30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice  (Přečteno 19869 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #15 kdy: 07 Září 2015, 19:06:37 »

Vážený strážníku,
Děkuji Vám za Vaši výzvu č.j. xxxxxx. Velice si cením Vaší osobní snahy odhalovat v velkým nasazením i ty nejnebezpečnější přestupky. Jsem samozřejmě připraven k plné spolupráci, jen mi není zcela jasný obsah Vaší výzvy.
Je mi jasné, že to určitě nebude Vašimi autorskými kvalitami, nýbrž nedostatkem informací na mé straně.

Co mi není zcela jasné, kdo přesně se má dostavit, neboť požadujete osobu, která v době spáchání přestupku uvedené vozidlo řídila. Zde bych si dovolil podotknout, že pokud je mi známo, tak v uvedené době bylo vozidlo odstaveno.

Z Vaší výzvy, aby se dostavila osoba, která vozidlo řídila je zjevné, že Vaši kolegové zaznamenali přestupek jedoucího vozidla. Plyne to už ze samotného faktu, že odstavené vozidlo by nikdo řídit nemohl. Vzhledem k tomu, že jsem v uvedené době nikoho řízením nepověřil ani ho nikomu nedovolil, jedná se zjevně o nedovolené užití vozidla. Z tohoto důvodu nemám nic, co bych mohl k věci uvést a proto se na podání vysvětlení nedostavím.
Při pátrání po pachateli Vám přeji mnoho štěstí.

Pac a pusu posílá X.Y.
« Poslední změna: 07 Září 2015, 19:12:30 od opas »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #16 kdy: 07 Září 2015, 21:54:23 »

Ještě by tam stálo za to přihodit, že nemají právo Vás vyzývat k dostavení se kvůli podání vysvětlení ( jedině k sepsání zápisu o podání vysvětlení .... haha, to je ale kravina),  a že když tam vypisovali ten lísteček, tak si měli toho řidiče, který v té době řídil, ztotožnit.
Dopisování s opicajty nemá žádný efekt, ale třeba Vám to zvedne náladu. Oni to stejně nejspíš předají na úřad.
IP zaznamenána

hk

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #17 kdy: 08 Září 2015, 15:55:17 »

Tak je mi jasné, že to žádný valný efekt nemá a dopisování emailem není tak úplně oficiální, ale na druhou stranu pak nemůžou říct, že jsem jejich výzvu zcela ignoroval.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #18 kdy: 09 Září 2015, 10:40:33 »

Já bych hrál o čas - Jen bych je poprosil, jak bylo uvedeno výše o doplnění výzvy a dělal, že chci spolupracovat. Pak omluvenky a podobně, dokud je to bude bavit :)
IP zaznamenána

hk

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #19 kdy: 09 Září 2015, 16:05:49 »

Tak tu máme odpověď:

Dobrý den pane *****,
jak již bylo napsáno, jedná se o přestupek ze dne 22.8.2015, kdy vozidlo bylo zaparkováno na pískovně Mlékojedy, kde porušovalo DZ B 28 (zákaz zastavení) a § 27 odst. 1r (řidič nesmí zastavit a stát na pozemní komunikaci, pokud to není povoleno místní úpravou provozu na pozemní komunikaci) zák. č. 361/2000 Sb. Jelikož se nikdo nedostavil na výzvu vypsanou pro nepřítomného řidiče vozidla, byl v evidenci vozidel vylustrován majitel (provozovatel) vozidla a tomu bylo zasláno předvolání k dořešení na služebně zdejší městské policie.

Akorát tam má teda něco jiného u § 27 (1) Řidič nesmí zastavit a stát
r) na silniční vegetaci, pokud to není povoleno místní úpravou provozu na pozemní komunikaci.
Takže chtějí asi pro jistotu kombinovat oboje.

Nějak se nechytám, na co odpovědět. Můžu asi jen zopakovat předchozí, tj. že se jednalo o zastavení vozidla dle § 2 p) zák. 361/2000sb., vozidlo netvořilo překážku na pozemní komunikaci a neohrožovalo bezpečnost a plynulost provozu a v době údajného spáchání přestupku žádná osoba vozidlo neřídila, tudíž nelze výzvě vyhovět. Nebo co navrhujete?
« Poslední změna: 09 Září 2015, 16:20:42 od hk »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #20 kdy: 09 Září 2015, 18:53:19 »

Vážený pane,
Děkuji Vám za upřesnění, nyní je mi zcela jasné, o jakou záležitost se jedná.
Jsem si vědom, že vozidlo tam bylo odstaveno - řidič tam na chvíli zastavil z důvodu vykonání nutné malé potřeby a bohužel už nenastartoval. Následně mi volal a já jsem po dostavení na místo zjistil, že zjevně umřela baterie, protože palubka svítila, startér cvakal, ale netočil. Startovací kabely jsem neměl, takže jsme vozidlo odtlačili tak, aby nepřekáželo a jeli jsme domů pro náhradní baterii.
Po namontování náhradní baterie jsme úspěšně odjeli.

Z tohoto důvodu se tedy nemůže jednat o vámi zmiňovaný přestupek, protože odstavení vozidla nebylo závislé na vůli řidiče, ale na nevůli techniky.

