30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [WIN] Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice  (Přečteno 19744 krát)

hk

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
[WIN] Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« kdy: 03 Září 2015, 17:08:02 »

Zdravím ve spolek!

Před časem jsem při návštěvě jedné akce potřeboval nechat v místě svoje vozidlo a jelikož místní parkoviště bylo zcela zabrané touto akcí, zanechal jsem vozidlo při silniční komunikaci. Jelikož jsem si našel takové místo, kde vozidlo bylo zcela mimo vozovku, za ním reklamní poutač a vpravo a vpředu od něj nějaké poházené betonové bloky, měl jsem za to, že tam nemůže nikomu vadit.
Bohužel jsem ještě netušil, že tato komunikace, vedoucí z jedné Prdele do ještě větší, spadá do revíru Oberkommanda MP Neratovice a že se tam může ukázat nějaká banánuchtivá poloopička s bločkem a tužkou a že při odjezdu ve večerních hodinách najdu nějaký lístek za stěračem.
Jelikož ale moje vozidlo netvořilo překážku provozu a to, na čem stálo, byla jen hlína a bordel, nesouhlasím s tvrzením, že jsem se dopustil čehokoliv proti bezpečnosti nebo plynulosti silničního provozu. Naopak si myslím, že jsem udělal vše, abych tak nečinil - na rozdíl od dalších asi dvaceti aut, která stála půlkou na trávě a půlkou v silnici, kde se ak už nevyhnula ani dvě osobní vozidla.
Jelikož na tom lístku není napsaný rovnou konkrétní paragraf pro stání třeba na zákazu, předpokládám, že to budou hrát na stání na silniční vegetaci nebo něco podobného (?).

Moje dosavadní zkušenosti s rešením čehokoliv s MP jsou pouze z ústního řešení, což zde absolvovat nechci, jelikož to je dost daleko a já na to nemám čas tam jezdit v nějaké jejich úřední hodiny.
Prosím tedy o rady, jak (a kdy) postupovat v písemném kontaktu. Musí se vše posílat doporučeným dopisem nebo se dá komunikovat např. i e-mailem?
Předem díky!

Zde obdržený lístek a výzva: http://postimg.org/gallery/1sr4icl2o/
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #1 kdy: 03 Září 2015, 17:39:14 »

Na městské opicajty se nereaguje a pokud předají správnímu oddělení, tak se napíše, že sice víte, který lotr měl vaše auto v dané době, ale že jim to nemáte v úmyslu prozradit s ohledem na LZP. Pokud to bylo mimo komunikaci, tak se asi jedná o neoprávněný zábor veřejného prostranství a to nemohou překlopit na sprdel. Mělo by to tím skončit, tak zatím neplašte. 
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #2 kdy: 03 Září 2015, 18:49:49 »

Jak píše kverulant... S policií se nebavíme, tím spíš s obecními pohunky. Úřadu pak případně dopis s vlastnoručním podpisem, nebo mail s elektronickým podpisem.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #3 kdy: 03 Září 2015, 19:21:47 »

mě strašně fascinuje to, jak mě vždycky vyzývají k tomu, ať přijde osoba která řídila :)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #4 kdy: 03 Září 2015, 19:27:12 »

Vlastně zde také, takže jediná v úvahu připadající odpověď městapu je celkem jasná -  v uvedené době žádná osoba vozidlo neřídila a orgáni si toho snad mohli všimnout. A poté zatvrzele nereagovat a čekat na výzvu od úřadu?
Možná by bylo účelné si v mezičase na katastru zjistit, zda to místo je ještě součástí komunikace, nebo již nikoli. Pokud by to byla silniční (ne)vegetace jako příslušenství komunikace, na sprdel by to překlopit správní orgán mohl.
« Poslední změna: 03 Září 2015, 20:25:27 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hk

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #5 kdy: 03 Září 2015, 20:38:42 »

Tak podle KN to je asi součástí silnice, pozemek je nudle délky poloviny silnice mezi Prdelemi a do šířky to končí asi hranou pole, takže ta akorát na tu silnici + krajnici.
Typ parcely:   Parcela katastru nemovitostí
Mapový list:   DKM
Určení výměry:   Graficky nebo v digitalizované mapě
Způsob využití:   silnice
Druh pozemku:   ostatní plocha
Sranda je, že vlastník je veden Město Neratovice, Kojetická 1028, 27711 Neratovice - povědomá adresa. :D
Mám pocit, že si tam z toho vybírání pokut dělají asi docela byznys. Kdo to měl vědět, když nejsem místní...

A podle Google SW tam je na začátku úseku i zákaz zastavení, ale ten jsem neviděl, když jsem přijel z druhé strany a otočil se v tom místě.
Za silniční vegetaci to možná oni považují, ale v tu dobu tam v podstatě žádná vegetace (už?) nebyla, asi to sucho...
Kdy se to překlápí na SprDel a jak se tomu vyhnout? Uvažoval jsem nad uvedením, že se jednalo o zastavení vozidla z důvodu poruchy, přičemž vozidlo nebylo označeno trojúhelníkem, protože prostě netvořilo překážku.

