60 dnů čeká? Že mu pečený pachatel nějak vletí do huby?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #11 kdy: 10 Září 2015, 21:15:35 »

A co říkáte na variantu bez české schránky?

Mám intenzivní pocit, že to byl mimo jiné dotaz rmk v 3. postu tohoto vlákna a už i jinde.  :)
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #12 kdy: 11 Září 2015, 06:43:36 »

Já měl na mysli ještě jeden krůček dál, kdy by provozovatel nikoho neudával (a vlastně nedělal nic), a žádná Helmutova česká adresa by tak nikdy nezazněla. Helmut by se mohl identifikovat nějakou vymyšlenou adresou, ale vzhledem k tomu, že by měl kontaktního českého zmocněnce, úřad by na ni neměl co doručovat, takže by si ani neměl stěžovat, že tam doručovat nelze. Měl jsem napsat spíše „varianta bez české adresy”.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #13 kdy: 11 Září 2015, 09:07:22 »

Ano, takováta varianta tu již byla diskutována a spočívá v tom, že zároveň s udáníém Helmuta dodáte úřadu buď separátní Plnou moc od Helmuta nebo smlouvu o výpujčce, kde Vás Helmut předem zmocňuje (copyright Concorde). Úřad pak nemá důvod Helmuta obtěžovat (protože je to velký cestovatel a má jen mailovou adresu) a měl by korespondenci směřovat na Vás.
Vrcholem této metody je skutečný Helmut a ověřená dvojjazyčná Plná moc k řešení přesně určeného přestupku. 
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Helmutova schránka
« Odpověď #14 kdy: 11 Září 2015, 09:15:10 »

Vrcholem této metody je skutečný Helmut a ověřená dvojjazyčná Plná moc k řešení přesně určeného přestupku.

Ověřená pro sichr nebo ověřená důvodně? Já měl za to, že ověřovat se musí jen generální plná moc :)
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 10