Děkuji a za pochopení a jsem s pozdravem
XY
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #21 kdy: 10 Září 2015, 08:11:40 »

Pokud by byla chut je srat slovickarenim, je mozne si rypnout tim zpusobem, ze pokud zakon porusilo vozidlo, jak uvadi v odpovedi, tak nechapete, proc si predvolavaji ridice a ne tedy to vozidlo ;)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #22 kdy: 10 Září 2015, 20:46:35 »

.......... kdy vozidlo bylo zaparkováno na pískovně Mlékojedy, kde porušovalo DZ B 28 (zákaz zastavení) a § 27 odst. 1r .....
Děkuji za upozornění, už jsem ho potrestal. Nedostalo celý týden napít, neumyl jsem ho a pořádně jsem ho vybrzdil až kvičelo. Tím považuji celou věc za vyřízenou.
IP zaznamenána

hk

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #23 kdy: 11 Září 2015, 19:57:28 »

Tak jsem veleváženému strážníkovi odpověděl se zahrnutím výše uvedeného, jen to o potrestání vozidla jsem tam nepsal. :D :D :D
IP zaznamenána

hk

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #24 kdy: 14 Září 2015, 23:54:22 »

Tak mi prisla odpoved a mam z ni pocit, ze dotycny nektera casti textu bud nepochopil nebo je ignoruje...
Jaky vyznam ma oznacovat vozidlo jako prekazku, kdyz prekazku netvorilo?
Takze to vypada, ze to asi pujde na urad... co pak s nim, hrat o cas?

Dobrý den pane *****,

jak jsem již odepisoval, jedná o přestupek dle § 27 odst. 1r, kde jsem Vám bohužel napsal , že řidič nesmí zastavit a stát na pozemní komunikaci, což se mi okopírovalo špatně. Ve skutečnosti mělo být napsáno na silniční vegetaci, a v případě poruchy vozidla jste měl k vozidlu (nebo dovnitř) umístit výstražný trojúhelník. Takže pokud se nedostavíte k dořešení přestupku na služebnu zdejší městské policie, budu tento přestupek s fotodokumentací postupovat na příslušný správní úřad (odbor dopravy MěÚ Neratovice). 

S pozdravem

*****
Městská policie Neratovice
Kojetická 1028
277 11 Neratovice
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #25 kdy: 15 Září 2015, 00:45:53 »

A neukradl někdo ten výstražný trojúhelník?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #26 kdy: 15 Září 2015, 07:23:15 »

Napište panu strážníkovi, že vozidlo vstuktu označeno nebylo. Pokud má pocit, že to je přetupek, nechť to pošle na úřad.
Za vás platí toto:
Zákon 361/2000
§ 26
(3) Řidič motorového vozidla, které je povinně vybaveno přenosným výstražným trojúhelníkem,2) musí tohoto trojúhelníku užít po dobu nouzového stání, například při přerušení jízdy pro závadu na vozidle nebo nákladu, v důsledku dopravní nehody nebo pro náhlou nevolnost, jestliže takové vozidlo tvoří překážku provozu na pozemních komunikacích. Trojúhelník musí umístit na okraj vozovky tak, aby byl pro přijíždějící řidiče včas a zřetelně viditelný, a to ve vzdálenosti nejméně 50 m, na dálnici nejméně 100 m za vozidlem. V obci může být tato vzdálenost, vyžadují-li to okolnosti, kratší. Je-li motorové vozidlo vybaveno výstražným světelným zařízením,2) musí ho řidič užít nejméně po dobu, než výstražný trojúhelník umístí na vozovce.

Vaše vozidlo překážku netvořilo a nic o označování vozidla stojícího mimo komunikaci v zákoně není.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #27 kdy: 15 Září 2015, 10:52:01 »

Tak mi prisla odpoved a mam z ni pocit, ze dotycny nektera casti textu bud nepochopil nebo je ignoruje...
.... Ve skutečnosti mělo být napsáno na silniční vegetaci........

Pokud by to bylo na vegetaci, tak nejde překlopit na sprdel a nemusíte jmenovat Helmuta, stačí odepřít výpověď (§ 60 zák. č. 200/1990 Sb.   http://30kmh.cz/index.php?topic=1491.0 )
Pokud netvořilo překážku, nemuselo být označeno výstražným trojúhelníkem. (copyright opas  :) )
Lepší by bylo to strážníkovi rovnou vysvětlit a v odpovědi přímo použít jeho formulaci o vegetaci.
Ale ještě mohou změnit názor. >:(  a potom se bude hodit Helmut a pojistky.
IP zaznamenána

hk

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #28 kdy: 15 Září 2015, 12:19:31 »

Ja uz jsem mu to psal, ze vozidlo nezasahovalo do vozovky, tudiz netvorilo prekazku a proto ani nemuselo byt oznaceno jako prepazka. A pak mi napise, ze jsem tam mel umistit trojuhelnik... Proto rikam ze bud nechape a nebo ignoruje to, co jsem mu psal.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání mimo komunikaci - výzva MP Neratovice
« Odpověď #29 kdy: 15 Září 2015, 12:46:49 »

Ja uz jsem mu to psal, ze vozidlo nezasahovalo do vozovky, tudiz netvorilo prekazku a proto ani nemuselo byt oznaceno jako prepazka. A pak mi napise, ze jsem tam mel umistit trojuhelnik... Proto rikam ze bud nechape a nebo ignoruje to, co jsem mu psal.

Tak mu napiš, že vozidlo skutečně nebylo označeno a pokud má pocit, že to je přestupek, nechť to pošle na úřad.
Už to tam ale pošle jako neoznačené porouchané vozidlo a nikoli nedovolené parkování.
IP zaznamenána