Myslíte, že by bylo účelné s tím vyrukovat už teď a na tuto výzvu odepsat, že v dané době vozidlo žádná osoba neřídila, což bylo evidentní a jistě patrné z jejich fotodokumentace a že vozidlo bylo v místě odstaveno z důvodu poruchy tak, aby netvořilo překážku na pozemní komunikaci (proto nemuselo být označeno jako překážka) a že bylo odtaženo v pozdních večerních hodinách, že by to třeba už ani nezkoušeni úřadu předávat (o kancl vedle)?
« Poslední změna: 03 Září 2015, 20:43:53 od hk »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #6 kdy: 03 Září 2015, 21:52:08 »

V každém případě by se vyplatilo mít v záloze svědeckou výpověď spřáteleného automechanika, který Vám vyměnil prasklou palivou hadičku nebo ucpaný filtr apod.
IP zaznamenána

Cheriko

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #7 kdy: 03 Září 2015, 23:07:24 »

Vy jste řídil, nebo jste se k tomu snad doznal? Já měl za to že řídil Costel Bogza, nar 13.4.1988, Bukurešť, bytem Bulevardul Dimitrie Pompeiu 3, Bukurešť, Rumunsko ?

Chudák Costel se k přestupku přizná, ale to je asi tak vše co bude mít v plánu dělat.

Tato metoda je možná trošku komplikovanější, na druhou stranu vás sprdel a coby kdyby už zajímat nemusí. Costel je totiž vinen!
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #8 kdy: 04 Září 2015, 09:04:48 »

Každopádně správná strategie v tuto chvíli je, na ten canc od MP vůbec nereagovat. Eventuelně se písemně z jednání omluvit a trochu to pozdržovat.
IP zaznamenána

hk

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #9 kdy: 04 Září 2015, 16:26:21 »

V každém případě by se vyplatilo mít v záloze svědeckou výpověď spřáteleného automechanika, který Vám vyměnil prasklou palivou hadičku nebo ucpaný filtr apod.
To by myslím zařídit šlo. Už předtím jsem uvažoval i o tom, že bych jim tam příslušný díl zaslal jako důkaz. :)

Vy jste řídil, nebo jste se k tomu snad doznal? Já měl za to že řídil Costel Bogza, (...)
Ale Costel se k tomu doznal jak a kdy? Někdo jim o tom asi musí říct, ne?

Každopádně správná strategie v tuto chvíli je, na ten canc od MP vůbec nereagovat. Eventuelně se písemně z jednání omluvit a trochu to pozdržovat.
Nj, ale to jsou dva protiklady - nereagovat a písemně se omluvit. Když už bych jim nějakou omluvu z jednání psal, nebylo by záhodno k tomu rovnou i napsat svoje stanovisko aka "zastavení vozidla"?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #10 kdy: 04 Září 2015, 16:34:14 »

Ideální použít kombinaci. Půjčil jste Costelovi nebo jak se ten lotr jmenoval, ten měl poruchu a Vy jste pořešil. Pošlu Vám v SZ vzor smlouvy s Costelem, kde Vás zmocní k jednání. A tam můžete tu hadičku ukazovat.
IP zaznamenána

hk

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #11 kdy: 04 Září 2015, 16:48:31 »

Díky, taky zajímavý nápad.
Ale nějak se mi nezamlouvá sepisování nějakých fiktivních smluv o půjčení.
Tohle už je v praxi ověřené? Jak na tohle reagují úřady?
A co se týče jednání, tak osobně tak rozhodně jet nechci, abych tam něco ukazoval. Proto mě napadlo poslat jim to poštou jako přílohu.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #12 kdy: 04 Září 2015, 17:02:56 »

Volba strategie je na Vás, ale očekávejte, že Ty kurvy převlečené za úředníky(ice) udělají vše pro to, aby Vás skásnuli.
A na city se tu nehraje. Bez té smlouvy se klidně zatím obejdete, jen bych tam nestrkal vlastní hlavu. O body tu nejde, spíše o budoucí operační prostor.
IP zaznamenána

Cheriko

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #13 kdy: 04 Září 2015, 21:45:43 »

Vy jste řídil, nebo jste se k tomu snad doznal? Já měl za to že řídil Costel Bogza, (...)
Ale Costel se k tomu doznal jak a kdy? Někdo jim o tom asi musí říct, ne?

Tak samozřejmě, že jim ho naprášíte a protože Costel je poctivý chlap, nebude zatloukat, ale přizná se.
IP zaznamenána

hk

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #14 kdy: 07 Září 2015, 18:45:08 »

Rozhodl jsem se obrátit na příslušného strážníka s žádostí o objasnění, o co se má jednat. Myslíte, že takhle nějak by to mohlo být?

Dobrý den!
Obracím se na vás jako provozovatel vozidla RZ ***** ve věci výzvy Čj.: *****. Prosím o objasnění, o jaký údajný přestupek se má v této výzvě jednat, neboť z výzvy je patrné pouze datum a čas, nikoli jeho podstata.
K uvedenému datumu mohu sdělit pouze to, že v danou dobu bylo vozidlo odstaveno pro poruchu a to tak, aby netvořilo překážku na pozemní komunikaci a neohrožovalo bezpečnost a plynulost provozu. Následně bylo odstraněno bez zbytečného odkladu, jakmile to bylo možné.
Vaší žádosti tedy nemohu vyhovět, neboť v uvedené době vozidlo žádná osoba neřídila.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5